Jevgenij Fjodorov: Začaly ty čistky, o nichž jsme hovořili

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
27. 9. 2014 22:46

Fjodorov zcela otevřeně sděluje,že další obrana proti zahraniční agresi,zejména ze strany USA není možná bez utužení Putinova režimu a bez likvidace s Washingtonem kolaborujících sil i v ústředních orgánech moci RF. Dochází k procesu známému z 50.let i u nás,kdy komunistický režim se vnitropoliticky soustředil na likvidaci opozice podněcované a financované zvnějška a jak už to bývá,hledání vnitřního nepřítele přerostlo v pro režim kontraproduktivní proces stále silnější nedůvěry občanských mas v pravdivost tvrzení režimních sdělovadel a projevů politiků. Vzhledem k tomu,že v boji o chararkter Ruska není přítomna ideologie třídního boje ,nýbrž se apeluje na vlastenectví Rusů včetně oligarchů,myslím že… Číst vice »

Sio
Sio
28. 9. 2014 0:04

No, tak toto je síla. Opravdu, objasňuje to mnohé. Aparátčíci EU jsou přesně takovou pátou kolonou jako ti v Rusku. V tomto duchu už dává jasný smysl přebujelá ochrana multi-kulti, obviňování národa z rasismu, které ho (zdánlivě) paradoxně přímo do rasismu tlačí, či přehnaný boj za práva homosexuálů (vůbec nic proti nim). Jedná se v podstatě o vyvolávání konfliktů a nespokojenosti v kolonii, aby náhodou nezvedla příliš hlavu, aby se zabývala sama sebou a svými problémy, jinak dostane bičem. Jak to říkal? Vychova ke zdravému rozumu? Tak to se trefil do černého. Mimochodem – nic jako NOD tu nemáme, nebo… Číst vice »

Sio
Sio
28. 9. 2014 0:08

Mimochodem to vypadá, že nacionalismus je povolen jen jeden – americký. Jeho cílem je zřejmě dostat zbylé státy do stavu „failed state“ – zhroucený stát. Jako je to v Iráku, Libyi a dalších. Takový se snadno řídí.
Zajímalo by mě, jak je to s pátou kolonou v Číně a jak to popřípadě Číňané řeší.

zajoch
28. 9. 2014 4:04

Upevňování národního majetku a posilování vlastenectví Rusů je také jeden z pozitivních dopadů sankcí a možná ten nejpodstatnější. Takové důsledky svých kroků asi Západ neočekával. A Rusové vlastenečtí jsou, to se projevuje v mnoha situacích. Viděla jsem to u Rusů, s nimiž jsem měla možnost hovořit a vidím to i když se někdy podívám na jejich videa, například v reakcích publika na jejich koncertech.

Ireno, už jsem vám určitě poděkovala, ale ještě jednou dík za Vaši užitečnou práci.

Béda
28. 9. 2014 4:23

p. Irena,

chtěl bych poděkovat za to video i překlad. Pan Fjodorov říká věci bez obalu a „natvrdo“ tak jak skutečně jsou. Objasňuje samotné jádro velké geopolitické hry USA, úlohu pátých kolon, podstatu imperiální politiky nadřazenců maskovanou jako vývoz „civilizace, demokracie, humanity“ a bůhví jakých darů ještě, přístup ke koloniím.

peter.
28. 9. 2014 7:41

Aby sa táto vec podarila,musia sa podľa Fjodorova vyselektovať oligarchovia na tých,ktorí budú aj za cenu nejakých strát lojálni k vláde a na tých ktorí budú v opozícii. Tu by sme si mali uvedomiť,kto sú títo oligarchovia,z akých kruhov pochádzajú a hlavne,kto im umožnil,stať sa oligarchami.Ruský oligarcha(aj ten ukrajinský)vždy bude vykonávateľom vôle toho,kto ho v časoch banditskej privatizácie(Čubajs)“dosadil“do role oligarchu a podržal ho v nej. Bola to tá svetová finančná elita,ktorá mala a stále má jediný záujem,t.j.udržať Rusko v polohe kolónie a dodávateľa nerastných surovín.(Fjodorov,keď hovorí o Angličanoch). Ak teda chce Putin uspieť,musí ustúpiť od princípov zo západu importovanej demokracie… Číst vice »

Starý doktor
28. 9. 2014 9:26

Paní Ireno připojuji se k dikům za velmi užitečnou a skvěle odvedenou práci. Z historického hlediska je zajímavé, že současný boj o cetrální banku je velmi podobný tomu který vedl Stalin s podporou Bucharina proti frakci Trockého v 30. letech. Po revoluci založené banky totiž, jak dokládá Sutton v díle Wall street a bolševická revoluce, byly tyto finanční ústavy personálně napojeny na Wall Street a měly povolení emitovat měnu. Rusové ustáli tento útok i jeho horkou variantu let 1941-45. Díky sovětským „elitám“ američané uspěli koncem století. Rusové tedy začínají znovu za úplně jiných podmínek s obnovou své státnosti. Bohužel nejen… Číst vice »

