Jak úřady šikanují slušné podnikatele

Do Prahy se nastěhovala společnost EUROBILLBOARD původem z Českých Budějovic z Fischer holdingu, která pod zástěrkou (ne)propojeného pavouka (ne)dohledatelných firem pronajímá billboardy umístěné na cizích pozemcích bez jakéhokoliv souhlasu vlastníka. Jejich právníky dokonale zpracovaný zamlžený systém, kdy pronajimatel je jiný než provozovatel, a ten jiný než vlastník, zneužívá proces správního řízení. Když náhodou odstranění skutečně hrozí, firma billboard o pár metrů posune a jede se nanovo.

(ZDE)

Ale hlavně že bude pořád někdo tvrdit, že je u nás svoboda podnikání omezována a rdoušena. Tohle je jen další z důkazů, že „svoboda“ podnikání musí být omezování a jedině přísná a důsledná regulace může zajistit svobodu i pro jiné, než agresivní parazity a predátory.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zart
zart
11. 9. 2020 7:19

Zdravím všechny ómáky! Slušní a neslušní podnikatelé? Fakt, to by mne zajímala kritéria slušné či svobodné soutěže? Ta přece žádná pravidla nemá. Pravidla svobodné soutěže přece vytváříme a vnucujeme pouze větším idiotům, než jsme my sami. Letošní umístění vítězů v Mistrovství světa zlodějů bude jistě velice zajímavé, zvláště když s tou čípací a vaginací občanů jsou ty provozní problémy.

Lena
Lena
Reply to  zart
11. 9. 2020 7:57

Kdo nemá v hlavě úplně zamlžíno, dobře ví, že soutěžení je pouze pro hlupáky. Myslím, že Mistrovství světa od začátku světa vždy předchází Mistrovství světa hlupáků. On už stačí ten náš okresní přebor a jak už se nasmějeme při nominaci místních borců. Například těch, co se buší v prsa a jako největší nuly se vystrkují na Čínu, zatímco všechno prošustrovali a prohráli v doma Jičínu.

Aleš
Aleš
Reply to  Lena
11. 9. 2020 20:39

Jo ho ho, ať teče rum. V hokeji máme toho mladého a nadějného Jardu Jágra, v politice blbce k večeři Novotného a jeho vládní kompars, který hýká, že bude líp, protože nám to zařídí jejich bohatýr Petříček s jeho klíčovými spojenci v Bělorusku. Ještě že tu máme fotbal. Hvězdy sice zhasly, ale maskoti jdou do boje. Holt nejsou lidi. Okresní přebor a prales potřebuje omladit. Už jednačtyřicet let chodím po světě, ale ten se pořád stejně točí…. Ještě větší blbec než jsme doufali, čím starší, tím blbější. Vždyť kopu za STS Chvojkovice-Brod, zřejmě slušnej oddíl. https://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c

J. W.
J. W.
11. 9. 2020 10:23

Proboha, ÚŘADY ZÁSADNĚ ŠIKANUJÍ JEN (PO)SLUŠNÉ PODNIKATELE! Odjakživa! Od toho přece existují úřady, které vymysleli a zřídili ne(po)slušní podnikatelé.

Aleš
Aleš
Reply to  J. W.
11. 9. 2020 20:12

https://www.youtube.com/watch?v=mF_iA9r3dXw Blues pro slušné lidi
https://www.youtube.com/watch?v=_VmMuDCqZ4g Multiservis Tesla
Kníže má prý lidu blíže.
Kaputová. Kapoun. Kapitalismus. Dekapitace. Kapitán nemo a kaprál Áda.
To je jak to heslo zřízenců ministerstva pravdy (a lásky). Buzerovat a škodit alias pomáhat a chránit. Prý Společnými Silami to zvládneme. K tomu nám dopomáhej Prymula.

J. W.
J. W.
Reply to  J. W.
12. 9. 2020 10:37

Zloději šikanují zloděje, nic nového se neděje. Já všech zlodějů si ovšem myslí, že je nevinnou obětí zlodějů. Před 45 lety jsem se pohádal s jedním mladým zuřivým antikomunistou, který se k nim náhle dal, když mu nabídli členství a výhody. Vysvětloval jsem mu, že jsme všichni zloději, což jej rozčílilo. Tvrdil, že on nekrade. Řekl jsem mu volovi: „Když nic, tak jenom kradeš, když dýcháš, ty pitomče, protože kradeš vzduch jiným živým tvorům!“ Možná se budete divit, ale od té doby jsem názor nezměnil. Kde bereme se samozřejmostí sobě vlastní tu drzost, že si osobujeme právo na dýchání? Měli… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 9. 2020 7:05

Už v antice platilo, že: „Kdo jinému způsobí škodu, musí ji nahradit“.

Pokud na mém pozemku někdo postaví něco bez mého souhlasu, tak má právo zasáhnout takovýmm způsobem, že „stavitelem“ na jeho náklady bude věc odstraněna a to včetně betonových základů, zahrnutí výkopů a osatí travním semenem. Prostě „uvedení do původního stavu“.
A vztah mezi stavitelem, provozovatelem a pronajímatelem si mohou tito řešit dle vlastní libosti.

A na to není potřeba žádný spociální zákon, jen vůle to antické pravidlo vynucovat.

Dolmen
Dolmen
13. 9. 2020 9:43

Ti „slušní“ podnikatelé si vypodnikali majetek odrbáváním zaměstnanců, zákazníků a jen povoleným odrbáváním státu v placení daní. Ti „neslušní“ odrbávají všechny a všechno. Majetek si vypodnikali – v rámci prvotní akumulace – pořádně podnikavou krádeží v „mezích zákona“, často i za těmito mezemi, tzv. si poctivě nakradli.