Jak utáhnou celé národy na dobře provařené nudli

Říká se tomu metoda Overtonova okna, ale známá je i jako salámová metoda nebo vaření žáby. Jde v ní o to, jak přeprogramovat veřejné mínění a v kostce vypadá nějak takhle:

Fáze 1 – nepřijatelné, ale mluvme o tom
Fáze 2 – desakralizace
Fáze 3 – nahrazení původního výrazu eufemismem a vytvoření podpěrného precedentu
Fáze 4 – z možného do racionálního
Fáze 5 – popularizace
Fáze 6 – z kategorie populární do sféry aktuální politiky

Když to zvládnete, tak lidé tancují, jak vy pískáte, a vůbec jim nepřijde divné, že zaujímají postoje diametrálně odlišné od toho, co ještě relativně nedávno považovali za nezpochybnitelné.

Snad jenom dvě poznámky:

  1. Základem úspěchu je dostatečně dlouhý časový horizont, aby si lidé nedokázali spojit jednotlivé fáze. Lidé obecně zapomínají, nepamatují si, co bylo před rokem, přede dvěma, a když jste dostatečně trpěliví, vůbec si nevšimnou, že jak se hodnotové a interpretační rámce mění. Můžete-li si dovolit roztáhnout celý proces přes generace, máte úspěch zaručen, ale když musí spěchat, postačí i pár měsíců, jak ukazuje aktuální reinterpretace příčin a průběhu 2. světové války.
  2. Pokud jste četli Protokoly sionských mudrců, tak vám tato metoda bude jistě povědomá. V zásadě nejde o nic jiného, než o aplikaci principů v Protokolech navržených. Nejde tedy o žádnou žhavou novinku, ale o techniku, která já známa již přes sto let, ale mnohem spíše ještě déle.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Svoboda
Svoboda
13. 3. 2015 17:21

Myslíte tohle ? http://cs.wikipedia.org/wiki/Protokoly_sionských_mudrců

To je asi něco jako Královédvorský a Zelenohorský rukopis, ne ?

A s oblibou byly ty „Protokoly“ citovány fašisty ( i to by mohlo hlavě přemýšlivé cosi napovědět ). Ne tak běžnému klikači z počátku 21.století…

Čímž nepopírám, že v mediích se lže a bankéři jsou svině. Jen jen mi trochu blivno z naivního, paušalizujícího antisemitismu, jakoby mezi superboháči jiné rasy a národy ani nebyly.

peter.
13. 3. 2015 18:10

Svoboda napsal To je asi něco jako Královédvorský a Zelenohorský rukopis, ne ? Tie protokoly sú staršie ako sto rokov,čo je dostatočne dlhá doba na to,aby bolo možné vyhodnotiť,či sa niečo z toho čo je v nich uvedené naplnilo a ak áno,do akej miery sa to splnilo a v čom presne.Problém spočíva v tom,že akonáhle tieto protokoly niekto spomenie v diskusii,tak okamžite získa pečiatku antisemitu a nácka.Jediným argumentom tých ktorých sa protokoly týkajú je ten,že sa jedná o podvrh a pamflet,ktorý napísala cárska ochranka.No dobre,nech je tak.Lenže s tými protokolmi je to ako s cestovným poriadkom.Nezáleží na tom,kto ho napísal.Dôležité… Číst vice »

lomikel
lomikel
13. 3. 2015 18:11

svoboda – vy myslite ze je psali zide ? v clnaku o tom nevidim ani radku, pokud vim autorstvi je neprokazane. Vy jeden anisemito :o)

lomikel
lomikel
13. 3. 2015 18:13

peter :)))

Sio
Sio
13. 3. 2015 19:10

To co popisujete je jednoduchá v praxi obecně využívaná metoda step-by-step, krůček po krůčku. Změna názoru na cokoli není jejím jediným uplatněním. Nebo jsem něco přehlédl?

