Sedm let dlouhé nohy Blairových lží

Máme demokracii nebo mediokracii? (12. 8. 2009)

V době mezi první a druhou válkou v zálivu americká propaganda hlásala do světa, že Saddám ohrožuje celý svět. Připojil se i Tony Blair svým výrokem, že Saddám může do 45 minut zasáhnout Británii. Tato čirá lež nebyla vůbec podložena zpravodajskými informacemi, ale komentátor BBC Andrew Gilligan, který na to ve svém pořadu upozornil, byl ostrakizován, odborník tajné služby David Kelly, který BBC dodal informace o manipulaci s fakty, byl nalezen mrtev, a předseda BBC Gavyn Davies a generální ředitel BBC Greg Dyke po závěrech „nezávislé“ komise lorda Huttona, jmenované Blairem, museli ze svých funkcí odstoupit. Až tak daleko to došlo se svobodou tisku v Británii.

Kanadští právníci proti válce: Bush, Cheney a Blair nežádoucí! (13. 9. 2009)

Kanadská nevládní organizace Lawyers against the Wars požaduje ve svém dopise po členech kanadské vlády, aby zabránili plánovaným říjnovým návštěvám George W. Bushe, Dicka Cheneyho a Tony Blaira v Kanadě. Argumentují tím, že byli v několika soudních procesech před americkými a kanadskými soudy obviněni z válečných zločinů. Podle kanadských zákonů je nepřípustné, aby do země vstoupili lidé obvinění z porušování lidských práv a mezinárodního práva.

Obama, Blair, Jan Pavel II – šokující zklamání… (1. 2. 2010)

To druhé zklamání je (už po léta) Tony Blair. Před lety se jevil jako úspěšný charismatický politik, vzor pro sociální demokraty celé Evropy. Potom pod vylhanými záminkami zatáhl Británii do irácké války a potřísnil si ruce krví obrovského množství iráckých a stovek britských obětí. Jsem spolu s mnoha dalšími lidmi po celém světě přesvědčen, že pokud by skutečně platilo mezinárodní právo, musel by být spolu se svými americkými politickými přáteli souzen a právem odsouzen mezinárodním soudem. Nyní se konalo jeho veřejné slyšení, které jen potvrdilo, že tento praktikující křesťan nepociťuje žádné pochybnosti, natož výčitky svědomí. Zdalipak si asi někdy položil otázku, jestli by jeho konání schválil zakladatel křesťanství?

Válečný zločinec Tony Blair: Plakal jsem pro oběti války v Iráku (12. 9. 2010)

Kniha sice šla ve středu v britských obchodech rychle na odbyt a stala se jedničkou v britské knižní hitparádě Amazonu, ve Spojených státech se však pouze pokoušela proniknout do první stovky. Obrázek dokreslují protesty mírových aktivistů před obchodem v Londýně. Lindsey German z „Koalice Stop válce (Stop the War Coalition)“ označil Blaira jako válečného zločince a řekl, že kniha byla „pokusem ospravedlnit neospravedlnitelné“.

Medaile pro Blaira (21. 9. 2010)

Minulý týden byla v Londýně zrušena plánovananá autogramiáda poté, co na něj předtím na autogramiádě v Dublinu byla házena vejce a boty. Protestující byli rozhněváni jeho rolí v zahájení války v Iráku.

Pořadatelé slavnostního udělování medaile říkají, že demonstranty neočekávají.

Clinton, předseda centra, v prohlášení řekl, že Blair „pokračuje v prokazování stejného vedení, nasazení a tvořivosti při prosazování ekonomických příležitostí na Blízkém východě a při řešení náboženských konfliktů po celém světě.“

Blair prohlásil: „Svoboda, volnost a spravedlnost jsou hodnoty, které jsou vyraženy na této medaili. Svoboda, volnost a spravedlnost jsou hodnoty, které se snažím aplikovat do své práce na správě věcí veřejných v Africe a při připravování Palestinců na řízení svého státu.“

Zhroucení západní morálky (2. 10. 2010)

