Jen je nechte, ať si kradou

Tak se divam na desitky a stovky nesmyslnych projektu, placene z ukradenych (grantovych, dotačnich) peněz a řikam si, jaky je to nadherně vymyšleny system. Stat ukradne chlopovi daně a vrazi je do statniho baliku. Unyja ukradne statu balik peněz a da je do unyjniho baliku. Unyja si zebere polovicu unyjniho balika a spotřebuje ju na provoz sebe sama a jinych nadnarodnich cypovin. A druhu polovinu milostivě poskytne zpatky jednotlivym statum ve formě žebracke podpory. Teda chtěl sem řict dotace.

Kdyby se to neukradlo lidem, lidi by sami věděli, co s takyma penězama zrobit. Ale Unyja ma svoje pravidla, a tak neni možne ty dotace enem tak rozdat lidem. To se musi rozdavat sofistykovaně.

A tak diky takym sofistykovanym pravidlam vznikaju parkoviště v mistach, kudy nejezdi auta, umělecka dila v polu, kere obdivuju srnky, vyasfaltovane pěšinky v lesach, kere rozryvaju leda tak bravci a tisice jinych předraženych lidumilnych projektu, na kerych se nabali autor projektu, ale bohužel spousta peněz padne na realizaci teho idyjotskeho projekta.

Jak by bylo krasne, kdyby se všecky dotace rozdaly lidu. Ale samozřejmě ne temu hlupemu lidu s IQ pod 50. Dostavali by to enem chytři lidi – řeknime třeba synci z parlamenta. Když rozdate prachy synkum z parlamenta, mate rovnoměrně pokrytu celu republiku a nikdo se nemože stěžovat, bo je to take demokratycke. A taky poslanec už přesně vi, kaj ty prachy utratit. Postavi si barak, kupi auto cele rodině, každy tyden zrobi v knajpě velku žranicu, dva razy za měsic da jakesik prachy kurvam v bordelu, raz za pul roka zajde do divadla nebo se kupi knižku. Take aktyvity okamžitě vybudi ekonomicky vyšši aktyvitu v jeho okoli. Stavebnici budu mět robotu, hospodsky nakupi zemědělske produkty od mistnich jezedaku, kurva si kupi nove hadry a podpoři vitmanske obchodniky a Vulkan v Hradku a diky vykupenym knižkam budeme moct pokacat dalši strom, nebude třeba zabijat bobry, takže aji ekoterorysti budu spokojeni!

Chvilama si řikam, že přece nemožeme byt tak blbi, vždyť vyhody take přime ekonomiky su jednoznačne. Navic pokusy rozdavat penize přimo chytremu lidu tady su. Zeberte si teho socanskeho doktora. Sedum milijonu si nesl v nevinne krabici a chtěl je použit pravě na vyše zminěne učely – pro stavaře, hostinske, kurvy a jine polityky. Jenže pak se najde jakysik idyjot u policajtu a všecko to pokazi. Všecko mu zabavili, ale co fčil? Vždyť on nic nezrobil, bo kdyby zrobil, tak ty penize komusik chybi a chce je zpatky. Jenže ty penize nikdo zpatky nechce a nikomu nechybi…

Taku jasnu ekonomicku realitu už dokonce pochopil aji skinhed Dluhoslav. Nejdřiv měl sice dluhe vedeni a krityzoval předchozi vladu, že rozdala moc peněz svojim lidem. Ale copak je cosik špatneho na tym, že se davaju prachy lidem? Navic těm, keři dřou jak koně! Vždyť ty penize nikomu nechybi, tak přece je nenechame prošustrovat jakemusik dotačnimu chytrakovi.

Ale naštěsti, jak se Dluhoslav dostal ke korytu, okamžitě pochopil, že tudy vede spravna cesta. Nejdřive tvrdil, že to byl nešvar z minulosti. Pul roku pote už byl synkem na spravnem mistě, bo rozdal chytremu uřednickemu lidu čtvrt milijardy korun, vic, jak ti, kere předtym krityzoval.

Takže jakasik šanca, že se situace zlepši, tady je. Ale čtvrt milijardy je malo. Ještě nas čeka hodně roboty. Nikdo nevi, kaj zmizelo zbylych 100 milijard z dotaci EU.

A proto pro rok 15 vyhlašuju nove heslo: Všechnu moc dotacím! A kdo nekrade s nama, krade proti nam.

Ladislav Iljič Větvička, hlasatel Mlade Fronty, Štrazburk

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
24. 1. 2015 14:50

Politika musi mit kontinujitu. Na uspěšne tunelaře navazali osviceni odklaněči, rozpočtově odpovědni hospodaři. Všichni dokupy tvoři budovatelsky tym rozvinute kapitalistycke kolonyje.

fajt
24. 1. 2015 15:39

njn, a jsme tam, kde opicak byl vzdycky – hladovy sytemu neveri ( po pravu ) a syty ma z hladoveho strach ( taky spravne, ale zaslouzene) – a tak si muzeme pripomenout Gorbyho , ktery ve sve vlastni zrade predikoval, ze prijdou casy, kdy zivi budou zavidet mrtvym …jestli vubec tusil, ze se toho dozije taky ( asi z toho ma i hrejivy pocit). ..)

Petrpavel
Petrpavel
24. 1. 2015 16:34

Něco pro volyče (to není neznalost grammatiky) ČSSD, neumím to tak popsat, opsal jsem odjinud Strejda Olin napsal: 24.1.2015 (15:03) 1 0 i Rate This Tato, ruku na srdce – CO JEŠTĚ HORŠÍHO než to, čeho jsme po 25 letech vlády pravice za asistence ČSSD dosáhli – NÁS MŮŽE POTKAT? Přestaň se chlácholit myšlenkou, že politika ČSSD je pořád lepší, než nic (protože s komunisty se nedá počítat). Co se dalo, to bylo zprivatizováno, rozprodáno, zlikvidováno a rozkradeno. Všechna ministerstva jsou nesystémová, nefunkční a zločinná. Byrokracie roste, korupce a klientelismus kvete, bohatí bohatnou a chudí chudnou. Státní dluh za chvíli… Číst vice »

r.m.
r.m.
24. 1. 2015 20:34

Nemám kam dát info o přátelské návštěvě Francie z USraele:
Netanyahuovo dovádění v Paříži bylo následováno návštěvou francouzského premiéra Manuela Vallse členy Konference prezidentů hlavních židovských amerických organizací, kteří zastupují 50 státních židovských skupin ve Spojených státech, aby vyzvali Francii stáhnout uznání Palestiny bezprostředně po útocích na kanceláře „Charlie Hebdo“ a na židovský obchod Hyper Cacher v Paříži.
– mně je to jasné, vám už taky?)))

info.uspora@seznam.cz
info.uspora@seznam.cz
25. 1. 2015 13:46

ŠAK JO, DYŤ MÁ RECHT

fajt
26. 1. 2015 9:43

http://www.novinky.cz/komentare/359620-komentar-norsko-je-krasna-zeme-ale-nepojedu-tam-vaclav-klaus-ml.html – kdyz se zacnou krast decka, tak to je uz one sranda – skoda, ze jeho otec ( kauzalita cezkeho svinstva) mu moc na osobni duvere nedava. ..)