Jízdní kolo je pomalá smrt planety!

Generální ředitel Euro Exim Bank  přinutil ekonomy přemýšlet, když řekl:
Cyklista je katastrofou pro ekonomiku země:
 • Nekupuje auta a nepůjčuje si peníze na nákup;
 • neplatí pojistky;
 • nekupuje palivo, neutrácí  za  údržbu a opravy auta;
 • nepoužívá placené parkoviště;
 • nezpůsobuje závažné nehody;
 • nevyžaduje více pruhů dálnic;
 • nestává se obézním.

Zdraví lidé nejsou pro ekonomiku nezbytní nebo užiteční:

 • nekupují léky;
 • až na výjimky nechodí do nemocnic ani k doktorům;
 • skoro nic nepřidávají k HDP země.

Naopak každý nový obchod McDonald ‚ s vytvoří nejméně 30 pracovních míst:

 • 10 kardiologů;
 • 10 stomatologů;
 • 10 odborníků na stravu a výživu
 • a  evidentně také lidí, kteří pracují v samotném obchodě.“

Proto vybírejte pečlivě:

 • Cyklista nebo McDonald′s? Tohle stojí za zamyšlení…

PS: Chůze je ještě horší. Chodci si ani kolo nekupují :-)

 

4.9 35 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
30. 6. 2021 11:07

Planetu mám na háku. Ve Sluneční soustavě jich je i bez Země dost. Kolo mi umožňuje vyhýbat se lidským lejnům vlastními silami a zároveň poznávat jak stárnu. Pitomostě typu – člověk je tak starý, na kolik se cítí, je vrcholnou ukázkou zásadní životní mýlky. Proto Séreš, R a R a podobná lejna mají pocit, že můžou ovlivňovat donekonečna chod svojí planety podle svých starých záměrů. Ten oný blbeček přesně charakterizuje současnou podstatu kaposajrajtu: Parazitismus a pro blbečky blbečky. Jeden nestačí žasnout, že s takovou mírou lidské debility obludé dodnes vůbec přežili. Každý ať si živí svojí vlastní bandu kreténů, jejíž… Číst vice »

zart
zart
Reply to  orinoko
1. 7. 2021 7:42

Že svět je plný a čím dál více plnější blbečků, je jasné. Trvale udržitelný růst počtu blbců přímo souvisí s trvale udržitelným růstem ekonomiky. Blbec, který o sobě neví, že je blbec, je šťastný. Horší to mají ti, co to o sobě vědí. Blbce nelze přesvědčit po dobrém. Proto je možné je jenom tyranizovat, nebo sprostě zneužívat, nebo obojí…
Takže vše je OK, jak to s námi blbci ti chytřejší hoši provádějí… Také si myslíte, jako já, že vše víte nejlépe, že jste ze všech nejchytřejší, nejlepší? Že jste bůh a ne blb??

orinoko
orinoko
30. 6. 2021 11:18

Chtěl bych být gaučem v uruguayské pampě. Klídek, tabáček.

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
30. 6. 2021 11:57

Na takovém gauči by si kdejaký pampeózní dobytek určitě rád schrupnul.

orinoko
orinoko
30. 6. 2021 12:07

Cestou z hospody mě napadlo vyfotit svého oře.

Bicykl.jpg
orinoko
orinoko
30. 6. 2021 12:20

A při přistání v Praze, kam mě z Jihlavy dovezl Flix Bus – linka Vídeň-Berlín, autobus patrový v majetku Slováků, přičemž řidiči byli Maďaři a různá oznámení sdělovali v němčině, a všichni si tam ukazovali QR kódy nesouhlasu jen já jediný platil hotově a na korunu, protože jinak to nešlo, tak v oblasti Fra Mauro jsem našel totok: Jen ještě když jsem vystupoval v Praze před Hlaváčem, tak jsme se přesně trefili k jednomu bezdomáči, který měl mohutný somnaBULLní výraz. Vstup dovnitř byl možný za 200 kachlí. Ale byl jsem upozorněn, že s dítětem se tam nevejdeme. Příště, až budu… Číst vice »

Modul Moon.jpg
zart
zart
30. 6. 2021 17:31

Zdravý, mrtvý a nenarozený člověk je největším nepřítelem lidských práv, trvale udržitelného ekonomického růstu, prosperity, blahobytu, svobody a demokracie. Proto se tací musí rychle likvidovat.
Mimo vynálezu kola, ohně a jiných, aktuální opatření masové genocidy lidstva jsou: Covid, vakcíny a změna pohlaví (nejlépe již od 15 let). Drogy už tolik nezabírají.

