Jak se vaří… americká základna

Avizovaný „Útvar pro uvádění ruské propagandy na pravou míru“ by mohl být nazýván „Saturninovým komandem“ (vulgo saturkom). Místa v něm zaujmou nepochybně ti nejstatečnější z nás…

Úder šavlí

Konvoj amerických vojáků v sobotu dorazil po přenocování v Praze do kasáren ve Vyškově, kde je pozdravil premiér Bohuslav Sobotka. Konvoj projíždějící Českou republikou na cvičení do Pobaltí má asi 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky. U silnice ve Vyškově na konvoj čekali rodiče s dětmi, ale také asi deset odpůrců. Jeden z nich chtěl konvoj zastavit vlastním tělem. Policie ho odvezla na oddělení. Odpůrce konvoje vstupoval do silnice a před vojáky si podle přihlížejících stahoval kalhoty a vystrkoval na ně zadek. „Choval se, jak neměl. Neuposlechl výzev policie, aby tak nečinil, a udělal to opakovaně. Zahájili jsme proto úkony pro podezření z přečinu výtržnictví. Nikoho jsme zatím neobvinili. Budeme vyslýchat svědky a dotyčný bude muset podat vysvětlení,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Trestní kvalifikace se teprve bude stanovovat, dodal mluvčí.

Z výtržníka se vyklubal válečný veterán Martin Zapletal , který řekl: „Toto je můj politický postoj a odpor k těmto agresorům, vrahům a okupantům!!! Jsem novodobý válečný vetrán, účastník vojenských misí KFOR a Enduring Freedom, agresivních misí pod taktovkou JŮESESEJ. Jde o vyjádření mého politického názoru, o formu politického boje nenásilnou formou.“

Do Vyškova přijel vojáky pozdravit premiér Sobotka. Zdůraznil, že je potřeba prohloubit spolupráci spojenců. „Je nutné si uvědomit, že se zhoršila bezpečnostní situace ve světě. Máme konflikty v blízkosti Evropské unie, ať už je to zamrzlý konflikt na Ukrajině, válka v Sýrii, střety v Libyi, nebo nebezpečí terorismu,“ řekl Sobotka. Podle něj je dobře, že Američané jedou na cvičení přes Českou republiku a že se to využije k nedělnímu společnému cvičení. „Že projíždějí přes nás, to je symbol solidarity. Máme tady spojence, se kterými můžeme počítat. Na bezpečnostní rizika nejsme sami a je vidět, že bylo správné rozhodnutí, že se Česká republika integrovala do Evropské unie a do Severoatlantické aliance,“ řekl Sobotka.

Loni Českem projížděly dva podobné konvoje americké armády. Velkou pozornost vzbudil především první z nich. Ozvalo se mnoho kritických hlasů, ale nakonec vojáky vítaly tisíce příznivců. V pátek se příjezd vojáků obešel bez velké pozornosti veřejnosti. Na trase konvoj sledovali jednotlivci nebo menší skupinky lidí.

Anakonda

Od 7. do 17. června v Polsku proběhne cvičení Anakonda 2016 – největší cvičení NATO v roce 2016. Akce se zúčastní 31 000 vojáků z 24 zemí. Cílem cvičení je otestovat možnosti Aliance vojensky chránit své členy. Cvičení se bude zabývat mimo jiné bezpečnostními situacemi, které leží pod tzv. “prahem vzniku války”…

Do cvičení se symbolicky zapojí i medializovaná kolona vozidel Stryker z 2. pluku kavalerie. Kolona vozidel Stryker zamíří přes výsadkáři obsazený most v městě Toruň do Pobaltí na cvičení Saber Strike. Součástí cvičeni Anakonda 2016 bude rovněž řešení situací, které leží tzv. pod prahem vzniku války. Jde o násilné, koordinované a tajné akce protivníka, které nelze „právně“ vyhodnotit jako důvod k vyhlášení války konkretnímu státu…

Typickou hybridní akcí mohou být akce speciálních jednotek v přestrojení, které v cílové zemi naverbují žádoucím směrem smyšlející občany a skupiny. V případě České republiky může jít například o proruské polovojenské jednotky, jako např. tzv. Českoslovenští vojáci proti válce vedené NATO, které se mohou stát (pokud to bude nepřátelský stát potřebovat) zárodkem diverzních uskupení…

Polský deník „Wprost“ také připomíná, že Anakonda není jen vojenskou, ale také politickou akcí. Minulé ročníky se konaly vždy na podzim, letošní Anakonda se uskuteční na jaře. Důvodem je vytvoření té „správné atmosféry“ před červencovým sumitem NATO ve Varšavě, kterého se zúčastní mimo jiné i americký prezident Barack Obama.

