Kde byli profesionální ochránci bezpečnostních zájmů státu a národa?

V poslední době sledujeme mediální smršť názorů bývalých šéfů bezpečnostních služeb státu, z nichž někteří jsou frustrováni nezájmem veřejnosti, která se nechce nechat zmanipulovat do válečného tažení.

Všem těmto dobře placeným odborníkům anebo velice dobře státem (daňovými poplatníky) placeným vejminkářům bych v souvislosti s národní a státní bezpečností položil několik otázek:

 1. Kde jste byli, když byla zahájena konverze zbrojařského průmyslu (v podstatě útlum zbrojařské výroby a vyklizení trhů konkurenci) a pomlčková „válka“, které vedly k rozpadu československé státnosti? Kde jste byli v době, kdy se prezident Havel omlouval sudetoněmeckým spolkům? Cožpak jste netušili, co z toho v budoucnu může potenciálně vzejít?
 2. Kde jste byli, když státní vyjednavači vyjednávali diskriminační přístupové podmínky do EU, kterých přijetí mnohdy znamenalo likvidaci celých sektorů české ekonomiky a jejich ovládnutí zahraniční konkurencí?
 3. Kde jste byli v době, kdy byly pokládány základy mafiánského kapitalismu v české zemi?
 4. Kde jste byli v době divokých privatizací, když se tvořily základy dnešní oligarchie a stát byl brán neskutečným způsobem na hůl?
 5. Kde jste byli v době, když stát pod cenou vyprodával přírodní zdroje a klíčové strategické podniky, produktovody, energovody … zahraniční konkurenci anebo subjektům se sídlem v cizině?
 6. Kde jste byli v době, když stát ztratil kontrolu nad měnovou oblastí?
 7. Kde jste byli v době, když stát ztratil kontrolu nad oblastí finančnictví a tuto převzaly matky nadnárodních finančních center a jejich kapitáloví vlastníci?
 8. Kde jste byli, když stát vyměnil státní zlatý poklad (celonárodní sbírku) v době nejnižší ceny zlata za státní dluhopisy cizího zadluženého státu?
 9. Kde jste byli v době, kdy se EU transformovala z relativně volného svazku států v totalitního molocha postupně požírajícího národní suverenitu států? (nadřazenost zákonů EU nad národním zákonodárstvím států atd.)
 10. Kde jste byli v době, kdy se NATO transformovala z obranného bezpečnostního svazku v globální útočný projekt? Kde jste byli v době, kdy se ČR připojila ke svazku států, které provedly v rozporu s mezinárodním řádem násilné odtržení Kosova od srbského státu a zavedly tím v praxi precedent rušící územní nedotknutelnost a suverenitu státu? Cožpak jste netušili, jaké důsledky by to mohlo mít v budoucnu pro český stát?
 11. Kde jste byli v době, když NATO zahájilo pod smyšlenými záminkami sérii mezinárodních zločinů a zatažení ČR do válek, jejichž důsledkem jsou eskalace násilí a radikalismu? Cožpak jste netušili, jaké to bude mít bezpečnostní následky v oblasti migrace obyvatelstva zničených států do evropských zemí? Kde jste, když evropská byrokracie usiluje o určení povinných kvót pro utečence z válečných zón do evropských zemí? Cožpak nevíte, že mezi těmito migranty jsou začasté skrytí džihádisté usilující o pomstu za zničení svých zemí a svých rodin západními armádami?
