Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů

První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU – tak jak je dosud koncipována – je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.

Jak velké bylo zklamání, které způsobil britský lid svým a evropským elitám? Nezklamal tím tak trochu jejich důvěru?

Něco se prostě v kampani podcenilo. První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU – tak jak je dosud koncipována – je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Co si s tím britské a evropské elity podle Tvého názoru počnou?

Řešení je jednoduché. Protože víme, že v důsledku klimatických změn jsou extrémní výkyvy počasí stále častější, je jasné, že další referenda jsou nepřijatelná. Není to z nějaké politické nevůle, má to důvody meteorologické.

Neměla by i EU po vzoru Velké Británie poté, co její lídři tak skvěle zasáhli do průběhu britské předreferendové kampaně, uvažovat o změně „vyjednávacího týmu“? Mám konkrétně na mysli pány Junckera, Schulze a Tuska.

Je to složitější. Schulzovi končí tak jako tak funkční období za pár měsíců, bude vyměněn tak jako tak. Otázkou je, za koho. A hlavně, kdo o jeho nástupci rozhodne. Před pár dny jsem se v novinách dočetl, že Angela Merkelová je zklamána z jednání Junckera, kterého sama prosadila do čela Komise. Až dosud se nám tvrdilo, že Juncker se stal předsedou Evropské komise z vůle Evropského parlamentu, který tímto způsobem ocenil výsledky eurovoleb, v nichž vyhrály evropské lidovecké strany. Nyní se dozvídám, že vůle Evropského parlamentu byl prý jen krycí název, jenž maskoval rozhodnutí ženy, která nemá mezi evropskými institucemi co dělat. Jak vidno, má EU tři ústavní pilíře a jednu neústavní, ale o to vlivnější pilířku. Co se týče Tuska, ten snad Evropské unii zbyl poté, co její schopnější lídři v minulosti vymřeli.

Jak hodnotíš tu hypotetickou možnost, že se mladí pracovití a skvěle jazykově vybavení Východoevropané budou po Brexitu muset vrátit domů a živořit tu s námi?

Třeba nám to všem prospěje a oni nás povznesou na britskou úroveň. Jelikož má prý britská úroveň jít po brexitu rapidně dolů, nedá jim to ani tolik práce.

Jaká hygienická, organizační a bezpečnostní opatření bys v té souvislosti doporučil Spojenému království poté, co z něj zmizí polští instalatéři, lotyšské hajzlbáby a české ópérky?

Albion má bohaté zkušenosti s dovozem služebnictva z celého Commonwealthu, takže si jistě poradí i tentokrát. Ale vážně, britská společnost se výrazně sociálně diferencuje už řadu desetiletí. Zatímco na venkově a v menších městech jsou přítomny ještě všechny vrstvy včetně té střední, v Londýně jsou stále více jen vrstvy dvě: nadprůměrně úspěšní a ti, kdo je obsluhují. Střední vrstvy z Londýna odcházejí hlavně kvůli příliš drahému bydlení. Hodně se jich stěhuje do Francie, někteří ještě dále. Pokud pro setrvání v EU hlasoval v Anglii především Londýn, bylo by dobré vědět, zda se jednalo spíše o ty nadprůměrně úspěšné, anebo o pomocný personál. Ani jedni, ani druzí nebývají považováni za záruku demokracie. Za tu jsou pořád ještě brány střední vrstvy.

Opravdu mají v Kremlu z výsledků referenda radost? Jak hodnotíš první reakce ruských politických elit?

Opravdu nevím, jakou náladu mají v Kremlu, nikoho odtamtud neznám, takže se nemůžu přeptat. Jestli to ví třeba někdo z týmu Evropské hodnoty, dost by mne zajímalo, odkud ty informace berou. Že by si neziskovky platily špionážní agentury? Vždycky jsem si myslel, že by to mohlo být spíše naopak. První reakce ruských politických elit, které se člověk dozví z médií, jsou vyloženě opatrné a spíše vyhýbavé. Netroufám si takové úzkostlivě diplomatické řeči rozklíčovat.

Dá se ještě Evropská unie zachránit? Pokud ano, tak jakým způsobem?

