K západnímu pobřeží USA míří nebezpečná radiace z Fukušimy

Červenec 24, 2012


V bezprostřední návaznosti na jadernou katastrofu v JE Fukušima, která se loni přihodila v Japonsku, zaplavil vody Tichého oceánu radioaktivní únik dramatického rozsahu, který je teď šířen mořskými proudy. A přestože od prvního úniku uplynul více než rok, někteří vědci se domnívají, že to nejhorší teprve nastane, až tato radioaktivita unášena vodou dorazí na americké západní pobřeží.


Russia Today (RT) uvádí, že tým vědců z Pacifické námořní environmentální laboratoře (Pacific Marine Enviromental Laboratory), součásti Národní oceánské a atmosférické správy (National Oceanic and Atmosferic Administration‘s) nedávno sestavil několik modelů určených k hodnocení vlivu fukušimské radioaktivity v delším období. Aby to mohli provést, simulovali oceánské proudy v Tichém oceánu a hodnotili, jak se budou radioaktivní látky rozptylovat a kam se budou pohybovat.


Zjistili, že během několika málo let bude nejhorší fukušimská kontaminace postupovat napříč Tichým oceánem a dospěje k americkému pobřeží. Očekává se také, že se budou vytvářet široké pásy, tzv. "pakety" radioaktivity, které budou postupovat s oceánskými proudy, a ty by mohly mít za následek vysoce radioaktivní vlny, které ve velmi blízké budoucnosti dorazí na pláže západního pobřeží USA.


Do jednoho roku se rozšíří v celé západní polovině severního Tichého oceánu, a do pěti let předpokládáme, že dosáhnou západní pobřeží Spojených států”, říká Claus Boning, spoluautor studie o fukušimských radiačních únicích. „Úroveň radioaktivity, která zasáhne pobřeží Spojených států, bude ve srovnání s tím, co z Fukušimy uniklo, malá. Avšak nemůžeme přesně odhadnout, jaká úroveň to bude, protože s jistotou nevíme, co z Fukušimy uniklo."


Únik informací: Fukušimské úklidové týmy ututlaly skutečné hodnoty záření

A svět se nemůže nikdy dovědět, jaké bylo množství radioaktivních látek a jaké se ještě může potenciálně z Fukušimy uvolnit, neboť nedávno unikly záznamy, které uváděly, že pracovníci fukušimského závodu byli nabádáni ke lhaní o měření úrovně radiace v závodě. Podle RT byli zaměstnanci úklidových týmů vybaveni olověnými boxy a bylo jim řečeno, aby s nimi odclonili přístroje na měření radiace tak, aby se naměřily nižší hodnoty než ty skutečné.


To samozřejmě naznačuje, že úroveň radiace byla ve fukušimském zařízení daleko vyšší, než bylo světu oznámeno a že tyto hladiny s velmi vysokou pravděpodobností překračovaly maximální povolené hodnoty považované za bezpečné pro pracovníky závodu. Společnost Build-up, obviněná z tohoto tutlání, nakonec připustila, že zaměstnanci byli nabádáni k nošení tohoto podvodného radiačního stínění.


Radiace na prvním reaktoru dosáhla rekordní úrovně

Situace v samotném fukušimském závodě stále vypadá velmi problematicky, což naznačují zprávy o vůbec nejvyšší úrovni radioaktivity v prvním reaktoru a palivových článcích, z nichž je 70 % trvale zničeno v důsledku katastrofy. Podle tokijské společnosti TEPCO, která vlastní závod ve Fukušimě, je úroven radiace v reaktoru číslo 1 desetkrát vyšší než úroveň zaznamenaná u reaktorů 2 a 3.


Na pracoviště nemohou vstupovat dělníci a pro demolici tak musíme používat roboty”, říkají představitelé společnosti TEPCO o náročnosti situace. Podle zpráv dosáhla stupeň radiace ve vodě v suterénu prvního reaktoru 10 300 milisievertů za hodinu (mSv/h), což postačuje k získání povolené maximální celoroční dávky radiace za pouhých 20 vteřin a vážnému onemocnění během několika minut.


Zdroje:

http://rt.com/usa/news/us-coast-levels-fukushima-412/

http://www.rt.com/news/fukushima-radiation-fake-readings-763/

http://www.japantimes.co.jp/text/nn20120629a7.html


Převzato z Natural News


Překlad: Clair, zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments