Jaká je geopolitická situace na konci roku 2016?

Podívejme se na to očima skeptika:

  1. Za vlády „mírového“ prezidenta Obamy došlo k rozšíření válek do dalších zemí a ke zvenčí zinscenovanému a podporovanému fašistickému převratu na Ukrajině.
  2. „Obranné“ harašení severoatlantickými zbraněmi na hranicích Ruska dovedlo svět ke zintenzivnění dalšího kola studené války – Rusko (a taky Čína) očekávající „obranný“útok západní aliance masivně zbrojí, po demokratickém západním vzoru zakazuje cizí páté kolony a recipročně začíná vysílat na Západ svoji kontrapropagandu. Alternativní pohled na světové dění a ruské napodobování vyvolává u západních svobodomyslných demokratů doslova zděšení.
  3. V USA bobtnají vedle sebe prohlubující se mezietnické, mezirepublikové a sociální konflikty. Země je nesplatitelně předlužena a doposud nezbankrotovala pouze díky parazitnímu dluhovému způsobu života opírajícímu se o vysávání kolonií za pomoci silou a vydíráním vynucené světové dolarové měny.
  4. EU se doslova rozpadá před očima. Odštěpenectví (Brexit) a prohlubování konfliktů na ose bohatý sever předlužený jih, multikulturní šariátní Západ – křesťanský resp. ateistický východ, uměle vyvolaný a udržovaný příliv zločinu, terorismu, nekompatibilních hodnot, ekonomicky sebevražedné vnucené protiruské sankce, konflikt zájmů globální a národní oligarchie – to je pouze několik problémů, které štěpí a budou dál štěpit unijní jednotu.
  5. Celý vzájemně hluboce provázaný světový ekonomický systém je tektonickým územím široce zaminovaným nesplatitelnými dluhy, přičemž ekonomický kolaps může přijít doslova kdekoli a kdykoli a řetězová reakce ekonomické sopečné činnosti poté se zdá být nevyhnutností.
  6. Západní „civilizovaný demokratický svět“ našel univerzálního strašáka v Rusku a v jeho „kágébáckém prezidentovi“, který prý může za migraci do Evropy (na začátku které ve skutečnosti stojí válčení západních impérií o kontrolu životodárných uhlovodíků), za krizi v Sýrii, do které vstoupilo Rusko až poté, co se mírumilovný Západ věrný své demokratizační tradici pokusil o svržení demokraticky zvoleného prezidenta Sýrie, o „lybijizaci“ této země a ustavení šariátní vlády na obraz svých saudských spojenců. Zločinný Putin samozřejmě může taky za uměle vyvolaný převrat na Ukrajině (který si předplatily USA) i za zvolení Trumpa americkým prezidentem (to ještě není úplně jisté -demokrati se pokoušejí o zneplatnění amerických voleb).
  7. Mezinárodní právo nahrazené právem nejsilnějšího klacku již nejméně od doby kosovského precedentu neplatí a neplatí ani poválečné uspořádání světa dohodnuté vítěznými protifašistickými spojenci. Žádnému ze slibů předního západního politika nelze věřit – kterýkoliv může být zneplatněn během pouhých 24 hodin (viz majdan).
  8. Jako řešení všech výše zmíněných konfliktů přinášejí západní „elity“ osvědčenou praxi – metodu „Rozděl a panuj“. V blízké budoucnosti se dá očekávat další masivní dovoz „obohacovačů“, zostřené sledování a zakazování „demokraticky“nevhodných názorových projevů, ještě víc válčení a univerzální zavádění fašismu. Hra na demokracii právě končí.

Svět na přelomu roku 2017 má nakročeno k balancování na pokraji geopolitického supervulkánu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JanDrda
JanDrda
6. 12. 2016 22:12

Jan Cambell, JanDrda, 6. 12. 2016 23:04:43
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/jan-campbell-kratke-noci-bezmocnych-elit – super počteníčko Další hledejte ! Jan Cambell!

JanDrda
JanDrda
6. 12. 2016 22:13

Jan Cambell – souhlasu netřeba.

Aleš
Aleš
7. 12. 2016 7:13

Kedmi
http://www.novarepublika.cz/2016/12/6.html#more
Pro mě je překvapující, že Turecko v tomto přestalo zneužívat situace k psychotickým plánům jejich vlastních deprivantů. A začíná uplatňovat reálnější politiku.