V naději, že mi bude umožněno přidat k tomu něco podstatného, dovolte mi, abych připustil, že Spojené státy svrhly atomové bomby na dvě japonská města a bombardováním na prach spálily Tokio, že Velká Británie a USA zápalnými bombami zničily Drážďany a řadu dalších německých měst, přičemž podle některých historiků použily proti německému civilnímu obyvatelstvu větší ničivou sílu, než proti německým armádám, že prezident Grant a jeho váleční zločinci z občanské války, generálové Sherman a Sheridan spáchali genocidu prérijních Indiánů, že Spojené státy dnes umožňují genocidní politiku Izraele proti Palestincům, politiku, kterou jeden izraelský představitel přirovnal k americké genocidní politice proti americkým indiánům z 19. století, že Spojené státy v 21. století provedly invazi do Iráku a Afghánistánu na základě vymyšlených záminek, zavraždily nespočetné množství civilistů, a že britský premiér Tony Blair půjčil britskou armádu svým americkým pánům, stejně jako další země NATO, přičemž všechny z nich se dopouštějí válečných zločinů podle standardů Norimberského procesu v zemích, ve kterých nemají žádné národní zájmy, a dělají to vše jen kvůli americkým penězům.

Volby na Západě jako očišťující lázeň (21. 10. 2015)

Tony Blair, George Bush, Dick Cheney, Bill Clinton, Nicolas Sarkozy, Colin Powell a Hillary Clintonová odešli, a k odchodu od masových vražd a nevypověditelných hrůz, jež způsobili lidstvu, se chystají Cameron, Obama, Merkelová a Hollande. Bez hrozby, že za ně budou voláni k zodpovědnosti či dokonce souzeni.

Sadám Husajn a Kaddáfí byli zavražděni bez soudu a jen na základě propagandistických tvrzení.

Tohle se musí změnit a kriminálníci Západu musí být za své pobuřující zločiny volání k zodpovědnosti jako každý jiný.

***

Je to oficiální: Tony Blair může za smrt 150 tisíc lidí (7. 7. 2016)

Britský deník si nicméně zoufá nad tím, že nezafungovaly žádné mechanismy, které mohly vstupu země do války s Irákem zabránit. „Jak to, že nás před tím egoistickým maniakem z čísla 10 nedokázala uchránit naše ústava? Kde byla veřejnoprávní média, vláda, parlament a bezpečnostní služby? Proč proti nedostatečné přípravě na válku neprotestovali generálové? Místo toho se ostudně a bezvýhradně podřizovali Tonymu Blairovi!“ kritizuje Daily Mail.

Stanův komentář: Proč Chilcotově komisi trvalo 7 let vyšetřit to, co nám na OM bylo jasné od samého začátku? Byli jsme to my a nám podobní, kdo šířili „konspirační teorii“, nebo se teď, po sedmi letech vyšetřování, naplno ukázalo, že veřejnoprávní média celou dobu zakrývala konspirační praxi válečných zločinců Blaira, Bushe a dalších?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
7. 7. 2016 12:10

Veď ten poskok Tony Blair(Liar)sa už priznal,tak načo ešte nejaké okolky.
http://www.extraplus.sk/clanok/postavi-sa-tony-blair-pred-sud
Čo by som len dal za to,keby som sa dožil toho,ako všetkých tých v článku spomínaných(aj tých nespomenutých) zločincov súdia v obrovskom „monsterprocese“,ktorý by snímali všetky TV sveta v priamom prenose.

orinoko
7. 7. 2016 12:32

Bair ma usi , jak Wolkswagen brouk otevrene predni dvere, a to same plati o Baraku Ohavovi. Jedna z teorii pravi, ze lidsky krysi charakter lze cist mnohdy ve fyziognomii dotycneho. Blair je jasny. – Quasimodo cloveciho charakteru.

Dana
Dana
7. 7. 2016 13:26

Valka s podporovatelem svetoveho terorismu , Saddamem, potazmo Talibanem, jen oddalila vliv politickeho jihadu, takze ti proziravejsi ziskali vice casu se pripravit na globalni islamisticky terorismus, ktery prichazi – konflikt civilisaci. Uz to vlastne prislo, protoze mnoho lidi hlavne v Evropske Unii si neuvedomilo, ze jejich protesty proti zasahum koalice v Iraku jen podporuji budouci vrahy, jihadisty, kteri v budoucnu prijdou do Evropy a rozvrati ji. . Tenkrat ve valce se saddamskym regimem byla jeste sance tento zlonerad zastavit, bohuzel, nestalo se tak a proto bude Evropa chalifatem.. Eto vase dielo.. Na Putina bych se moc nespolehala, on je asi… Číst vice »

