Je „trendy“ být „fake“

Zpráva šerifa Arpaia z Maricopa County v Arizoně vrátila do hry existenci prvního míšeneckého presidenta Spojených států, pana Baracka Husseina Obamy. Pan Obama momentálně ničí i formičky na bábovičky, takže není jisto, co velkým dětem na pískovišti světa v roce  2017 zbyde. Pan Obama byl zajímavým experimentem. Jeho maminka, bílá antropoložka, otec, keňský revolucionář, který by se lépe než v British East Africa vyjímal ve východní Africe dřívě německé, neboť experimenty tanzanského režimu připomínaly experimenty berlínské, totiž enderácké. Pokud má šerif Arpaio potřebu, stačí nalézti starý pas paní Ann Dunhamové, a je-li v něm zaneseno po 4. srpnu 1961 čerstvě dítko, může jít o zrozence mombaského. Pravda, běloška by ani v roce 1961 nedostala černé dítě jen tak z „černého“ kontinentu.

Stejně podivná jako story Obamova je i desetiletý příběh o ghanské existenci „fake“ americké ambasády. Blízkovýchodní gentlemani tam prý spolu s místními v Akře, doslova pár metrů od skutečné americké ambasády, vydávali kradená americká víza bratru za šest tisíc amerických dolarů za kus. Věc praskla, nikdo nebyl zadržen, do Ameriky se dostaly desetitisíce černochů na falešná víza, a odpovědí ministerstva zahraničních věcí USA bylo: Vždyť tady (v Ghaně) existuje i podvodné holandské velvyslanectví, vydávající víza do Schengenu! Kdo ví, zda fake embassies mají také fake ambasadors, zřejmě dobře placené… Podvod světem vládne.

Máme-li si něco přát, pak alespoň návrat do politické normality. I když už ani nevíme, co si pod tím představit. Nastoupí-li Donald J. Trump 20. ledna 2017 do úřadu, stane se tak v 70. roce, sedmém měsíci a sedmém dni po jeho narození. Vypadá to optimisticky, pokud to nezhatí vláda čínského zářivého Kohouta, co znamení. Fénix vstává, ale i končí v popelu, a navíc může být i velmi hrabivý.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
1. 1. 2017 17:22

Ke všem přáním do Nového roku přidám ještě jedno. Okopíroval jsem ho : Ak sa vám podarilo dostať sa do diskiusie s intelektuálnym invalidom, či pseudodemokratickou kapacitou “twitterovského formátu”, ktorý na sociálnych sieťach publikuje hrdo vlastné hlúposti, najrozumnejšie čo môžete urobiť je nereagovať. Akákoľvek reakcia poloblbovi vyhovuje, pretože poloblb nie je schopný niečo vyprodukovať, dokáže len reagovať. Ak nereagujete na poloblba, ponecháte ho samotného so zrkadlom. Ak reagujete, poloblb zacíti príležitosť prezentovať svoje názory. Poloblb nesmierne preceňuje vlastnú osobnosť a riadi sa podľa schémy: “Ak útočím na Putina a Putin mi odpovie, znamená to, že som rovnocenný Putinovi”. Rozumní ľudia… Číst vice »

zajoch
1. 1. 2017 19:01

Hudrypere, to co jsi tu okopíroval mi mluví z duše. Ty to víš, protože jak ty, tak já, tu léta a opakovaně nabádáme, aby se nereagovalo na trolly. Nechápu, proč všelijaké provokace nenechají moudré lidi v klidu a proč na ně musejí reagovat. Samozřejmě je něco jiného poctivý střet myšlenek a názorů, ale ty vyložené a zřetelné provokace mají být ignorovány. V tom co jsi tu uvedl je to srozumitelně zdůvodněno. Autor okopírovaného materiálu nazývá tuto skupinu lidí intelektuálními invalidy. To se dobře shodujeme, sama je nazývám už od dob co jsem se seznámila s diskusemi na internetu duševními invalidy.… Číst vice »

