Nemaš televizu? Zaplať, cype!

Nemam televizu. Mam taky velky placaty monytor a tam se pušťam filmy, co sem si kdysik nakupil na devedečkach, nebo nakradl na jutubě. Nemam ani radyjo. Na co bysem ho tež měl? Normalizačni hudbu posluchat nemusim a předžvykane plejlisty uchylnych programovych ředitelu radyjovych stanic mě nezajimaju. To, co poslucham ja, se pušťat boji, to, co posluchaju oni, mě zas nebavi. Nemam ani auto. Teda to firemni nepočitam, bo enem idyjot by se dneska pořidil vlastni a platil tym vydřiducham nehorazne daně.

Nemam ledničku, bo piva chladim ve sklepě a vlastnictvi mražaku mi připada uchylne, když mražak maju naproti v obchodě. Proč bych měl přesunovat věci z jejich mražaka do mojeho? Abysem platil eletryku?

Nepotřebuju vlastnit věci, bo každa věc, keru mate, vam bere kusek vaši svobody. Kupite si ledničku, a pak ju musite myt a odmražovat. Kupite si poličku, a pak ju musite utirat od prachu, nehledě na to, že na tu poličku si musite pořidit jakesik věci. Uznejte sami, že prazdna polička vypada tak nějak blbě. A ty věci, kere si na ňu kupite, vam zase beru svobodu, bo zas se o ně musite starat. Buty mam jedny a až se rozbiju, kupim si jine. Nechapu lidi, co maju dvoje buty. Džiny mam tež jedny a bundu tež. Triček mam teda vic, bo se mi nějak nahromadily. Furt mi kdosik kupuje jakesik trička. Jenže take tričko dneska par roku vydrži a tak se nove trička hromadi na hromadce a čekaju, až se ty před nima rozbiju a přide na ně řada.

Taky řad věci mi připada normalni. Mam rad stare anglicke přislovi – „Pokud to neni rozbite, neopravuj to“. A tak mam pračku, kera skřehota už patnacty rok, ale furt pere. A dokud se nerozbije, tak přece nekupim jinu enem proto, že skřehota. Susedova stara tež skřehota, a zatim ju neměni. Plno lidi dneska vyměnilo svoje stare enem proto, že skřehotaly, a pořidili si jine, kere skřehotaly ještě vic, ale jinak.

A do teho přide jakysik mamlas z Televize česke, že pry bych měl automatycky platit za něco, co nemam. Bo ta jeho tlusta uřednicka dupa by asi potřebovala lepši gatě, kere by seděly v lepšim ředitelskem křesle a vozily se v lepšim ředitelskem autě, bo to dva roky stare už je moc stare.

To by mě zajimalo, jak je možne, že takeho pajtaša okamžitě neodvolaju z funkce a nezavřu do blazinca. Při te jeho logice by daň z nemovitosti platili i ti, keři žádnu nemovitost nemaju. Silnični daň by platil aji chlop bez řidičaka a povinnu činžu by měl platit aji kdejaky bezdomovec.

Tuž co? Připada vam to uchylne? Pokud tym nahoře ne, pak jiste je jen jedno. Že ti nahoře su eště větši uchylaci než ten, kery taku blbost vypustil.

Ladislav Větvička, platce alimentu, přestože je bez penysu

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

Přejít do diskuze k článku 5 komentářů