Ladys
Ladys
28. 9. 2014 9:30

peter, také mne napadla ta myšlenka se zavedením určité formy diktatury (určitě by to vedlo k nejrychlejšímu odstraněné 5-té kolony), ale zase na druhou stranu si myslím, že Putin se už poučil na Západě, kde se zatím velmi zdárně daří skrýt diktaturu bank, oligarchů a nadnárodních korporací pod rouškou demokracie, takže proč nepoužít podobné schéma krytí? Navíc bude mít velmi ulehčenou práci, jelikož jeho kroky povedou směrem k zlepšení situace většiny obyvatel Ruska, na rozdíl od kroků, které Západ vede spíše ke svému úpadku.

peter.
28. 9. 2014 10:57

Ladys Nech by Putin urobil čokoľvek v záujme toho o čom hovorí Fjodorov,vždy ho obvinia z diktátorstva.Napokon,už sa tak aj deje.Ak chce donútiť centrálnu banku,aby presadzovala národné záujmy a nie záujmy svetových finančných elít,ak chce donútiť oligarchov k práci pre Rusko a nie pre tých čo z nich tých oligarchov urobili,tak sa s nimi musí pustiť do boja a keď to urobí,tak z neho urobia druhého Stalina.Ak chce Putin naozaj dosiahnuť to,o čom hovorí Fjodorov,musí vstúpiť do konfliktu s tými,čo vyžierajú Rusko a parazitujú na ňom.Hádam nikto nepochybuje o tom,že svetoví bankári sa budú tomuto všetkými silami brániť a nebudú… Číst vice »

Ladys
Ladys
28. 9. 2014 11:35

peter, jasně že to nepůjde bez boje. Ale může být spousta způsobů, jak nežádoucí 5tou kolonu odstranit. A tou jednou je například kriminalizace oné části oligarchů, kteří rozvracejí ruskou státnost. Pochybuji, že většina z nich získala, či rozšířila své majetky legální cestou. Pokud bude dostatečná síla jim tyto prohřešky proti zákonu dokázat, tak přece nikdo nemůže napadnout Putina z nedemokratického jednání, když tyto jedince odsoudí a zavřou do kriminálů tak, jak by to udělali i na slavném Západě, kdyby tady ovšem byla k nějakému podobnému šetření vůle. Institut kriminalizace (politiků, úředníků, oligarchů) se zde uplatňuje také především selektivně a to… Číst vice »

peter.
28. 9. 2014 11:50

Tu nejde ani tak o „ruských“oligarchov,ako o tie už spomínané korporácie a svetové finančné elity.Aké majú oni plány s Ruskom je všeobecne známe.Natrafil som teraz na novú správu:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4860-rusko-objevilo-ohromne-arkticke-ropne-pole-ktere-muze-byt-vetsi-nez-mexicky-zaliv
Myslíte,že to majitelia bánk a korporácií nechajú len tak,bez povšimnutia?Nie.Majú o dôvod viac na podmanenie si Ruska.

Sio
Sio
28. 9. 2014 11:57

Je dost možné, že Putin bude muset k diktatuře přistoupit, pátá kolona chystá palácový převrat, jak se zdá. Je možné, že jde jen o to, kdo jej provede dřív. Začínám tomu Stalinovi poněkud více rozumět. Třeba se jeho diktátorství omezovalo především na zločinné věrchušky.

Ladys
Ladys
28. 9. 2014 12:27

peter, samozřejmě, že již výrokem jedné nejmenované americké političky s kořeny v Čechách má v tomto už každý dávno jasné. Ale tady jde o základní problém, který Rusové musí vyřešit jako první, a to co nejrychleji. Aby zákony a zejména pak Ústava této země nebyly v rozporu s potřebou rozvoje a prosperity RF. Aby tyto, Američany instalované zákony, nemohly umožnit ani sebemenší snahu o rozdrobení státnosti RF a nevytvářely spolu s Národní Bankou ohromný tunel do hospodářství země. Jenom silný stát bude mít šanci do budoucna ochránit své nerostné a zejména energetické zdroje, byť ležící na svém vlastním území.

peter.
28. 9. 2014 12:41

Však o tom píšem v jednom kuse a tiež o tom,že podobrotky to nepôjde.Sio má pravdu,že ten stret medzi Ruskom a západom už je na spadnutie.USA už vyslali do Ruska na post veľvyslanca Johna Teffta,ktorý je označovaný za odborníka na prevraty.Pravdepodobne je Ukrajina začiatkom oveľa väčšieho konfliktu.Treba len veriť,že Putin je čo sa týka strategického a taktického uvažovania na dostatočne vysokej úrovni, že sa obklopil spoľahlivými ľuďmi a že to ustojí.