Na summitu se očekává přijetí rozhodnutí o vybudování trvalé spojenecké základny v tzv. východním křídle NATO. V roce 1999, po vstupu České republiky, Maďarska a Polska do NATO, Aliance udělila Rusku slib, že nebude v nových členských zemích stavět nové základny.

Slib vydržel 15 let, až do ruské anexe Krymu v roce 2014. Tehdy východní země s pocitem, že „na řadě jsou ony“, začaly aktivně volat po trvalé přítomnosti vojáků NATO na svém území, jako pojistku své bezpečnosti.

„Zapojení vojáků z 20 zemí do vojenského cvičení Anakonda dokazuje obrovskou politickou angažovanost. Politický rozměr těchto manévrů je stejně důležitý jako ten vojenský,“ říká generál Marek Tomaszycki, velitel cvičení Anakonda.

Jan Schneider: Cílem USA je vyvážet nestabilitu

Jan Schneider má trochu jiný pohled. Z rozhovoru pro Parlamentní listy:

Českem opět projel americký vojenský konvoj. S jakými emocemi si tuto záležitost spojujete?

Nejde o emoce, ale o drsnou realitu: Opět zažíváme období, kdy někteří naši spoluobčané jásají nad přítomností cizích vojsk na našem území. Samozřejmě, že přítomností „oprávněnou“ až „nutnou“, vojsk „aliančních“ až „bratrských“ – to všechno jsme slýchali již po srpnu 1968. Ty „argumenty“ jsou k uzoufání stejné. I ten konečný – „vždyť přece“, jak s oblibou používají zastánci „zjevné pravdy“. Tehdy i teď.

Motivem řady z nich je přitom zkušenost, že přítomnost, či přímo pobyt cizích vojsk na našem území (v dnešní době z geopolitického hlediska celkem nezajímavý, na rozdíl od roku 1968) stabilizuje jejich pozice. A balí to do řečí o ochraně tehdy socialismu, nyní demokracie. O světový mír pak prý jde v obou případech.

Kdyby však šlo o poslední přejezd amerických vojsk v rámci stažení vojsk NATO zpět z východu na západ, šel bych jim sám mávat, a s respektem…

…posilování obrany“ členských států NATO již na ruských hranicích. Hodně předsunutá obrana! Rusko totiž agresivně soustřeďuje vojska na svém území!

Je to šílená propaganda a vymývání mozků, využívající ohebnosti národa, vytrénované za předchozího režimu…

… Když hovoříme o Rusku, i v rámci boje proti ruské propagandě vznikne na ministerstvu vnitra od příštího roku Centrum terorismu a hybridních hrozeb. Jak se u nás údajná ruská, ale i další propaganda projevuje? Jakými prostředky s ní může třicet analytiků na vnitru bojovat?

Na vnitru se tak zhmotní to, co bylo dosud považováno za literární fikci. V tomto případě „Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru“ z Jirotkova Saturnina. Avizovaný „Útvar pro uvádění ruské propagandy na pravou míru“ by mohl být nazýván „Saturninovým komandem“ (vulgo saturkom). Místa v něm zaujmou nepochybně ti nejstatečnější z nás…

Závěr

Již třetí průjezd amerických vojáků naším územím je součástí rozsáhlé propagandistické akce, jejímž pravděpodobným konečnými cíli jsou:

  • Zvýšení vojenských výdajů České republiky
  • Vyvolání válečné hysterie
  • Vybudování americké vojenské základny na našem území

Přestože se zdá, že veřejnost je přes všechny vynaložené prostředky k této operaci podle scénářů psychologické války spíše apatická, rozhodně bychom neměli její autory podceňovat. Jejich finanční zdroje jsou astronomické a možnosti ovlivňovat české politiky a masmédia jsou takřka neomezené.

Zdroje:

Armádni noviny

Týden

Parlamentní listy

Napsáno pro e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
79 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
M.C.
2. 6. 2016 8:24

fajt napsal

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/v-cervnu-muze-dojit-k-ukrajinskemu-utoku-na-krym-s-podporou-nato/

Otázka je, jak ta podpora bude vypadat.
Otevřená podpora nebo účast to asi nebude, na to nemají natovščiki koule a přicmrndování jako v roce 2008 proti Jižní Osetii nebude stačit.
Lidi z oblasti poblíž Krymu jsou už dost otrávení až naštvaní, protože jsou tam už delší dobu natahaní Šedí vlci z Turecka a podobná seskupení s jejichž členy jsou neustále nějaké problémy.
No uvidíme, jestli se naši ,,spojenci“ z akce proti Osetii poučili a jak moc.