 12. Kde jste byli, když se český ministr zahraničních věcí veřejně vměšoval do svržení ústavně a demokraticky zvolené státní reprezentace (prezidenta a vlády) cizí země? Kde jste byli v době, kdy český MZV podpořil řádění nacistických bojůvek při svržení legitimní státní reprezentace v cizí zemi?
 13. Kde jste v době, když ČR všemožně podporuje první nacistickou vládu po 2.světové válce (vedenou prokazatelným nacistou Jaceňukem, který zpochybňuje výsledky 2. světové války a o ruském obyvatelstvu Ukrajiny mluví jako o nelidech)? Cožpak nevíte jakým bezpečnostním rizikem je pro Evropu šíření nacismu, které hrozí z ukrajinské migrace do Evropy? Kde jste byli v době, když se majdanisté veřejně prezentovali na Staroměstském náměstí?
 14. Kde jste byli v době, když státní reprezentace české republiky v podstatě veřejně prohlásila stát za nepřítele obyvatel státu a cíleně jej zadlužovala, privatizovala a demontovala?
 15. Kde jste byli v době, kdy byla obyvatelům ČR uměle implantována ideologie genderismu, multikulturalismu, násilí a sexismu? Cožpak jste netušili, jaký vliv to bude mít na kulturní a národnostní identitu české populace?
 16. Kde jste byli v době, kdy česká bezpečnostní tajemství a české vojenské a technologické know how bylo dobrovolně a bezúplatně odevzdáno cizí mocnosti (radiolokátor Tamara etc)?
 17. Kde jste byli v době, kdy se subjekty se sídly v cizině staly spolumajiteli citlivých databází českého obyvatelstva (IZIP, USA mohou znát veškeré citlivé údaje českých občanů cestujících do USA – recipročně to neplatí)…?
 18. Kde jste, když hrozí přijetí utajovaných dohod (TTIP, ACTA…), kterými český stát přijde o zbytek suverenity (českým zákonům budou plně nadřazeny pravidla soukromého podnikání) a čeští obyvatelé přijdou o zbytek soukromí)?
 19. Kde jste byli když byly za velice zvláštních okolností přijaty tzv. církevní restituce, které nejenom jdou proti pravidlům „masarykovského státu“, ale dávají značnou část českého území do vlastnictví subjektů podřízených cizímu státnímu útvaru?
 20. Kde jste byli, když česká armáda byla transformována do takového stavu, který neumožňuje prakticky žádnou relevantní obranu české státnosti? Cožpak nevíte, že článek 5 smlouvy NATO prakticky nic negarantuje (neukládá žádnou povinnost státům, vše je na jejich dobrovolnosti pomoci napadenému členovi paktu a že NATO vůbec nijak neřeší vzájemné územní a mezistátní spory členských zemí – viz konflikt Řecko-Turecko o Kypr)?
 21. Kde jste byli, když byla česká politická reprezentace „spojenci“ (ČR jejich spojencem bezesporu je ale jestli to platí i naopak, o tom mohou být vážné pochybnosti) donucena pod zavádějícími důvody (kdyby platila stejná kritéria i pro „spojence“ musela by tytéž – a ještě mnohem přísnější – sankce zavést z těch samých důvodů a podezření i proti „spojencům“) přijmout ekonomické a politické sankce vůči zemi, ze které ČR dováží strategické komodity – ropu, plyn a palivo do jaderných elektráren? Navíc tato uměle znepřátelená velmoc disponuje jedním ze dvou největších jaderných arzenálů na světě?
 22. Kde jste byli, když část české politické „elity“ sepsala Zvací list č. 2 pro armádu dalšího velkého bratra?
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
nikdo
nikdo
12. 3. 2015 18:31