Aleš
Aleš
7. 12. 2016 9:04

Svět byl na pokraji katastrofy při možnosti zvolení Hillary Clintonové. Teď je situace lepší. Čím dál nebezpečnější se však začínají jevit evropští spojenci a šiřitelé těch jediných správných euroatlantských západních hodnot v Evropě. Situace ne nepodobná konci 30. let 20. století. I podobné procesy. Post Jelcinovské Rusko vyžadovalo krizový management. Nicméně je vidět, že se politika změnila, Jednotné Rusko přebírá některé prvky programu komunistických stran. U samotného vedení následuje něco, co lze v tom dobrém slova smyslu nazvat stalinizací – odstavování vlastizrádné elity od moci. Pomalé změny se lépe upevňují. Tady lze ocenit význam toho, co Putin již kdysi prohlásil,… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 12. 2016 9:14
Aleš
Aleš
7. 12. 2016 9:19

V jistý okamžik bych byl za to, aby prezident rozpustil takový parlament, pokud by něco takového parlament odsouhlasil. Není nad to, když se herci vžijí do rolí.

zedd
zedd
7. 12. 2016 10:22

Zpráva ze zázemí našeho Velkého spojence: Rada jakési střední školy dočasně zakázala učit a půjčovat texty: „Advantures of Huckleberry Finn“ a „To Kill a Mockingbird“. Proklamovaným důvodem je časté užití nekorektní mluvy, konkrétně „n word“. Negr. Kdy sem četl Huckleberryho poprvé už si nevybavuju, ale bude to tak třetí čtvrtá třída. Jako zabít ptáčka jsem četl na začátku osmé třídy, když sem ležel v nemocnici s pořezaným kolenem. Jo, a tehdy jsem také poprvé četl Yankee z Connecticutu … vida, to je neuvěřitelná synchronicita. Obě knížky nesmazatelně formovaly moje pojetí světa a to jednoznačně k dobrému. Co se to v… Číst vice »

peter.
7. 12. 2016 10:45

Toto je už nádejnejšie.Len si myslím,že ak to má priniesť nejaký osoh, tak by musel z Dumy vyhodiť minimálne polovičku poslancov.
https://cont.ws/post/451888

fajt
7. 12. 2016 10:46

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_armed_groups_in_the_Syrian_Civil_War – podle tohoto seznamu ( určitě posvěcený americkými zpravodajci) je česká kolonie v Sýrii vedena jako aktivní vojenská skupina, která dodává vojenský materiál ( k němu jsou samozřejmě přiřazeni vojenští poradci a bojová skupina na jejich ochranu) povstalcům ( tedy teroristům). ..)

Admirál
Admirál
7. 12. 2016 11:34

Trump si pozval Zemana do Bílého domu. Jak už jsme psal, rozhodnutí Zemana přihlásit se s veřejnou podporou k Trumpovi mu při minimálních rizicích přinesla strategický úspěch.

Je docela bžunda sledovat, jak se z ometači prahu americké ambasády kroutí a neví, jak dál. Celá jejich propaganda se zhroutí jak domeček z karet.

Aleš
Aleš
7. 12. 2016 14:26

fajt: O to větší význam mají lidé, kteří bojují za zachování naší státnosti, třeba i slovem. A když vidím změnu tónu ruské diplomacie, víc, než si myslíme. Rozhodně mnohem větší význam než ti, kteří se je snaží zastrašit či rozeštvat.

denda
denda
7. 12. 2016 16:16

Jestli to není kachna, nebo vtip:
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/nevladni-organizace-pasuji-tisice-africanu-do-evropy-video/
Tak je to vrchol ledovce a potvrzuje to co jsme si mysleli, že celá ta emigrantská pakárna od zničení, Iráku, přes Liyi k Sýrii je organizována stejnými hajzlíky a podporována NGO bandou

hudryper
hudryper
7. 12. 2016 20:22

Gospaket je nižší 50% . Nejde o většinový podíl,ten si ponechává ruský stát. A spory budou řešit dle předem odsouhlasené dohody ruské soudy dle ruských zákonů.

fajt
7. 12. 2016 20:37

hudryper napsal

Gospaket je nižší 50% . Nejde o většinový podíl,ten si ponechává ruský stát. A spory budou řešit dle předem odsouhlasené dohody ruské soudy dle ruských zákonů.

snad to není začátek salámové metody nové ruské privatizace … uvidíme. ..)

fajt
7. 12. 2016 20:38

https://www.youtube.com/watch?v=Xb3j6VKOZCk – ne všechno na Ukrajině je na shit. ..)

M.C.
8. 12. 2016 12:12

Obrana islamistů v Aleppu se rozpadla, už se brání jenom jednotlivé skupinky fanatiků.
http://warfiles.ru/show-137858-aleppo-nash-terroristy-dezorganizovany-ih-hozyaeva-tozhe.html
To máme další dějinný přelom poslední doby.
Sice v Sýrii ani zdaleka není hotovo, ale začne to opět odsýpat rychleji, protože Aleppo je důležité v mnoha směrech.

…Dopískal jsi, fašisto, svoji píseň smrti.
Spojenci jdou najisto, společně tě drtí.

Béda
8. 12. 2016 15:42

http://literarky.cz/politika/domaci/23349-krize-upadek-valka-jaka-bude-cena-za-zitek

Veronika Sušová – Salminen, Ľuboš Blaha, Ilona Švihlíková. … Příště uvedeme názory dalších osobností: Jana Kellera a Terezy Spencerové.