Svoboda
Svoboda
13. 3. 2015 20:02

peter. napsal Tie protokoly sú staršie ako sto rokov,čo je dostatočne dlhá doba na to,aby bolo možné vyhodnotiť,či sa niečo z toho čo je v nich uvedené naplnilo a ak áno,do akej miery sa to splnilo a v čom presne.Problém spočíva v tom,že akonáhle tieto protokoly niekto spomenie v diskusii,tak okamžite získa pečiatku antisemitu a nácka.Jediným argumentom tých ktorých sa protokoly týkajú je ten,že sa jedná o podvrh a pamflet,ktorý napísala cárska ochranka.No dobre,nech je tak.Lenže s tými protokolmi je to ako s cestovným poriadkom.Nezáleží na tom,kto ho napísal.Dôležité je to,či podľa neho jazdia vlaky.Tak prečo sa nesmie vyhodnotiť,čo sa… Číst vice »

peter.
13. 3. 2015 20:11

Svoboda napsal
Jedním z důvodů proč to není a nemůže být pravda je mj. holokaust, který by dle této teorie museli také organizovat židé…

http://dolezite.sk/old/Brutalny_podiel_Sionizmu_na_Holocauste.html

hudryper
hudryper
13. 3. 2015 20:23

Budoucnosti Izraele a ostatních židů ve světě se ve svém posledním vystoupení dost překvapivě
zabývá oblíbený Pjakin :
http://leva-net.webnode.cz/products/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-9-3-2015/

peter.
13. 3. 2015 20:32

peter. napsal
Svoboda napsal
Jedním z důvodů proč to není a nemůže být pravda je mj. holokaust, který by dle této teorie museli také organizovat židé…

http://www.truetorahjews.org/kestenbaum

peter.
13. 3. 2015 20:43

hudryper napsal

Budoucnosti Izraele a ostatních židů ve světě se ve svém posledním vystoupení dost překvapivě
zabývá oblíbený Pjakin :
http://leva-net.webnode.cz/products/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-9-3-2015/

V tomto sa s Pjakinom nedá nesúhlasiť.K predchádzajúcemu príspevku len toľko,že aj Pjakin sa vyjadruje o obetiach holokaustu ako o“ suchých vetvách“(ktoré boli obetované pre sionistický cieľ – dodávam ja).

Sio
Sio
13. 3. 2015 21:29

Jedni říkají – „Za vším hledej Putina!“ „Ne,ne!“, říkají druzí, „Za vším hledej Žida!“
Třetí na to: „Je to jasné pánové, Putin je Žid, jako Stalin!“
Tak nějak se mi z toho dělá nevolno.

Dana
Dana
13. 3. 2015 22:22

Mne nevadi, kdyz lidi veri na bludy. Pak staci, kdyz se objevi proti nazor a tito bludari pak voli slepe alternativni moznost. Na vzdor. Neuvedomuji si, ze to „alternativni“ reseni je vytvorene v zakulisi stejnymi lidmi, stejnymi cily, jen je jinak formulovane..
Takze, kupujte zlato a cekejte na zidovskeho krale.. Nebude to kral Jecminek, ale jistojiste zdatny panic, zenou neposkvrneny… :-))

peter.
13. 3. 2015 22:34

Sio napsal Jedni říkají – „Za vším hledej Putina!“ „Ne,ne!“, říkají druzí, „Za vším hledej Žida!“ Třetí na to: „Je to jasné pánové, Putin je Žid, jako Stalin!“ Tak nějak se mi z toho dělá nevolno. Tu nejde o rasu.Ľudí treba spoznať a podľa toho sa k nim správať.Buď sú dobrí a vyhovujú vašej predstave o dobrých ľuďoch alebo nie.Rasa s tým nemá nič spoločné.Ale toto platí iba do vtedy,kým si príslušníci jednej rasy,národnosti alebo aj ideológie nezačnú nárokovať na to,že sú výnimoční,lepší ako iné rasy alebo národy a že tým pádom majú právo rozhodovať o vašom bytí alebo nebytí.Že… Číst vice »

Sio
Sio
13. 3. 2015 22:50

@peter.: Kdo jsou to ti, co to tvrdí? Znám pár Amíků a žádný se přede mnou takto nevyjádřil. Takhle mluví jen pár jejich bushnutých politiků. Půlka Ameriky chápe, že je to blbost. Druhá půlka je zase blbá. To samé platí pro Židy. Tohle dokonce netvrdí ani jejich politici, ale ano, mají to ve Starém Zákoně. On taky ne každý Žid je věřící a i když je, nemusí si být zase tak jistý národní vyjímečností. Věřící jsou taky různí od ortodoxů k těm vlažným. Ten, kdo se snaží bombama a tankama něco světu vnucovat, není nějaký národ, jsou to globální elity.… Číst vice »

K. J.
K. J.
13. 3. 2015 23:50

Pokud by kupříkladu nějaký Němec, či Ital, nebo Holanďan napsal spis s názvem Protokoly českých tunelářů, ve kterých by dokonale popsal a zachytil praktiky českých velkozlodějů, tak by se ve světě kde komu, kdo to přečte, kromě Čechů mohlo zdát, že celý český národ je národem zlodějských zmrdů.

