Je pro profesory Harvardu vylhaná zpráva víc než vědecká reputace?

Takto se na svém webu ptá P. C. Roberts a připojuje informaci o vylhaných prohlášeních dvou harvardských profesorů, jak je tito v minulých dnech zveřejnili na svých twitterových účtech. Tyto informace okamžitě pronikly na všechny americké sociální sítě a bez ohledu na jejich lživost – či možná právě pro ni – se nerušeně šíří dál do všech koutů USA.

Skutečnost, že ani jeden z obou profesorů své vylhané informace ze svého účtu dosud nevymazal, třebaže oba byli na svou chybu (či úmyslný podvod), už z mnoha stran upozorněni, dokazuje, že když jde o pomlouvačné informace o Rusku, není třeba po jejich pravdivosti ani pátrat, a pokud se na jejich podvodný původ přijde, ani vyvracet.

Ruský gangster?

Minulý čtvrtek harvardský profesor Lawrence Tribe na svůj twitterový účet napsal, že v současných dnech vyšetřuje Washington spojení ruského obchodníka a investora Dmitrije Firtaše s Paulem Manafortem, manažerem prezidentské kampaně Donalda Trumpa. Profesor Tribe označil Firtaše za „ruského gangsera“, který je ovšem ve skutečnosti oligarchou ukrajinským, zbohatlým za prezidenství ukrajinského Viktora Juščenka – prozápadního ukrajinského politika, který se chopil moci po oranžové revoluci z roku 2004.
Což neznamená nic jiného než to, že Firtaš, občan Ukrajiny, může sice být gangsterem, ale v žádném případě nemůže být gangsterem ruským.

Řada čtenářů už profesora Tribea na tuto chybu upozornila, ale ta zůstává na jeho účtu netknutá a profesor sám nevykazuje žádnou známku toho, že by svůj – dejme tomu omyl – hodlal ze svého účtu vymazat, či se za něj omluvit.

Vraždy z budoucnosti

Podobný případ znásilněné skutečnosti poskytuje druhý harvardský profesor Yasha Mounk, který na svém twitterovém účtu vyvěsil fotografii celého zástupu ruských novinářů, k níž připojil tento text: „Všichni tito novináři kritizovali Putina – a pak za záhadných okolností zemřeli.“

Jak se ovšem prokázalo, zmíněná fotografie zobrazuje portréty ruských novinářů, kteří zemřeli před rokem 1990 – čili roky před nástupem prezidenta Putina do funkce. Někteří z těchto novinářů byli válečnými korespondenty, kteří padli v místech bojů, ale snad ještě zajímavější je skutečnost, že většina z těchto zobrazených zemřela za prezidenství Borise Jelcina, kterého Západ považoval za svého člověka a ze všech sil ho podporoval.

I když taktéž profesor Mounk byl mnoha čtenáři na svou chybu upozorněn, jeho informace z twitterového účtu nemizí a šíří se dál nejen po USA, ale i po světě.

Inu, takováto informace se v dnešních Spojených státech považuje všeobecně za vyšší hodnotu, než jakou má vědecká pověst.

Zdroje:

Paul Craig Roberts

Sputnik

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
21. 8. 2017 6:11

selhání tzv inteligence patří k největšímu barbarství korporátního fašismu, tahle individua nemohou říci, že neví komu slouží a že byla využita jejich duševní slabost v jejich neprospěch, ti kolaborují dobrovolně a s jasně prokazatelným motivem, kterému by se otrlí kriminálníci obloukem vyhnuli. ..)

Bety
Bety
21. 8. 2017 11:50

Dělají to, za co je platí. A sebevětší špinavost je přece chvályhodná, když vygeneruje zisk.

peter.
21. 8. 2017 14:19

fajt napsal tahle individua nemohou říci, že neví komu slouží a že byla využita jejich duševní slabost v jejich neprospěch, Predseda vlády SR Robert Fico sa na druhý mesiac dožije 53.rokov.Chlapi po 50-tke musia čeliť veľmi nebezpečnej chorobe obecne nazývanej „kríza stredného veku“.To sa taký 50-tnik raz ráno zobudí a v hlave má zrazu jasno.Nie som ja veru ešte starý,ešte sa mi kedy-tedy postaví,len musím radikálne zmeniť svoj život.A tak zo dňa na deň prestane konzumovať typicky chlapské jedlá ako je klobása,dobre vyúdená slanina,pečené bravčové koleno s chrenom alebo poriadny steak.Začne sa živiť karfiolom,brokolicou obilnými klíčkami, bambusovými výhonkami a strukovinami.Zahodí… Číst vice »

fajt
21. 8. 2017 15:46

peter. napsal
peter.

comment image?oh=348fd95bc3f27553cf418ee330efa44a&oe=5A1D8F67 – tohle asi nemá cenu komentovat ( a není to fejk, tenhle despota se tak opravdu cítí a je na svůj zevnějšek patřičně hrdej ). ..)

Dana
Dana
21. 8. 2017 15:49

Harvardska universita v Cambridge Massachussetts je nejstarsi vzdelavaci institut s mnoha ideologickymi pristupy ke vzdelani.
Posledni leta se prosadila socialne-marxisticka enklava, ktera bori konzervativni smysleni. Rekla bych, z mych zkusenosti s komunismem, ze jsou to trockiste, dnes silne zapojeni do socialniho inzenyrstvi zname ideologicke skoly marxistu, jinak zname jako Frankfurtska skola.
Nevim, proc se deda Roberts certi, vzdyt tato intelektualni skupina v Harvardu prece take bojuje proti korporatnimu fasizmu, ne. :-)

Bety
Bety
22. 8. 2017 16:25

Trockisté byli vždycky pátá kolona, nic dobrého z nich nevzešlo, i ten marxismus vyznávali jen konečky rtů. Teď si je tam Dano chováte proto, abyste měli materiál do těch svých neziskovek, LGBT agendu a podobně. Neřekla bych, že boří konzervativní myšlení, spíš myšlení vůbec.