Kde je Írán?

Kde je vlastně Írán? Kampak se nám ten čerchmant poděl? Nemyslím na mapě, tam je pořád tam, kde je už tisíce let od dob Persie, myslím v médiích. Určitě si pamatujete, není to přece tak dlouho, co byl Írán jako strašlivý přízrak v médiích snad každý den, každý den nám líčili, jak se na nás ta krvelačná bestie hodlá vrhnout a jak Írán vyhrožuje, že nás zničí, Izrael dvakrát denně, USA třikrát do týdne a nás ostatní alespoň jednou za měsíc, k čemuž mu měli dopomoci jakési superrakety, který už už startovali a jestli nebude válka proti Zlu (rozuměj Íránu), nebo alespoň radar v Brdech, tak i odstartují. Válka není, radar není, nejsou ani ty rakety a není ani ten Írán. Zmizel, jako kdyby nikdy ani neexistoval, občas se někde mihne, ale už to není ten monstrózní nepřítel, se kterým se musíme co nejdříve pustit do krutého a krvavého křížku. Proč ta změna, co se stalo? Změnila se realita, nebo zadání pro média?

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
16. 1. 2015 7:01

Ano, to je správná otázka. Zloduch a padouch světové geopolitiky zmizel ze scény. Kampak se nám mrška skoval.

Potvrzuje to starou známou pravdu, že nejdůležitější v novinách (potažmo mainstrémová média) je to, o čem se tam nepíše. O českých, to platí tuplem.

mirror
mirror
16. 1. 2015 7:31

Putin je Irán. Nenávisti bylo vylito na Putina tolik, že to vzbuzuje k Putinovi sympatie. Zase to přepískli!

zajoch
16. 1. 2015 8:26

Není Írán v mediích, ale je NATO u hranic Ruska. Nyní by už byla námaha sdělovadel nadbytečná, všechno už bylo zdůvodněno.

hudryper
hudryper
16. 1. 2015 8:46

Mainstreem se zabývá z politiky pouze tím,co dostanou pokynem jejich šéfové a těm zase jejich velcí šéfové. Irán není bezbranný,i když zřejmě dosud nemá atomové hlavice pro své rakety,Irán je hospodářsky i vojensky velmoc,v daném regionu nejsilnější a má k dispozici možnost zavřít Hormoský průliv . Sice jsou vůči němu uplatňovány sankce,jenže na rozdíl od těch ruských jaksi potichu. Možná jste si všimli,že krátce po uvalení prvního kola sankcí zazněly z ruské věrchušky slova,která západním politikům nepochybně neušla. „Když už máme spolu s Iránem snášet sankce, necítíme se jimi vázáni a proto tam dodáme systémy SS300,systémy bastion(protilodní) stíhačky poslední generace,jakož… Číst vice »

bbb
bbb
16. 1. 2015 9:28

Také bývala nějaká organizace OSN, snad ještě je, i když se o ní nepíše.

Admirál
Admirál
16. 1. 2015 9:56

bbb napsal

Také bývala nějaká organizace OSN, snad ještě je, i když se o ní nepíše.

O OSN sem tam něco probleskne. Není o co stát. Od doby instalace Pan Ki Muna je to servisní organizace svoloče.

Takže – jako by nebyla.

Aleš
Aleš
16. 1. 2015 11:04

Kdyby teď přistáli ufouni a pátrali by, co v současnosti znamená zkratka OSN, myslím, že by museli na návštěvu do Čezka a přišli by na termín Osnování Sankcí Neokony. Nějak se nám roztrhl pytel s „demokraturnickými“ zdmi. Jestli to nebude mluvící znamení podobné erbu pánů z Cimburka či heslu Popelů z Lobkovic Popel jsem a popel budu… WALL street. Kapitán nemo si z toho zcela proti vlastním zájmům dělá legraci a při záměně příčin a důsledků, bude ve stylu železné lady, že není jiné alternativy než slepé víry v ni, tvrdit, že veškeré možné změny v nastavení konce lidské civilizace,… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 1. 2015 12:57

ales kdo je to my co si stavime zdi mezi sebou ? tusim nejakou nedokoncenou mutlikulti agitacie , ale trebas se hrozne mejlim. jaky mate vztah ke slovu diskriminace – rozliseni ?:). nevim elsi bych chtel byt s vami na vasi strane zdi, zkuste to pls. rozvest.

jo a ty zarodky, to je presne co ?

Thor
Thor
16. 1. 2015 14:27

Kde je Irán? Dočasně v p*deli. Stačí dosadit sinajského valdrovníka do čele iránské vlády, a z vlka je beránek, resp. nikdo. Jako by Irán vedl k lepším zítřkům náš „technokrat“ Fischer. Ustupuje neoconům nejvyšší rychlostí, jaká v iránském politickém prostředí možná. Rouhání sedí na dvou židlích-chce zamrzlé dolary na západních kontech, chce obchodovat s nepřítelem za každou cenu a ztrácí tvář na Západě i Východě. Proto Rusko i Čína nerozvíjejí spolupráci s Iránem a podepsané dohody leží v šuplících. Co a kdo ho dostal k moci – chuj ví. Ale USSRAEL ho právě teď miluje, protože je to geopolitcký blbec… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 1. 2015 14:56

Thor – dost me prikvapila zmena kursu iranu. jeste vice me prekvapilo jake kadrove reservy tam maji. Zajimave je jak vymena, v podstate kosmeticka, zmeni kurs cele zeme. A ta ztrata politicke orientace – kdo ke kdo a kdo je zly a hodny :). Spousta milovniku muslimu bude nakonec souhlasit ze pro Iran bude nejlepsi pokud se priradi k pevnemu siku demokracii anglosionistickeho satelitne-bananovaho typu, no pak prece bude mozne masove vozit do Evropy muslimi i z Iranu! No nekupte to..

bbb
bbb
17. 1. 2015 9:44

Admirál napsal
O OSN sem tam něco probleskne. Není o co stát. Od doby instalace Pan Ki Muna je to servisní organizace svoloče.

Takže – jako by nebyla.

Takže, jakou následující instalaci?

Magnus Maximus
Magnus Maximus
17. 1. 2015 11:17

zajoch napsal

Není Írán v mediích, ale je NATO u hranic Ruska. Nyní by už byla námaha sdělovadel nadbytečná, všechno už bylo zdůvodněno.

Tak tohle sedí. Mnoho let se psalo že válka s Iránem je už na spadnutí. Tak jsem tomu věřil a počítal s tím, že po Iránu přijde na řadu Rusko. No a za touto kouřovou clonou se potichu NATO přikradlo k Rusku. To byl hlavní cíl skoro války s Iránem, která dle mého názoru nebyla v USA zamýšlena.