M.C.
2. 6. 2016 8:32

Celá šaškárna se Strykery je značně drahá, protože putováním po vlastní ose přes celou Střední Evropu vede ke zbytečnému projíždění resursu kilometrů či motohodin a k opotřebovávání techniky. Neokonzervy možná zorganizují ještě nějakou provokaci, protože jejich čas se naplňuje a pokud se nepodaří vyvolat přímý střet ruských a amerických ozbrojených sil, tak budou mít velitelé těch amerických dost času na to, aby jim to v předvolebním období podtrhli a sečetli. Vzhledem k tomu, že si tohoto jsou vědomi vojáci i na ruské i na americké straně, tak si troufám předpovídat, že akce neklapne a bude použita jako další do seznamu… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 10:43

tady se snad nepohadame :)

asym
asym
2. 6. 2016 12:17

Zde je celé video: http://afinabul.blog.cz/1605/cesky-veteran-ukazuje-holy-zadek-americkemu-konvoji-ve-vyskove Jak kterýsi diskutér poznamenal mohlo to skončit i jinak vzhledem k ke stavu júes army (ve které se i gayové mohou ucházet o službu) ;-))

peter.
2. 6. 2016 15:00

„Ruská politika je nezmeniteľná.Meniť sa môžu iba ruské metódy,taktika,spôsob manévrovania,ale polárnou hviezdou ruskej politiky zostáva podmanenie si sveta.Polárka je na hviezdnom nebi stálicou.V politike Ruska nie je žiadny rys nápadnejší ako ten,ktorý sleduje nie len svoje tradičné ciele,ale tiež spôsob ako ich dosiahnuť.Neexistuje ťah v súčasnej politike ktorý by nebolo možné nájsť už v histórii.Ruský medveď bude schopný všetkého pokiaľ vie,že ostatné zvieratá sa mu nebudú brániť.Existuje iba jeden spôsob ako sa chovať k mocnosti ako je Rusko – neukázať strach.Ak sa Európa dá na ústup,nebude to znamenať iba porážku,ale bude to trvalé ujarmenie“. Tento výrok nepatrí Jensovi Stoltenbergovi,ani H.Clintonovej.Nepatrí… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 15:08

peter – vy jeden provokatere, Marx nemel rad nikoho, podle toho jak se projevoval :). Otevrel jste diskusni hlubinu …., dobre muj nazor je za Marx zkompiloval urcite casti sociologickeho popisu ktere sedeli jak prdel na hrnec, pridal k tomu sve vize ktere pak pusobili problemy pri praxi Marxismu. Osobne nevim co bylo Marxovou motivaci, jak jsem tu uz psal, byl to divny pavouk a doma by jste ho nechteli :). Me osobne staci si uvedomit ze existence skupinovych zajmu a jejich moznosti prosazovani v zavyslosti na realne moci te ktere skupiny vuci te ktere skupine tu byly pred marxem… Číst vice »

peter.
2. 6. 2016 15:16

lomikel napsal
Jeho fotku doma nemam :), a obcas si rikam esli by se mu ta frankfurtska skola nakonec nezamlouvala :)).

:)

Sio
Sio
2. 6. 2016 15:42

peter. napsal „Ruská politika je nezmeniteľná.Meniť sa môžu iba ruské metódy,taktika,spôsob manévrovania,ale polárnou hviezdou ruskej politiky zostáva podmanenie si sveta.Polárka je na hviezdnom nebi stálicou.V politike Ruska nie je žiadny rys nápadnejší ako ten,ktorý sleduje nie len svoje tradičné ciele,ale tiež spôsob ako ich dosiahnuť.Neexistuje ťah v súčasnej politike ktorý by nebolo možné nájsť už v histórii.Ruský medveď bude schopný všetkého pokiaľ vie,že ostatné zvieratá sa mu nebudú brániť.Existuje iba jeden spôsob ako sa chovať k mocnosti ako je Rusko – neukázať strach.Ak sa Európa dá na ústup,nebude to znamenať iba porážku,ale bude to trvalé ujarmenie“. Tento výrok nepatrí Jensovi… Číst vice »

Sio
Sio
2. 6. 2016 15:45

lomikel napsal peter – vy jeden provokatere, Marx nemel rad nikoho, podle toho jak se projevoval :).Otevrel jste diskusni hlubinu…., dobre muj nazor je za Marx zkompiloval urcite casti sociologickeho popisu ktere sedeli jak prdel na hrnec, pridal k tomu sve vize ktere pak pusobili problemy pri praxi Marxismu. Osobne nevim co bylo Marxovou motivaci, jak jsem tu uz psal, byl to divny pavouk a doma byjste ho nechteli :). Me osobne staci si uvedomit ze existence skupinovych zajmu a jejich moznosti prosazovani v zavyslosti na realne moci te ktere skupiny vuci te ktere skupine tu byly pred marxem a… Číst vice »

