Jane Fondová a Joan Baezová v Hanoji, 1972

Válka ve Vietnamu se chýlí ke konci a dvě slavné Američanky se vydávají na bombami zpustošená místa. Francouzský dokument. (Pozor, na ČT přístupné jen do 29. 7., takže až to nepůjde, náhradní řešení je ZDE)

Opravdu jsem nepochopil, komu je tento propagandistický film určen, dokonce jich je celá série. Mladí dnes nevědí, kdo to je Fondová a Baezová, natož něco o válce ve Vietnamu. Možná to je vhodné na politické školení armády. Celkem jsem překvapen, že někdo financuje a dokonce i vysílá takovou dnes nefungující nudu.


Stanův komentář: Už tehdy se část s americkými zajatci vůbec nedostala na veřejnost. Dnes jsme pokročili dál, obě hvězdy by šly za něco podobného sedět. 

5 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
28. 7. 2021 9:43

O vietnamské válce jsem právě dočetla velice zajímavou knihu, psanou myslím někdy v roce 1998 v Mnichově… Asi tak, teď ji nemám po ruce. Tj. nebyla psaná z pohledu „komunismu“ či „socialismu“ a občas tam ten autor psal dobré perly, když se poté, co právě popsal kolik tun bomb shodili Američané (a ta čísla se pohybovala ve stovkách tisíc tun, nemluvě o napalmu a chemikáliích a to jak na Severní tak i Jižní!!! Vietnam…) snažil nasazovat na Severní Vietnam a protivníky jihovietnamského režimu bojující proti němu a tímpádem i proti Američanům… No a tam jsem se dozvěděla, že Saddám Husajn… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
28. 7. 2021 14:07

Žádná čísla shozených emerických bomb na celý Vietnam, Laos a Kambodžu se nemůžou minout s realitou, pokud jsou hodně vysoká. Emerické prase jednak přece nemohlo prohrát, jednak si tam zkoušelo svoje covid repelenty, a jednak emerika procházela jednou ze svých periodických kloak vlastní společečenské determinace. Emerika je beze zbytku hovado, které žádá fšechno a hned. Je to katastrofální banda tlustoprdů, která dělá obří vrásky dýpstatě. Nemůžete vytvářet nové sofistikované zbraně , když se do nich neuprd@lí ani rosomák. A emerické chips jsou z Číny. Emerika je problém sám pro sebe. Gdo to ve worldu nepochopil, tak dodnes nezjistil, že lejno… Číst vice »