leho
leho
7. 7. 2016 14:36

Je téměř nepochopitelné, že si už nikdo nepamatuje, že druhá válka v Zálivu byla pokračování té první, jelikož podmínky příměří z roku 1991 nikdy nebyly splněny a ne kvůli nějakým ZHN. O ZHN se mluvilo, jelikož i sám Saddám se vytahoval, že je má a že nebude váhat je použít. Dále jeho podpora terorismu se také účelově zapomněla, ještě si živě pamatuji, jak při nějaké slavnosti klusalo před tribunou 5000 dobrovlníků hrdlořezů připravených zaútočit v zemi Velkého Satana či kdekoliv na světě. Možná ještě dnes nemálo z nich páchá zločiny a organizuje útoky o kterých ani nevíme. A ze všeho… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
7. 7. 2016 14:37

Dana napsal Valka s podporovatelem svetoveho terorismu , Saddamem, potazmo Talibanem,jen oddalila vliv politickehojihadu, takzetiproziravejsiziskali vice casu se pripravit na globalni islamisticky terorismus,ktery prichazi – konflikt civilisaci. Uz to vlastne prislo, protoze mnoho lidi hlavne v Evropske Unii si neuvedomilo,ze jejich protesty proti zasahum koalice v Iraku jen podporujibudouci vrahy,jihadisty, kteri v budoucnu prijdou do Evropy a rozvrati ji. . Tenkrat ve valce se saddamskym regimem byla jeste sance tento zlonerad zastavit, bohuzel, nestalo se tak a proto bude Evropa chalifatem.. Eto vase dielo.. Na Putina bych se moc nespolehala, on je asi clenem globalni skupiny, jinak uz by jeho… Číst vice »

peter.
7. 7. 2016 15:33

leho napsal
nepochopitelné, že si už nikdo nepamatuje, že druhá válka v Zálivu byla pokračování té první,

http://video.aktualne.cz/dvtv/turecek-zapadni-politici-pred-valkou-v-iraku-lhali-usa-i-bri/r~fdee4106443111e6a4100025900fea04/
http://www.lidovky.cz/za-islamsky-stat-muze-absurdni-invaze-usa-do-iraku-tvrdi-britsti-experti-1l2-/zpravy-svet.aspx?c=A150125_134543_ln_zahranici_mmu
http://vaseforum.sk/blog/?p=79
leho!
To boli časy,keď si mohol v Iraku vraždiť,znásilňovať a mučiť ľudí…čo!?

Dana
Dana
7. 7. 2016 15:39

No ja se taky bavim, Martine, zvlaste vasimi revolucionarskymi vyzvami a stale chybejicimi revolucionari, ti neviditelni pochodujici chlapci a devcata s odhodlanou jiskrou v oku – no nic, jen pokracujte, medvedi sluzbou pomahate „pravici“. Jen aby se ale mezitim nestala z Evropy fasisticka enklava, zatim co vy snite sny o marxisticke ekologii. .Fasiste a islamiste si vzdy rozumeli, zotroceni obcanu je jejich parketa. Ja Putina neresim, Americany zajima vic situace s Cinou, tam je teziste silne globalni moci, ne Put’ka. Byt cechackem, starala bych se o domaci problemy. Uz resite na vladni urovni EU nejdulezitejsi zavazne kauzy, napriklad ty osklive… Číst vice »

Sio
Sio
7. 7. 2016 16:54

Dana napsal No ja se taky bavim, Martine,zvlaste vasimi revolucionarskymi vyzvami a stale chybejicimirevolucionari,tineviditelni pochodujici chlapci a devcata s odhodlanou jiskrou v oku– no nic,jenpokracujte,medvedi sluzbou pomahate „pravici“.Jen aby se ale mezitim nestala z Evropy fasisticka enklava,zatim co vy snite sny o marxisticke ekologii. .Fasiste a islamiste si vzdy rozumeli, zotroceni obcanu je jejich parketa. Ja Putina neresim, Americany zajima vic situace s Cinou,tam je teziste silne globalni moci, ne Put’ka. Byt cechackem,starala bych se o domaci problemy.Uz resitena vladni urovniEU nejdulezitejsizavazne kauzy,naprikladty osklive emisesekacek na travu ? Hezké je, že jste došla k poznání, kde je těžiště globální moci.… Číst vice »