peter.
2. 6. 2016 16:38

Sio napsal Dost ubohá argumentace ad hominem, které má pošpinit marxismus. Na druhé stra Rusko sa vo svojej histórii zväčša bránilo proti európskym nájazdom na vlastnom území.V kaukazských vojnách,keď zachraňovalo Arménsko a Gruzínsko boli jeho protivníkmi Turci a Angličania.Podobne tomu bolo v Krymských vojnách.Ako spojenec protifrancúzskej koalície malo svoju armádu v bitke pri Slavkove.A Rakúsko-Pruskej vojne dokonca ruská armáda spolu s francúzskou obsadila Berlín.Ak aj ruská armáda vyšla za svoje západné hranice,tak vždy ako spojenec,ktorý dodržiaval spojenecké zmluvy.Nikdy v histórii Rusko neprejavilo žiadne pretenzie na Európske územia a nezúčastňovalo sa ani koloniálnych vojen v Afrike a Ázii.Naopak,neraz muselo čeliť napadnutiu… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 6. 2016 16:41

Sio napsal Jakoby byl marxismus o tom, koho nebo co neměl Marx rád. Dost ubohá argumentace ad hominem, které má pošpinit marxismus. Na druhé straně je z podobných keců poznat, jak se elity marxismu bojí … dekuji, do dnes jsem nevedel ze jsme elita :) Sezente si Marxovi zivotopisy, ruzne, a ctete. To ze popsal situaci ve spolecnosti a zformuloval urcite idee je nesporne, ze to byl nevyrovnany, vztekli, casto zaslepeny a bez predpokladu pro normalnni zivot take. Pro vasi utechu, spousta lidi kteri posunuli lidsto dale v jakemkoli oboru byly podivnini, spousta znich mela krome zablesku intuice i dlouha… Číst vice »

Béda
2. 6. 2016 17:58

lomikel napsal dekuji, do dnes jsem nevedel ze jsme elita Sezente si Marxovi zivotopisy, ruzne, a ctete.To ze popsal situaci ve spolecnosti a zformuloval urcite idee je nesporne, ze to byl nevyrovnany, vztekli, casto zaslepeny a bez predpokladu pro normalnni zivot take. Pro vasi utechu, spousta lidi kteri posunuli lidsto dale v jakemkoli oboru byly podivnini, spousta znich mela krome zablesku intuice i dlouha slepa obdobi ktere pak jejich naslednovnici museli,nekdy pracne oddelovat. Tak to chodi. Pokud stotoznujete Marxe jako cloveka s marxismem tak ja to Vas problem a nedelate dobre ani z ideoveho pohledu, neni PR pouzitelny. Marx rozhodně… Číst vice »

peter.
2. 6. 2016 18:09

Béda napsal
Nechápu jak jeho dílčí velice diskutabilní soudy

Dajte lomikelovi pokoj.Tan článok som sem dal ja ako perličku-zaujímavosť a už teraz toho ľutujem,lebo nemám túto tému rád.
Napriek tomu by som sa od znalcov diela K.Marxa rád dozvedel toto:
Marx zomrel v r.1883 ako 65 ročný.Pripustime čisto hypoteticky,že by sa dožil ruskej revolúcie aj Stalinovej vlády.Čo myslíte…podporil by Stalina,alebo Trockého.Presadzoval by Trockého krvavú svetovú revolúciu alebo by súhlasil so Stalinovou myšlienkou budovania socializmu v jednom štáte – ZSSR ?

Béda
2. 6. 2016 18:45

peter. napsal Dajte lomikelovi pokoj.Tan článok som sem dal ja ako perličku-zaujímavosť a už teraz toho ľutujem,lebo nemám túto tému rád. Napriek tomu by som sa od znalcov diela K.Marxa rád dozvedel toto: Marx zomrel v r.1883 ako 65 ročný.Pripustime čisto hypoteticky,že by sa dožil ruskej revolúcie aj Stalinovej vlády.Čo myslíte…podporil by Stalina,alebo Trockého.Presadzoval by Trockého krvavú svetovú revolúciu alebo by súhlasil so Stalinovou myšlienkou budovania socializmu v jednom štáte – ZSSR ? Nejsem si jist. Možná by podpořil Trockého. Jinak pokud je mi známo KM předpokládal, že sociáln (socialistická/komunistická) revoluce nevzejde ze zaostalého feudálně nevolnického státu (několik set let… Číst vice »

