Kde má sídlo největší teroristická organizace světa

Všichni obyvatelé světa dobře vědí, kde sídlí vedení a velení, tedy hlavní štáb, těch nejhlavnějších teroristů světa. Podívejte se na přiloženou fotografii jejich sídla. Je to v podstatě taková nevelká nenápadná budova, kterou by i ten nejposlednější terorista vyhodil do povětří za pomocí obyčejné vlečky hnojiva přivezené běžným traktorem před onu rezidenci. Proč se o to ještě nikdy nikdo nepokusil?

Jde tedy o budovu Fedu. Kdo a co je to ten Fed?

Je to Federální rezervní systém (neformálně Fed), což je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Fed je soukromá instituce skládající se z 12 nezávislých regionálních soukromých bank, které se nacházejí ve velkých městech USA a působí jako fiskální agenti pro americké ministerstvo financí; každá má vlastní správní radu o devíti členech. Fed vznikl podepsáním Zákona o federálních rezervách pár dnů před vánočními svátky, 23. prosince 1913, prezidentem Woodrowem Wilsonem. Samotné znění zákona vzešlo z tajného setkání zástupců amerického ministerstva financí a několika vlivných bankéřů té doby v listopadu 1910 na ostrově Jekyll Island v americké Georgii. Hlavní rys zákona bylo získání pověření tisknout peníze a poskytovat je americké vládě na úvěr. A to i přes to, že dle ústavy Spojených států amerických má výhradní právo tisknout americkou měnu pouze ministerstvo financí. Fed je tedy soukromý podnik a je ovládán neprůhlednou tajuplnou úzkou skupinkou lidí. Není ničím a nikým kontrolován a funguje fakticky jako nezávislý orgán. Kongresmani Ron Paul a Alan Greyson prosadili audit, který provedl Všeobecný úřad pro kontrolu rozpočtu (Government Accountability Office). Fed nebyl nikdy ve své stoleté historii důkladně auditován. Audit zjistil, že Fed v letech 2007-2010 rozdal v bezúročných půjčkách americkým i zahraničním bankám a korporacím přes 16×1012 dolarů (113 % HDP USA), a to bez vědomí Kongresu. Podle Alana Graysona se má jednat dokonce o 26 bilionů dolarů (184 % HDP). Mezi příjemci je mnoho významných finančních institucí a korporací, převážně ze Spojených států, ale i z jiných zemí, jako jsou Švýcarsko, Skotsko, Velká Británie, Německo, Japonsko a další. V případě amerických bank a institucí navíc došlo ke střetu zájmů, kdy Fed vyřizování této obrovské transakce „outsourcoval“ a lidé ji realizující současně působili v podnicích, kterým byly tyto bezplatné půjčky poskytnuty. Fed od prosince 2008 ve snaze podpořit ekonomiku drží svou základní úrokovou sazbu na rekordně nízké úrovni 0 až 0,25 procenta.“ (V citaci byl použit překlad z článku Federal Reserve System na anglické Wikipedii.)

Takže víme, že americké dolary netiskne ministerstvo financí USA, nýbrž soukromá banka. Také z toho logicky vyplývá, že veškeré světové finanční transakce prováděné v dolarech řídí neprůhledná tajuplná úzká skupinka lidí. A dělá to tak už více než sto let – přesně od roku 1913. A nikomu to nepřijde nějaké divné. Presidenti a ministerští předsedové a ministři financí všech zemí světa to berou jako normální stav, který není potřeba měnit! Za celé století, za celých sto let, žádný politik ani žádný ekonom nenapsal větu, že takový stav není normální a že je to zločinné spolčení. Asi jim to docela vyhovovalo a asi vyhovuje i teď.

