Jeďte do Itálie na dovolenou, škrabat se v rozkroku

Když jsem si dnes na internetu četl velice důležitou mediální zprávu o tom, jak si mladá americká popová hvězda užívá na dovolené v Itálii a přitom se škrabe v rozkroku, tak jsem upadl do velice libého snění. Při svědění, které mne přitom pronásledovalo, jsem pochopil demokratické hodnoty a zápas o demokracii.

Podotýkám, že jsem občan velice loajální, který je zastáncem mírného pokroku. Ovšem pouze v mezích zákona! Ostatně jako důchodci, který to má za pár, a který se pomočuje, mi už nic jiného stejně nezbývá. O některých věcech, jako je například naše demokracie, nelze vůbec hlasovat. Otevírá se tím totiž prostor pro lidský omyl.

Naše starosti o světové uspořádání, světový mír a světový pořádek jsou založené na úsilí o společné hodnoty, které mají na naší cestě k  nezávislosti, svobodě, demokracii a blahobytu osobitý charakter. Je to rozumná metoda, ke zlepšení lidské existence a jak si pojistit demokratické výdobytky, která ovšem vyžaduje mimořádnou mravní sílu.

Musíme postupovat s obezřetným optimizmem, abychom podporovali mírový proces spějící k demokratické budoucnosti. Je to válka o demokracii, vedená kvůli obhajobě lidských práv. Jsme aktivními účastníky budování nového mezinárodního pořádku, opřeného o praktické hodnoty, což však vyžaduje pragmatické vyrovnání s realitou.

Panující řád nemá žádnou obecně sdílenou definici. Je založen na vnitřně vštípeném úsilí o svobodu. Proto musíme vybízet druhé k dodržování a rozvíjení lidských práv. Demokracie a lidská práva jsou inspirací našeho jednání k všeobecné globální transformaci. Není to jenom náš morální podnik. Svět musí ctít naše demokratické naděje. Vyžaduje to ovšem prestiž a zastrašovací schopnosti.

Když jsem se z toho erotického snění u obrazovky probíral, zjistil jsem, jak jsem vlastně šťastný. Bylo to tím, že jsem si uvědomil, že poměry v rakousko-uherských káznicích se rozhodně zlepšily. Především proto, že Rakousko-Uhersko již neexistuje. Může za to ta pomlčka, která se dostala mezi Rakousko a Uhersko. Pak už to šlo strašně rychle, až k Hitlerovi, naší pomlčce a k dnešku. Bílá hora je nejlépe vidět z Černého údolí.

Poměry jsou dnes rozhodně mnohem lepší. Například se již nemusíte vůbec trmácet až do Itálie, abyste tam sledovali světodějné události a omrkli tam někde na pláži tu popovou hvězdu a potom meditovali nad tím, proč ji také něco svědí v rozkroku. Internet vám celý seznam takových velice důležitých zpráv přinese až domů, doslova až před hubu. Stačí jen čumět, jako tele na nová vrata.

Přírodní a občanská realita spolu s digitální revolucí díkybohu ztratila na půvabu. Už nemusíte namáhavě chodit do přírody a sledovat bory, jak šumí po skalinách. Nemusíte se stříkat repelenty na komáry a klíšťata. Nemusíte se intoxikovat očkováním proti alergiím. Nemusíte se obávat prasečí a ptačí chřipky.

Oproti monitoru televize, počítače, mobilu, tabletu či povzbuzujícím tabletám jsou přírodní a občanská realita velice málo kontrastní a pestré. Jejich rozlišení je velice nevýrazné a šedivé. A co je to hlavní, jestliže jste jejím trpícím aktérem, tak vás jenom velmi rozesmutní nebo strašně nasere.

Digitální přenos reality je však hygienický. Sice vás také emočně vzruší, ale nemusíte při tom například jezdit po rozmlácených a rozestavěných silnicích, nebo se belhat po zaplivaných chodnících plných odhozených špačků, vajglů, žvýkaček a psích sraček. Nemusíte mít strach, že na vás z domovních kontejnerů vyskočí krysa, bezdomovec nebo vysoká životní úroveň.

Světodějné události jsou mým velice oblíbeným koníčkem. Ovšem mimo toho, když na mě přijde to svědění. Trpím totiž inkontinencí a díky tomu zapařeným a opruzeným rozkrokem. Pokud těm světodějným událostem trochu porozumíte, tak zjistíte, že jsou vlastně těmi největšími vtipy na světě.