Sio
Sio
2. 6. 2016 20:04

lomikel napsal dekuji, do dnes jsem nevedel ze jsme elita Sezente si Marxovi zivotopisy, ruzne, a ctete.To ze popsal situaci ve spolecnosti a zformuloval urcite idee je nesporne, ze to byl nevyrovnany, vztekli, casto zaslepeny a bez predpokladu pro normalnni zivot take. Pro vasi utechu, spousta lidi kteri posunuli lidsto dale v jakemkoli oboru byly podivnini, spousta znich mela krome zablesku intuice i dlouha slepa obdobi ktere pak jejich naslednovnici museli,nekdy pracne oddelovat. Tak to chodi. Pokud stotoznujete Marxe jako cloveka s marxismem tak ja to Vas problem a nedelate dobre ani z ideoveho pohledu, neni PR pouzitelny. Dost hloupá… Číst vice »

Sio
Sio
2. 6. 2016 20:10

peter. napsal Dajte lomikelovi pokoj.Tan článok som sem dal ja ako perličku-zaujímavosť a už teraz toho ľutujem,lebo nemám túto tému rád. Napriek tomu by som sa od znalcov diela K.Marxa rád dozvedel toto: Marx zomrel v r.1883 ako 65 ročný.Pripustime čisto hypoteticky,že by sa dožil ruskej revolúcie aj Stalinovej vlády.Čo myslíte…podporil by Stalina,alebo Trockého.Presadzoval by Trockého krvavú svetovú revolúciu alebo by súhlasil so Stalinovou myšlienkou budovania socializmu v jednom štáte – ZSSR ? Tak tohle chce věšteckou kouli. Záleží, jak by vyhodnotil události, které proběhly v létech 1865 – 1917. Marx ale především byl teoretik, organizací revoluce a socialistického státu… Číst vice »

peter.
2. 6. 2016 20:40

Sio napsal
Marx ale především byl teoretik, organizací revoluce a socialistického státu by se nejspíše nezabýval, kdo ví, zda by to vůbec uměl

To je fakt.Ale nech by podporil kohokoľvek z tých dvoch(osobne si myslím,že by to bol jednoznačne Trockij),tak by musel po neúspešných krvavých revolúciách v Maďarsku a v Nemecku svoju teóriu o svetovej revolúcii nie že korigovať,ale celkom zavrhnúť.Ostala by po ňom len marxistická politická ekonómia a jeho teória nadhodnoty.

Aleš
Aleš
2. 6. 2016 23:57

Pan předseda vlády hodně ostře vtipkoval, když nazval okupanty spojenci.
http://outsidermedia.cz/pobuceni-z-krizoveho-vyvoje/
Za kolik prodala česká vláda Washingtonu bezpečnost svých ovčanů?
Pan prezident by měl toho statečného vojáka, co jako jediný bránil naši vlast před okupanty, vyznamenat.
Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění.

hudryper
hudryper
3. 6. 2016 2:14

peter. napsal
osobne si myslím,že by to bol jednoznačne Trockij

O tom není pochyb,p.Peter,vždyť to byli etničtí soukmenovci a navíc vydatně podporovaní z téže
banksterské kasy !

Béda
3. 6. 2016 4:34

peter. napsal
To je fakt.Ale nech by podporil kohokoľvek z tých dvoch(osobne si myslím,že by to bol jednoznačne Trockij),tak by musel po neúspešných krvavých revolúciách v Maďarsku a v Nemecku svoju teóriu o svetovej revolúcii nie že korigovať,ale celkom zavrhnúť.Ostala by po ňom len marxistická politická ekonómia a jeho teória nadhodnoty.

Taky by z těch dvou nemusel podpořit ani jednoho zd ůvodu, že situace a výrobní síly (a tím i vojenský potenciál) sovětského Ruska k prosazení něčeho podobného ještě nejsou dost zralé.

Béda
3. 6. 2016 4:37

hudryper napsal
O tom není pochyb,p.Peter,vždyť to byli etničtí soukmenovci a navíc vydatně podporovaní z téže
banksterské kasy !

Vy jste našel někde u Marxe, že by hodnotil společenské procesy z pozice sionizmu? Žeby mezinárodním proletariátem a Internacionálou měl na mysli „národ“ o němž se v médiích nepíše?

peter.
3. 6. 2016 6:03

Čo len môžu Poliaci očakávať od budúcnosti,keď majú vo vláde takýchto debilov?
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Proti-Rusku-nam-staci-jeden-prapor-oznamilo-Polsko-269882

fajt
fajt
3. 6. 2016 7:19

peter. napsal

Čo len môžu Poliaci očakávať od budúcnosti,keď majú vo vláde takýchto debilov?
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Proti-Rusku-nam-staci-jeden-prapor-oznamilo-Polsko-269882

Peter, dneska všichni lžou, pro Polsko je důležitý Kaczynski a jeho PiS ( ze které jsou eurohujeři i přímí kolaboranti naprosto paf ), krom toho se to prohlášení dá taky brát, že v Polsce stačí jeden americký ( asi obětní ) prapor, více si už do rzeczipospolitej nepustí, Tusk se může klidně i po…tento. ..)