peter.
7. 7. 2016 17:08

Dana napsal No ja se taky bavim, Dana: To máte z tých GMO potravín od Monsanta a hormónami prešpikovanej hovädziny a kurčiat.Potrebujete denne vypiť liter vody z kyslej kapusty(určite máte niekde nablízku nejaký poľský alebo slovenský obchod, tam majú kyslú kapustu vždy),zápcha povolí a vy budete zase normálna.Doporučujem vám,aby ste pred tým ako sa odhodláte pristúpiť k tejto kúre upozornili na to svojich susedov v okruhu aspoň 200 m a americkú Národnú gardu aby bola v pohotovosti.Lebo vo vašom prípade,vychádzajúc z toho ako sa tu na OM prezentujete z vás musí vyraziť taký smrad,že by to niekto neinformovaný mohol považovať… Číst vice »

peter.
7. 7. 2016 17:40

Tony Liar to musí mať ozaj nahnuté,keď o ňom a zločinoch USA a VB v Iraku píšu aj Rusi:
http://politikus.ru/events/80152-opublikovan-doklad-o-prestupnyh-deystviyah-ssha-v-irake.html

Dana
Dana
7. 7. 2016 18:34

Enomze SIO, v Cine v tomto, globalne, existuje system volneho trhu, takze nynejsi modus operandi zahrnuje i americky kapital . . V nejhorsim ucelove zkrachuje dolar a pak at si s nim Cinane vytrou vite co… I kdyz, to by bylo radosti u Blahu na Staren Belidle ! :-) Rusko v tom nejede, pac nema zahranicni investice, je svorc a jak vime, BRICS je tez vyrizene. Od te doby, co se ujal vedeni v cinske sekci globalista, amero-Ind….:-) Hur bude po celem svete, zalezi, kde bude hure nejvic, ze. Tim, ze podporujete nepratele Amiku, Sadamovi vernou isilskou-ba’athkskou pakaz, tim si… Číst vice »

peter.
7. 7. 2016 19:17

Dana napsal
Bratre Slovaku, jste zaostaly, kam se hrabe zeli, inac byste vedel, ze nejsilnejsi plyn zpusobuji mexicke fazolky

Sestra Čechoameričanka,vlastne už len američanka a vlastne ani takú sestru nechcem:
Keby ste dôsledne čítala moju radu,tak by ste musela zistiť,že som vám doporučil kapustnú vodu preto,aby ste sa vysrala.Nie aby ste prdela.Bez tej kapusty nemôžete ani prdieť.Potom vám tie zarazené prdy vyletia pozdĺž chrbtice(páteře)do mozgu a v dôsledku toho píšete na OM také chu..viny ako dnes.

Aleš
Aleš
7. 7. 2016 23:52

Dana a leho – bojové plyny informační války
Pan Pjakin s eufimismem jemu vlastním takové typy nazývá diagnózami. Jak chtějí řídit svět, když neuřídí ani vlastní stolici?

Dana
Dana
8. 7. 2016 1:06

Aleš napsal Dana a leho – bojové plyny informační války Pan Pjakin s eufimismem jemu vlastním takové typy nazývá diagnózami. Jak chtějí řídit svět, když neuřídí ani vlastní stolici? Pjakina poslouchejte, to je vaha v mystice a politicko-vlastenecke analyze , jenom, ze on je tak vlastenecky, ze nevidi les kvuli stromum a tluce jako datel uplne vedle.. Dobre pro americke elity, protoze jinak by jeho okopirovana illuminatska-zednarska filosofie fungovala.. To mohu s klidem prozradit, protoze Pjakin nikdy objektivni nebude a proto je naprosto neskodny, jeho agitace jak by smet. O koncepci spolecenskeho rizeni Pjakin jen sni, zatim co americti zasvecenci… Číst vice »

@@
@@
8. 7. 2016 6:14

Mně připadá pozoruhodnější, že v existenci ZHN věřili členové Sadámova štábu, než že tomu uvěřil Blair.
Jinak ale samozřejmě platí, že porazit někoho vojensky bývá ta nejlehčí část akce. Invaze do Iráku byla z tohoto pohledu pitomost, protože se ukázalo, že spojenci asi vůbec nepočítali s mnoha vnitřními iráckými faktory, které se pak ukázaly jako rozhodující při vzniku chaotických a násilných rozbrojů v zemi. Někam vletět a spoléhat se, že se to tam pak samo úhledně uspořádá, může jenom blbec. Takže když za to aspoň Blair dostane se zpožděním za uši, bude jenom dobře.