Béda
28. 9. 2014 12:59

Peter,

je zajímavé, že saudská, bahrajnská, katarská diktatura ani politika Izraele v okolí západním „humanistům a demokratizátorům“ nevadí. Zato cesta a příklad Ruska k ekonomické suverenitě a nezávislosti je přímo hrozbou světové koloniální „humanitě a demokracii“.

peter.
28. 9. 2014 13:03

Sio napsal Je dost možné, že Putin bude muset k diktatuře přistoupit, pátá kolona chystá palácový převrat, jak se zdá. Je možné, že jde jen o to, kdo jej provede dřív. Začínám tomu Stalinovi poněkud více rozumět. Třeba se jeho diktátorství omezovalo především na zločinné věrchušky. Sio Kto vie ako by bez Stalina dnes vyzeralo Rusko.Existovalo by vôbec?Z polofeudálneho viac menej agrárneho štátu,vybudoval štát ktorý vyhral 2.ww,v r.1946 postavil prvý jadrový reaktor v Európe,v r.1949 už mal atomovú bombu,v r.1957 poslal do vesmíru prvú družicu a v r.1961 letel do vesmíru Gagarin.Preto ho Rusi zaraďujú medzi najvýznamnejšie osobnosti Ruska.A tá… Číst vice »

Béda
28. 9. 2014 13:13

http://www.novarepublika.cz/2014/09/obama-vyzval-cely-svet-aby-se-spojil.html „Obama vyzval celý svět, aby se spojil proti Rusku V tradičním sobotním provolání k Američanům prezident USA zase mluvil o „ruské agresi“, proti níž hodlá spojit celý svět.Obama zdůraznil, že USA jsou „na správné straně dějin“, a tedy se musejí na tuto stranu postavit i všichni ostatní.Ve svém projevu v OSN 24. září Obama prohlásil, že akce Ruska na Ukrajině patří mezi hlavní hrozby míru. Americký prezident dal Rusko do jedné řady s epidemii eboly a bojovníky Islámského státu. zdroj ruvr.ru“ Jenomže Goebbels temné pleti má velkou smůlu. Dnes již větščina lidí ve světě ví, že hlavní hrozbou světovému… Číst vice »

peter.
28. 9. 2014 13:24

Béda napsal

Peter,

je zajímavé, že saudská, bahrajnská, katarská diktatura ani politika Izraele v okolí západním „humanistům a demokratizátorům“ nevadí. Zato cesta a příklad Ruska k ekonomické suverenitě a nezávislosti je přímo hrozbou světové koloniální „humanitě a demokracii“.

Beda
Saudská,Katarská,Bahrajnská,Izraelská ani žiadna iná diktatúra USA nevadí preto,že tieto štáty nevlastnia ako Rusko 33%svetového bohatstva a naviac,tieto štáty si už Západ stihol podmaniť.

tožtak
tožtak
28. 9. 2014 14:19

Uf. Bylo to náročný, ale jako vždy, to stálo za to, o to víc musela být namahavějí práce paní Ireny.

Zdál se mi hezký sen:
Jednoho dne se bankéři na celém loutkovém světě nedostali pro obrovskou masu lidí do práce.

Byl to ovšem jen sen.

To by pan Sígr koukal, hned by začal shazovat kila a já bych nemakal na němce za 28Káčé za Marku (pardon €) No nic, takto posilujeme čtvrtou říši.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 9. 2014 14:37

Video je třeba šířit dále. Velmi vhodně doplňuje Pjakina, je věcnější, otevře. NOD u nás není,něco tu představují roztříštěné spolky rebelujících občanů, části NNO (často v opozici proti politickému nastavení vedení NNO), atd. Jako něco podobného NODu bych označil HZPD, lidi kolem Nové republiky, atd. Program je většinou „jemnější“, a metody souvisí často se špatným stavem těch, kteří jej „de facto“ prosazovali výrazněji… K optimističtějšímu pohledu na situaci v RF mne vede skutečnost, že VVP provádí AKTIVNÍ ZAHRANIČNÍ POLITIKU ve prospěch občanů RF. A dále to, že US reakcionářům se to „ser.“ na mnoha místech ve světě i „doma“. Příklady… Číst vice »

Béda
28. 9. 2014 14:42

http://www.hlavnespravy.sk/obrovsky-pocet-ucastnikov-smutocnej-spomienkovej-akcie-v-moskve/374383 Prítomní pripomenuli obete všetkých svetových vojen a osobitne – obete vojny na juhovýchode Ukrajiny, ktorú pozastavilo prímerie. Rečníci žiadali skoncovať so zločinmi nacistov a radikálov, začať medzinárodné vyšetrovanie zločinov fašistov na Ukrajine celkovo a zvlášť – zostrelenie malajzijského Boeingu, keďže vyšetrovanie zjavne brzdia a manipulujú určite skupiny… Taktiež žiadali, aby sa zaktivizovali medzinárodné organizácie v boji za mier. Mnohí kritizovali nečinnosť najväčších medzinárodných organizácií – OSN a OBSE. Mnohí vyzývali súčasné vedenie Ukrajiny, aby už nepodporovalo nacistov a radikálov, aby skoncovalo s nacistickými náladami v metropole Ukrajiny a rokovalo s juhovýchodom krajiny o mierovom riešení konfliktu. Organizátori počítali s… Číst vice »

bbb
bbb
28. 9. 2014 20:31

Díky za překlad Videa. Ovšem trvá 1 h a 12 minut, kdežto možnost přečtení samotných titulků by byla několikrát rychlejší.

peter.
29. 9. 2014 15:21