peter.
3. 6. 2016 7:39

comment image

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 8:00

Sio napsal Dost hloupá odpověď. Problém asi máte vy a nejen z pravopisem, ale i s pochopením psaného textu. Myslím, že každý pochopil, že osobní život Marxe a marxismus neztotožňuji. Takže kdo tady máchá negativním postojem Marxe ke Slovanům, ten jako chce říct co? Mě zajímá marxismus, ale jeho životopis vůbec, stejně jako jeho osobní charakteristiky. Nechám to chytrákům, jako jste vy. tak se necertete kdyz tu pisu ze jaky byl Marx clovek, mate tendenci nutit druhe do vaseho nazoru v kterem pak obratne klickujete a preskakujete temata. Pro osvezeni, tento thread byl proc mel Marx penu u huby kdyz… Číst vice »

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 8:09

Béda napsal Vy jste našel někde u Marxe, že by hodnotil společenské procesy z pozice sionizmu? Žeby mezinárodním proletariátem a Internacionálou měl na mysli „národ“ o němž se v médiích nepíše? Marx se vyrovnal s nabozenstvim, veskerym, tak ze je zcela odmitl ( Marxismu to prineslo problem v chapani neokonomich motivaci lidi), pravdepodobne nejake nezpracovane veci z mladi v kombinaci s otcem ( konvertita od judaismu tusim k protestanctvi Verzweifelnden Gebet („Modlitba zoufalého“): „Tak mi bůh vyrval ,mé všechno‘ v neštěstí a ranách osudu. Všechny jeho světy zmizely v nenávratnu. Nezbývá mi nic, jen pomsta.“[5] as bleiche Mädchen („Bledá dívka“),… Číst vice »

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 8:10

enschenstolz („Lidská hrdost“) psal:

„S pohrdáním hodím svou rukavici
vší silou do tváře světa,
spatřím, jak se ten zakrslý obr zřítí,
a jeho pád neudusí mou vášeň.

Ale podoben bohu a vítězný
budu bloudit rozvalinami světa
a, dodav svým slovům sílu činu,
budu se cítit roven Stvořiteli.“[20]

atd.

Sio, probuh ! necteteto,je to Marxovi ;)

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 8:14

Marx se pomerne ostre vyhranoval k Zidum Schopnost dnešních Židů a křesťanů stát se svobodnými/ respektive Zidovska otazka mozno googlit. Emancipace od čachru a od peněz, tedy od praktického, reálného židovství by byla sebeemancipací naší doby.“ Židé usilují o světovládu prostřednictvím peněz: „Jaký je židův světský kult? Čachr. Jaký je jeho pozemský bůh? Peníze… Jaký je světský základ židovství? Praktická potřeba, zištnost… Směnka je židův skutečný bůh. Jeho bůh je jen ilusorní směnka.“ * Peníze, to je žárlivý bůh Izraele, bůh, který nestrpí vedle sebe žádného jiného boha. Peníze degradují všechny lidské bohy — a mění je ve zboží. Peníze… Číst vice »

Amenre
Amenre
3. 6. 2016 8:19

peter. napsal

Čo len môžu Poliaci očakávať od budúcnosti,keď majú vo vláde takýchto debilov?
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Proti-Rusku-nam-staci-jeden-prapor-oznamilo-Polsko-269882

Poláci se evidentně snaží ve směšnosti a ubohosti vyrovant Ukrajině.

Třeba měli na mysli jeden polský prapor + celé NATO. Prostě to berme jako zuřivé štěkání nějakého malého psíka za vysokým plotem.

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 8:19

hudryper napsal
O tom není pochyb,p.Peter,vždyť to byli etničtí soukmenovci a navíc vydatně podporovaní z téže
banksterské kasy !

o marxovi si iluze nedelam ;)
ale pokud byl agent tak zakonspirovany jak svin*. IMHO jeho odpor k nabozenstvi a zidovstvi ( je to propojen, pochazel z rabinske rodiny, povazuji za nehrany).

Byl to ale teoretik a jak byl/je pouzit je jina vec.

