Jan Tamáš zahájí hladovku proti radaru

V úterý 13.5.2008 zahájí Jan Tamáš časově neomezenou protestní hladovku proti plánu Spojených států umístit na území ČR svou vojenskou základnu. V hladovce ho od úterý podpoří také Jan Bednář. Po zahájení hladovky se k oběma hladovějícím přidají ještě další lidé ve více než desítce evropských měst na výraz solidarity a nesouhlasu se zvyšováním vojenské přítomnosti USA ve střední Evropě.

„Nemůžu zůstat mlčet tváří v tvář situaci, kdy většina obyvatel si nepřeje pobyt cizích vojáků, ale vláda ho přesto dál proti naší vůli prosazuje, “ říká k důvodům hladovky Jan Tamáš. „Takhle jsem si demokracii v roce 1989 nepředstavoval. Bohužel mi to až příliš připomíná stejné poměry, jaké tu vládly za minulého režimu. Už nemůžu dál přihlížet, jak nám naše ideály mizí před očima.“

Hladovka bude probíhat ve veřejně přístupném prostoru na adrese Bělehradská 12/98 v Praze (u rohu Tylova náměstí). V den zahájení hladovky (13.5.) proběhne tamtéž v 11 hodin tisková konference s oběma účastníky hladovky. Průběh hladovky bude dokumentován na webových stránkách www.nenasili.cz.

Protestní hladovka je formou nenásilného protestu. Ve svém boji za osvobození od britské kolonizace ji také několikrát použil Mahátma Gándhí. Jím vedený nenásilný boj velkou měrou přispěl k získání indické nezávislosti.

Jan Tamáš a Jan Bednář jsou 11 let aktivními humanisty a již téměř dva roky také aktivními odpůrci plánu zřízení vojenské základny USA na území České republiky. Prosazují referendum o této otázce.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments