Kdo je Satan – Rusko nebo USA?

 Reakce Světa bez válek a násilí na dopis jednoho čtenáře

Svět bez válek a násilí ani neoslavuje politiku Ruska, ani nevnímá USA jako ďábla. Stačí si přečíst některý z našich dokumentů, z nichž je to zřejmé. Podle nás se svět nedělí na ty hodné a ty zlé a ani neexistuje absolutní dobro a zlo. Lidé a národy mohou dělat v jeden okamžik věci dobré a v jiný okamžik zase věci zlé, záleží vždy na rozhodnutích učiněných v daných situacích a nikoliv na nějaké předem dané a neměnné lidské přirozenosti – neexistují pouze dobří a špatní, ale jen lidé, jejichž rozhodnutí z nich dobré nebo špatné dělají.

Každopádně to, v čem spatřujeme „zlo“ současné doby, je násilí moci. Dnes je veškeré bohatství soustředěno v rukou velmi malé menšiny – méně než 1 % lidí vlastní více než 80 % světového bohatství. Tato ekonomická a finanční skupina vlivných „řídí“ politické dění i média, aby si zajistila moc, rozrůstala se a expandovala. Běžný občan se již nemůže účastnit procesu rozhodování – vše totiž přichází shora. Smí pouze na hlasovacím lístku zaškrtnout jednu z možností a vybrat si mezi stranami, které jsou finančně podporovány oligarchy. Můžeme tedy před televizí nebo monitorem počítače sledovat politické dění a historické události, kterých jsme pouhými pasivními pozorovateli.

A právě toto je podle nás násilí ve své podstatě: obrovská většina, která žije podle pravidel vnucených malou menšinou. A tato menšina v okamžiku, kdy se jí nedaří dosahovat svých cílů pomocí násilí ekonomického, psychologického, či násilím ve vzdělávacím systému, atd., přistoupí i k násilí fyzickému, aby si vynutila vlastní vůli.

Následně dochází k válkám. Je tomu tak tehdy, když se hodnotou stávají peníze, moc, nadvláda člověka nad člověkem a ovládání zdrojů za každou cenu. Vždyť to zažíváme i v našem osobním životě, v rodině, mezi přáteli, v práci… A když se peníze stanou hlavní hodnotou, začíná „válka“.

Souhlasíme s vámi, že dnešním největším a velmi nebezpečným problémem je možný střet mezi USA a Ruskem. Jsme obecně proti každému monopolu a koncentraci moci. Z tohoto úhlu pohledu se určitě politika Ruska ani zdaleka neblíží našim ideálům. Domníváme se ale, že odpovědnost za současnou situaci nesou především američtí oligarchové, kteří se nechtějí smířit s tím, že nejsou jedinou mocí na světě. Svět se stal mnohostranným, ale oni to nechtějí přijmout. Všemi způsoby se snaží rozdělit Evropu a Rusko a docílit tak ochuzení obou. A protože Francie, Německo a další západoevropské země kladou překážky, tak se snaží obnovit staré zdi mezi západní Evropou a východní Evropou, což se jim daří. Stačí sledovat události i informace v médiích v zahraničí, aby bylo jasné, že tady u nás a v dalších zemích bývalé Varšavské smlouvy probíhá velmi silná propaganda ve prospěch USA, proti Rusku. Všichni jsme si všimli, jak Holland spěchal za Putinem, aby upevnil alianci s Ruskem, jak se Německo snaží udržovat dobré vztahy s Ruskem, nebo jak italský premiér Renzi navrhuje revizi ekonomických sankcí proti Rusku.

Ve sdělovacích prostředcích západní Evropy nalezneme zprávy o potlačování manifestací v USA a násilí místní policie, můžeme sledovat dokumentární filmy o historii politiky Putina. U nás takové zprávy nenalezneme, jsou kompletně cenzurované. (Velice nás v tomto smyslu překvapil rozhovor s prezidentem Assadem odvysílaný ČT). Zkrátka věci nejsou tak, jak nám je vykreslují naše média!

Je nezbytné shánět si informace i z jiných zdrojů, studovat a mluvit s ostatními, aby se člověk nestal obětí hypnózy a všech těch „pohádek“, které nám každodenně vyprávějí.

