Retro: Kellyho kniha plná tajemství

Červen 5, 2009

Zbrojní inspektor David Kelly psal před svou záhadnou smrtí knihu, ve které objasňoval zvláště kompromitující vládní tajemství. Měl v úmyslu prozradit, že před americkou a britskou invazí varoval předsedu vlády Tonyho Blaira před tím, že se v Iráku nenacházejí žádné zbraně hromadného ničení. S nakladatelstvím v Oxfordu vedl několik diskusí, v nichž konzultoval, jak daleko může ve své knize jít, aniž by porušil státní tajemství. Po jeho smrti byly jeho počítače zabaveny, a není doposud známo, jestli koncept jeho knihy byl objeven, a pokud ano, co se s ním stalo.

Dr. Kelly měl také v úmyslu nadzvednout pokličku nad daleko větším skandálem, totiž nad jeho vlastním zapojením v biologické válce vedené režimem apartheidu v Jižní Africe. Investigativci amerických televizí strávili čtyři roky přípravou devadesátiminutového dokumentu s názvem Anthrax War, který naznačuje, že existuje celosvětový černý trh s antraxem, čímž vysvětluje záhadu tajemných „sebevražd“ pěti vládních vědců z celého světa, kteří se zabývali biologickými zbraněmi.

Přál si, aby jeho příběh byl zveřejněn.

Režisér Bob Coen řekl: „Čím hlouběji se díváte do zamlženého světa vlád a biologických zbraní, tím více jste znepokojeni. Dokázali jsme, že existuje černý trh s antraxem. Na Davidu Kellym jsme měli zvláštní zájem, protože to byl světový expert na antrax a byl do jisté míry zapojen do tajného biologického programu v Jižní Africe v době apartheidu.“

Mrtvé tělo Davida Kellyho bylo nalezeno v lese nedaleko od jeho domu v Oxfordském hrabství 17. června 2003. Jeho údajná sebevražda se odehrála dva dny poté, co vypovídal v Dolní sněmovně o své zákulisní roli při vysvětlování trhlin v dokumentech, které ospravedlňovaly britský vstup do války s Irákem.

Zastánci konspiračních teorií prohlašují, že byl zavražděn.

Britský spisovatel Gordon Thomas včera večer řekl: „Znal jsem Kellyho velmi dobře a on mi volal, protože pracoval na té knize. Řekl mi, že varoval Tony Blaira, že tam žádné zbraně hromadného ničení nejsou. Varoval jsem ho, že pokud podepsal závazek o dodržování státního tajemství, mohl by mít nepříjemnosti. Získal jsem pocit, že byl připraven vydat svůj příběh i za tu cenu, že bude čelit ostré kritice.“

Dokumentární film Anthrax War bude soukromě promítán 17. července v Londýně, na šesté výročí Kellyho smrti.

Zdroj: Daily Express

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Clair
14. 9. 2016 6:59

Velmi zajímavé co se dnes děje ve světě, zejména v kontextu další následující vražda, která také proběhla v UK, resp. dvě vraždy za sebou, jsem si zrovna na dr Kellyho v tomto kontextu vzpomněla.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8736-pravnici-assange-mrtvi

Zajímavé na tom je, že Julian Assange právě před měsícem se nechal slyšet na Fox News s tím, že přijde těsně před amer. pres. volbami s nějakým pikantním bonbonkem, kde dá do souvislosti aféru ztracených Hillary mailů a zveřejní obsah.

hudryper
hudryper
14. 9. 2016 7:07

Internetová tajemství válečných zločinců,hromadící se kupy mrtvol okolo cesty jejich představitelky
na mocenský olymp,konspirační teorie co se postupem času stávají nejpravdivějšími vysvětleními
všech těch operací pod cizí vlajkou – a mnoho dalšího povede ke skutečnému mezinárodnímu soudu
se zločinci,kteří se pokusili totálně ovládnout svět. Kellyho kniha bude zřejmě jen dalším důkazem
proti válečným zločincům po 11/9 . Podle všeho existuje už dnes podobná zpověď jednoho ze
zasvěcených tohoto pro lidstvo signálního zločinu,jen její autor dosud žije,a tak se ji nepokouší zveřejnit. Zatím…

Gatta
Gatta
14. 9. 2016 7:17

„…byl připraven vydat svůj příběh i za tu cenu, že bude čelit ostré kritice.“

Nakonec se ukázalo, že i při svých vědomostech a zkušenostech, že měl malou představivost. Natak ostrou krtiku připraven nebyl …

Sio
Sio
15. 9. 2016 8:24

dr. Kelly … nebyl to ten alchymista, co chtěl Rudolfovi vyrobit zlato? Předchůdce FEDu v Čechách.