Alena
Alena
14. 3. 2015 2:42

K. J. napsal Pokud by kupříkladu nějaký Němec, či Ital, nebo Holanďan napsal spis s názvem Protokoly českých tunelářů, ve kterých by dokonale popsal a zachytil praktiky českých velkozlodějů, tak by se ve světě kde komu, kdo to přečte, kromě Čechů mohlo zdát, že celý český národ je národem zlodějských zmrdů. jde o to, že ty návody o českých tunelářích by byly-jsou uplatnitelné- v Česku, ne na celém světě( tam by je všechny pozavírali jako ostatně jižní Afrika a Krejčíř) dále- v Americe jistě existuje česká menšina- má takové významné postavení vůči americké vládě jako ta izraelská lobby? dále-ty nejvýznamnější… Číst vice »

Alena
Alena
14. 3. 2015 2:51

Sio napsal @peter.: Kdo jsou to ti, co to tvrdí? Znám pár Amíků a žádný se přede mnou takto nevyjádřil. Takhle mluví jen pár jejich bushnutých politiků. Půlka Ameriky chápe, že je to blbost. Druhá půlka je zase blbá. To samé platí pro Židy. Tohle dokonce netvrdí ani jejich politici, ale ano, mají to ve Starém Zákoně. On taky ne každý Žid je věřící a i když je, nemusí si být zase tak jistý národní vyjímečností. Věřící jsou taky různí od ortodoxů k těm vlažným. Ten, kdo se snaží bombama a tankama něco světu vnucovat, není nějaký národ, jsou to… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
14. 3. 2015 4:31

peter. napsal http://dolezite.sk/old/Brutalny_podiel_Sionizmu_na_Holocauste.html Díky za odkaz, tohle bylo fakt zajímavé. Nicméně : 1, nevyplývá z toho, že by holocaust ORGANIZOVALI židé, pouze projevili obludnou lhostejnost a pýchu, když měli ( mohli ) pomoct evropským židům během války, protože se všeobecně POCHYBOVALO o tom, co se děje a jaký to vezme vývoj ( viz např. : „. . . čo sa deje v Poľsku sú prehnané príbehy. . . typické pre východoeurópskych Židov. . .“ ). Za 2, tyto pyšné tendence zbohatlíků jsou běžné ve všech národech. Černoši, čínani, běloši ( „křesťani“ i nekřesťani ) klidně nechají zkapat své bližní, protože… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
14. 3. 2015 4:49

Alena napsal jde o to, že ty návody o českých tunelářích by byly-jsou uplatnitelné- v Česku, ne na celém světě( tam by je všechny pozavírali jako ostatně jižní Afrika a Krejčíř) dále- v Americe jistě existuje česká menšina- má takové významné postavení vůči americké vládě jako ta izraelská lobby? dále-ty nejvýznamnější bankovní klany jsou židé- je to úplná náhoda? Můžeš prosím uvést seznam bankovních klanů a seřadit je podle „významnosti“ ? Nota bene, když se to každý rok mění a přibývají tam další, (zatím co někteří občas „klesnou“ na úroveň „běžných“ miliardářů)? Připadá mi v této souvislosti dosti výmluvný výrok… Číst vice »

Béda
14. 3. 2015 6:32

Zajímavý článek: http://teplickykuryr.info/news.php?extend.7954.2 „Ministr Babiš tomuto zvěrstvu a těmto zvrácenostem velkoryse napomáhá. Čtěte, je to opravdu odporné“

peter.
14. 3. 2015 7:10

Sio napsal
Kdo jsou to ti, co to tvrdí?