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 8:23

prijde mi fascinujici priblizovat si velke postavy skrze jejich prime vypovedi, basne ( viz treba ta stalinova co tu sla), nekalkulovane proslovy a pamflety, tam se ukazuje prirozenost toho ktereho cloveka a muze nam to, krome Sia samozdrjeme,pomoci pochopit proc jedna/formuloval sve zavery tak jak to ucinil.

bergpora
bergpora
3. 6. 2016 9:09

lomikel napsal ,pomoci pochopit proc jedna/formuloval sve zavery tak jak to ucinil A kdyz to nepomuze, tak si jeho zavery ohneme tak, jak potrebujeme, Marxe sice zprznime, ale zato zachovame jeho uceni… Beda tu nekde pise, ze prolöetariatem jsou dneska zamestnanci, jen jim to zatim nespojilo (a navazat toto spojeni je zrejme uloha soucasne levice). Delaji z Marxe a) boha a za b) hlupaka…tedy proc ne, mame svobodu projevu, ale jako politicka strategie je to nezivotne, slusne receno. Marx hloupy v zadnem pripade nebyl a tak vedel, ze se muze oprit jen o ty, kteri nemaji co ztratit a jedine,… Číst vice »

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 9:36

Belgpora – IMHO genialni byl Marx v synteze informaci v novy svetonazor/ideovou soustavu ktere presne adresovala tehdejsi situaci v prumyslovych zemich. To co vytvoril je ideologie zmeny sveta 19. stoleti, neresil (imho programove) co po zmene.

Jako kazda ideologie na pomezi ekonomiky, sociologie a nabozenstvi bez boha, neni vedecka v tom smysly jak vedu chapeme dnes, po 150 letech vyvoje metodolie vedy a krachu pokusuu o definitivni a posledni vysvetleni sveta na zaklade vedy.

Marx byl velky eklektik/kompilator a prorok sve doby. Ideologie nemusi ,a ani nemuze, byt presna, musi byt stmelujici a poskytovat orinataci na cil.

Sio
Sio
3. 6. 2016 9:38

lomikel napsal tak se necertete kdyz tu pisu ze jaky byl Marx clovek, mate tendenci nutit druhe do vaseho nazoru v kterem pak obratne klickujete a preskakujete temata. Pro osvezeni, tento thread byl proc mel Marx penu u huby kdyz mluvil o Rusku, krome obecneho pocitu nadrazenosti ktery vuci nezapadnim narodum mel, je to proto ze jeho povaha byla takova – vstekla a hadava. Klidne v tom muzem preslapovat dal … Jak jsem řekl, Marxův životopis a jeho názory na Slovany – vím o nich, o to se postaraly příspěvky, jaké jste tu uvedl, četl jsem to už mockrát předtím.… Číst vice »

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 9:41

Sio napsal
Jak jsem řekl, Marxův životopis a jeho názory na Slovany – vím o nich, o to se postaraly příspěvky, jaké jste tu uvedl, četl jsem to už mockrát předtím. Asi nás to má o něčem přesvědčit. Marxismu rozumí málokdo, zato slintat o Marxovi umí každý a každý to i pochopí.

:)
leze vam na nervy ze tu nemate posledni slovo o marxismu, snad to vydychate.

Sio
Sio
3. 6. 2016 9:47

lomikel napsal

prijde mi fascinujici priblizovat si velke postavy skrze jejich prime vypovedi, basne ( viz treba ta stalinova co tu sla), nekalkulovane proslovy a pamflety, tam se ukazuje prirozenost toho ktereho cloveka a muze nam to, krome Sia samozdrjeme,pomoci pochopit proc jedna/formuloval sve zavery tak jak to ucinil.

No tak nám to lomikeli přibližte, jaká je souvztažnost mezi Kapitálem a Marxovou nenávistí ke Slovanům. Rád si přečtu skutečné argumenty, pokud jste jich schopen.

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 9:50

Sio napsal
No tak nám to lomikeli přibližte, jaká je souvztažnost mezi Kapitálem a Marxovou nenávistí ke Slovanům. Rád si přečtu skutečné argumenty, pokud jste jich schopen.

treba v tom ze se nechcete Marxem jako clovek zabyvat aby jste neoslabil svou ideovou pozici. To je Vase osobni zatez posla z toho jaky byl Marx, limituje to vasi presvedcivost co agitatora. Staci ?

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 9:52

Ale podoben bohu a vítězný
budu bloudit rozvalinami světa
a, dodav svým slovům sílu činu,
budu se cítit roven Stvořiteli.

se to Marxovi splnilo, bludi svetem coby zosobneni nabozenstvi bez boha :)

bergpora
bergpora
3. 6. 2016 10:02

lomikel napsal genialni byl Marx v synteze informaci v novy svetonazor/ideovou soustavu ktere presne adresovala tehdejsi situaci v prumyslovych zemich Uplny souhlas…a nebyla to jedina oblast, kde byl opravdu dobry, treba i jeho psychologicke postrehy o fetisisticke podstate zbozi, ktere predbehly dobu o pul stoleti. Ale jak rikate, „na tehdejsi situaci“, on samozrejme nemohl vedet vsechno, treba ze zbozim se stane i statutovy symbol, ktery pak muzete smenit za neco uzitecneho :-) Nemel poneti o masivni reklame v mediich, ani o jejich tricich, kde zbozi se neprodava diky jeho kvalitam, ale cestou nejakeho provazejiciho objektu (cimz je prirazovan samotnemu zbozi… Číst vice »