Teprve poslední roky se o této situaci začíná otevřeněji mluvit. Země jako Rusko, Čína, Indie, Brazílie atd. atd., se odmítají podřizovat jakési „neznámé“ soukromé firmě (Fedu), která tiskne dolary. Jenomže poslat Fed do pryč, není tak jednoduché, neboť v dolarech je veden skoro všechen světový obchod a všechny finanční transakce se také provádějí v dolarech. Jak se tedy soukromé firmy Fedu zbavit? Americký kongres a president by mohl sice snadno Fed zrušit, stačilo by to odhlasovat, ale samozřejmě to neudělají! No a jiný stát, ať třeba sebesilnější vojensky a i ekonomicky, na to nemá právo. Takže jak na to? Řešení by bylo velice jednoduché – přestat používat dolar a používat vlastní národní měnu. Jenomže to má zásadní zádrhel – jak jsem už uvedl, všechny obchodní a finanční transakce ve světě se provádějí v dolarech. Takže přestat používat dolar je v nedohlednu. Reálné to bude, až se většina států světa přidá k nedávno založené bance BRICS, která vlastně bude konkurovat Fedu a bude to samozřejmě státní banka, nikoliv nějaká soukromá firma! A bude používat všechny měny a dokonce v zanedbatelné míře i ten dolar a euro. Euro se ani nenamáhá popírat, že je pevně svázáno s dolarem, že dolar a euro je vlastně jedno a totéž. O nějakém euru jako samostatné měně nelze mluvit. EU je stejně americká kolonie, takže i euro je pouze jiný název pro dolar.

Ruští, čínští a vůbec východní ekonomové jsou velice učenliví a všechny fígle, které používá Fed, mají podrobně prozkoumány a pečlivě prostudovány. Když Fed proti nám používá takové či onaké metody boje, tož my budeme bojovat stejným způsobem. Když soukromá firma tiskne ničím nekryté dolary, tak my budeme taky tisknout, ale naši měnu, a bude to tisknout naše ministerstvo financí pod přísným dohledem vlády. Když oni vyrábějí jednu finanční bublinu za druhou, tak my taky záměrně nějaké uděláme, Fedu třeba naschvál. Naše ruská, čínská, indická, brazilská… měna nemusí být kryta zlatem, stejně jako zlatem není krytý dolar, ale musí být také zabezpečena armádou, stejně jako je armádou zabezpečen dolar. Jejich tisk dolarů chrání ovšem nejmocnější armáda světa, která, ač je to k nevíře, od roku 1945 nevyhrála jednu jedinou válku. Nějaké ty loupežné agrese se jim sice zdařily, to zase jo. Je to podobné středověkým karatelským výpravám. Neposloucháš? Neposíláš daně? Neplatíš tribut? Zkroutíme ti ruce, případně zakroutíme krkem, jak pronesl president USA.

Takže když my budeme chtít tisknout naši měnu, bude naprosto nutné, aby ji podpořila a zabezpečila také mocná armáda, třeba i naše spojené armády. Znamená to tedy zbrojit a zbrojit a zbrojit! Sice vůbec nemusíme kopírovat jejich zbraně a jejich válečné vybavení, můžeme, a naši inženýři to dokáží, vymyslet a vyrábět mnohem lacinější a účinnější protizbraně. Takže když soukromá firma (Fed a spol.) je chráněna armádou, tak to znamená co? Armádu přece má pod dohledem vláda, tedy stát. Jak může vláda vojensky ochraňovat soukromníka? Kde to jsme?!

Přenesme se k nám domů, do Česka. Představme si, že by naše vláda vyslala naši armádu na ochranu soukromé firmy pana Bakaly. Podnikatel Bakala podniká dle platných zákonů a ochranu tedy zasluhuje. Že ukradl 40 tisíc bytů? Kdepak! Nic neukradl! Vše nabyl dle platných zákonů. (43 tisíc bytů znamená přes 200 milionu na nájemném měsíčně, to je 2,5 miliardy ročně.) No a soukromé vlastnictví musíme chránit všemi možnými prostředky, tedy i armádou. Na uklidnění případných sociálních bouří, musíme být připraveni použít nejen policii, ale i armádu, tak je nastaven náš politický systém. Takže oligarchové nemusí mít nižádné obavy, stát jim zajistí bezpečnost a klid v dalším podobném podnikání. Co můžeme udělat třeba v naší malé zemičce, se kterou docela v malém měřítku mává (oproti Fedu, který mává celým světem) takový Bakala a katolická církev? To jsme skutečně úplně bezmocní?

Prozatím nasazovat armádu není potřebné, stačí mít poslušné soudy a prokuraturu, což máme. Uvedu pár příkladů: David Rath, ukradl prý 8 milionů, což je ale zatím neprokázané, které ovšem nikde nikomu nechybí. Dostal zatím nepravomocně osm a půl roku. Alexandr Novák z ODS prokazatelně ukradl 43 milionů, dostal čtyři roky, odseděl si pouze dva a musel pět miliónů vrátit, zůstalo mu tedy 38 miliónů. Tož to bych za takovou sumu si i já šel sednout třeba i na Mírov na ty čtyři roky. Mému bývalému kamarádovi Zdenkovi Š. policie a soud prokázaly krádež 150 miliónů v lesích ČR (neplatil dělníkům půl roku mzdy a vytěžené dřevo ve velkém „načerno“ prodával do ciziny). Dostal, stejně jako Rath, osm a půl roku. Odvolal se a přišla do toho Klausova amnestie. Ani nešel sedět, ani nemusel nic vracet, ani doplatit mzdu. To je co? Ukradl dvacetkrát více než Rath, měl by tedy jít sedět na 160 let, no ne? U Bakaly (a nejen u něho) jde o krádeže v řádu miliard, kolik by takoví konůpci měli dostat? Ve vězení by tedy měli pobýt několik tisíc let! Někteří podnikatelé (dle mne většina!) si zajisté takovýhle systém velice pochvalují. Bodejť by ho nechválili. Zde neodolám a musím ocitovat vyjádření dvou našich v podstatě „vládních“ ekonomů.

Markétka Šichtařová pronesla: Kapitalismus a tržní hospodářství je nejlepší systém, jaký známe. To, že se dnes plácáme od roku 2008 od krize ke krizi, není způsobeno tím, že by nefungoval kapitalismus a volný trh, ale je to způsobeno tím, že evropsko-americká civilizace se snažila tento volný trh zregulovat. A tato regulace nás dostala do současných problémů.

Tomáš Klvaňa je zase přesvědčen, že: Bankéře a korporace není nutné démonizovat. Proč by proboha bojovali proti 99 procentům společnosti? V zájmu bank a korporací je, aby občané měli co nejvíce peněz a utráceli je právě za jejich služby a produkty. Zachraňuje-li se někde banka, děje se tak v zájmu peněz, které v ní mají lidé uložené, ne v zájmu nějakých tučných bankéřů. Zachraňuje-li se někde nějaká korporace, opět se tak děje v zájmu záchrany pracovních míst. Postmarxisté si samozřejmě vymýšlejí různé narativy, které jim diktuje jejich mysl svázaná spikleneckými teoriemi, jsou však velmi vzdáleny realitě.

Nejenom tito dva známí ekonomové, ale většina oficiálně uznávaných ekonomů, je hojně citována v tisku, v televizi a v odborných publikacích. Jsou to zastánci současného stavu, který považují za ten úplně nejlepší a nejvhodnější pro celé lidstvo. No, proč by to nepropagovali, vždyť je to dobře a hojně živí, a to i přesto, že i když patří mezi tu nejnižší sortu zaměstnanců bankovního sektoru, jsou oproti jiným velmi dobře honorováni, proč by dnešní systém nevychvalovali, pobírají za to přece solidní mzdu.

Jenomže realita je docela pochmurná.

No ale vraťme se k Fedu, neboť tam to všechno začíná a tam to také zanedlouho všechno skončí.

Radikální ekonom František Nevařil přirovnal Fed k obrovskému vysavači, který za pomoci svých filiálek v Londýnské City, Wall Streetu v New York City, MMF, SB… vysává veškeré bohatství světa do rukou několika neznámých tajemných a absolutně zvrhlých jedinců. A to jsou ti praví skuteční teroristé.