Poznáte ich po ovocí….Mt 7,15 – 20 Biblia

Hox
Hox
14. 3. 2015 8:02

Protokoly s.m. byla vypuštěná falešná stopa, kouřová clona na zabránění zaměření pozornosti na skutečné procesy nadstátního řízení, a svedení všeho na židy jako obětního beránka… možná i informační příprava na „finální holocaust“ ze strany GP. Židé to pochopitelně nepsali, není to jejich úroveň. Ad židé a Hitler, Hitlerův otec se jmenoval Schickelgruber, „výběrčí šekelu“, což byla společenská funkce v židovských ghettech, výběr daně na potřeby občiny. Hitler sebral na zadání GP z evropských židů „krvavý šekel“ jakožto trest/varování, „odřezání suchých větví“, jak to nazývají samotní židé a což proběhlo v historii mnohokrát. Defakto se jednalo o zajištění práceschopnosti nástroje jménem… Číst vice »

fajt
fajt
14. 3. 2015 8:13

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/115086-americky-vojak-priznal-zazivame-tyhle-sr-cky-a-tohle-je-nevyslovna-pravda-drsna-zpoved/ Kromě sprostých lží (zbraně hromadného ničení, spojitost s Irákem a 11. zářím atd.) je hlavní přísadou této noční můry víra v Americkou výjimečnost, plynoucí z 19. století z Manifestu osudu. Potomkem tohoto konceptu, můžeme jej nazvat dítě Manifestu osudu, je privilegovaný, rozmazlený a brutální tyran na celosvětové scéně.

Béda
14. 3. 2015 8:54

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vrazdeni-Islamskeho-statu-ruska-hrozba-autoritativni-Babis-Uznavany-profesor-Klener-promluvil-o-soucasne-situaci-366107/diskuse

z diskuse: „Tento pán jenom dokazuje, že i vysoce vzdělaný a erudovaný odborník může býti blbec.“ Alois Ratzinger, 14. 3. 2015 8:44:31

Alena
Alena
14. 3. 2015 9:39

Svoboda napsal
Můžeš prosím uvést seznam bankovních klanů a seřadit je podle „významnosti“ ? Nota bene, když se to každý rok mění a přibývají tam další, (zatím co někteří občas „klesnou“ na úroveň „běžných“ miliardářů)?
Připadá mi v této souvislosti dosti výmluvný výrok J.Kellera, který pronesl v jedné přednášce : „..ty příslušníky diskrétní elity poznáte podle toho, že se s nimi v životě nesetkáte…“. A nikde se o nich nepíše. Jsem si jistý, že mají mj.dost peněz, aby to zařídili… Takže i ten seznam z Forbesu beru jen jako hrubě orientační. Tím víc jsem napjat na seznam Aleny

http://bloumatel.cz/kdo-je-majitelem-fedu/
http://svobodnenoviny.eu/velke-rodinyktere-doopravdy-ovladaji-svet/

Béda
14. 3. 2015 9:40

https://poznamkypanabavora.wordpress.com/ „O antiruském stereotypu z reliktů Goebbelsovy propagandy“

Sio
Sio
14. 3. 2015 9:57

peter. napsal Poznáte ich po ovocí….Mt 7,15 – 20Biblia Peter, já ten výrok znám, jen nevím jistě, jak jste to myslel. Židé mají, možná díky staletitému životu v něčem jako v exilu a nejspíše i dalším okolnostem, silné intelektuální elity. Nebudu unavovat seznamem světoznámých židovských vědců, sám jistě víte. Díky tomu mají i lepší politické know-how, neměli v evropských zemích moc jako šlechta, museli na to přes vzdělání a peníze. Jsou prostě reálnou vzdělanostní společností. Už mnoho let předtím, než o tom naši politici v 21. století začali žvanit (činy vedou k opaku) No a jsme u toho. Politici jsou… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
14. 3. 2015 11:01

Alena napsal http://bloumatel.cz/kdo-je-majitelem-fedu/ http://svobodnenoviny.eu/velke-rodinyktere-doopravdy-ovladaji-svet/ No, Alenko, trošku sis po ránu naběhla na vidle… V prvním článku, kde žádný seznam rodin není ( natož řazený dle významnosti ) mě celkem pobavilo jméno „Rockchildové“ což o autorově zasvěcenosti leccos vypovídá. V druhém článku také má zvědavost ukojena nebyla a navíc je zakončen větou : „Jména rodin, které řídí “Velkou čtyřku”, se nikdy neobjeví.“ Nicméně už ten výčet bank a společností vyvolává opodstatněné pochybnosti, zda jsou opravdu „všude židé“. Také si uvědom, že vlastní miliardáře už má rozhodně i Čína, Brazílie, Indie nebo arabský svět. Opravdu věříš tomu, že dění v Číně, Japonsku… Číst vice »