Béda
2. 1. 2017 7:59

http://orgo-net.blogspot.cz/2017/01/john-mcafee-mohu-vam-zarucit-ze.html Mohu vám zaručit, že demokratické serverny nehackli Rusové Pro případ, že byste věřili, že tato Společná zpráva Ministerstva pro vnitřní bezpečnost a FBI o „zákeřných hackerských aktivitách Ruska“ s názvem „Grizzly Steppe“ („Šedá step“) je důkazem toho, že Rusko hacklo americké volby, John McAffee (pozn. Orgonet: světoznámý excentrický britský milionář a expert na kyberbezpečnost), vás upozorňuje, že v tom případě jste pravděpodobně silně retardováni a uvěříte skutečně všemu, co vám řekne vaše vláda. Zpráva je podivná už od začátku, kde je obsáhlý disclaimer (prohlášení o zřeknutí se zodpovědnosti), podle něhož se na nic ve zprávě nelze spoléhat a vše… Číst vice »

Béda
2. 1. 2017 10:17

http://www.hlavnespravy.sk/pozoruhodny-obrat-nato-rusko-nie-je-ziadne-bezprostredne-nebezpecenstvo/879233

….Čo je však zaujímavé na rozhovore: nemecká tlačová agentúra DPA nedala Stoltenbergovi ani jednu otázku o vzťahu NATO k svojmu členovi Turecku. Turecko sa pohybuje v súčasnosti na hranici konfrontácie s NATO. V poslednej dobe turecký prezident Erdogan požiadal NATO, aby rozhodlo, či Aliancia chce bojovať za teroristov alebo za svojich členov. Turecko v spolupráci s Ruskom organizuje prímerie v Sýrii. Početné krajiny NATO, napríklad Kanada, Veľká Británia, Francúzsko, Belgicko a Dánsko bojujú v USA vedenej Aliancii, zatiaľ čo spolupracujú so Saudskou Arábiou, ktorá je hlavným sponzorom žoldnierskych vojsk bojujúcich proti Rusku a Turecku.

Béda
2. 1. 2017 10:59

http://www.novarepublika.cz/2017/01/obamovy-fake-news.html#more Při pozorném čtení čtvrtečního oznámení Bílého domu zjistíte, že vyhoštění 35 ruských diplomatů je odpovědí na šikanování amerického diplomatického personálu v Rusku. Bílý dům to formuloval takto: „V odpovědi na toto šikanování schválil prezident Obama následující kroky: State Department dnes prohlásil 35 ruských vládních činitelů… za ’persona non grata.’” … Bílý dům ale schválně vytvářel dojem, že 35 vyhoštěných Rusů se snažilo ovlivnit prezidentské volby. Vypadá to přesně jako „fake news”, „postfaktická” politika a „clickbait”, před kterými nás Obamova administrativa varuje – spojují se dvě věci, které spolu nejsou v přímé spojitosti, a vytváří se dojem, že mezi nimi… Číst vice »

Béda
2. 1. 2017 11:21

Novinky.cz: „Súdánci v Německu měli zneužívat dávky, jeden se o ně hlásil pod 12 jmény…“

Béda
2. 1. 2017 11:26

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/porosenko-oznamil-docasnou-ukrajinskou-okupaci-donbasu/

Občas se to stane a politik nechtěně prohlásí něco, na co dá reagovat pouze slovy „Freude, Freude i na tebe dojde“. .. Dosud totiž v tvrzeních kyjevské vedení trvalo na tom, že území východní Ukrajiny jsou „okupována“ Ruskem.