Bety
Bety
Reply to  zart
1. 7. 2021 9:42

Dostali jste také Babišův elaborát? Pokud ne, na prvním místě stojí:“ Očkování je jediné řešení pandemie. Prosím, přesvědčte své nejbližší, své rodiny, své známé, své přátele i sousedy, aby se nechali očkovat. Zkrátka všechny, které potkáte.“
Následuje předvolební agitace.
Tedy – všechno je fajn, očkování zdar!!

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
1. 7. 2021 11:15

čOČKOVÁNÍ už není IN. Od fašismu a covidAPARTheidu odcházejí první nervově labilní: IsraHELL /yeah/, Malá Kreténie a SIGNALpoor. Vakcina nejsou antibiotika. Lék se zásadně nehledá, jen někoho řádně poferridovsku opíchat. Hradní impotent se nechal slyšet, že je to lapálie. Měl by grupě zhmotnělé tmy nabídnout svojí drahou Kačenku. Ona stejně chodila do podniků s uzavřeným oKRUHem swingers, tak jí nic nemůže vyvést z míry. Možná jde o signál, že coferrid bude amnestován. Jinak se na staré kotníky povedl. Na chazarském vodítku se mýlí v politice kudy chodí. Dobojoval v Afghanistánu, ropuchu z mouly nesundá, v blábolech dohnal NWO, a jako… Číst vice »

Bety
Bety
1. 7. 2021 9:59

Také jsem přispěla ke zkáze planety. Dosloužila mi lednice, tudíž jsem musela zakoupit novou. Slečna v obchodě vznesla dotaz, jak jsem tu starou měla dlouho. Po odpovědi, že deset let byla toho mínění, že mi vydržela o dost nadprůměrnou dobu.
Takže jsem nechtíc přidala další odpad té naší ubohé planetě a zároveň jsem zakoupením nového šuntu pomohla tomu, aby se kolečka obchodu pěkně točila.
Co se dá dělat. Je horko a já mám v jídle červy nerada.

idiotronic
Reply to  Bety
1. 7. 2021 11:51

Mohla jste se obrátit na mne. Mám dvě ledničky Jednu, tu byste možná brala, ta ležela na ulici s cedulkou ,,funguje“ a skutečně chladí, ale já potřeboval jen tepelně izolovanou kysnu na předpěstování sazenic uprostřed zimy a moderní zářivky a bílé stěny vnitřku k tomu postačují (kutilové vyššího levelu svítí modrými LEDkami, protože rostliny se bez zeleného světla obejdou). Ta druhá je ještě poctivá, freonová, Calex Zlaté Moravce a chtěl jsem ji použít, spolu s černobílým televizorem, bednou rozhlasu po drátě, magnetofonem Sonet duo a dalšími relikviemi 60. let k vybavení stylové místnosti muzeálního typu, ale než jsem našel spojence,… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  Bety
1. 7. 2021 17:00

Tak mě socialistická Calexka vydržela 40 let. Socialistická pračka Tatramat taky 40 – a kdyby neonemocněl náš vynikající a spolehlivý opravář, určitě by byla nesmrtelná a sloužila dodnes.
Konečně jsem pochopila, proč jsme nemohli Západu konkurovat s tím nším „zaostalým“ průmyslem. :-))

idiotronic
1. 7. 2021 23:39

Držení tohoto výrobku by mělo být nezákonné. Od jeho výroby uplynuly nezřídka více, než 15 let a navíc je vyroben v Orbánově vlasti. Má českou diakritiku, českou predikci, mluvicí hodiny, budík a výzvu asi na rok dopředu a ani nejde bez vědomí majitele zapnout. Kolik HDP mohlo být vytvořeno, kdyby nebylo takových dinosaurů!

znokia.jpg