Alena
Alena
14. 3. 2015 11:19

No, pane Svobodo, je dobré si občas žoviálně pokecat s blbečky jako jsem já a svou nadřazenost dát okázale najevo, to by Vám šlo, včetně tykání, ke kterému jsem Vás nevyzvala.
vše začalo tímto mým výrokem
..ty nejvýznamnější bankovní klany jsou židé- je to úplná náhoda?….
takže důkazy nyní vyžaduji od Vás- dokažte mi, že Rothschildové a Rockefellerové
nejsou židé a nepatří mezi nejvýznamnější bankovní klany

Bety
Bety
14. 3. 2015 13:02

Myslím, že je potřeba oddělovat židy a sionisty. Bankéře je třeba hledat mezi těmi druhými. Když se nad tím zamyslíte, co ty nejbohatší asi tak mohlo pálit? Já si myslím, že nedostatek společenského uznání mezi těmi bohatými, jinak měli všechno. Muselo je ale štvát, že je ti bankéřští gójové neberou mezi sebe, třebaže si je mohli desetkrát koupit. Tak jak na to? Změnou společenského smýšlení.Mít vlastní stát, to pomůže. A ještě víc pomůže pořádná oběť, po které se všichni budou stydět něco proti nim říct. Netvrdím, že to naplánovali, ale jak už tady bylo několikrát zmíněno, rozhodně se nesnažili svým… Číst vice »

K. J.
K. J.
14. 3. 2015 13:13

Sio napsal Peter, já ten výrok znám, jen nevím jistě, jak jste to myslel. Židé mají, možná díky staletitému životu v něčem jako v exilu a nejspíše i dalším okolnostem, silné intelektuální elity. Nebudu unavovat seznamem světoznámých židovských vědců, sám jistě víte. Díky tomu mají i lepší politické know-how, neměli v evropských zemích moc jako šlechta, museli na to přes vzdělání a peníze. Jsou prostě reálnou vzdělanostní společností. Už mnoho let předtím, než o tom naši politici v 21. století začali žvanit (činy vedou k opaku) No a jsme u toho. Politici jsou z převážné většiny zmrdi v každém národě,… Číst vice »

peter.
14. 3. 2015 13:31

Sio napsal peter. napsal Poznáte ich po ovocí….Mt 7,15 – 20Biblia Peter, já ten výrok znám, jen nevím jistě, jak jste to myslel Sio. Ten strom ktorý má také strašné ovocie aké sa z neho urodilo v Juhoslávii,Iráku,Afganistane Lýbii,Sýrii.v Gaze, na okupovaných územiach Palestíny a na Ukrajine má svoje korene v USA a Izraeli. Mimochodom – Muamar Kaddáfí.Prečítal som si jeho „Zelenú knihu“preštudoval som si,čo dokázal urobiť počas svojho vládnutia z feudálnej Lýbie,oboznámil som sa s jeho plánmi do budúcnosti a dospel som k názoru,že práve jeho schopnosti dosahovať ciele,boli príčinou jeho surovej vraždy.Prečítajte si jeho odhad akým smerom sa… Číst vice »

peter.
14. 3. 2015 13:48

peter. napsal
Mimochodom – Muamar Kaddáfí.Prečítal som si jeho „Zelenú knihu“preštudoval s

Rozhodnutie zničiť Lýbiu má na svedomí Sarkozy,ale iniciátorom bol B.H.Lévi.

peter.
14. 3. 2015 13:54

Sio napsal
Mluvíme stále o elitách, o 1% národa. A pokud řekneme „židé“, zahrnujeme do toho i těch zbylých 99%. A to je chyba.

Sio.
V románe J.Hellera „Gold nad zlato“ hovorí hlavná postava inému židovi :“Robíš šand svojej rase“.Takže si myslím,že tých 99% židov by sa malo konečne nasrať a povedať tomu jednému % – Robíte šand našej rase!Škodíte nám!

