Kanadská novinářka o Aleppu

Překlad Sam Elles, převzato odtud.

Za dvě minuty rozmázla kanadská žurnalistka západní sdělovací prostředky, které rozšiřují lži o vojenské operaci Ruska v Sýrii.

aleppo

Západ pokračuje v prolévání krokodýlích slz za východní Aleppo a obviňuje Rusko z násilí na civilním obyvatelstvu Sýrie. Žurnalistce z Kanady stačilo pouhých pár minut, aby rozcupovala demagogii a lež západní antiruské propagandy.

V OSN proběhla konference s názvem „Proti propagandě a změně režimu v Sýrii“, v jejímž průběhu se norský kolega podivil kanadské novinářce Evě Bartlettové, „jak si může dovolit obviňovat ústřední západní média ze lži o reálné situaci v Sýrii“. Za pouhých pár minut žurnalistka rozebrala jejich mýty o „kvalitě tisku“, které samy o sobě vyhlašují.

Na základě jakých nezávislých údajů děláte soudy o Sýrii a přáních Syřanů a proč obviňujete západní tisk ze lži, a taktéž obviňujete ze lži mezinárodní organizace v Sýrii? Proč nemůžeme důvěřovat zdokumentovaným faktům o bombardovaných nemocnicích a civilního obyvatelstva? Jak můžete ospravedlnit to, že nás všechny nazýváte lháři?, zeptal se Christofor Roneberg z populárních norských novin Aftenposten“

Odpovídá Eva Bartlett:

„Ovšem, i v médiích, která se zkompromitovala, jsou čestní novináři. Ale pojďme začít vaší otázkou o mezinárodních organizacích v Sýrii. Řekněte mi, jaké mezinárodní organizace se nacházejí ve východním Aleppu? Mohu vám to říct sama – žádné takové tam nejsou.

Tyto organizace zakládají své úvahy na pozorováních „Syrské observatoře lidských práv (SOHR – pozn. edit.)“, umístěné ve Velké Británii, ve které pracuje až jeden člověk. Zakládají své články na informacích kompromitovaných skupin, jako jsou „Bílé přilby“, založené v roce 2013 jedním britským důstojníkem. USA, Británie a Evropa daly této skupině 100 miliónů dolarů.

Skupina vyhlašuje, že jejich posláním je záchrana civilního obyvatelstva; jenže ve východním Aleppu o nich nikdy nikdo neslyšel. „Bílé přilby“ prohlašují, že jsou „neutrální“, přičemž ovšem jejich představitelé nosí zbraně a procházejí se po mrtvolách syrských vojáků. Jejich videozáznamy rovněž vzbuzují skepsi – jednu a tutéž dívku ukazují v různých reportážích z různých míst. Tudíž – nelze jim věřit. A věřit nelze ani dříve zmíněné Syrské observatoři lidských práv – prostě nemají zdroj informací v příslušných místech.

A teď o záměrech ovládaných mediálních koncernů. Záměrem je režimní změna v Sýrii. Jak můžeme mluvit o tom, že v Sýrii probíhá občanská válka? Jak můžete až dodnes tvrdit, že protesty probíhaly v Sýrii mírně, bez použití násilí? Takhle to určitě nebylo. Jak se můžete držet myšlenky, že syrská vláda útočí na civilní obyvatelstvo Aleppa? Všichni lidé, pocházející z oblastí uchvácených tzv. povstalci, mluví o něčem jiném“, uzavřela žurnalistka.

Stojí za zmínku, že sama Eva Bartlett nejednou pobývala v Sýrii a s činností západních médií je dobře obeznámena. Stejně dobře zná „Bílé přilby“ a jejich činnost na Blízkém východě. Mimo to byly „Bílé přilby“ nejednou usvědčeny z falšování důkazů o utrpení civilního obyvatelstva v souvislosti s údajnými ruskými nálety. Kupříkladu loni v září ukázaly fotografie, kterými chtěly přesvědčit světovou veřejnost, že ruské vzdušně-kosmické síly bombardují obytné čtvrti. Ukázalo se, že tyto fotografie byly pořízeny v Palestině týden předtím, než ruská letecká operace v Sýrii začala. Kromě toho se ve sdělovacích prostředcích objevily informace o spojení výše zmíněné mírotvorné organizace s teroristickým uskupením „Džabhát an Núsra“.

Zdá se, že západní média a politici, spouštějící hysterii o „vlně ruské dezinformační kampaně“, ve skutečnosti sami vyrábějí falešné zprávy a jsou zdrojem demagogické propagandy.

Převzato z ostrova Janiky

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
21. 12. 2016 8:32

peter. napsal

http://www.hlavnespravy.sk/takto-sa-vyrabaju-falzifikaty-egyptska-policia-zadrzala-fotografa-ktory-fotil-zranene-deti-v-znicenom-aleppe/874955

Áno. to budou ty dojemné fotečky, co jsou s nimi vytapetované BLISTY, seriózní to zdroj informaci.

hudryper
hudryper
21. 12. 2016 10:35

Irena napsal
http://voicesevas.ru/news/28313-smi-obama-zvonil-putinu-po-krasnomu-kanalu-svyazi.html

Jasnější důkaz své bezmocnosti,navíc ve stále rychlejším vývoji situace na SV,v Evropě i v USA
nemohla tato loutka globalistů s colty proklatě nízko poředvést.Použít krizový telefon, aby tak
vyhrožoval pod směšným a bez nejmenšího důkazu vymyšleným důvodem je vrchol bezradnosti.
Putin musel po tomto rozhovoru zažít silný pocit satisfakce za předchozí verbální útoky na roli
Ruska coby slabé regionální mocnosti a na Putina jako krvavého diktátora,který večeří děti.

