Je „trendy“ být „fake“

Zpráva šerifa Arpaia z Maricopa County v Arizoně vrátila do hry existenci prvního míšeneckého presidenta Spojených států, pana Baracka Husseina Obamy. Pan Obama momentálně ničí i formičky na bábovičky, takže není jisto, co velkým dětem na pískovišti světa v roce  2017 zbyde. Pan Obama byl zajímavým experimentem. Jeho maminka, bílá antropoložka, otec, keňský revolucionář, který by se lépe než v British East Africa vyjímal ve východní Africe dřívě německé, neboť experimenty tanzanského režimu připomínaly experimenty berlínské, totiž enderácké. Pokud má šerif Arpaio potřebu, stačí nalézti starý pas paní Ann Dunhamové, a je-li v něm zaneseno po 4. srpnu 1961 čerstvě dítko, může jít o zrozence mombaského. Pravda, běloška by ani v roce 1961 nedostala černé dítě jen tak z „černého“ kontinentu.

Stejně podivná jako story Obamova je i desetiletý příběh o ghanské existenci „fake“ americké ambasády. Blízkovýchodní gentlemani tam prý spolu s místními v Akře, doslova pár metrů od skutečné americké ambasády, vydávali kradená americká víza bratru za šest tisíc amerických dolarů za kus. Věc praskla, nikdo nebyl zadržen, do Ameriky se dostaly desetitisíce černochů na falešná víza, a odpovědí ministerstva zahraničních věcí USA bylo: Vždyť tady (v Ghaně) existuje i podvodné holandské velvyslanectví, vydávající víza do Schengenu! Kdo ví, zda fake embassies mají také fake ambasadors, zřejmě dobře placené… Podvod světem vládne.

Máme-li si něco přát, pak alespoň návrat do politické normality. I když už ani nevíme, co si pod tím představit. Nastoupí-li Donald J. Trump 20. ledna 2017 do úřadu, stane se tak v 70. roce, sedmém měsíci a sedmém dni po jeho narození. Vypadá to optimisticky, pokud to nezhatí vláda čínského zářivého Kohouta, co znamení. Fénix vstává, ale i končí v popelu, a navíc může být i velmi hrabivý.

Přejít do diskuze k článku 19 komentářů