bergpora
bergpora
3. 6. 2016 10:13

https://is.muni.cz/el/1423/podzim2004/SOC705/um/06_lekce_Marx_zbozni_fetis.pdf „Tajemnost zbožní formy tkví tedy prostě v tom, že je zrcadlem, v němž se lidem obráží společenský charakter jejich vlastní práce jako věcný charakter produktů práce samých, jako společenské vlastnosti těchto věcí, dané jim od přírody; proto i společenský vztah výrobců k celkové práci se jim jeví jako společenský vztah předmětů, který existuje mimo ně.“ Genialni…ale jak rikam, vyse, nemohl vedet, ze i tady z toho se da udelat zbozi, ze se zacne obchodovat se zboznim fetisismem samym…coz je ostatne i tema na promysleni teorie proletariatu: jakmile se proletar pozdvihne na ekonomicke urovni, zacne se v nem obrazet spolecensky… Číst vice »

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 10:48

begpora – „jakmile se proletar pozdvihne na ekonomicke urovni“, je pak stale proletarem ? Neni pozdvihnuti se cilem, alespon deklarovnaym celeho Marxismu. Cilem proletare je zmenit usporadni spolecnosti (vyrobnich vztahu) aby prolerarem byt prestal, aby se stal spoluvlastnikem vyrobnich prostredku ( v intenci toho co povazuje Marx za klicove). Takze proletarem neni z pohledu ekonomicke situace, proletarem zustava (formalne) tim ze nevlastni vyrobni prostredky a prodava svou praci. To ale jaksi nestaci pro revolucni nadseni, obzvlaste pokud soubezne s tm jak pozveda svuj ekonmicky status take pozveda svoji bazi znalosti ( jak jako jedinec, tak i jako skupina – tedy… Číst vice »

bergpora
bergpora
3. 6. 2016 11:20

lomikel napsal
klade se větší důraz na hledisko odcizení, než na vykořisťování. Hledá se spojení marxisticke teorie s existencialismem a psychoanalýzou.

Klast odcizeni pred vykoristovani mi prijde jako dobry krok, ovsem sdruzit se s temi dalsimi smery, ktere jsou uz take passe coby celospolecenska nosna idea, to mi v poradku moc neprijde.
Jsme proste v hluboke krizi, jedina schopna altzernativni teorie- marxismus- ma sve limity a nic noveho nevznika…a sam vubec nevim proc, mozna to bude roztristenosti zajmu a velmi chabym spolecenskym povedomim. Takze abych nekrivdil, mozna ze takove teorie vznikaji, ale nikdo se o nich nedovi.

bergpora
bergpora
3. 6. 2016 11:21

Vidite jak jsem nevzdelany, kdyz jsem klikl na vas odkaz, tak jsem zjistil, ze hnuti nove levice skoncilo pred 50 lety :-)

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 11:47

odcizeni je wosidne :) sluvko: Slovo odcizení může znamenat: krádež odcizení (psychologie) – psychický stav, jehož projevy jsou osamocení i vzdalování od sebe sama, své identity, svého prostředí a svých bližních, nuda, zoufalství a bezmocnost, pocit ztráty kontroly nad realitou (alienation, estrangement) Pocity člověka, jehož práce se stává zbožím a její hmotné či duchovní produkty jsou majetkem nikoliv svého tvůrce, ale soukromého vlastníka výrobních prostředků, a vystupují pak proti svému tvůrci jako cosi cizího. Odcizení práce člověka je základem jeho odcizení sociálního při němž člověk společnost, na které je absolutně závislý, nepovažuje za svou. http://marxismus.cz/ ——- 1. odcizeni vnitrni, vnejsi… Číst vice »

lomikel
lomikel
3. 6. 2016 11:49

1. filozofie v Hegelově filozofii děj, jímž se člověk stává závislým na vlastních výtvorech, které omylem pokládá za pravou skutečnost. Dějiny i příroda jsou jen odcizené průměty ducha. L. Feuerbach interpretoval na základě odcizení vznik a funkci náboženství; člověk klade své nejkrásnější představy a ideály mimo sebe a přiznává jim nadlidskou, božskou povahu. Podle K. Marxe jsou individuální projevy odcizení produktem reálných vztahů kapitalismu; člověk stojí v odcizené společnosti proti svým vlastním výtvorům jako vůči vnější, cizí samostatné síle, kterou neovládá, neřídí a ani jí nerozumí. Termín inspirativní i pro moderní filozofii, zejm. pro existencialismus a reformní marxismus;