Je jaro. Přišel čas převliknut kabaty

Tuž nemyslete si, převliknut kabat, to neni jen tak. To je třeba zrobit v pravy čas. Nesmi to byt moc brzo, abyste ještě nedostali po držce, a nesmi to byt moc pozdě, abyste nebyli za hňupy.

Susedovi Jarkovi se dodneška kamoši směju, když v letě roku 1989 vstupil do strany, bo mu šef partaje za to slibil potvrdit vyjezdni doložku do Jugošky. Po třech měsicach byl šef členem OF a Jarkovi doložku stejně nepotvrdil, bo už nebylo třeba.

Ani sused Helmut nezrobil dobře, když na Prajzke v zaři třicetosum jako nezletily synek pomahal vojakum v bunkrach. O tři roky později už zletily byl, a tak možna za tu pomoc ho nepovolali na zapadni, ale na vychodni frontu. A zas nezrobil dobře, když v letě štyrycetpět vykladal, co v tym bolševickym Rusku viděl. Pak se divil, že se děcka nedostaly na školu.

Člověk prostě musi byt předvidavy a musi dobře vnimat, kam se bude buduci vyvoj otačat.

Už vloni sem si všimnul, že česka medyjalni scena nesmi mluvit o německe okupaci Československa. Letos se to potvrdilo. Cosik pry bylo v radyju, ale třeba když se podivam na moje rodne iFčil, tak kromě idyjotskeho kvizu, kery vyšel ve tři odpoledne, nic nebylo. A když jako tytulni zprava vylezla ven informace, že Kreml ignoruje ste vyroči ruske revoluce, pochopil sem.

Je nova doba. Přišel čas převliknut kabat. Ladik, zamysli se, abys nebyl za cypa tajak Jarek s Helmutem. Vždycky je na tom lip hrdinny Pražak, kery osmeho května vylez na barikadu, nebo šesnacteho listopada podepsal Chartu a Několik vět.

Co to može znamenat? O Němcach se už nesmi psat, že nas okupovali, naopak je dobre psat proti Kremlu a pro Brusel. Proč ja debil už davno nevyznavam ty prave Evropske hodnoty, neběham po Vaclavaku s holu řiťu a duhovu vlajku a z okna polepeneho Havlovyma srdičkama mi nevlaju tybecke vlajky?

Přitom všeci dobře vime, že Československo byl stat postaveny na lži. Velky vudce prvniho evropskeho sjednoceni to řekl jasně. Žadny československy narod neegzystoval a historije mu dala za pravdu. Prezident Tiso na sebe vzal tihu zodpovědnosti a v pravy čas vyhlasil samostatnost, jinak by považska oblast byla přičleněna k Německu, sever k Polsku, jih k Maďarsku a slovensky narod by přestal existovat. Česky narod si nikdy sam neuměl vladnut, proto musel stani prezident Hacha požadat o svoleni stat se současti Unie, abyzme se konečně pod německym vedenim naučili jezdit vpravo. Nebyla to Evropa vedena německym kancleřem, kera zautočila na zvrhleho bolševika. Byl to bolševik, kery stal na hranicach sjednocene Evropy a zbyvaly dny k vydani rozkazu „osvobodit“ Evropu. Jen jasnozřivost německeho veleni předešla špinaveho ruskeho mužika a vrhla bolševicke hordy o tisice kilometru zpět. Česky narod mezitim v klidu pracoval a pod německym vedenim měl opravdovy klid na praci. Zatimco němečti chlapci branili kulturu daleko na Vychodě, češti chlapci, keři nemuseli na frontu, se poflakovali po městě, navštěvovali kavarny a biografy a laškovali s našimi arijskymi děvčaty. Populačni explose, kera přišla pod vedenim největšiho přitele českeho naroda Rajniho Hajdrycha, nebyla od te doby nikdy překonana, vlna Husakovych děcek je enem naslednym vysledkem Hajdrychovych děcek.

Tak, kabat převlečeny. Co se divite? Je jaro. A enem blbec neměni nazory.

Enem doufam, že nepřichazam moc brzo. Tajak sused Antoš, kery v březnu štyrycetpět vyvěsil v Beskydach československu vlajku, když viděl, že z lesa přichazaju partyzani a před domem slyšel ruštinu. Tuž, kdo moh tenkrat tušit, že to byli Vlasovci?

Ladislav Větvička, hlasatel Junge Frone Heute, Brusel

Zdroj: http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=593057

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
17. 3. 2017 6:20

Rekordmani ČR v politickem převlekani kabatu: Martin Bursik (V listopadu 1989 Bursík zakládal Občanské fórum v Praze 4. Po rozpadu OF v dubnu 1991 zůstal Bursík ve středolevě-liberálním Občanském hnutí[10], které se roku 1993 transformovalo ve stranu Svobodní demokraté; Bursík byl jejím místopředsedou. V komunálních volbách roku 1998 Bursík kandidoval do pražského zastupitelstva jako volební lídr Unie pro Prahu (Čtyřkoalice) navržený KDU-ČSL…V roce 1999 vstoupil na výzvu předsedy KDU-ČSL Josefa Luxe do strany. Koncem června 2004 Bursík vstoupil do SZ na Praze 5;Krátce po vystoupení ze Strany zelených Bursík založil Liberálně ekologickou stranu (LES).[27] Stranu vede společně s brněnským aktivistou… Číst vice »

Béda
17. 3. 2017 10:11

fajt napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vaclav-Klaus-pro-PL-Vyzyvam-k-totalni-revoluci-a-svrhnuti-evropske-vladnouci-oligarchie-Vetsi-ohrozeni-dnes-prichazi-ze-Zapadu-nez-z-Vychodu-A-Wilders-Le-Penova-a-zbrane-479772 – svět se v prdel obrací. ..)

Se probudil, Véna brzy. Když jako pokládal stavební kameny dnešní oligarchie asi chrápal jak lední medvěd. Zžejmě předtím neslyšel nic o koloniích Západu. Díky Véno, že si z ČR udělal kolonii a oligarchostan.

A nyní bude z obživlé politické mumie revolucionář, který vytáhne do války se svým ekonomickým a politickým dítětem.

fajt
17. 3. 2017 16:26

Béda napsal
Se probudil, Véna brzy. Když jako pokládal stavební kameny dnešní oligarchie asi chrápal jak lední medvěd. Zžejmě předtím neslyšel nic o koloniích Západu. Díky Véno, že si z ČR udělal kolonii a oligarchostan.

A nyní bude z obživlé politické mumie revolucionář, který vytáhne do války se svým ekonomickým a politickým dítětem.

v mém virtuálním světě ( a ten je důležitější než zdejší oligarcho-sodomitický ) je dávno ošklivá mrtvola – a dobře mu tak . ..)

Aleš
Aleš
18. 3. 2017 7:31

Před listopadem všichni volili kandidáty národní fronty, či sami do ní kandidovali, že Kalousku, a pár, kteří si hrají na hrozné disidenty a antikomunisty, donášeli na skutečné chartisty.
Počítač mi dělá totéž co Peterovi, chtělo by to om začít otvírat u různých známých na návštěvách. Nebo ze státních počítáčů, ať si ten úchylný absolvent plzeňských práv Chovanec začne hryzat do vlastní ruky…