Je Ivermectin novým penicilínem?

Spolu s tím, jak veleúspěšné jsou dnes ty indické státy, které proti Covidu-19 používají lék ivermectin, a jak naopak neúspěšné jsou ty indické státy, v nichž byl ivermectin zakázán, roste přesvědčení o léčebné účinnosti ivermectinu až tak, že se jeho sláva už dnes nedá prakticky zvrátit.

V indické metropoli Dillí se ivermectinem začalo léčit 20.dubna a počet nakažených zde klesl z 28 395 případů na pouhých 2 260 případů zaznamenaných 22. května, což představuje pokles za 30 dní o 84 procent. 

Dillí a Uttarpradéš se řídily a řídí radou Všeindického institutu lékařských věd (AIMS)  jež byla zveřejněna 20. dubna 2021, která předepisuje použití dvou miligramů ivermectinu na kilogram váhy nemocného po dobu tří dnů. 

Podobně nadějné výsledky jako město Dillí a stát Uttarpradéš zaznamenaly i další tři indické státy. Ve státě Goa poklesl ve stejné době počet nemocných Covidem-19 ze 4 195 případů na 1 647 případů a ve státě Karnataka z 50 112  případů na 31 183 případů. Stát Goa navíc zavedl opatření, kdy se všem občanům nad 18 let jako prevence proti nemoci podávalo 12 miligramů ivermectinu denně, a to po pět za sebou následujících dnů.

Mezitím stát Tamilnádu 14. května oznámil, že z klinické praxe vylučuje ivermectin ve prospěch politicky správného amerického remdesiviru: Výsledek? Počet nemocných zde od 20.dubna do 22. května vyletěl z 10 986 na 35 873 případů, čili více než trojnásobně.

Příběh ivermectinu je podobný příběhu penicilínu. Penicilín zachránil témě 200 milionů životů a za jeho objevení obdrželi tři vědci v roce 1945 Nobelovu cenu.

Objevitelé ivermectinu získali Nobelovu cenu v roce 2015 a ivermectin se prokázal být životy zachraňujícím lékem parazitických onemocnění zvláště v Africe. Za poslední čtyři desetiletí uchránil miliony lidí od parazitických onemocnění, způsobujících tzv. říční slepotu. A v Indii vyléčil v těch oblastech, kde byl použit, desítky tisíců lidí z Covidu-19 a pomohl nemocným též v Mexiku, na Slovensku a v Zimbabwe.

Jsem stále a víc přesvědčen o tom, že to bude právě tento lék – ivermectin – který ukončí pandemií Covidu.

Z webu ZeroHedge vybral a přeložil Lubomír Man

 

4.7 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
2. 6. 2021 12:19

Covid na vječné časy a nigdy jinak. Kolem sebe začínám vídat lidi, kteří jsou prý po pilotním projektu nazývaným vagínování ramene. Nevím gdo fšechno, ale někteří prověření prý před vaginací vypadali opravdu lépe. Samozřejmě vagína je v tom fšem nevinně. Jde jen o jazykovou přesmyčku. Dobře – špatně. Žijeme každý svým paralelním životem. Zasr@ná vláda v jurském parku v centru eurolatríny se tváří, že vládne, pitomci se tváří, že to vládnutí žerou, a zbytek si žije po svém. Ani za komunistů NIKDY nebyl takový rozdíl mezi „hradem a podhradím“. Nějak se nemůžu poslední dobou vynadívat na policajty. Jak se musí… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  orinoko
2. 6. 2021 14:11

Dělají. A dělat nepřestanou, dokud jim to lidi budou žrát. A to budou. Co se konkrétně Ivermektinu týká – že měl úspěch nejen v těch dvou indiských státech, na Slovensku, v Mexiku, v Zimbabve, nejen že hladce a drtivě vyhrál v souboji s remdesivirem, dokud vládcové neodtroubí konec plandémie, nebude Ivermektin EMA a podobnými pofidérními agenturami doporučený a možná ani tolerovaný, pokud ne přímo zakázáný. A protože i lékaři jsou jen lidé – až na své speciální vzdělání (a laik nemůže dost dobře posoudit v jaké kvalitě) – je na náhodě, k jakému lékaři se případný korona-pacient dostane. Možná bude… Číst vice »

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  orinoko
3. 6. 2021 5:16

Není zač se omlouvat – a hlavně komu…? Ti nejmenovaní si skutečně prdel dělají, protože si to mohou dovolit – jsme ovčané.