Nevěřím tomu, že by se Evropská unie rozpadla. Je celá řada možných scénářů. Za nejméně pravděpodobný považuji rozpad Evropy do podoby někdy před 2. světovou válkou. Takový scénář by nejspíše vedl jako tehdy dříve nebo později k vyvolání nové války. Myslím si, že zakladatelské státy (Německo, Francie, Benelux, Itálie) budou pokračovat v integraci, i když možná pomalejším způsobem. Je otázka, co bude s těmi ostatními. V případě České republiky bude určitě zájem ponechat nás blízko jádra, protože to Němcům hospodářsky i geopoliticky vyhovuje. Nebudou se chtít nechat legitimovat při nejkratší cestě z Berlína do Vídně. Ti u nás, kteří tvrdí, že Evropu prostě opustíme, jsou buď hloupí, anebo lžou. Za vyloučený považuji ovšem i ten scénář, že EU bude třeba jen střednědobě fungovat tak jako dosud. Tedy slibovat členství stále novým členům a nechávat neřešeny prohlubující se problémy. Prakticky všichni chtějí dnes Evropu reformovat. Bohužel nikdo neví, jak to provést. Rozporů v její skladbě i fungování se nahromadilo příliš mnoho. A ty rozpory jsou natolik hluboké, že mne humor docela přechází. Snažím se je aspoň pojmenovat v knize, která se bude jmenovat Evropa ve víru migrace.

Děkuji za rozhovor.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 350 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Napsáno pro e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
65 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
dodo50
7. 7. 2016 18:23

Za sebe bych Kellerovi položil osmou otázku… Upřímně a bez nějakých narážek. Jaké měl pohnutky k nedávné účasti na párty – oslava narozenin Václava Klause. Bavil se dobře? Opravdu by mne zajímal jeho komentář, co ho k tomu vedlo… já tomu fakt nerozumím…

hudryper
hudryper
7. 7. 2016 21:32

dodo50 napsal Za sebe bych Kellerovi položil osmou otázku… Upřímně a bez nějakých narážek. Jaké měl pohnutky k nedávné účasti na párty – oslava narozenin Václava Klause. Protože mám zato,že s Vámi nebude J.Keller polemizovat i bez narážek,pokusím se Vám odpovědět za něj. Vím to,protože jsme měli v 6 večer toho dne,kdy Klaus oslavoval na Štvanici ,dohodnutou schůzku.V poslední době je Honza Keller stále ostřeji napadán z tzv. české levice,chovající se přitom sama jako Jar.Haškem vzpomínaná Strana mírného pokroku v mezích zákona. Tito lidé nemají s levicí společného nic víc,než že prostřednictvím jejích partají si hledí svého dobrého bydla a… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 7. 2016 23:45

Nicméně zcela konzistentně budu reagovat svým oblíbeným veršem.
Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění.
A co se týče totality nikým nevolené evropské komise? Sebranku individuí s inteligencí v pásmech debility a idiocie prostě poslouchat NEBUDEME. Však oni se pak ozvou ti potrefení oslové a husy.

@@
@@
8. 7. 2016 6:39

Jestli se Keller bavil nebo nebavil na nějaké oslavce, není podstatné.
Spíš je na místě otázka, komu a co vlastně svou účastí chtěl vzkázat.
Že nechtěl urazit? Tomu věří snad jenom hudryper.😂

hudryper
hudryper
8. 7. 2016 8:10

@ : Jistě, chtělo by to doplnit o šťavnatý přívlastek před hudryper…..A já se Vás táží :“ Byl byste
tak laskav a vysvětlil zdejšímu čtenářstvu co a komu chtěl Honza Keller vzkázat svou krátkou návštěvou na Štvanici“?

zamp1
zamp1
8. 7. 2016 10:26

Při vší úctě k panu Kellerovi, informační hodnota tohoto rozhovoru je čistá nula! V úvodu říká: „Nevěřím tomu, že by se Evropská unie rozpadla.“ A v závěru zase říká: “ Za vyloučený považuji ovšem i ten scénář, že EU bude třeba jen střednědobě fungovat tak jako dosud. . Rozporů v její skladbě i fungování se nahromadilo příliš mnoho. A ty rozpory jsou natolik hluboké, že mne humor docela přechází. Co je pan Keller v EP, tak jsou jeho vyjádření stylizována tak, aby se vlk nažral a EU zůstala celá. :-) Stejný vývoj jsme mohli sledovat u pana Ransdorfa. Ten byl… Číst vice »

@@
@@
8. 7. 2016 11:55

hudryper napsal

@ : Jistě, chtělo by to doplnit o šťavnatý přívlastek před hudryper…..A já se Vás táží :“ Byl byste
tak laskav a vysvětlil zdejšímu čtenářstvu co a komu chtěl Honza Keller vzkázat svou krátkou návštěvou na Štvanici“?