Myslím, že ty otázky nejsou úplně férové. 1) V době, kdy se události děly, ani my, ani ti lidé nevěděli to co teď. Ze zpětného pohledu se soudí lépe. 2) Vojáci nevedou politiku. Můžou za scénou důvěrně radit a vyjadřovat názor, a i to jen v případě že je politik ochoten je vyslechnout, a možná to i dělali. Ale veřejně můžou jen uposlechnout rozkaz, nebo rezignovat. 3) ČR, ČSFR ani ČSSR nikdy nebyly plně suverénní, a veškeré rozhodování probíhalo v reálné geopolitické situaci. Vliv SSSR – RF načas úplně zmizel. To zmenšilo svobodu rozhodování, odstranilo možnost volby. Čechy reálně mohl… Číst vice »

zajoch
12. 3. 2015 18:34

Jednotlivé body si jistě odděleně uvědomujeme, ale když se takto sepíší, jak to udělal Béda, je to doslova kruté. Snad jedině bitva na Bílé hoře a následná třicetiletá válka v souvislostech 17. století měly podobné následky pro Český stát.

Béda
12. 3. 2015 18:35

nikdo,

kolik znáte takových státoberzpečnostních odborníků, kteří dokázali správně předvídat a vyhodnocovat, kteří kroticky přistupovali k této problematice a pakliže nebyly politiky vyslyšeny jejich námitky, důrazná upozornění a návrhy raději odstoupili sami z funkce, než by asistovali poškozování státobezpečnostních zájmů?

zajoch
12. 3. 2015 18:53

Nikdo, já bych řekla, že otázky jsou naprosto férové. Jestliže si i mnozí řadoví občané už v době, kdy se věci, které jsou v článku uvedeny děly, tak to mohli mnohem lépe znát „ti lidé“, jak je nazýváte. Oni snad informace měli a zdravý rozum měli mít také. Jiná věc je zda mohli něco proti tomu dělat. Možná, že ne všechno, ale něco určitě. Necítím se dostatčně znalá na to, abych rozebírala jednotlivé body, ale například útlum zbrojařské výroby a vyklizení trhů konkurenci bylo tak jasně protistátní, že snad nemohlo být člověka, který by o tom pochyboval. Byl to jeden… Číst vice »

Tribun
Admin
12. 3. 2015 19:23

Kde by byli? Oddaně sloužili. Jestli republice, to je věc jiná a celkem zjevná.

bmw525i
bmw525i
12. 3. 2015 21:19

Pane Bédo, sesumírované to máte moc hezky, ale na nic. My všichni postarší dobře víme, jak byla připravena VSLR (pro neznalce zkratky – Velká Sametová Listopadová Revoluce), zejména její ekonomická část, t.j. rozkradení státního majetku. Tento krok nevznikl sám od sebe, nebo nějak náhodně, ale byl již dávno před listopadem pečlivě naplánován a připraven. Je zajímavé, že většina důležitých osob, které později obsadily vysoké státní funkce či tunelovaly banky, se rekrutovala z Československé akademie věd (ČSAV), a to vesměs z Prognostického ústavu. V této instituci působily jména jako Komárek, Klaus, Zeman, Češka, Dyba, Dlouhý, Ransdorf, Salzmann, Ježek, Klausová a další.… Číst vice »

Béda
12. 3. 2015 21:27

bmw525i,

pane bmw, uvažuji o tom, jestli Plyšák nebyl předskokanem západní „humanitární“ hybridní války.

Sio
Sio
12. 3. 2015 22:22

Bédo, to už si nepamatujete, že většina národa v 90-tých alespoň v první půli, zbožňovala Klause a volila ODS? K tomu, co tenkrát provedli, měli mandát společnosti potvrzený ve volbách. Levice byla v troskách, ČSSD vedl nějaký Horák a měla preference 7%.
Kdo pozvedl levici nebudu připomínat, protože stejně jako
bmw525i hážete všechny, co nejednají jako levicový kristuspán hážete do jednoho pytle a věci, které chcete prospět, paradoxně škodíte.
Příjměte tedy soudružskou kritiku. Jste beznadějný levičák, docela pochybuji, že jste četl „Dětskou nemoc levičáctví v komunismu“ a víte tedy, co to levičáctví je.

Sio
Sio
12. 3. 2015 22:33

@Béda: Tady máte volby 1990:
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/volby_do_ceske_narodni_rady_1990/$File/cnr_1990.jpg
1992:
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/volby_do_ceske_narodni_rady_1992/$File/cnr_1992.jpg
a tady 1996
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/volby_do_poslanecke_snemovny_1996/$File/ps_1996.jpg
No a tady volby v roce 1998:
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/volby_do_poslanecke_snemovny_1998/$File/ps_1998.jpg
V roce 1996 už je to pro levici lepší a v roce 1998 – snad není potřeba komentovat.
Kontrolní otázka: Kdo se stal v roce 1993 předsedou ČSSD a v roce 1996 prvním premiérem za levicovou stranu?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Zeman
Celé je to tady:
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/volby_do_zakonodarnych_organu_ceskoslovenska_a_ceske_republiky_1990_2006
Když kliknete napravo na „makroekonomické údaje“, můžete si stáhnout xls soubor a podívat se, jak v letech 1998 – 2002 rostlo HDP …

nikdo
nikdo
12. 3. 2015 23:19

Béda napsal nikdo, kolik znáte takových státoberzpečnostních odborníků, kteří dokázali správně předvídat a vyhodnocovat, kteří kroticky přistupovali k této problematice a pakliže nebyly politiky vyslyšeny jejich námitky, důrazná upozornění a návrhy raději odstoupili sami z funkce, než by asistovali poškozování státobezpečnostních zájmů? Právě tolik kolik předpokládáte – žádné. Předpokládám, že mluvíte např. o Šándorovi. Jeho poslední interview na parlamentních listech mi připadají rozumná, stejně jako Šedivého nebo Kostelky. Po jeho angažmá s radarem a u ODS mě to překvapilo, měl jsem o něm horší mínění. O všech jmenovaných. Nevím co měli nebo mohli v existujících podmínkách dokázat (nikoli jenom tihle… Číst vice »

idiotronic
13. 3. 2015 0:59

Ty otázky do minula jsou formulovány dobře. Pokud jim chce někdo věcně oponovat, měl by předložit svoji novou představu českých národních zájmů. Branná povinnost s jistotou smrti na Ukrajině rozhodně nikomu stoupence nezíská. Představuji si, kterak mne povolává taková Karolína Peake nebo Alexandr Vondra s Evou Parkanovou a jejich mezinárodními závazky, které je mým úkolem s nasazením života splnit.

Béda
13. 3. 2015 3:49

Sio napsal Bédo, to už si nepamatujete, že většina národa v 90-tých alespoň v první půli, zbožňovala Klause a volila ODS? K tomu, co tenkrát provedli, měli mandát společnosti potvrzený ve volbách. Levice byla v troskách, ČSSD vedl nějaký Horák a měla preference 7%. Kdo pozvedl levici nebudu připomínat, protože stejně jakobmw525i hážete všechny, co nejednají jako levicový kristuspán hážete do jednoho pytle a věci, které chcete prospět, paradoxně škodíte. Příjměte tedy soudružskou kritiku. Jste beznadějný levičák, docela pochybuji, že jste četl „Dětskou nemoc levičáctví v komunismu“ a víte tedy, co to levičáctví je. Sio, já nemluvil o levici (pravici)… Číst vice »

Béda
13. 3. 2015 4:05

Ještě něco. Bezpečnostní složky státu by neměly být ve vleku událostí, neměly by se událostem a probíhajícím změnám pasivně přizpůsobovat anebo jenom apaticky přihlížet změně charakteru státu, zatahování státu do bezpečnostních hrozeb, oslabování a ničení státu, jeho ekonomiky, proměně státu ve všestranně závislou nesvéprávnou předluženou kolonii, kde lid pozbývá podíl na moci ve prospěch oligarchie a cizích korporací, kde se stát přímo podílí na vytváření svých vlastních bezpečnostních rizik a hrozeb – války a náslilné zvenčí podporované nedemokratické převraty…(a následné pronikání islámského radikalismu a nacismu vlivem těchto válek převratů)

Béda
13. 3. 2015 4:13

(… podíl na destabilizaci mezinárodního prostředí, jeho přivádění do chaosu, násilí a válek, zejména v okolním regionu státu, narušování a poškozování ekonomických vztahů státu…)

Aleš
Aleš
13. 3. 2015 6:52

Béda: vynikající článek!!!
Platí i pro všechny občany, aby si každý zodpovědně od srdce odpověděl, kde byl a co dělal.
U Islandu je to tak, že by hlavně a především měli zrušit americkou vojenskou základnu, vystoupit z NATO a vyhlásit neutralitu. Pro bezpečnost a ekonomiku toho ostrova lepší než členství v jakémkoliv paktu. Pár chechtáků utržených za provoz základny a útrata amerických vojáků je velice draze vykoupena. Ztrátou svobody, demokracie, lidství a nemožnosti ovlivnit vlastní ekonomiku.

Béda
13. 3. 2015 7:54

nikdo, jsou dvě možnosti. Buďto jsou tvrzení obsažená v otázkách pravdivá a docházelo k plíživé demontáži státu, oslabování obranyschopnosti, umělému vyrábění nepřátel státu za účasti české politické reprezentace, ekonomickému poškozování státu a postupné ztrátě státní suverenity (nejdřív Československa, později ČR), kolonizování a zadlužování státu – pak ale logicky musely buďto přicházet rezignace šéfů bezpečnostních služeb z těchto důvodů, anebo je tu druhá možnost, že tvrzení obsažená v otázkách pravdu nemají, k ničemu takovému nedocházelo a nedochází a státní bezpečnost ohrožuje nejvíc ze všeho DSS, ruští agenti a na ně napojené živly, komunisté omezující svoji politickou činnost téměř výlučně na oblast… Číst vice »

Starý doktor
13. 3. 2015 8:35

Ze světa – zajímavé 10. března 2015 Zuřící Nulandová volala do Kremlu: Neparalyzujte nám lodě! http://www.whatdoesitmean.com/index1844.htm Z článku – Jak praví experti MoFA ve zprávě, tajemnici Nulandovou zřejmě nejvíce rozrušilo to, že Moskva umožnila minulý měsíc francouzskému loďstvu, aby vybavilo svou jadernou útočnou ponorku Saphir jedním z ruských revolučních elektronických válečných systémů zbraní http://sputniknews.com/military/20150304/1019042643.html , který umožnil této ponorce, aby při válečných hrách u pobřeží Floridy cvičně „potopila“ americkou letadlovou loď USS Theodore Roosevelt s celým jejím doprovodem http://sputniknews.com/news/20150306/1019130173.html . Jak velice obávaný je tento zbraňový systém tajemnicí Nulandovou a jejími pány ze zločinného spojení Bush-Clinton, je možno se dočíst… Číst vice »

Béda
13. 3. 2015 8:48

Starý doktor napsal Ze světa – zajímavé 10. března 2015 Zuřící Nulandová volala do Kremlu: Neparalyzujte nám lodě! http://www.whatdoesitmean.com/index1844.htm Z článku – Jak praví experti MoFA ve zprávě, tajemnici Nulandovou zřejmě nejvíce rozrušilo to, že Moskva umožnila minulý měsíc francouzskému loďstvu, aby vybavilo svou jadernou útočnou ponorku Saphir jedním z ruských revolučních elektronických válečných systémů zbraní http://sputniknews.com/military/20150304/1019042643.html , který umožnil této ponorce, aby při válečných hrách u pobřeží Floridy cvičně „potopila“ americkou letadlovou loď USS Theodore Roosevelt s celým jejím doprovodem http://sputniknews.com/news/20150306/1019130173.html . Jak velice obávaný je tento zbraňový systém tajemnicí Nulandovou a jejími pány ze zločinného spojení Bush-Clinton, je… Číst vice »

Arbed
Arbed
13. 3. 2015 13:04

KDE JSME BYLI? Někteří z nás např. zajišťovali sběr podnětů k nápravě stavu a organizovali nátlak na jejich realizaci – viz http://www.podnety.cz/vyhledat-podnety. SMŮLA JE V TOM, že nevstřícní politici mají početní převahu:-)

Sio
Sio
13. 3. 2015 17:52

@Béda: Vaše otázky jsou logické, ale jen pokud vycházíme z nereálných premis, jako například:
– že se to stalo proti vůli lidu, který to dal najevo mohutnými stávkami – ne nestalo. Lid dal své vládě k tomu ve volbách mandát. Neudělal proti tomu nic.
– že tu snad byla nebo je skutečná demokracie
Ani jedno není pravdou a tak důsledky vidíme. Bezpečnostní složky podléhají voleným politikům a vládě. Dělají to, co jim vláda nařídí. Jenže vlády ty procesy tady řídily, nebo nad nimi přivíraly oči.