Amenre
Amenre
8. 7. 2016 9:01

Bla bla bla – kritizuje Daily Mail.
Moje otázka zní, kde byl DM, kdy s požehnáním mocných Tony Blair lhal, schvaloval vraždění apod. Jaképak psal články ? Kritické k tehdejšímu režimu jistě nebyly – minimálně na počátku obou válek v I+A.

peter.
8. 7. 2016 9:48

Invázia do Iráku bola predovšetkým zločinom!Bola uskutočnená bez mandátu RB OSN,došlo k porušeniu medzinárodného práva a k hrubému porušeniu ženevských konvencií zo strany USA a VB.Podobne,bez mandátu OSN bombardovali USA aj v Grenade,Paname,Juhoslávii a Afganistane.Čo sa Líbie týka,tak tam bol mandát OSN len na zabezpečenie bezletovej zóny a nie na vraždenie ľudí,civilov nevynímajúc.Clinton,Allbrightová,Kouchner,Wolfovitz,Rumsfeld,G.W. Bush,Dick Cheyney,Sarkozy,Blair,Obama,Clintonová a iní sú sprostí vojnoví zločinci a mali by byť postavení pred tribunál podobný tomu norimberskému.

Sio
Sio
8. 7. 2016 10:00

Dana napsal Enomze SIO, v Cine v tomto,globalne, existuje system volneho trhu, takze nynejsimodus operandi zahrnuje i americky kapital. . V nejhorsim ucelove zkrachuje dolar a pak at si s nim Cinanevytrou vite co… I kdyz,to by byloradosti u Blahu na Staren Belidle! Rusko v tom nejede, pac nema zahranicni investice, jesvorca jak vime,BRICS je tez vyrizene.Od te doby, co se ujal vedeniv cinske sekciglobalista, amero-Ind….:-) Hur bude po celem svete,zalezi,kde bude hure nejvic,ze. Tim, ze podporujete nepratele Amiku,Sadamovi vernou isilskou-ba’athkskoupakaz,timsi sami podrezavate pod sebou vetev. Vzdyt uz by mel trknout jen ten nazev : Islamsky Stat IRAKU a Levantu… Číst vice »

Sio
Sio
8. 7. 2016 10:04

peter. napsal

Invázia do Iráku bola predovšetkým zločinom!Bola uskutočnená bez mandátu RB OSN,došlo k porušeniu medzinárodného práva a k hrubému porušeniu ženevských konvencií zo strany USA a VB.Podobne,bez mandátu OSN bombardovali USA aj v Grenade,Paname,Juhoslávii a Afganistane.Čo sa Líbie týka,tak tam bol mandát OSN len na zabezpečenie bezletovej zóny a nie na vraždenie ľudí,civilov nevynímajúc.Clinton,Allbrightová,Kouchner,Wolfovitz,Rumsfeld,G.W. Bush,Dick Cheyney,Sarkozy,Blair,Obama,Clintonová a iní sú sprostí vojnoví zločinci a mali by byť postavení pred tribunál podobný tomu norimberskému.

A navíc, dickové jsou to všichni.

peter.
8. 7. 2016 14:58
Dana
Dana
8. 7. 2016 21:44

Sio, vidim znacne omezeni cinskych vyrobku v prodejnach, protoze se stava drazsi nez americke vyrobky, levnota prichazi uz jen z Bangladese , Vietnamu a latinske ameriky. .. . Bez levneho zbozi se klidne obejdeme, tri sta milionu ta zachovala puda bohate uzivi. . Spojene Staty jsou sobestacne, pri rozumnem setreni vystaci i s ropou a plynem. :-) . Zasadni kapital v Cine nemame, vse tam prece vlastni stat, cizinci nesmi vlastnit, jen pronajimat. Naopak, Cinane investuji zde, kupuji americke podniky, ktere jsou ovsem nahraditelne a mohou klidne zbankrotovat. (O mezinarodni akcie se nestaram, je to virtualni ruleta.) Nadto by muselo… Číst vice »