Jak můžeme dovolit, aby Fed mával celým světem, aby terorizoval nejen státy, ale celý svět? Veškeré nesváry, spory, rozbroje a nenávisti prýští pouze od pár jednotlivců – soukromých podnikatelů, kteří vlastní Fed! Původce zla je naprosto jasně definován – je to pouze tento mimostátní a mimovládní soukromý podnik,, který je úhlavním nepřítelem lidstva. Běžní obyvatelé USA a vůbec obou Amerik a běžní obyvatelé Evropy, Ruska, Číny, Indie, Pákistánu… mezi sebou přece nemají vůbec nějaké problémy ve spolunažívání, proč by mezi nimi mělo dojít k nějakému nepřátelství a vzájemné nenávisti? K tomu není sebemenší důvod. Proč by měly proti sobě vystupovat ba dokonce válčit státy, když zločincem je soukromník? Co s tím? Jak se zbavit toho loupežníka a lupiče a zloděje, když ho ale ochraňuje vláda a parlament USA? Tam je příčina a důvody v současnosti probíhajících válek a šílených destrukcí funkčních států. Samozřejmě jde o finance. Války jsou pro některé kruhy podnikatelů vynikající džob, na nich se dá překrásně vydělávat.

Jsem docela přesvědčený, že ti tzv. teroristé by vojensko-průmyslovému komplexu ani nějak moc nevadili, kdyby si ovšem objednávali zbraně a výbušniny u těch správných podnikatelů. Oni používají jako výbušninu vlečku hnojiva, my používáme drony a rakety Tomahawk či Patriot. I v tom je vidět naše vyšší civilizovanost a jejich barbarství. Přitom je to pouze rozdíl v ceně. Jsou to barbaři, nenechají vydělat vojensko-průmyslovému komplexu. Co má takový zbrojařský průmysl za zisky z nějakého hnojiva pro zemědělce? Ti burani asi nemají ani finance. Kdyby si kupovali ty rakety u nás, tož to by vůbec nevadilo, svedlo by se to na bůhvíco, ale bylo by to výnosné. Redaktoři všelijakých sdělovadel by určitě vymysleli nějaké solidní odůvodnění, že třeba bojují za svobodu, lásku a pravdu, křesťanské či muslimské náboženské ideály a podobných hovadin by vymysleli do aleluja. Takoví teroristé by se stali bojovníky za výše uvedené atributy ovšem pouze v případě, že by kupovali výbušniny a zbraně u těch správných lidí. Takhle akorát nějací zoufalí sebevražední atentátníci vystřílejí nějakou redakci, nastražená bombička zabije pár účastníků marathónu, vykolejí vlak či vyhodí vagón v metru či zdemolují nějakou budovu. No a co? My u nich zase postřílíme svatebčany či pohřební průvod, zbombardujeme spoustu budov i s jejich obyvateli – i v tom jsme mnohem úspěšnější než oni. Samozřejmě tzv. hybridní války jsou ještě výnosnější než válka s teroristy. Tam se zničí nejenom spousta vojenského materiálu, ale i budov a infrastruktury. Zabíjení lidé se nepočítají. Přepychové zisky pro někoho, no ne?

Kdo vlastně s kým a proti komu a čemu bojuje? Proč? Jaké to má cíle a smysl? Většinou to nikdo neví, ba ani netuší, proč se válčí. Skutečně je to lhostejné. Dneska už po sobě budou střílet tak leda nezaměstnaní z obou stran, nějak je zaměstnat bude nutné. Ptal se někdy někdo mého dědy, jestli chce válčit s Italy? Jestli má chuť střílet obyvatele Itálie? Ani náhodou! Císařpán vydal rozkaz a děda narukoval na frontu. Dnes je situace malinko jiná. Existuje spousta obyvatel (v kterémkoliv státu) bez práce a žijící málem o hladu. No, a když přijde náborář, že potřebuje žoldáka za tolik a tolik měsíčně, tak volba je jasná – beru to. Vůbec se neptá, kam a kde a koho má střílet, bude poslušen rozkazu nadřízeného – no za ty prachy, proč ne, že? Stejné to bylo ve středověku, kde měl člověk na výběr – buď chcípnout hladem, nebo se nechat naverbovat, tam byla přece větší šance na přežití. Takže válčit dnes budou akorát nezaměstnaní jednoho státu proti nezaměstnaným tzv. nepřátelského státu.