Béda
13. 3. 2015 18:01

Sio, Myslím, že vím na co narážíte a počítal jsem s tím předem. Jestliže přijmeme premisu, že stát není lid daného státu (je to jeho majetek, jeho daně a měl by vyjadřovat společné zájmy veškerého lidu (jako je zájem žít v bezpečném prostředí, ve stabilní a perspektivní ekonomice, kde lid drží pospolu a spolu čelí společným hrozbám) ale „zastupitelé“ politici, kteří se obvykle po 4-ech letech (enbo předčasně) obměňují a standardně podvádějí své voliče a bezpečnostní služby musejí být podřízeny nikoliv bezpečnostním potřebám lidu ale bezpečnostním potřebám politického establishmentu, pak se při takové logice jednou po volbách anebo po barevném… Číst vice »

Sio
Sio
13. 3. 2015 19:05

Béda napsal Sio, Myslím, že vím na co narážíte a počítal jsem s tím předem. Jestliže přijmeme premisu, že stát není lid daného státu (je to jeho majetek, jeho daně a měl by vyjadřovat společné zájmy veškerého lidu (jako je zájem žít v bezpečném prostředí, ve stabilní a perspektivní ekonomice, kde lid drží pospolu a spolu čelí společným hrozbám) ale „zastupitelé“ politici, kteří se obvykle po 4-ech letech (enbo předčasně)obměňují a standardně podvádějí své voliče a bezpečnostní služby musejí být podřízeny nikoliv bezpečnostním potřebám lidu ale bezpečnostním potřebám politického establishmentu, pak se při takové logice jednou po volbách anebo po… Číst vice »

Béda
13. 3. 2015 19:16

Sio, tyto vaše myšlenky nejsou mi neznámy. Napsal jsem je sám nesčetněkrát v průběhu let. Dokonce i tento článek o tom nepřímo vypovídá. Faktem ale je, že tento stát a národ tvoří jeho lid, nikoliv party politiků. Bez lidu jsou ti politici nic. Oficiálně i fakticky je skutečným zdrojem vší moci v zemi lid – i když si to moc nepřipouští, i když se mu to elity snaží zamlžovat a namísto suveréna mu za pomoci médií sugerují roli otloukánka, který sám všechno prožral etc.. Dokonce i politici přísahají věrnost lidu, mají hájit zájmy lidu, jsou oficiálními zastupiteli lidu. Pokud budou… Číst vice »

peter.
13. 3. 2015 20:02

Sio napsal
Lid dal své vládě k tomu ve volbách mandát. Neudělal proti tomu nic.
– že tu snad byla nebo je skutečná demokracie

Tento článok môže do diskutovanej témy vniesť trochu svetla :
http://obcianskytribunal.sk/reklamna-demokracia/

peter.
13. 3. 2015 20:20

Sio napsal
Vaše otázky jsou logické, ale jen pokud vycházíme z nereálných premis,

Toto sú tiež otázky k zamysleniu :
https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/03/13/kdo-se-moc-pta-moc-se-dovi/

hudryper
hudryper
13. 3. 2015 23:55

Béda napsal Jenom nechápu, proč Rusové tento suprtajný vojenský produkt poskytovali kterékoliv cizí mocnosti. Navíc „Mistralovské“ Francii, která je členem nepřátelské NATO. Jde o překvapivou politiku Ruska s cílem poskytnout alespoň jednomu velkému členu NATO zbraň umožňující mu samostatné rozhodování až do odchodu z NATO ? Nebo jde o pokus upozornit válečné nadšence ve Washingtonu,aby se s velkou válkou drželi zpátky ? Pokud jde o druhý důvod, je jasné,že tohle mohli Rusové udělat prakticky s jedinou zemí z NATO,a to s Francii. Budou-li různí Shapirové v zemích střední Evropy pokračovat v organizování občanské neposlušnosti,dojde zřejmě k stále silnějším projevům nesouhlasu… Číst vice »