Já se přece ptám. Ode mne odpověď nechtějte.

peter.
8. 7. 2016 12:05

@ napsal
Já se přece ptám. Ode mne odpověď nechtějte.

@
Možno by ste urobili lepšie,keby ste sa opýtali p.Kellera priamo.Určite funguje na soc.sieťach.
Mňa do toho nič nie je,ale pripadá mi to,ako by ste na zodpovednosť za účasť p.Kellera na oslave narodenín p.Klausa(no hrôza,čo si to ten človek dovolil!) pripisovali p.hudryperovi.p.Keller je podľa mňa múdry človek,plne zodpovedný za svoje činy a nie je povinný nikomu za ne skladať účty.Ani vám.

Martin (už bez taky m)
8. 7. 2016 12:05

Opět suchý „anglický“ humor J.K.
Ten se nezkazí pánové, máte zbytečné obavy.
Do EP vlezl pro informace, pro možnost být bezprostředně u některého dění.
J.K. vytáhne informaci a poznatek i tam, kde to běžný občan nevidí, či nedokáže. Má k tomu vzdělání, zkušenost i bohatou praxi.
A že za to dostává pěkný plat? Inu jemu jej na rozdíl od ostatních přeji.
On ty zkušenosti a informace využije, a bude využívat i nadále, až v EP skončí. Proč nevyužít příležitost jaká se hned tak nenaskytne?
Nehledejte za jeho jednáním nějaké „zrady“…

Irena
8. 7. 2016 12:15

peter. napsal
p.Keller je podľa mňa múdry človek,plne zodpovedný za svoje činy a nie je povinný nikomu za ne skladať účty.Ani vám.

Pokud někdo vstoupil do politiky, je za své činy zodpovědný a p. Keller by si to měl uvědomovat více než kdo jiný.

peter.
8. 7. 2016 12:28

Irena napsal
Pokud někdo vstoupil do politiky, je za své činy zodpovědný a p. Keller by si to měl uvědomovat více než kdo jiný.

To máte pravdu.Ale existuje mnoho prípadov v histórii,keď si aj dvaja ideologickí nepriatelia sadli spolu za jeden stôl na pivko alebo sa zúčastnili spolu nejakej nezáväznej oslavy.Byť politickým protivníkom niekoho ešte neznamená,že si tí dvaja musia odpľuť,keď sa stretnú.

Irena
8. 7. 2016 12:40

peter. napsal
To máte pravdu.Ale existuje mnoho prípadov v histórii,keď si aj dvaja ideologickí nepriatelia sadli spolu za jeden stôl na pivko alebo sa zúčastnili spolu nejakej nezáväznej oslavy.Byť politickým protivníkom niekoho ešte neznamená,že si tí dvaja musia odpľuť,keď sa stretnú.

To jistě ne, ale oslava narozenin snad není ten případ, či ano?

fajt
8. 7. 2016 13:02

je mi to trochu líto ( tedy k vůli některým osobám), ale Hanze jsem odhadl dobře, na oslavy ke klausobáčimu bych šel pouze z jednoho důvodu ( tak mne, naštěstí pro všechny na čertovém bále, tahle kreatura nikdy nepozve ), abych mu tam od plic a od pracek něco řekl a pak i vyvedl… ale jak se říká, vysoká politika je umění toho, jak popřít všechny přírodní zákony a ještě k tomu prosadit totální sračky jedněch za náboženství pro druhé – takže, berme dnešní politiku vyšších pater za něco obludného, co zkurví i ty nejsilnější charaktery a slušným a poctivým… Číst vice »

