Je Evropská komise neomylné božstvo?

Jistě je, vždyť je to komise složená z lidí tak nesmírně moudrých a nadaných rozumem tak bezchybným a neselhávajícím, že jakýkoli omyl či chybný úsudek kteréhokoli z jeho osmadvaceti členů je naprosto vyloučen. A je vynikající okolností, že míru této nadlidské duševní dokonalosti celé komise jako celku i každého z jejích členů zvlášť jsme si mohli my Češi v minulosti (a můžeme tak činit i v přítomnosti) tak říkajíc osahat na jednom z členů této komise, jímž je naše krajanka a komisařka Věra Jourová. Nuže a teď si představme, že duchem stejně ryzím, úsudkem stejně svrchovaným a rozvahou stejně nadlidskou, jakými vládne ona, vládne ve stejné míře všech 28 členů evropské komise. Takže tady už, moji milí, zapomeňme na pozemská měřítka, zde už míříme – co se ducha týká – k transcendentnu, čili k čemusi, co se vymyká běžným lidským měřítkům. A ptáte-li se v tomto už jakémsi nadpřirozeném světě na to, co je pravda a co je lež, či co je správné a co nesprávné, počínáte si stejně rouhačsky a nepatřičně, jako kdybyste v chrámu páně za zvuků té nejryčnější dechovky otevírali hanbinec.

Evropská komise tedy rozhodla a to, jak rozhodla, se už netýká našich úsudků, je to svaté a jako svaté to tedy musíme i přijmout. A nechytračit, nešvejkovat, nekombinovat, že všechno může snad být i tak, že Evropská komise může jet proti Babišovi, protože on jede proti řízené evropské imigraci, kterou ona naopak tvrdě prosazuje. Že se o něm v evropských městech a hlavně pak v Bruselu mluví jako o balvanu, který v zemích Visegrádské čtyřky stojí této řízené imigraci v cestě, a že kdyby se odvalil on, odvalí se pak už z téže trajektorie pohodlněji i Maďar Orbán, po něm Polák Duda a nakonec i Slovák Pellegrini.

To vše jsou jistě sprosté pomluvy, protože Evropská komise je stejně vysoko morálně i svým rozumem. Takže spěte klidně, nalézáte se v těch nejspolehlivějších a nejspravedlivějších rukou na světě.

Dobrou noc, milé děti.

5
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
manasekorinokoAleš Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
orinoko
Člen
orinoko

Letmo jsem prošel českou pavuCINU. To je zase nadeleni. Babis je stredobodem nenávisti ve světle těžkých propadu volicskych preferencí některých stran, především pak ptakostrany a soudruhu Piratu. /Kde jsou ty doby, kdy si jejich vítězství ve volbách přál hudryper?/ Je zvlastni, jak se v Česku hodně rychle dokážou odkopat strany nově vzniklé proti zumpe starých stranických operatoru. Vypadá to, že Klaus mladší luxuje ty, kteří ho vyhodili a zároveň včerejší naděje nepoucitelneho pražského elektoratu, který se v průběhu času začíná jevit jako s přehledem nejdebilnejsi volic, jaký kdy tato země mela. Trikolora by se už ted dostala do Snemovny a… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

To si Pravda a láska nasra.ly do bot.
Prokurátor Zeman apeloval na presumci neviny Babise, a nastal pravý opak. Babis už má být právě teď palen na hranici, nejlépe na Letne.
Ty vole, Samozvanci a ztroskotanci z Rudého práva hadr. Takový vyhrez nenávisti v době VESkrnovy VIZE, to snad ani Bakala nevydycha.
Ale nedivme se.
Kolaborantum se krátí cas. A nejvíce pak soudruhum Piratum. Zase jedna česká obskurní oKLIKA.

manasek
Člen
manasek

Všechny akce neziskovek jsou pod ochranou Policie ČR! Všechny akce alternatívy jsou pod útokem Policie ČR! Všiml si to někdo?