„Milí spoluobčané! Ukrajinská okupace je dočasná! Tentokrát si budeme jisti, že dojde ke sjednocení Ukrajiny. Velká sláva Ukrajině!“ zvolal Porošenko za jásotu a potlesku přítomných.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 1. 2017 12:32

Ještě k Petru Schnurovi: je to fair a soudný a realistický komentátor, svůj a dlouhodobý poctivý pracant. O skutečné Alternativě systému mafiánského kapitalismu má jíž po desetiletí jasný obraz, na druhou stranu je rozumným realistou – kterým byl vždy.
Doporučuji jeho rozhovory a vývody více sledovat. Dlouhodobý život v zahraničí a trvalé pevné pouto k Česku/Slovensku…
Jde o náhled někoho, kdo se v zahraničně politických vztazích a reáliích např. Německa orientuje již nejméně druhé -třetí desetiletí tak, že „soudy“ mainstreamových sraček a „rádobyanalytiků“ jsou proti jeho referencím ničím…

Admirál
Admirál
2. 1. 2017 13:02

fajt napsal

https://www.project-syndicate.org/onpoint/open-society-needs-defending-by-george-soros-2016-12 – tento jenom tak nevzda. ..)

Je užitečné sledovat, co Soros říká. Že když se po zvolení Trumpa bude prát tělo hydry s hlavou je zřetelné. Že hydra nebude mít čas se soustředit na neplechu na periferii, je zřejmé.

Admirál
Admirál
2. 1. 2017 13:04

Martin (už bez taky m) napsal Ještě k Petru Schnurovi: je to fair a soudný a realistický komentátor, svůj a dlouhodobý poctivý pracant. O skutečné Alternativě systému mafiánského kapitalismu má jíž po desetiletí jasný obraz, na druhou stranu je rozumným realistou – kterým byl vždy. Doporučuji jeho rozhovory a vývody více sledovat. Dlouhodobý život v zahraničí a trvalé pevné pouto k Česku/Slovensku… Jde o náhled někoho, kdo se v zahraničně politických vztazích a reáliích např. Německa orientuje již nejméně druhé -třetí desetiletí tak, že „soudy“ mainstreamových sraček a „rádobyanalytiků“ jsou proti jeho referencím ničím… Se Schnurem souhlas. Kvalita a uměřenost… Číst vice »

Bety
Bety
2. 1. 2017 17:47

Schnur je vážně dobrý, ale mému optimismu, který už tak zoufale bojuje o přežití, moc nepomohl. Přesycená vánočními pohádkami vážně lituji, že peklo neexistuje. Nebo že by mu došly pytle? Nebo nabídka převýšila poptávku a peklo je přeplněné?

Béda
4. 1. 2017 3:16

Senátor Bublan (ČSSD) při obhajobě cenzurního úřadu šíří fake news. Jando zasáhni! Bublan obhajuje vznik tohoto úřadu s tím, že je nutno uvádět na pravou míru informace, které jsou mnohdy polopravdivé, nebo dokonce i lživé a které mohou ovlivňovat politickou situaci. Jako příklad dezinformace uvádí informaci, že mezi uprchlíky převažují mladí muži: „Já si vždycky vzpomenu na tu informaci u nás, že mezi uprchlíky převažují mladí muži. Já jsem viděl statistiky, které říkají, že je to skoro půl na půl. Jen mírně převažují muži. A navíc dvacet procent tvoří děti.“ Senátor Bublan nám tak předvádí v praxi, jak bude Úřad… Číst vice »

M.C.
4. 1. 2017 16:26

Ještě k Barackovi:
Zarážející je samotný fakt jeho bílé matky a černého otce.
V roce 1961 ještě ve Spojených státech jela rasová segregace, takže soulož nebo dokonce početí dítěte mezi sedmnáctiletou bílou dívkou a černošským studentem byla věc přinejmenším neobvyklá.
A co ten Hussein? To nezní příliš africky, ani v USA to v té době nebylo zrovna typické křestní jméno. Neobdržel toto jméno Obama až poté, co se jeho matka dala dohromady s indonézským muslimem Soetorem?
Pochybuju, že by se tak jmenoval rodilý Keňan, pokud ovšem nebyl muslim.
Potom by ale jméno Hussein nemělo být na rodném listě uvedeno, ne?

M.C.
4. 1. 2017 16:38

Mimochodem, v roce 1961 byla Keňa ještě součástí Britské východní Afriky, samostatnost získala až v roce 1963, takže u otce by v rodném listě bylo uvedeno British East Africa, možná v závorce za tím Kenya.
V úředním dokumentu musí být uvedeny oficiální názvy.