Béda
14. 3. 2015 0:01

Ještě jedna věc stojí za zmínku. Jak je lid („stát“) politiky pravidelně obelháván. Těmi domácími, kteří naslibují cokoliv aby se dostali k moci a ke korytům a pak se na své sliby vykašlou anebo těmi nadnárodními. Slíbí ti socialismus (Havel a „pravdoláskaři“) s lidskou tváří a budují kapitalismus s nezaměstnaností, bezdomovci, válkami, NATO etc. Slíbí ti Smlouvu s občanem (ODS) a přitom bokem mluví, „ještě že ti pitomci co nás volili neví co pro ně připravujeme. To by nás nikdy nezvolili““ a nikdy tu Smlouvu nemíní splnit, provádět slíbený odpočet z jejího plnění občanovi – voliči. Naslibují ti evropský ráj… Číst vice »

Béda
14. 3. 2015 0:11

pokračování – zavlékání země do války, politiku která nepřímo vyvolává potenciální násilí v zemi mají navrhovat takové korekce, které zachovají to co je napsáno v ústavě a demokratický politický systém směřující k vládě lidu ve prospěch lidu (nikoliv modifikace = vládě oligarchů a nadnárodních molochů v jejich prospěch a neprospěch lidu) … A jestliže byly jejich návrhy oslyšeny, měli by jejich špičky, které vidí že vše je naopak, že politici zavlékají zemi do válek, ekonomického diktátu ciziny, zašantročují majetek lidu, zadlužují lid, podvádějí lid… rezignovat. Neznám jediný případ, kdy by k tomu dobrovolně došlo. A o tom je ten článek.

Béda
14. 3. 2015 0:23

hudryper,

to je otázka. (vzpoměňme třeba nenadálou zastávku Hollanda v Rusku – o čem asi jednali?) Ovšem faktem je, že se „frantíci“ podřídili diktátu Washingtonu ohledně sankcí vůči Rusku, nedodají mistraly a ač se sevřenými zuby jsou členy antiruské koalice. A demonstrované pokročilé systémy radioelektronického rušení jsou věcí, která absolutně vojensky zvýhodňuje RF v oblasti konvenšční výzbroje před konkurencí a dělá z jejich nejmodernější výzbroje jenom hromadu šrotu. Jenom aby to pro RF nedopadlo jak s tou moderní stuhačkou pro SSSR, kterou pak konkurence do šroubku rozebrala a ještě vylepšila.

Béda
14. 3. 2015 0:26

dovětek,

k omezenému střetu supervelmocí již prakticky nepřímo došlo – v Gruzii, na moři u hranic Sýrie a nejnověji na Ukrajině.

Svoboda
Svoboda
14. 3. 2015 6:53

Nikdo Ve svých selektivních odpovědích lžete až blivno. Za 1, Pokud někdo netušil „v době kdy se události děly“, že nás rozkradení státu a osud dobrovolné kolonie přijde draho, tak neměl v politice co dělat. Za 2, voják, který sliboval věrnost své vlasti by ji měl bránit. Takže je i třetí možnost ( než ty které jste uvedl ) že mohou zajmout vlastizrádce, byť by se jednalo o poslance, soudce, ministra či prezidenta a iniciovat nový politický převrat. To však neudělali. Za 3, ČSFR měla po roce 1989 skvělou možnost suverénní být. Právě proto, že „Vliv SSSR – RF načas… Číst vice »

Béda
14. 3. 2015 10:41

z diskuse: http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=852820 BIS nesmí rozkrývat činnost amerických tajných služeb v Česku Zmínil jste úkolovou činnost české BIS, že má zákaz na činnost proti CIA. Čeho všeho se to týká? Česká BIS má pochopitelně stejný zákaz vůči USA, jako měla STB a VKR před rokem 1989 vůči SSSR a KGB. Zákaz se týká rozkladové činnosti, ne však monitoringu. Oni vidí, slyší, ale nemůžou s tím nic dělat. Když tedy v Praze americká ambasáda organizuje útok proti prezidentovi, dav hází na prezidenta předměty, z nichž některý by mohly klidně být i odjištěné granáty (to je mimochodem něco, co tady v USA… Číst vice »