Kam zmizel Framykoin?

Hrátky nadnárodních kšeftařů pronikají i do zdravotnictví. Už skoro rok lékárny nedostávají mast Framykoin.

Proč vlastně tento lék už skoro půl roku není k dispozici pacientům?

Důvodem je nutnost nové registrace přípravku, souvisící se změnou dodavatele účinné látky,“ uvedl tiskový mluvčí Sanofi Group, kam výrobce léku Zentiva spadá, Libor Kytýr.

Zdroj zde a zde.

Proč vlastně ke změně dodavatele došlo, když je tento lék osvědčený již desítky let?

Podle tiskové mluvčí Státního úřadu pro kontrolu léčiv Lucie Šustkové „má Zentiva potíže s dodáním dat, která prokazují kvalitu účinné látky.“

Hmm … tak kvalitu.

Stanův komentář: Zentiva, Zentiva… není to ta firma, co teď stahuje z oběhu léky kvůli záměně obsahu balení?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
brtnikvbrlohu1
brtnikvbrlohu1
14. 9. 2016 18:28

Kdyby jen Framykoin – inu tak to dopadá když se do medicíny nas***e kšeft.

Aleš
Aleš
14. 9. 2016 19:35

Kdyby jen zmizela léčiva, ale u nás letos zmizela jediná lekárna (termín J. Duška) na celý 4 tisícový městys. Takže nejbližší lekárna je asi 16 km daleko. Pro obyvatele obcí vzdálenějších než je naše, ještě dál. A to nebydlím v pohraničí.
Za to již nepokrytě lékárníci a lekaři předpisují a doporučují přípravky poškozující zdraví, které vyžadují použití dalších přípravků, které člověk původně nepotřeboval.
A jen tak mimochodem v čem spočívalo „neuživení“ se lékárny? 3 rodinné zahraniční dovolené ročně, pravidelně v Karibiku a Thajsku. Zbytečné pracovní místo pro rodinného příslušníka. Drahé nájemné od rozpočtově zodpovědné obce… Neochota obce lékárnu udržet.

aram
aram
14. 9. 2016 20:17

Ano Zentiva má problém s osmi léky, u kterých byl zaměněn obsah, přičemž tablety vypadají stejně jako ty správné.
http://www.zentiva.cz/media-centre/press-releases/pages/press-release-detail.aspx?ItemId=59
Na to jak velký ten průšvih je se nezdá, že by tomu byla ve sdělovacích prostředcích věnována velká pozornost.

Aleš
Aleš
14. 9. 2016 20:58

žumpálisté řeší mnohem kardinálnější problémy, např. závěry módní policie a nebo jak to tomu Babišovi natřeli se zákonem o střetu zájmů či chorobné výplody demagogů, politologů a korporátních ekonomů…
A jen tak mimochodem v ČT přiznal prezident svoji cukrovku, ale okamžitě se pochlubil ZLEPŠENÍM svého zdravotního stavu (navzdory Zentivě, dr. Maxům a merdiálnímu tlaku)

Aleš
Aleš
15. 9. 2016 12:04

A jednoho dne asi zmizí i outsidermedia. Vypadá to, že cenzura euroatlantidy vyřadila z provozu e – republiku….

idiotronic
15. 9. 2016 18:21

Aleš napsal dyby jen zmizela léčiva, ale u nás letos zmizela jediná lekárna (termín J. Duška) na celý 4 tisícový městys. Takže nejbližší lekárna je asi 16 km daleko. Tak náš ,,městys“ je sice dvojnásobný, ale obě lékárny jsou na dohled.¨ Když jsem se podivoval nad cenou hypermanganu (v přepočtu 5000 kč/kg), kňučeli v lékárně, že z toho jim nic nezůstane, že to dostane zahraniční řetězec,který to dodává. Manganistan se vyrábí v Ústí nad Labem, na dobírku vyjde na 120 kč/kg. Ale tenhle je jistě ,,lepší“, z dovozu. Někdy mne, jako kovaného ateistu, impregnovaného marxismem-leninismem napadá, že bych měl projevit… Číst vice »

Sio
Sio
15. 9. 2016 19:00

idiotronic napsal Tak náš ,,městys“ je sice dvojnásobný, ale obě lékárny jsou na dohled.¨ Když jsem se podivoval nad cenou hypermanganu (v přepočtu 5000 kč/kg), kňučeli v lékárně, že z toho jim nic nezůstane, že to dostane zahraniční řetězec,který to dodává. Manganistan se vyrábí v Ústí nad Labem, na dobírku vyjde na 120 kč/kg. Ale tenhle je jistě ,,lepší“, z dovozu. Někdy mne, jako kovaného ateistu, impregnovaného marxismem-leninismem napadá, že bych měl projevit vděčnost Všemohoucímu za to, že si kupuji v lékárně akorát B-komplex a sojové mléko Zajíc do kávy. .Ano, lékárny chtějí prachy. Já jsem zase zjistil, že Fichema… Číst vice »

peter.
16. 9. 2016 18:59

Framykoin obsahuje dve antibiotiká.Neomycín a bacitracín.Bacitracín bol dlhé roky používaný na západe ako prídavná látka do krmív pre výkrm kurčiat a ošípaných.Niektoré antibiotiká totiž fungujú ako rastové stimulátory.U nás bolo používanie antibiotík vo výkrme zakázané a ako je to dnes,neviem.Už dlho sa u nás nič nechová.Možno aj to je dôvod pre ktorý Framykoin na trhu chýba,ale môj názor je ten,že u vás dochádza k reexportu liekov do zahraničia,kde sú podstatne drahšie ako u nás.Na Slovensku je s tým veľký problém a naposledy z tohoto dôvodu chýbali na trhu a v nemocniciach onkologické lieky.

peter.
16. 9. 2016 19:29

peter. napsal
Na Slovensku je s tým veľký problém a naposledy z tohoto dôvodu chýbali na trhu a v nemocniciach onkologické lieky.

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/preco-lekarnach-chybaju-lieky-budete-sokovani.html