Sio
Sio
14. 3. 2015 14:09

: My bychom se měli všichni nasr … a říci svým elitám něco od plic. Takže ani v tomto nejsou Židé vyjímeční …

peter.
14. 3. 2015 14:12

Sio napsal

: My bychom se měli všichni nasr … a říci svým elitám něco od plic. Takže ani v tomto nejsou Židé vyjímeční …

Nemôžeme!Museli by sme ukázať prstom na tých,ktorím naše elity robia poskokov.A to by sme sa vrátili na začiatok našej diskusie.

peter.
14. 3. 2015 14:14

Bety napsal
Bety • 14. Březen 2015

+++++

fajt
fajt
14. 3. 2015 14:41

češi si nechávají rebelii proti panstvu na důchod, kdyby něco nevyšlo ( třebas s odvozem na Václavák ), tak se zase vrátí poslušně k Nově a jiným sračkám. ..)

Pamatuji před léty na mapu Evropy na american elementary school, čezko ( ani československo) tam prostě nebylo – by bylo zajímavý se podívat na jejich seznam světových národů, možná by to bylo nemlich to samé jak s evropskou mapou . ..)

Sio
Sio
14. 3. 2015 16:19

fajt napsal

http://www.lidovky.cz/babickij-rusove-na-krymu-se-konecne-dockali-pomoci-moskvy-pms-/zpravy-svet.aspx?c=A150313_224800_ln_zahranici_ele

Inu, chlapec je to odvážný a zjevně stále ve vývoji. Není divu, že má z toho v hlavě kuličky a když se trochu prudčeji pohne, zaštěrká to. Tím neříkám, že je to špatné, naopak, zřejmě se skutečně velmi snaží najít pravdu, což není jednoduché a proto je to úctyhodné.
Jen třeba nepochopil dosud tak závažnou věc, že Rusko je Putin. A to v tom smyslu, že bez Putina by už Rusko nebylo, alespoň ne jako celek. Také by mě zajímalo, jak reflektuje fakt, že Čečenci jsou dnes Putinovi kámoši.

Sio
Sio
14. 3. 2015 16:21

fajt napsal

češi si nechávají rebeliiproti panstvu na důchod, kdyby něco nevyšlo ( třebas s odvozem na Václavák ), tak se zase vrátí poslušně k Nově a jiným sračkám. ..)

Pamatuji před léty na mapu Evropy na american elementary school, čezko ( ani československo) tam prostě nebylo – by bylozajímavýse podívat na jejich seznam světových národů, možná by to bylo nemlich to samé jak sevropskoumapou . ..)

Nebyla to náhodou American eliminary school? Jugoslávie tam určitě nebyla taky, zato Kosovo ano.

Bety
Bety
14. 3. 2015 16:23

Peter, děkuji. Ještě bych chtěla připodotknout, že pro židy je tragédií, že se Izrael prakticky vyvinul ve fašistický stát. Ty sympatie, které k nim svět cítil, se pomalu ale jistě vytrácejí. Stále jsme jejich chování k Palestincům omlouvali právě holokaustem a jejich potřebou, cítit se někde v bezpečí. Ale nespravedlnost se nedá omlouvat donekonečna. Nastěhujete se k někomu do domu, on vám ochotně pronajme místnost a je spokojený, že mu vaše přítomnost přináší určité finanční výhody. Pokud tomu dotyčnému postupně zaberete celý dům i zahradu a k bydlení mu vykážete něco jako psí boudu, tak se pochopitelně začne bránit. Načež… Číst vice »

Béda
14. 3. 2015 16:47

Sio napsal Inu, chlapec je to odvážný a zjevně stále ve vývoji. Není divu, že má z toho v hlavě kuličky a když se trochu prudčeji pohne, zaštěrká to. Tím neříkám, že je to špatné, naopak, zřejmě se skutečně velmi snaží najít pravdu, což není jednoduché a proto je to úctyhodné. Jen třeba nepochopil dosud tak závažnou věc, že Rusko je Putin. A to v tom smyslu, že bez Putina by už Rusko nebylo, alespoň ne jako celek. Také by mě zajímalo, jak reflektuje fakt, že Čečenci jsou dnes Putinovi kámoši. Snad musel vědět, co přijde, když jako propagandista Svobodné… Číst vice »

Sio
Sio
15. 3. 2015 7:33

Na tupou bezcitnost některých lidí si nezvyknu nikdy. Tohle psal jistě modrý bezmozek.
http://www.novinky.cz/kultura/364272-neuzivim-dite-state-starej-se.html
Jaksi z toho úplně vypadlo, že alimenty nejsou pro rodiče, ale pro dítě. Řeč tedy jde o okrádání dětí a stát má tady povinnost zasáhnout.