Retro: Diskutéři nádeníci

15. března 2010

Podezření, že někteří velmi angažování debatéři v internetových diskusích jsou placení a organizovaní, potvrzuje v rozhovoru Jan Kubáček, „politický komentátor, který se na tzv. politický marketing specializuje.“

OTÁZKA:  Využívají politické strany ke své propagaci i např. diskuse pod internetovými články či blogy?

ODPOVĚĎ: Využívají, zejména tak, aby zvrátily či nastolily potřebný pohled na věc nebo pisatele. Buď cílenou denunciací či převedením tématu, nebo naopak „pseudo“ veřejným tlakem zvýraznily zmíněné prohlášení, názor.

OTÁZKA: Čili strany využívají pro tuto činnost třeba brigádníků?

ODPOVĚĎ: Velmi často ano, pracují na směny. Může jít o skupiny podporovatelů nebo brigádníků. Pokud se například vyskytne kontroverzní názor nebo článek, dostanou tito lidé direktivně za úkol tu diskusi ohýbat nebo posunout jiným směrem, případně vytvořit úplně jiné, sekundární téma debaty.

Dalších slov myslím netřeba, snad jenom povzdech, že v případě některých velmi zapálených agitátorů se zřejmě nejedná o zjednané agenty, ale o autentický projev jejich osobnosti. I tak je dobré vědět, odkud také může vítr foukat, a že jistá podezření nejsou nutně příznakem paranoii, ale spíše známkou realismu.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
16. 3. 2017 18:51

Lidé si mnohdy myslí,že opakem paradoidity je zdravý rozum. Ale opakem paranoidity je naivita.
(MUDr. Ivan David CSc. , Vratimovský seminář, asi 5 let tomu nazad)

Martin (už bez taky m)
16. 3. 2017 22:27

Co je to „opak“ čehokoliv…??
Tady mi ani deskriptivní geometrie, vícerozměrné vidění, vnímání nepomůže…
Rozhodně ale souhlasím, že v běžném axiomu „pravda“ není opakem „lži“ (a „naopak“), jde o zcela rozdílné „kvality“ pojmy. Škály či „prostory“ mi u nich (nejen) „nějak“ pro „popis“ nestačí…

Dana
Dana
16. 3. 2017 23:08

To ano, “ pravda“, jakozto fakt se muze vnimat zcela logicky i v ruznych terminech a stale zustava pravdou. .. Napada mne sklenice , ktera je naplnena presne do poloviny vodou. Je sklenice jeste do pulky plna, ci z poloviny vypita (prazdna) ? Zalezi na uhlu pohledu.

hudryper
hudryper
17. 3. 2017 1:03

Martin (už bez taky m) napsal souhlasím, že v běžném axiomu „pravda“ není opakem „lži“ (a „naopak“), jde o zcela rozdílné „kvality“ pojmy. Honza Schneider mě upozornil na : F jako falzifikát (úterý 21. 3. na ČT art v 21.40) Umění je lež, která nám ukáže pravdu. Kinematografický esej Orsona Wellese o klamu, manipulaci a relativitě pravdy, obzvláště té filmové. Koprodukce Francie, Západního Německa a Íránu (1973) (V anglickém, francouzském a španělském znění s titulky) Ve svém posledním dokončeném filmovém projektu předkládá legendární filmařský génius Orson Welles divákům mnohovrstevnatý esej. Ten z nejrůznějších úhlů pojednává o podvodu, šálení, klamu, manipulaci… Číst vice »

idiotronic
17. 3. 2017 1:11

Martin (už bez taky m) napsal
o je to „opak“ čehokoliv…??

Autor (povoláním psychiatr) chtěl říci , že jistá míra podezíravosti je pro život nezbytná, absolutní důvěra je naivní. Samozřejmě, pokusím se najít odkaz v archivu.

Béda
17. 3. 2017 2:10

Technická poznámka: Wiki – nádeník: „Nádeník je označení pro člověka, který se živí jako pomocník, dělník, či pomocný dělník,[1] a nebo se se takto může označit osoba bez trvalého zaměstnání, který se nechával každý den najímat na krátkodobé práce. Zpravidla nebývá vyučen žádnému řemeslu. Nádeníci často pracovali ve stavebnictví jako pomocní dělníci. Obvykle patřili do nejnižších společenských vrstev….“ Terminologie diskutéři nádeníci tedy znamená, že jde o diskutéry zjednané na diskusní práci za odměnu. Což je v praxi velice těžko prokazatelné, ovšem velice lehce zneužitelné proti komukoliv kdo hodnotiteli názorově nekonvenuje. Kuriosní je, že přesně toto dělá establishment, který najímá a… Číst vice »

idiotronic
17. 3. 2017 2:34

Pro: Martin(už bez taky m)
Paranoidita vs. naivita
http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=25369
…paranoidita je opačný p’ol naivity…
a v dalším slově následuje odkaz na analogickou formulaci:
…Devátý faktor osobnostního testu 16PF popisuje na jedné straně osy podezřívavost a skepsi a na druhé ,,nepodezřívavost“ a důvěřivost.Jinak řečeno
na jedné straně ,,paranoiditu“ a na druhé ,,naivitu“.

Starý doktor
17. 3. 2017 14:50

Naši „novináři“ opět zazářili…..
Lidovky citují Zvědavce jako desinformační zdroj, aniž si ověřily fakta
http://www.zvedavec.org/komentare/2017/03/7212-lidovky-cituji-zvedavce-jako-desinformacni-zdroj-aniz-si-overily-fakta.htm#hodnoceni