peter.
8. 7. 2016 13:21

Irena napsal To jistě ne, ale oslava narozenin snad není ten případ, či ano? U nás boli dvaja kamaráti.Poznali sa od detstva a často krát pobavili celé mesto tým ako sa vedeli pohádať.Z jedného sa stal tvrdý komunista a pracoval na OV KSS.Ten druhý sa stal kňazom.Kontakty však neprerušili a kedykoľvek sa stretli,tak pre seba nenašli dobrého slova.Ako za mlada.Ale stretávali sa a aj navštevovali ak mal niektorý narodeniny.Boli také časy,že kňaz sa dostal do nejakého problému s vládnou mocou a kamarát na OV KSS pomohol.Po revolúcii zase lietal v problémoch kamarát komunista,nevedel si zohnať prácu,nemal z čoho živiť rodinu… Číst vice »

@@
@@
8. 7. 2016 16:43

peter. napsal @@@@ Možno by ste urobili lepšie,keby ste sa opýtali p.Kellera priamo.Určite funguje na soc.sieťach. Mňa do toho nič nie je,ale pripadá mi to,ako by ste na zodpovednosť za účasť p.Kellera na oslave narodenín p.Klausa(no hrôza,čo si to ten človek dovolil!) pripisovali p.hudryperovi.p.Keller je podľa mňa múdry človek,plne zodpovedný za svoje činy a nie je povinný nikomu za ne skladať účty.Ani vám. Ale kdepak. P. Hudryperovi opravdu žádnou zodpovědnost nepřipisuju. Ani po Kellerovi nechci, aby skládal účty. Ale napadlo mě, že tu bude někdo, kdo odhadne jeho motivaci. Jestli to bral tak, že narozeniny jako pohřeb, všechno jedno, bylo… Číst vice »

peter.
8. 7. 2016 17:18

@ napsal
Jestli to bral tak, že narozeniny jako pohřeb

@
Ale nie!Bral to tak,že je háji v EP záujmy Českej republiky,tej republiky ktorej prezidentom bol po dve volebné obdobia p.V.Klaus.Od tohoto bývalého dvojnásobne zvoleného prezidenta dostal p.Keller pozvánku na oslavu narodenín,lebo predpokladám,že p.Keller sa na tú oslavu nevnútil nepozvaný.Tak jednoducho urobil to,čo mu ako politikovi prikazuje etiketa.Splnil si povinnosť aby nezneuctil štát,ktorý reprezentuje v Bruseli.To je tá motivácia,po ktorej pátrate.Nič,len elementárna slušnosť,diplomacia a politický takt.

dodo50
8. 7. 2016 19:40

Díky za odpověď hudrypere, ale bohužel, moc jsem si z vašeho komentáře neodnesl. Ale vytušil jsem a snad se nemýlím, že by vám to taky nebylo proti srsti, kdyby tam nešel. O určitém frontálním útoku ze strany mladých levicových svazáků na Kellera vím a nestotožňuji se s tím (s útokem). V tom není problém. Nemám problém ani s Kellerovým veřejným vystoupením v Institutu Václava Klause. Předpokládám ale, že se shodneme v tom, že jako europoslanec bude hodnocen veřejností a komentován i „mimo pracovní dobu“. Přece víme, KDO je Keller a KDO je Klaus. Toho antagonismu je tady přece jenom řádově… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
8. 7. 2016 22:44

Podle některých zdrojů je pan Keller s tou Itálií dost vedle:
https://www.rt.com/news/349601-itlay-russia-sanctions-crimea/
https://www.rt.com/news/348617-italy-senate-russia-sanctions/
http://www.breitbart.com/london/2016/06/25/unthinkable-happening-italy-demands-eu-reform-warns-full-collapse/

Humorné věci se dějí i v EP – Juncker hovořil s lídry jiných planet a ti mají obavy o budoucnost EU:
https://www.youtube.com/watch?v=QM-KVAXY7Gs

Dolmen
Dolmen
9. 7. 2016 6:39

Martin (už bez taky m) napsal
Do EP vlezl pro informace, pro možnost být bezprostředně u některého dění.
J.K. vytáhne informaci a poznatek i tam, kde to běžný občan nevidí, či nedokáže. On ty zkušenosti a informace využije, a bude využívat i nadále, až v EP skončí. Proč nevyužít příležitost jaká se hned tak nenaskytne?
Nehledejte za jeho jednáním nějaké „zrady“…

Jak jsem Honzu Kellera trochu poznal, tak to vidím to úplně stejně.

dodo50
9. 7. 2016 7:33

Dolmen napsal
Jak jsem Honzu Kellera trochu poznal, tak to vidím to úplně stejně.

Čekáte snad kapitolu v Kellerově příští knížce sociologický náhled do oblasti piklení bývalých politiků tunelářů a celebrit v ČR s novým šokujícím zjištěním? Ale chlapi… no ták…

koloděj
koloděj
9. 7. 2016 7:40

dodo50 napsal
Jaké měl pohnutky k nedávné účasti na párty – oslava narozenin Václava Klause. Bavil se dobře?

Řekl bych že se … no , bavil …. velmi dobře. Politika dnes není o pravo-levo .. ale o tom co spojuje a co rozděluje.
Co ty dva může asi tak spojovat, milý Watsone ?
Akcie v OKD ? … láska k penězům ? k Junckerovi ? .. nebo že by nějaký vřelý cit k EU ?

Ach, Watsone, je to tak těžké ?

hudryper
hudryper
9. 7. 2016 8:10

Všem,které můj příspěvek nedokázal uspokojit jsem okopíroval závěr delšího mailu Honzy Kellera
na téma jeho postojů a z nich plynoucích hlasování v EP :
“ Těm, kteří mne bez znalosti věci na OM kritizovali, vzkazuji, že
nestojím o podporu lidí, kteří mi po létech nevěří a bez znalosti věci
jsou ochotni mne podezírat nevím z čeho. Na takové lidi kašlu, protože
vím, že se na ně spolehnout nedá, až půjde do tuhého.
Ahoj
Honza
P-.S. Klidně to můžeš dát na OM na vědomí.

dodo50
9. 7. 2016 8:27

hudryper napsal Všem,které můj příspěvek nedokázal uspokojit jsem okopíroval závěr delšího mailu Honzy Kellera na téma jeho postojů a z nich plynoucích hlasování v EP : “ Těm, kteří mne bez znalosti věci na OM kritizovali, vzkazuji, že nestojím o podporu lidí, kteří mi po létech nevěří a bez znalosti věci jsou ochotni mne podezírat nevím z čeho. Na takové lidi kašlu, protože vím, že se na ně spolehnout nedá, až půjde do tuhého. Ahoj Honza P-.S. Klidně to můžeš dát na OM na vědomí. hudrypere, díky za další info přímo od zdroje, ale to je takové – jeden o… Číst vice »

dodo50
9. 7. 2016 8:32

koloděj napsal Řekl bych že se … no , bavil ….velmi dobře.Politika dnes není o pravo-levo .. ale o tom co spojuje a co rozděluje. Co ty dva může asi tak spojovat, milý Watsone ? Akcie v OKD ? … láska k penězům ? k Junckerovi ? .. nebo že by nějaký vřelý cit k EU ? Ach, Watsone, je to tak těžké ? hmmm, Sherlocku koloději , že by se Keller držel hesla „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“? Asi ne… Fakl je mi k smíchu jeho účast v této skupině artistů a satanášů… moc krve v boji proti… Číst vice »

Irena
9. 7. 2016 10:09

dodo50 napsal
hudrypere, díky za další info přímo od zdroje, ale to je takové – jeden o voze a druhý o koze. Ani prstíčkem jsem se nedotkl jeho hlasování v EP. Má otázka nebyla zase tak abstraktní, nebo jo? To přece nebyl Kellerův komentář k jeho návštěvě taškařice u Klausů na dvorku.

Absolutní souhlas.

Bety
Bety
9. 7. 2016 10:24

Hele dodo, kam všude jsi tohle nacpal? Jindy tě tu nevidět a teď se snažíš, div se neztrháš. Ono něco proti Kellerovi vyhrabat dá práci, viď, takže se to snažíš využít do poslední mrtě. Zalez.

dodo50
9. 7. 2016 11:43

Bety napsal

Hele dodo, kam všude jsi tohle nacpal? Jindy tě tu nevidět a teď se snažíš, div se neztrháš. Ono něco proti Kellerovi vyhrabat dá práci, viď, takže se to snažíš využít do poslední mrtě. Zalez.