Musím již končit, abych si vzal prášky na hlavu, žaludek, střeva, trávení, povzbuzení, spaní, erekci, zácpu, průjem, inteligenci, bolavé klouby, močení, prostatu, srdce, pomočování, vlasy, ponocování, paměť a já již fakt vůbec nevím, na co. Dejte si majzla, abyste nepřišli do podobných potíží. A užijte si řádně na dovolené, ale jen to, co je dovolené.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
panda
panda
9. 8. 2017 11:57

Dobré odpoledne.

Ať se drbe každý kde chce :-) Autoři asi neměli o čem jiném a důležitějším psát.

Jooo demokracie a svoboda je krásná. Jenže hodně lidí stále neví, že svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého, a domnívají se, že mohou všichni vše.

Jaroslave nebuď smutnej. Já se těším až budu mít před důchodem (pokud nějaký budu mít). Slyšel jsem, že léky na erekci prý budou dávány od určitého věku zdarma. To aby nám nepadaly tepláky :-)))

Panda

J. W.
J. W.
9. 8. 2017 18:41

panda napsal
svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého

Pane Pando, divím se, že jste se nechal nachytat na ten stupidní žvást (protimluv), totiž ten, že „svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého“. Vymyslel je buď idiot nebo potměšilý chytrák nebo jejich kříženec. Ve vězení (v našem uzavřeném vesmíru), žádná svoboda a demokracie není, tam každá re/akce (jednání, myšlení aj.) musí zákonitě narážet na re/akce druhých. Vzniká tím vlastníkem vězení požadovaná ekonomická komprese, která pohání kola čertova mlýnu, tedy jinak řečeno – ekonomiky svobody a demokracie (pro čerty).

Kropac
Kropac
10. 8. 2017 8:59

Nejezděte do Itálie škrábat se v rozkroku. Uváděné doporučení vychází z nesprávného vyhodnocení. Podstatou je, že když se samice sui generis škrábe v rozkroku, je to zápalem lýtek. Jak říkali staří, když svědí, tak je to horší, než když se podebírá pata. Je to zcela něco jiného, než zapaření, viz heslo „Vlka viděti – míti“ publikace Sny a ich tajemstvá. V tom případu je nutné se vyvarovat pohybu ve volné přírodě za intenzívních bouřek a cestování létadlem, protože vzniká značné množství statické elektřiny. Přibližně tolik, jako když se tře ebonitová tyč liščím ohonem. Hrozící nebezpečí je snadno vyhodnotitelné. Někteří doporučují… Číst vice »

J. W.
J. W.
11. 8. 2017 5:17

Orwellova kniha 1984 má mnoho dalších dílů. Jedním z nich je rozhodně kniha Henry Kissingera – Uspořádání světa (Prostor 2016), ze které byl pro článek použit podstatný materiál – tj. Newspeak, který občané pro neustálé omílání médii nevnímají, nezajímají a neumí si jej přeložit do mateřštiny, a který jim perfektně zpracovává mozek (mysl). Jinak by diskuse byla plná příspěvků od nadšených čtenářů, kteří se popukali smíchy. Pro rámec článku jsem použil typickou hovadinu, jakými jsou média přeplněna, a které naopak výsostně veřejnost zajímají. Chudák garnitura, nemá to s tou špinavou prací s námi nijak lehké. Není jí rozhodně co závidět….Kdo… Číst vice »

fantomas
11. 8. 2017 5:59

Ano je třeba posilovat mezinárodní styky i touto formou , aby nebyla narušena kontinuita metod práce v naší svobodné společnosti. Zároveň nás autor, ale neseznamuje s prověrkami uplatňování zásad a hodnocení přístupu běžného občana k výdobytkům naší svobody po Sametové revoluci. Cílem je především prohloubení vzájemné výměny výsledků a zkušeností z přestavby mechanizmů v jednotlivých zemích. Za důležitou oblast v mezinárodních vztazích označil autor rozkrok. Bohužel nás neinformoval o záměrech popové hvězdy. Nám tedy zůstává otázka “ Kam s ním ?“

J. W.
J. W.
11. 8. 2017 6:08

fantomas napsal Ano je třeba posilovat mezinárodní styky i touto formou , aby nebyla narušena kontinuita metod práce v naší svobodné společnosti.Zároveň nás autor, ale neseznamuje s prověrkami uplatňování zásad a hodnocení přístupu běžného občana k výdobytkům naší svobody po Sametové revoluci.Cílem je především prohloubení vzájemné výměny výsledků a zkušeností z přestavby mechanizmů v jednotlivých zemích. Za důležitou oblast v mezinárodních vztazích označil autor rozkrok. Bohužel nás neinformoval ozáměrech popové hvězdy. Nám tedy zůstává otázka “ Kam s ním ?“ O to právě jde ve světě roku 1984, aby nebylo kam s ním, neboť životní síla aktivovaná škrábáním popové hvězdy… Číst vice »