Je americká koronavirová katastrofa zpětným rázem biologické zbraně?

Jen v posledních dvou týdnech podlehlo koronaviru 30 000 Američanů a tento počet se rychle zvětšuje, zatímco v rámci opatření k zastavení této smrtelné infekce přišlo už o zaměstnání 22 milionů občanů, což je počet, vracející nás do dob velké hospodářské krize z počátku 30 let.

Po mnoho týdnů prezident Trump a jeho političtí spojenci tuto strašnou zdravotní hrozbu zlehčovali a bagatelizovali, takže teď čelí katastrofě tak monstrózních rozměrů, že považují za potřebné najít nějakého cizího pachatele, na kterého by za ni hodili vinu.

Přirozeným aspirantem na tuto roli je samozřejmě Čína, kde koncem roku 2019 globální epidemie vypukla. A tak po celý minulý týden, ale spíš už dva týdny, se v našich médiích ve stále rostoucí míře objevují obvinění, že to nepoctivost a nekompetence čínské vlády sehrála tu nejzásadnější roli v naší vlastní zdravotní katastrofě, objevují se však, a to i z řad našich vysokých vládních představitelů, hlasy informující média o podezřeních, že COVID-19 byl vyvinut v čínské wuchanské laboratoři a z ní pak vypuštěn do nic netušícího světa. Takovéto „konspirační teorie“, které bylo lze dříve nalézt spíš jen na okrajových internetových serverech, se nyní rozšířily i na respektované stránky listů New York Times či Wall Street Journal.

Všimněme si však, že právě New York Times nedávno zveřejnil článek, uvedený provokativním titulkem: „Čína nevarovala veřejnost o pravděpodobné pandemii šest kritických dní“. Podle autora tohoto článku si čínská vláda uvědomila vážnost nastávající zdravotní krize 14. ledna t.r., ale neučinila nic proti jejímu potlačení až do 20. ledna t.r., což koronaviru poskytlo možnost mnohonásobně se rozšířit. K čemuž dodejme, že nejen NYT, ale téměř i všechna další americká média se dodneška shodují v názoru, že čínští činitelé si začali být vědomi vážnosti vzniku epidémie ve Wu-chanu uprostřed ledna t.r. , když první mrtví jí podlehli 11. ledna t.r.

Avšak pozor: Jak začátkem dubna t.r. uvedla americká televizní stanice ABC, vydala zvláštní lékařsko-zpravodajská jednotka Obranné zpravodajské agentury (DIA), už koncem listopadu 2019 zprávu o tom, že v oblasti čínského Wuchanu došlo k nekontrolovatelnému výskytu epidemické choroby, a varovala před ní všechny americké vojenské jednotky umístěné v Asii. A o několik dnů později, čili stále ještě na počátku dubna, oznámila izraelská televize, že v průběhu listopadu minulého roku informovali američtí zpravodajci o vzniku epidemie v oblasti Wuchanu jak NATO, tak Izrael, čímž se věrohodnost původní zprávy z ABC potvrdila.

Čímž se ovšem neprokázalo nic menšího než to, že Obranná zpravodajská agentura o vzniku virové infekce ve Wuchanu věděla o víc než měsíc dříve než samotná vláda Číny.

Jestliže tedy naše zpravodajské agentury nezvládly dosud technologii věštění budoucnosti z kávové sedliny, karet apod., událo se všechno tak, jako když žháři vědí už dopředu o ohních, které budou jednou v budoucnu hasit.

Že ten oheň hoří dnes i u nás, kde nebyl samozřejmě zamýšlen, jen potvrzuje fakt, že máme vládu kromě jiného též nekompetentní.

Zdroj: The Unz Review

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
23. 4. 2020 19:55

Hmmm, zajímavá stránka. Vypadá to, že vědí o čem mluví. No, samozřejmě. možností a vysvětlení je víc. Třeba o zpětném záchytu umrtí na Coronavirus koncem září v Itálii a stejně v USA. Trumpa bych chápal, dost často je docela rozumný, ale takhle řádit a lhát kvůli vlastnímu pochybení a volbám, to je smrtelně nebezpečné. Vždyť měli 3 měsíce na přípravu a nic.

Patrik
Patrik
23. 4. 2020 20:23
Botičky od Diora
Botičky od Diora
24. 4. 2020 20:10

USA potvrdily přítomnost bakteriologických laboratoří na Ukrajině: https://ua.usembassy.gov/uk/u-s-ukraine-partnership-to-reduce-biological-threats/ https://politikus.ru/events/128019-ssha-podtverdili-nalichie-bakteriologicheskih-laboratoriy-na-ukraine.html Kolem Číny a Ruska je rozmístěno cca 400 biologických laboratoří. Kazachstán, Kyrgyzstán, Gruzie, Afghánistán, Pákistán, Vietnam, Tchajwan, Filipíny, Jižní Korea, Japonsko… a všude kolem americké vojenské základny. Všechny tyto výzkumy založeny, financovány, udržovány a kontrolovány Pentagonem. Žádná z referenčních laboratoří nespadá pod jurisdikci státu, ve kterém se nachází. A všude, kde jsou biolaboratoře (nebo v jejich blízkosti), se záviděníhodnou pravidelností propukají nová neznámá onemocnění, která Američané cynicky ignorují. Provádějí pokusy na druhých a hlavně, aby to bylo co nejdál od území USA, např. v Gruzii, kde na neznámý virus zahynuly stovky… Číst vice »