Všechen zbrojní průmysl by měl být státní. Nelze přece připustit, aby na vraždění lidí vydělávali soukromníci, nějací zvrhlí jednotlivci, jedinci. OSN by mělo mít rozhodující slovo, ale když je absolutně nefunkční? Co s tím? Vznikne nějaký jiný zastřešující orgán pro všechny státy? Asi těžko. No a k čemu je to OSN, když jeho členy jsou Palau, Marshallovy ostrovy a podobné ministátečky, co ty mají co mluvit do světových záležitostí? Řešením by bylo snad počítat počty hlasů dle počtu obyvatel – stát s deseti miliony bude mít jeden hlas, stát s padesáti miliony pět hlasů, stát se sto miliony deset, no a stát s miliardou hlasů sto. Zajisté je to neuskutečnitelná snová záležitost, ale je nějaký jiný způsob, jak zařídit, aby OSN bylo funkční?

No a závěrem se vraťme ještě do USA. USA jsou nejdemokratičtější zemí na světě, to je bez diskuzí. U nich se pílí a talentem může vypracovat nemajetný proletář na miliardáře a obyčejný člověk z lidu se klidně může stát presidentem. Sice se to ještě nikdy v historii USA nestalo a presidenty se pořád stávají lidé z okruhu miliardářů, ale ta svoboda a šance, že se to může stát a že se může stát presidentem i chudák z předměstské favely, ghetta a slumu tu pořád existuje, kdežto v ostatních nedemokratických státech světa taková šance neexistuje.

Tak se jenom tak zhruba podívejme na presidentské volby v USA. O tom, kdo bude presidentem, rozhoduje předvolební kampaň, ve které zvítězí ten, kdo do té šaškárny vloží více financí. Totéž platí i pro Czechii a pro všechny tzv. demokratické státy. Není žádným tajemstvím, že hlavním sponzorem jak presidentských tak senátorských voleb jsou banky a jim podřízené všelijaké korporace. Tyhle banky financují volební kampaně jak Republikánské strany, tak Demokratické strany. (V USA existují pouze dvě politické strany!) Je tudíž naprosto jasné, že si vyberou ty správné chlapíky, kteří jim budou vděční za sponzorské dary na volební kampaň. Myslím si dokonce, že by se nic moc nestalo, kdyby Fed přímo jmenoval kongresmany ba i presidenta. To akorát obyvatelstvo USA by přišlo o veselou show, o to trapné divadélko klaunů a šašků při volebním klání. Tedy finance v plné míře zaručují svobodný výběr kandidátů na zákonodárce. O čem je potom řeč? O demokracii? O svobodě? O Lásce a Pravdě? O křesťansko-židovských hodnotách?

Proto se také může stát, že bezproblémově vládnou rodinné klany, například dynastie Bushů a dynastie Clintonových. (Bush mladší byl přece znám, že svou inteligencí velice silně pokulhával pod průměrem.) Je to úplně stejné jako dynastie Kimů v Severní Koreji. Vždyť já v tom nevidím nižádný rozdíl. V Severní Koreji se alespoň nepřetvařují, že u nich probíhají jakési svobodné demokratické volby. Tam nic nepředstírají, je to přece syn, či vnuk, zakladatele státu, má tedy plné právo pokračovat ve šlépějích svého otce či děda. Syn dnešního Kima bude mít naprosto absolutně nezpochybnitelné právo stát se budoucím presidentem. No a co? Vždyť ještě i dnes v zaostalé, barbarské a středověké Británii se královský trůn dědí, tak jaképak divení!

A dynastie Kennedyových, no to bylo něco! Jejich klan mocně zbohatl v době prohibice pašováním alkoholu, byli to tedy bez diskuze zločinci velkého formátu. Existuje konspirační teorie, že prý byl John zastřelen proto, že se pokusil zrušit právo Fedu na tisk dolarů a chtěl prý zařídit, aby byl tisk zase pod dohledem vlády, jak býval před rokem 1913. Tomu se mi ovšem nechce nějak moc věřit, vždyť určitě věděl, že by to Kongresem neprošlo, když lautr všichni kongresmani jsou „voleni“ Fedem.