Hele Bety, nech mě pracovat, jo? Mám brigádu na toto léto infiltrovat diskuse a odhalovat proruskou propagandu, tak se snažím. Jakub Janda mi dal zálohu, tak se činím, víš?

peter.
9. 7. 2016 12:00

Bety napsal Hele dodo, kam všude jsi tohle nacpal? Jindy tě tu nevidět a teď se snažíš, div se neztrháš. Ono něco proti Kellerovi vyhrabat dá práci, viď, takže se to snažíš využít do poslední mrtě. Zalez. Bety: Klausa možno posudzovať z rôznych hľadísk rôzne.Napr.dnes je zameraný výrazne euroskepticky,protinatovsky,protibuzarantsky…… a dáva hlasne najavo,že nesúhlasí s rozpútaním protiruskej hystérie.To z neho síce nezmyje jeho činy z minulosti ale celkom isto sú jeho dnešné postoje správnejšie ako postoje pp.Sobotku,Zaorálka alebo Dienstbiera ml.p.Keller je členom ČSSD podobne ako tí,ktorých som menoval.Takže je možné,že prijatím Klausovho pozvania iba demonštroval svoj nesúhlas s politikou menovaných… Číst vice »

peter.
9. 7. 2016 12:50

Na budúci týždeň sa v Bratislave uskutoční summit eurovýborov národných parlamentov (COSAC),témou ktorého bude -„sociálna Európa“. Na tomto summite vystúpi aj p.prof.Keller s prednáškou -Kritika neoliberálneho smerovania EÚ. Už samotná téma jeho prednášky naznačuje,že jeho vnímanie politiky ktorú v súčasnosti uplatňuje EÚ je odlišné od toho ako k neoliberálnym hodnotám pristupujú eurosocialisti a medzi nimi aj ČSSD.Je známe,že neoliberálne názory a hodnoty sú vo veľkej miere totožné s názormi a hodnotami, ktoré v EP presadzujú socialisti a zelení. To odlišuje podľa mojej mienky prof.Kellera od väčšinového názoru ktorý panuje na horných poschodiach ČSSD.A euroskepticizmus alebo eurorealizmus V.Klausa sú mu v… Číst vice »

Sio
Sio
9. 7. 2016 15:58

No, Keller byl tam kde byla asi celá stovka lidí (nebo spíš několik stovek). Jako sociolog chce mít informace z první ruky o našich servisních elitách. Možná jen kandiduje za ČSSD, nevím, jestli je opravdu členem ČSSD, spíše ne.

peter.
9. 7. 2016 16:28

Sio napsal
nevím, jestli je opravdu členem ČSSD, spíše ne.

Máte pravdu.Nie je členom ČSSD.

petr jihlava
petr jihlava
9. 7. 2016 17:35

Jsem toho názoru,že Daniel Veselý to ve svém článku/Obrácení Ferdyše Pištory aneb Jan Keller na narozeninové párty Václava Klause/ na stránkách Britských listů vystihl správně:http://blisty.cz/art/82734.html

Irena
9. 7. 2016 18:51

petr jihlava napsal

Jsem toho názoru,že Daniel Veselý to ve svém článku/Obrácení Ferdyše Pištory aneb Jan Keller na narozeninové párty Václava Klause/ na stránkách Britských listů vystihl správně:http://blisty.cz/art/82734.html

Kristepane, ten článek, to je ale škvár. Hovadina hodná blicích listů, kam jsem klikla jenom proto, že se jednalo o Jana Kellera, který sice neměl na narozeninové párty co dělat, ale to je tak to jediné, co se mu zatím dá vytknout.