Dnes všichni odsuzují Assada, aniž by někdo věděl, o čem se vlastně mluví, aniž by znal fakta. Jde pouze o efekt propagandy. Ale nikdo neodsoudí USA za 2 milióny mrtvých v Iráku: za nevídaný masakr, genocidu spáchanou před zraky celého světa, za tu kompletně zničenou společnost – něco ukrutného! Neumíme si ani představit rozměry této katastrofy – 2 milióny mrtvých, množství dotčených rodin, chudobu, hlad…

Západ pro své zájmy napadl Libyi – zničil zemi a zabil prezidenta Kaddáfího stejným způsobem, jako mafiánští kriminálníci vraždí své nepřátele. A ještě chceme věřit v dobré a zlé, v černobílé vidění světa?

Co se týká ukrajinské krize, tak bych odkázal na řadu článků, které jsme k tématu publikovali a které události analyzují seriózním způsobem. Zvláště bych chtěl upozornit na analýzu profesora Umberta Mazzei: Euro-americký státní převrat na Ukrajině.

Jak jsme řekli na našem posledním happeningu: nový svět je možný a začíná z jednoduché pravdy, že dobré životní podmínky jednotlivce a jednoho národa jsou možné pouze v případě, že přináší dobré životní podmínky a štěstí všem lidem kolem a všem dalším národům.

Prvním krokem v tomto směru musí být obnovení mezinárodního práva a stažení vojsk, která okupují cizí území: v Sýrii, Iráku, Afghánistánu, Palestině…

Každý z nás může tlačit na vlastní vládu, aby respektovala vůli svého národa a nebyla poslušná velkým mocnostem, ale naopak prosazovala politiku národní suverenity, neutrality a spolupráce se všemi stranami na partnerské úrovni.

Svět bez válek a násilí
17. prosinci 2015

K tématu:

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
22. 12. 2015 12:41

V jistých situacích se tyto jinak uvážlivé názory stanou naivními a v tváří tvář opravdovému zlu i bezbranné. Pravdu má však iniciativa v tom, že na složité propletené reálie nelze klást jednoduché otázky vyžadující jednoslovné či jednovětné odpovědi.

peter.
22. 12. 2015 14:42

Ozajstné zlo je sústredené v inštitúcii nazývanej FED.To oni sú tým zlom,ktoré je zodpovedné za všetko zlo,vojny a stámilióny mŕtvych za posledných 100 rokov.Pre týchto netvorov nie sme ani ľuďmi a podľa ich neochvejnej viery nás všetkých Boh stvoril len preto, aby sme im mohli slúžiť a sýtiť ich nekonečnú,patologickú túžbu po moci a bohatstve.Nič im nie je sväté okrem „zlatého teľaťa“ktorému sa klaňajú.Kým toto zlo nebude zlikvidované,tak vo svete nikdy nezavládne mier a nezmizne ľudská bieda.

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1441/ismail-hossein-zade-fed-pred-porotou-dejin

peter.
22. 12. 2015 14:46

peter. napsal
vo svete nikdy nezavládne mier a nezmizne ľudská bieda.

http://www.noveslovo.sk/prispevok-v-blogu/Kto_je_vinny_za_dnesny_celosvetovy_marazmus

orinoko
orinoko
22. 12. 2015 19:45

Nevysla Syrie, nevysla Halic, tak se dal do provozu Nahorni Karabach.
Azerbajdzan potrebuje par poradnych po drzce. Obzvlast, kdyz vypada jako Bibi Dzudy Sapito.

Béda
24. 12. 2015 6:23

Ruská PRO s popisem zasažených cílů v bojových situacích v různých státech. https://www.youtube.com/watch?v=axMV7d7fsrs

Béda
24. 12. 2015 10:28

Jako první na světě armáda RF vrhla do boje roboty. Ty dobyly strategický kopec, opevněnou kótu 754m v syrské Latákii. Na šturm vyrazilo 10 robotických samochodek typu «Платформа-М» a «Арго». Podporu zajišťovaly bezpilotníky, houfnice “Акация” a syrská pěchota. Velitelem útoku byl operátor v Moskvě. Ten řídil bitvu v reálném čase. Poté, co se roboti přiblížili na 110m k pozicím, nepřítel na ně zahájil palbu. Tím však prozradil svá střelecká stanoviště, která byla vzápětí zničena palbou 152mm houfnic s 40 kg nábojem. Rebelové neměli nejmenší šanci, všechen jejich pohyb byl kontrolován bezpilotníky. Bitva trvala jen 20min, rebelové v panice utekli, nechávajíc… Číst vice »