hudryper
hudryper
21. 12. 2016 15:00

Stalo se trvalým pravidlem,že u operací pod cizí vlajkou počínaje „nálezem“ pasu jednoho z obviněných na žhavé hromadě dvou věží proměněných obrovskou energií na prach a tekutou ocel, se už trvale nacházejí pasporty údajných teroristů na místě činu. Ať už v ukradeném autě údajně použitým teroristy v Paříži,hned dvakrát po sobě,nebo v kamionu v Nice,na letišti v Bruselu,nebo v polském kamionu v Berlíně poté,co terorista stačil za jízdy kamionem,který neuměl ovládat,bodat původního polského šoféra nožem,zastřelit jej a poté bezpečně zmizet. Stereotypnost těchto akcí s nevěrohodným podbízením stopy mainstreamu,který nikdy ani na vteřinu nepochyboval o tom,že se události odehrály tak,jak mu… Číst vice »

Starý doktor
21. 12. 2016 15:21

K berlinskému atentátu. Dle Rossia 24 terosrista měl 10 pasů. Původem snad z Tunisu a byl dříve obviněn z násilných útoků. Ovšem v rámci vyšetřování propuštěn, korespondent sám výrazně spolu s Vámi Hudrypere zpochybňuje nález těch pasů atd. Jinak mají v RF velký problémy nepodobný našemu z před pár let a to v Irkutsku. Zde již zemřelo k dnešnímu dni 62 lidí na otravu metylalkoholem a velké množství lidí je v nemocnicích ve velmi vážném stavu. Případ zasahuje do Zabajkalí i Petrohradu a dalších oblastí RF. Zajímavé je že velké množství vyšetřovaných je doprovázeno velmi drahými advokáty jak poznamenal redaktor.… Číst vice »

peter.
21. 12. 2016 18:54

5 opatrení,ktoré je k vyriešeniu migrantskej krízy potrebné prijať.Zvýrazňujem nutnosť zrušenia mimovládnych organizácií.Charitu môže pokojne prevziať do svojej pôsobnosti aj vláda.Ušetrí sa tým kopa peňazí.Je to ako s tou upratovačkou.Ak zamestnáva firma upratovačku,platí jej na hodinu 1,5€.Ak si na upratovanie najme upratovaciu firmu,zaplatí jej za hodinu upratovania 6,5€.Chcel by som vedieť,kto kontroluje hospodárenie MO.Mal by to robiť štát(NKÚ),lebo ide zväčša o peniaze daňových poplatníkov ktorými štát prispieva na činnosť týchto MO.
Som za prijatie opatrení uvedených v článku.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Masakr-v-Berline-Byvaly-policejni-prezident-vynasi-pet-nekompromisnich-bodu-ktere-pry-ted-musi-probehnout-468097

Admirál
Admirál
22. 12. 2016 6:40

hudryper napsal Stalo se trvalým pravidlem,že u operací pod cizí vlajkou počínaje „nálezem“ pasu jednoho z obviněných na žhavé hromadě dvou věží proměněných obrovskou energií na prach a tekutou ocel, se už trvale nacházejí pasporty údajných teroristů na místě činu. Ať už v ukradeném autě údajně použitým teroristy v Paříži,hned dvakrát po sobě,nebo v kamionu v Nice,na letišti v Bruselu,nebo v polském kamionu v Berlíně poté,co terorista stačil za jízdy kamionem,který neuměl ovládat,bodat původního polského šoféra nožem,zastřelit jej a poté bezpečně zmizet. Stereotypnost těchto akcí s nevěrohodným podbízením stopy mainstreamu,který nikdy ani na vteřinu nepochyboval o tom,že se události odehrály… Číst vice »

Gatta
Gatta
22. 12. 2016 7:43

Příliš to nesouvisí, ale také informace – pár korektních a zajímavách fotek roku 2016 z mnohdy nekorektní Reality:

http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=24098

Go
Go
22. 12. 2016 18:42

Na RF je veden utok po vsech moznych smerech, snad krome jaderneho stretnuti. Rusy zatim mlci. Registruji sabotaze v prumyslu, vojenstvi, stvani mezi lidmi, provokace uz i ve svetovem sportu a okolo, nemluve ve snaze sil poskodit Rusy v politice a zahranicnim obchode, at to stoji spojence jiste mocnosti, co to stoji. Prace jde plosne, vcetne tech obrich metylovych afer. Uz se i ozyvaji mladi herci, teda cetl jsem jednoho :), ze se stydi za to, ze je Rus. Teda snaha dostat Rusko zpet do let Jelcinovych. Obama ma asi posledni ukol. Kdyz nezvladl vyvolat valku kohokoliv s Ruskem, tak… Číst vice »

orinoko
22. 12. 2016 19:28

Ze syrských luhu a hájů.
Strategie Rusů nepostrádá viditelnou miru skodolibosti.
Erdragonovi janicari se střetli s Daesem a už se to rozběhlo. Daes vlastní první německy tank Leopard , který ukořistil ve střetu s osmanskými skřety.A nejde jen o to. Turecky blb zabredava v Sýrii do konfliktu se svými vlastními bastardy , přičemž si Rusko dal testuje všechno , co potrebuje . Vcetne strategie a taktiky.