Jiná Ukrajina

O současné a možné i budoucí Ukrajině. Záznam besedy.

Organizátor: Zdeněk Kratochvíl

Účinkují:

Hynek Kmoníček – velvyslanec ČR v USA
Jaroslav Bašta – bývalý velvyslanec ČR na Ukrajině a v Rusku
Stanislav Novotný – bývalý policejní prezident
gen. Jurij Dumanskij – hnutí Inšije
Alexandr Čopa – hnutí Inšije

Více ZDE

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
4. 12. 2017 13:23

Chyběli zástupci Krymu, Luhanska a Doněcka, překladatel nebyl nejlepší, Krym mám za sebe vyřešen: je částí RF. Co se týče NESKONALÉ NAIVITY obou představitelů hnutí „Jiní“ mám dotazů více – byť mi tady nepochybně nebudou zodpovězeny – a tak vyjadřují jen mé soukromé stanovisko. Podotýkám že stanovisko byť soukromé a jen jednoho občana- tak ne pitomce – ale člověka který ledacos z toho co se dělo postupně v ČSSR, ČSFR a následně ČR „trošku“ viděl a vidí. 1. zejména onen „generál“ vystupuje z všech možných úrovní- jen NEMLUVÍ Z OBČANSKÉ úrovně. Je zastáncem ATO a je v podstatě protiruský. Pokud… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
4. 12. 2017 13:39

Jsem rád, že jsem to mohl alespoň jako záznam shlédnout, ale opakuji: chyběli mi zástupci „proruského“ směřování Ukrajiny. Jde o území historicky je naprosto nepodloženým idiotismem myslet si, že obyvatelstvo národnostně snad nejsmíšenějšího území bude uvažovat stejně, sdílet stejné hodnoty. Oba pánové z ukrajiny nezapřeli svůj vojenský původ. Chtěli by JV Ukroruiny nadekretovat jak má myslet, jak má konat. To je neskonale naivní a PŘEDEM ODSUZUJE JEJICH INICIATIVU K KRACHU. Co se týče neskonale naivního uvažování a tvrzení, že oni mohou být prostorem vytvoření úplně nové OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI zcela nového typu- kde že jsem to jen už TOLIKRÁT slyšel?? Jako… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
4. 12. 2017 13:52

Té dvojici „jiných“ by prospěl rozhovor např. s Jakovem Kedmim… Pak by pochopili, proč RF nechce na svých hranicích PSEUDODEMOKRATICKÝ BORDEL když k ní pod různými maskami tolikrát přicházeli jena jen proto aby ji „ograbili“… Samosebou přitom „jen tak bokem“ nejdříve „ograbljat“ Ukrajinu, POUŽIJÍ JI JAKO MOUŘENÍNA A VŮBEC JIM JE NAPROSTO LHOSTEJNÝ JEJÍ DALŠÍ OSUD. Ano, budou „vypisovat granty na demokratizaci“, ale to je tak asi vše, musíme přece mít „své“ „odborníky, experty“ na Ukrajinu a „Východ“… Nikdy jsem nepodporoval pokračování útoku na Západ Ukrajiny, protože reálněji jsem myslím odhadoval skutečné možnosti opolčenců. A Rusko a Putin?? NEJSOU ZODPOVĚDNI… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
4. 12. 2017 14:17

1. Souhlas s Martinem – tlumočník spíše rušil poslech, než tlumočil. Velmi slabý. 2. Pokud by ti dva „hosté“ z Okradiny měli reprezentovat tamní společnost, tak potom už není Ukrům pomoci. Chca nechca musím nakonec kvitovat opatrnost a „moudrost?“ jejich západních partňorů, kteří panu generálovi nedovolili rozpoutat na Ukrajině krvavou lázeň s Ruskem. Pan generál opravdu perlil, neboť podle něj začleněním zločineckých batalionů a nácků do pravidelné armády, tito již přestávají být zločinci a vrahy. 3. Spíše to vypadá, že tito dva hosté byli pozváni s určitým propagandistickým záměrem, aby to vypadalo, že takhle nějak smýšlí na Ukrajině majorita společnosti.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
5. 12. 2017 2:10

„Vyšetřování smrti studenta Šmída“ bylo nejspíše „předobrazem“ „vyšetřování“ střelby na Majdanu. Jak jistý politický činný „člověk“ i v ČR prohlašoval: pokud „Východní odpad upálíte, nebudete se muset obávat zelených mužiků vylezlých z příkopů“… PŘEvelice rychle zapomíná konzumem do němoty zpitá část národa jak rychle se i v kotlíku „s pomalu vařenou žábou“ přeformátovala „bitva za otevřenou, demokratickou a občanskou společnost“ v neofeudalismus strachu „úst na závoru jinak letíš“ s příslušnými následky pro „podporu“ rodin, existenční „jistoty“ a la pOTRAVINY, nájemné, etc… Alkoholici jako Schulz či Juncker z nikým nevolené EK zvou „naším“ jménem houfy vygumovaných otroků aby už konečně vyměnili… Číst vice »