Fakt musí být na planetě Zemi polovina lidí chudých a hladových? Jaké jsou příčiny tohoto stavu? A komu to vyhovuje? Kdo má z takového stavu potěšení a radost? Jsou to psychicky silně vadní jedinci, sadisté. No a kde se nacházejí, jsem se pokusil popsat.

Foto: zdroj

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
VK
VK
11. 8. 2015 20:50

Z jiné dnešní diskuse, ale sem to sedí rovněž: Jakže to ti Američani dělají, že jsou stále OK. To je jednoduché. 1. Po 2. světové válce prosadili dohodu, že dolar bude mezinárodní směnnou měnou a že ručí, že je krytá zlatem. 2. Následně dohodli s producenty ropy z blízkého východu, že tito budou prodávat ropu pouze za dolar, kdy na oplátku těmto zajistí vojenskou ochranu proti komukoliv. Zejména Saudské arábii 3. Při veitnamské válce začali tisknout dolary mimo pravidla aby ji mohli ufinancovat, následně Nixon prohlásil, že opouští od krytí dolaru zlatem. Svět jim to kousnul. 4. Díky neuvážené deregulaci… Číst vice »

VK
VK
11. 8. 2015 20:51

6. Díky řady dalších neuvážených deregulačních kroků se ekonomika státu USA (státní správy – ne jednotlivých amerických firem), dostala do bezvýchodné situace, kdy není absolutně reálné, že rok co rok z vybraných daní není schopna zajistit roční náklady na provoz své administrativy. Vyvrcholení bylo v roce 2008, ale USA ekonomové jakož i vláda to věděla již v roce 1989 – zde je zachránil rozpad východního bloku. 7. Od té doby (1989) vláda USA si každý rok půjčuje ze soukromého FEDu neuvěřitelnou sumu ničím nekrytých čerstvě vytištěných peněz aby vůbec mohla fungovat. Tento dotisk mimo pravidla hry se vždy rozpustí do… Číst vice »

VK
VK
11. 8. 2015 20:51

ZÁVĚR: Zahraniční výrobci mají reálné náklady za suroviny, pracovní sílu atd, atd, ale dostanou zaplaceno falešným dolarem, který pro státní aparát USA kdykoli dotiskne FED. Inflací se to neprojeví protože pod hrozbou humanitárního bombardování jej musí používat celý svět. Co to celé znamená??? Že postupně již někdy od roku 1975 všichni obyvatelé USA kdykoli i bez práce dostali dostatek dotištěných dolarů aby si mohli žít blaze a na vysoké úrovni a zbytek světa buď pro dosažení tohoto stavu musel tvrdě pracovat (jako Němci, Japonci atd), nebo se potácel v totální bídě (celá jižní amerika, celá afrika, celá asie – též… Číst vice »

orinoko
orinoko
11. 8. 2015 20:58

Dobrý, velmi srozumitelně napsáno. A hlavně přehledně , aby to celé dávalo konečně smysl i v rámci časového výhledu.

VK
VK
11. 8. 2015 21:05

Vše však nasvědčuje, že to již nebude dlouho trvat a falešná hra USA – FED skončí. Do konce roku bude 3. světová, nebo USA total kleknou. Potěž kotě, pokud by se v nastalém chaosu dostaly k jejich jadernému arzenálu militantní bojůvky typu pravý sektor, ISIS, či jacíkoliv jiní blázni. Pokud u moci USA v té době budou ještě alespoň trochu soudní lidé, budou škemrat u Ruska a Číny, aby si ten jejich jaderný arzenál raději z území USA odvezly!!! Vážení čtenáři zkuste si prosím prostudovat tento článek a případně postupovat ve smyslu, který je v něm presentován: http://leva-net.webnode.cz/products/cesta-jak-zachranit-evropu-co-je-treba-konkretne-delat-a-proc/ Článek exituje… Číst vice »