Martin (už bez taky m)
9. 7. 2016 22:52

Paní Ireno: myslím, že si velmi dobře spočítal než tam zašel a proč… Takže opakuji: J.K. se nezkazil a ani nezkazí. A s nadsázkou řečeno: „rozvědčík“ musí občas prolézt ledasjakým hnojem…, aby… Zopakuji: „vytáhne“ (získá) informace které potřebuje i tam, kde… Prvoplánovost je u J.K. nerozumné očekávat, a ještě nesmyslnější je jej podle ní hodnotit. On to proč tam šel využije- a ne k dobru tuneldědka… A ti kteří chtějí „hodit hrst špíny či bláta“ – ji háží mnohem spíše sami na sebe. A reakce trollů- měly by varovat před rychlým soudem… On musel zvažovat, a nebojte se prosím, že… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
10. 7. 2016 7:59

Milá paní Ireno,váš subjektivní názor na zmiňovaný článek od Daniela Veselého a Britský listy vám vyvracet nemíním.Je to vaše věc čemu a komu důvěřujete a proč ?
Každý si pod pod pojmem ,,seriózní“ zpravodajství a publicistika představujeme něco jiného.
Na rozdíl od vás patřím mezi názorovou skupinu čtenářů,která před konspiračními a pofidérními weby dává raději přednost čtením na internetu např. BL.

asym
asym
10. 7. 2016 8:18

petr jihlava napsal

Milá paní Ireno,váš subjektivní názor na zmiňovaný článek od Daniela Veselého a Britský listy vám vyvracet nemíním.Je to vaše věc čemu a komu důvěřujete a proč ?
Každý si pod pod pojmem ,,seriózní“ zpravodajství a publicistika představujeme něco jiného.
Na rozdíl od vás patřím mezi názorovou skupinu čtenářů,která před konspiračními a pofidérními weby dává raději přednost čtením na internetu např. BL.

Dáváte zde k lepšímu BL jako seriozní čtení. Jen tak dál, humoru je zde třeba!

Irena
10. 7. 2016 8:22

Martin (už bez taky m) napsal
Paní Ireno: myslím, že si velmi dobře spočítal než tam zašel a proč…
Takže opakuji: J.K. se nezkazil a ani nezkazí.

Já také nenaznačovala, že by se zkazil. Jenom jsem konstatovala, že to z jeho strany byla s ohledem na jeho postavení nedomyšlená chyba.

Admirál
Admirál
10. 7. 2016 12:36

Nechápu, proč zrovna účast Kellera na narozeninové oslavě VK budí takovou kontroverzi. VK je z pohledu levice velmi kontroverzní, je možné mít k němu tisíc a jednu výhradu, což také sdílím. Je to neoliberál. To je v mých očích velká vada, ale není a nikdy nepatřil do tábora neokonzervativců, což by pro mne bylo neodpustitelné. V zahraniční politice viděl dál, než velká většina ostatních, jeho názory v tomto směru jsou i nadále relevantní, má informace a styky a je jisté, že i pro kohokoli z levice (ne té „moderní“, co je vlastně pravice) může být setkání a rozhovor s VK… Číst vice »

peter.
10. 7. 2016 12:47

Admirál napsal
Je to neoliberál.

Konzervatívec ako vyšitý,vyznávač thatcherizmu.

hudryper
hudryper
10. 7. 2016 13:09

Irena napsal
Jenom jsem konstatovala, že to z jeho strany byla s ohledem na jeho postavení nedomyšlená chyba.

Vážená, velmi se mýlíte. Jan Keller už dlouho neudělal nedomyšlenou chybu. To spíše jeho hodnotitelé nedomýšlejí o co jde,nebo může jít,protože o životě tam nahoře mají jen své představy.
Skutečné záměry a aktivity se prostě nedají „vysvětlovat“ podle vzoru Mr.Pjakin. V posledním svém vystoupení v podstatě řekl,že politiku Putina diktuje a formuje kdosi za ním s pseudonymem GP. To Putina nijak nezdobí,protože se tím zařazuje do houfu servisních elit,jenže na opačné straně.

Admirál
Admirál
10. 7. 2016 13:28

dodo50 napsal
Hele Bety, nech mě pracovat, jo? Mám brigádu na toto léto infiltrovat diskuse a odhalovat proruskou propagandu, tak se snažím. Jakub Janda mi dal zálohu, tak se činím, víš?

Tady už to má od Jandy propachovaný Petr z Jihlavy. Myslím, že by nebyl rád, kdyby měl někdo nahozíno v jeho rybníčku.

A navíc, už jsme si na něj zvykli. Má to dobře naštudovaný, furt o moderní levici. Taky ví, které jsou ty záškodnické konspirační pofidérní weby. Přítel Čulíka.

