Kanadská novinářka o Aleppu

Překlad Sam Elles, převzato odtud.

Za dvě minuty rozmázla kanadská žurnalistka západní sdělovací prostředky, které rozšiřují lži o vojenské operaci Ruska v Sýrii.

aleppo

Západ pokračuje v prolévání krokodýlích slz za východní Aleppo a obviňuje Rusko z násilí na civilním obyvatelstvu Sýrie. Žurnalistce z Kanady stačilo pouhých pár minut, aby rozcupovala demagogii a lež západní antiruské propagandy.

V OSN proběhla konference s názvem „Proti propagandě a změně režimu v Sýrii“, v jejímž průběhu se norský kolega podivil kanadské novinářce Evě Bartlettové, „jak si může dovolit obviňovat ústřední západní média ze lži o reálné situaci v Sýrii“. Za pouhých pár minut žurnalistka rozebrala jejich mýty o „kvalitě tisku“, které samy o sobě vyhlašují.

Na základě jakých nezávislých údajů děláte soudy o Sýrii a přáních Syřanů a proč obviňujete západní tisk ze lži, a taktéž obviňujete ze lži mezinárodní organizace v Sýrii? Proč nemůžeme důvěřovat zdokumentovaným faktům o bombardovaných nemocnicích a civilního obyvatelstva? Jak můžete ospravedlnit to, že nás všechny nazýváte lháři?, zeptal se Christofor Roneberg z populárních norských novin Aftenposten“

Odpovídá Eva Bartlett:

„Ovšem, i v médiích, která se zkompromitovala, jsou čestní novináři. Ale pojďme začít vaší otázkou o mezinárodních organizacích v Sýrii. Řekněte mi, jaké mezinárodní organizace se nacházejí ve východním Aleppu? Mohu vám to říct sama – žádné takové tam nejsou.

Tyto organizace zakládají své úvahy na pozorováních „Syrské observatoře lidských práv (SOHR – pozn. edit.)“, umístěné ve Velké Británii, ve které pracuje až jeden člověk. Zakládají své články na informacích kompromitovaných skupin, jako jsou „Bílé přilby“, založené v roce 2013 jedním britským důstojníkem. USA, Británie a Evropa daly této skupině 100 miliónů dolarů.

Skupina vyhlašuje, že jejich posláním je záchrana civilního obyvatelstva; jenže ve východním Aleppu o nich nikdy nikdo neslyšel. „Bílé přilby“ prohlašují, že jsou „neutrální“, přičemž ovšem jejich představitelé nosí zbraně a procházejí se po mrtvolách syrských vojáků. Jejich videozáznamy rovněž vzbuzují skepsi – jednu a tutéž dívku ukazují v různých reportážích z různých míst. Tudíž – nelze jim věřit. A věřit nelze ani dříve zmíněné Syrské observatoři lidských práv – prostě nemají zdroj informací v příslušných místech.

A teď o záměrech ovládaných mediálních koncernů. Záměrem je režimní změna v Sýrii. Jak můžeme mluvit o tom, že v Sýrii probíhá občanská válka? Jak můžete až dodnes tvrdit, že protesty probíhaly v Sýrii mírně, bez použití násilí? Takhle to určitě nebylo. Jak se můžete držet myšlenky, že syrská vláda útočí na civilní obyvatelstvo Aleppa? Všichni lidé, pocházející z oblastí uchvácených tzv. povstalci, mluví o něčem jiném“, uzavřela žurnalistka.

Stojí za zmínku, že sama Eva Bartlett nejednou pobývala v Sýrii a s činností západních médií je dobře obeznámena. Stejně dobře zná „Bílé přilby“ a jejich činnost na Blízkém východě. Mimo to byly „Bílé přilby“ nejednou usvědčeny z falšování důkazů o utrpení civilního obyvatelstva v souvislosti s údajnými ruskými nálety. Kupříkladu loni v září ukázaly fotografie, kterými chtěly přesvědčit světovou veřejnost, že ruské vzdušně-kosmické síly bombardují obytné čtvrti. Ukázalo se, že tyto fotografie byly pořízeny v Palestině týden předtím, než ruská letecká operace v Sýrii začala. Kromě toho se ve sdělovacích prostředcích objevily informace o spojení výše zmíněné mírotvorné organizace s teroristickým uskupením „Džabhát an Núsra“.

Zdá se, že západní média a politici, spouštějící hysterii o „vlně ruské dezinformační kampaně“, ve skutečnosti sami vyrábějí falešné zprávy a jsou zdrojem demagogické propagandy.

Převzato z ostrova Janiky

 

12
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Autoři komentářů
orinokoGoGattaAdmirálpeter. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
Admirál
Člen
Admirál

peter. napsal

http://www.hlavnespravy.sk/takto-sa-vyrabaju-falzifikaty-egyptska-policia-zadrzala-fotografa-ktory-fotil-zranene-deti-v-znicenom-aleppe/874955

Áno. to budou ty dojemné fotečky, co jsou s nimi vytapetované BLISTY, seriózní to zdroj informaci.

hudryper
Člen
hudryper

Irena napsal
http://voicesevas.ru/news/28313-smi-obama-zvonil-putinu-po-krasnomu-kanalu-svyazi.html