VK
VK
11. 8. 2015 21:09

Ještě výše uvedené příspěvky doplním o to co by měla nyní vláda pod tlakem poslanců, občanů, senátorů a pana prezidenta začít konkrétně činit (jde zase o příspěvek od jinud, ale smysl vyplyne kontextu textu): Zkus si pokecat normálně mezi lidma. Internetová komunita je již OK plně v obraze a to na jakémkoli fóru či diskusi, proti i pro režimní. Jenže to je jen cca 10% populace ČR. Ti co večer sednou před novodobé kazatelny a to i ti co se na ty zprávy kouknou tak jedním okem než začne nějaký ten filmík o skvělých hrdinech USA jsou úplně mimo. I… Číst vice »

VK
VK
11. 8. 2015 21:09

6. Aby se pan Zaorálek mohl začít zasazovat zejména v Rusku o uzavření dvoustranných obchodních dohod s Ruskem, respektive za zrušení sankcí proti Rusku ale zejména aby docílili ve spolupráci s vládami dalších zemí EU shození TTIP ze stolu. 7. Ve spolupráci s ostatními zeměmi EU provést zahájit kroky k řádné personální prověrce všech eurokomisařů, kdo kope za zajmy EU a kdo za zájmy USA, případně Izraele, ale i za zájmi jiných cizích mocností včetně přirozeně Ruska a Číny. My EU nejsme (nyní bohužel jsme) kolonie USA (respektive jejich korporací), ale ani nechceme být kolonií Ruska! Pak se EU stane… Číst vice »

Bety
Bety
11. 8. 2015 21:23

FED tam třeba sídlí, ale jsou tam k zastihnutí jeho skuteční vlastníci? Dost pochybuji, že by takto riskovali, na to mají výkonné manažery a ti, i když jsou schopní (nebo všehoschopní) se dají vždycky nahradit.

Dana
Dana
11. 8. 2015 21:53

Clanek je hezka ceska pohadka, takova, kterou si povidaji domorodci u spolecneho ohne.
Budova Fedu jako jedna jedinka psi boudicka, v globalnim svete provazanem tisici filialkami je take roztomila.
Na zlomu stoleti, kolem roku 1900 Fed neexistovala a presto zazily Spojene Staty obrovsky rozmach a prilivy milionu emigrantu z Evropy plnily americke prerie. . . V pripade krachu dolaru a rozpadu Evropske Unie a naslednych civilnich nepokojich si pak budeme z evropskych bezencu vybirat jen ty, ktere jsou nasemu zivotnimu stylu a kulture nejvice kompatibilni..

Honza999
Honza999
11. 8. 2015 22:34

Já bych byl pro to, abychom pak běžencům z USA azyly vůbec neposkytovali.

Paulito07
Paulito07
12. 8. 2015 7:31

No vidíte, a já se domnívám že ona zmíněná největší teroristická organizace má sídlo v Tel Avivu.

abx
abx
12. 8. 2015 8:26

dobre spracovany vyzivny clanok. obavam sa, ze tych vrcholovych teroristickych organizacii je v USA ovela viac. najnovsie aj tie pocitacove, ktore urobili zo systemu Windows10 terminal pre zber udajov o uzivatelovi
http://aeronet.cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/

JazzBoo
JazzBoo
13. 8. 2015 14:05

Oni to pane Kadubče jistě nemysleli ten pokus o popsání příčin neutěšeného stavu velké části lidstva, sic chvályhodný nýbrž zbytečně rozsáhlý a mírně zavádějící, doopravdy.

Na otázku „Kdo a co je to ten Fed?“ stačilo napsat:
partička vykutálených nenažraných chazarských spekulantů, co vymyslela náramný způsob jak skrze peníze zcela ovládnout SSA a skrze SSA svět.

Buďte tak laskav a přestaňte manipulovat lidi. Netahejte do toho ty ubohé, zneužité američany;)

JanK
JanK
13. 8. 2015 17:15

Pro JazzBoo: Co tím chtěl „básník“ JazzBoo vyjádřit? Mám přestat manipulovat lidi. Prosím, uveďte nějakou moji manipulační větu. Taktéž uveďte alespoň jednu větu, kdy do toho tahám „ubohé, zneužité američany“.
Rád se nechám poučit. Kadubec