Byla by ho škoda, pokud by jste ho vykousal.

Admirál
Admirál
10. 7. 2016 13:34

peter. napsal
Konzervatívec ako vyšitý,vyznávač thatcherizmu.

Souhlas. Psal jsem to. Ale takových je. Důležité je, co není. Důležité je, proti komu v současné době jde.

V situaci, ve které se nacházíme, dvakrát platí, „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“.

peter.
10. 7. 2016 13:54

Admirál napsal
Důležité je, proti komu v současné době jde.

Súhlasím!

Sio
Sio
10. 7. 2016 15:43

petr jihlava napsal
jihla

Pokud je to z BL a doporučuje to jihlava, tak vím, co tam bude i bez čtení.

Sio
Sio
10. 7. 2016 15:44

Irena napsal
Kristepane, ten článek, to je ale škvár. Hovadina hodná blicích listů, kam jsem klikla jenom proto, že se jednalo o Jana Kellera, který sice neměl na narozeninové párty co dělat, ale to je tak to jediné, co se mu zatím dá vytknout.

Nestihl jsem vás varovat.

dodo50
10. 7. 2016 15:45

hudryper napsal Vážená, velmi se mýlíte. Jan Keller už dlouho neudělal nedomyšlenou chybu. To spíše jeho hodnotitelé nedomýšlejí o co jde,nebo může jít,protože o životě tam nahoře mají jen své představy. Skutečné záměry a aktivity se prostě nedají „vysvětlovat“ podle vzoru Mr.Pjakin. V posledním svém vystoupení v podstatě řekl,že politiku Putina diktuje a formuje kdosi zaním s pseudonymem GP. To Putina nijak nezdobí,protože se tím zařazuje do houfu servisních elit,jenže na opačné straně. Hudrypere, nějak jste se odmlčel k tomu vyjádření Kellera, které se zcela jistě netýká této diskuse. Fascinuje mne vaše přesvědčení, že se ostatní mýlí, ale nijak jsem… Číst vice »

Sio
Sio
10. 7. 2016 15:45

petr jihlava napsal

Milá paní Ireno,váš subjektivní názor na zmiňovaný článek od Daniela Veselého a Britský listy vám vyvracet nemíním.Je to vaše věc čemu a komu důvěřujete a proč ?
Každý si pod pod pojmem ,,seriózní“ zpravodajství a publicistika představujeme něco jiného.
Na rozdíl od vás patřím mezi názorovou skupinu čtenářů,která před konspiračními a pofidérními weby dává raději přednost čtením na internetu např. BL.

Tož to si té nalejvárny užijte a nerozptylujtese na OM, mohl byste se nakazit.

Sio
Sio
10. 7. 2016 15:47

Admirál napsal Nechápu, proč zrovna účast Kellera na narozeninové oslavě VK budí takovou kontroverzi.VK je z pohledu levice velmi kontroverzní, je možné mít k němu tisíc a jednu výhradu, což také sdílím. Je to neoliberál. To je v mých očích velká vada, ale není a nikdy nepatřil do tábora neokonzervativců, což by pro mne bylo neodpustitelné. V zahraniční politice viděl dál, než velká většina ostatních, jeho názory v tomto směru jsou i nadále relevantní, má informace a styky a je jisté, že i pro kohokoli z levice (ne té „moderní“, co je vlastně pravice) může být setkání a rozhovor s… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
10. 7. 2016 16:35

dodo50: no a představte si, že lidi, kteří skutečně trochu znají J.K. to moc nepřekvapilo, a jako „007 “ zde vystupuje spíše někdo, kdo za tím hledá… „V kleci“ určitého stereotypu uvažování či „nahazování udiček určitého směru“ jste zde mnohem spíše vy… Osobně jsem měl v životě pár lidí či postav jako vzory, ale žádného guru… Na to jsem příliš „samorost“. Co se J. K. týče, dal jsem naopak proti určitým pochybám najevo zase svůj názor. Můžete jej chápat jako obhajobu, je mi to jedno. Nemyslím si ale, že by se J.K. nedovedl obhájit sám. „Rychlosoudci“ holt ale nechtějí ani… Číst vice »