Jasnější důkaz své bezmocnosti,navíc ve stále rychlejším vývoji situace na SV,v Evropě i v USA
nemohla tato loutka globalistů s colty proklatě nízko poředvést.Použít krizový telefon, aby tak
vyhrožoval pod směšným a bez nejmenšího důkazu vymyšleným důvodem je vrchol bezradnosti.
Putin musel po tomto rozhovoru zažít silný pocit satisfakce za předchozí verbální útoky na roli
Ruska coby slabé regionální mocnosti a na Putina jako krvavého diktátora,který večeří děti.

hudryper
Člen
hudryper

Stalo se trvalým pravidlem,že u operací pod cizí vlajkou počínaje „nálezem“ pasu jednoho z obviněných na žhavé hromadě dvou věží proměněných obrovskou energií na prach a tekutou ocel, se už trvale nacházejí pasporty údajných teroristů na místě činu. Ať už v ukradeném autě údajně použitým teroristy v Paříži,hned dvakrát po sobě,nebo v kamionu v Nice,na letišti v Bruselu,nebo v polském kamionu v Berlíně poté,co terorista stačil za jízdy kamionem,který neuměl ovládat,bodat původního polského šoféra nožem,zastřelit jej a poté bezpečně zmizet. Stereotypnost těchto akcí s nevěrohodným podbízením stopy mainstreamu,který nikdy ani na vteřinu nepochyboval o tom,že se události odehrály tak,jak mu… Číst vice »

Člen

K berlinskému atentátu. Dle Rossia 24 terosrista měl 10 pasů. Původem snad z Tunisu a byl dříve obviněn z násilných útoků. Ovšem v rámci vyšetřování propuštěn, korespondent sám výrazně spolu s Vámi Hudrypere zpochybňuje nález těch pasů atd. Jinak mají v RF velký problémy nepodobný našemu z před pár let a to v Irkutsku. Zde již zemřelo k dnešnímu dni 62 lidí na otravu metylalkoholem a velké množství lidí je v nemocnicích ve velmi vážném stavu. Případ zasahuje do Zabajkalí i Petrohradu a dalších oblastí RF. Zajímavé je že velké množství vyšetřovaných je doprovázeno velmi drahými advokáty jak poznamenal redaktor.… Číst vice »

peter.
Člen

5 opatrení,ktoré je k vyriešeniu migrantskej krízy potrebné prijať.Zvýrazňujem nutnosť zrušenia mimovládnych organizácií.Charitu môže pokojne prevziať do svojej pôsobnosti aj vláda.Ušetrí sa tým kopa peňazí.Je to ako s tou upratovačkou.Ak zamestnáva firma upratovačku,platí jej na hodinu 1,5€.Ak si na upratovanie najme upratovaciu firmu,zaplatí jej za hodinu upratovania 6,5€.Chcel by som vedieť,kto kontroluje hospodárenie MO.Mal by to robiť štát(NKÚ),lebo ide zväčša o peniaze daňových poplatníkov ktorými štát prispieva na činnosť týchto MO.
Som za prijatie opatrení uvedených v článku.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Masakr-v-Berline-Byvaly-policejni-prezident-vynasi-pet-nekompromisnich-bodu-ktere-pry-ted-musi-probehnout-468097

Admirál
Člen
Admirál

hudryper napsal Stalo se trvalým pravidlem,že u operací pod cizí vlajkou počínaje „nálezem“ pasu jednoho z obviněných na žhavé hromadě dvou věží proměněných obrovskou energií na prach a tekutou ocel, se už trvale nacházejí pasporty údajných teroristů na místě činu. Ať už v ukradeném autě údajně použitým teroristy v Paříži,hned dvakrát po sobě,nebo v kamionu v Nice,na letišti v Bruselu,nebo v polském kamionu v Berlíně poté,co terorista stačil za jízdy kamionem,který neuměl ovládat,bodat původního polského šoféra nožem,zastřelit jej a poté bezpečně zmizet. Stereotypnost těchto akcí s nevěrohodným podbízením stopy mainstreamu,který nikdy ani na vteřinu nepochyboval o tom,že se události odehrály… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

Příliš to nesouvisí, ale také informace – pár korektních a zajímavách fotek roku 2016 z mnohdy nekorektní Reality:

http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=24098

Go
Člen
Go

Na RF je veden utok po vsech moznych smerech, snad krome jaderneho stretnuti. Rusy zatim mlci. Registruji sabotaze v prumyslu, vojenstvi, stvani mezi lidmi, provokace uz i ve svetovem sportu a okolo, nemluve ve snaze sil poskodit Rusy v politice a zahranicnim obchode, at to stoji spojence jiste mocnosti, co to stoji. Prace jde plosne, vcetne tech obrich metylovych afer. Uz se i ozyvaji mladi herci, teda cetl jsem jednoho :), ze se stydi za to, ze je Rus. Teda snaha dostat Rusko zpet do let Jelcinovych. Obama ma asi posledni ukol. Kdyz nezvladl vyvolat valku kohokoliv s Ruskem, tak… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

Ze syrských luhu a hájů.
Strategie Rusů nepostrádá viditelnou miru skodolibosti.
Erdragonovi janicari se střetli s Daesem a už se to rozběhlo. Daes vlastní první německy tank Leopard , který ukořistil ve střetu s osmanskými skřety.A nejde jen o to. Turecky blb zabredava v Sýrii do konfliktu se svými vlastními bastardy , přičemž si Rusko dal testuje všechno , co potrebuje . Vcetne strategie a taktiky.