Kdo je větší našinec?

Druhé kolo prezidentských voleb na Ukrajině proběhne za méně než dva týdny a už tuto neděli, 14. dubna, bude lid sledovat debatu mezi kandidáty druhého kola. Vladimír Zelenskij a Petr Porošenko jsou figury, dá se říci, že zajímavé. Ale situaci na Ukrajině vůbec lze ztěží označit za obvyklou. Pro správné pochopení toho, co se děje, je třeba situaci nahlédnout z co nejvíce možných úhlů. Co takhle podívat se na ukrajinskou politiku ne z Moskvy, Kyjeva, Bruselu, nebo z Washingtonu – ale z Tel Avivu – optikou izraelského tisku?

Je zajímavé, že novináři médií v této zemi, stejně jako židovských masmédií v celém světě, kladou důraz na národnost finalistů ukrajinské prezidentské volby. Například „Jerusalem Post“ píše, že: „…židovský komik posbíral nejvíc hlasů v prvním kole prezidentských voleb na Ukrajině“. Pro židy na celém světě, stejně jako pro další národy je národní identita nanejvýš důležitá, a této otázce je věnována zvýšená pozornost. Zvláště pak, jde-li o politické figury. Například známé židovské periodikum v USA „The Tablet“ rozebírá podrobně interview Naděždy Savčenko poskytnuté ukrajinskému novináři Dmitriji Gordonovi. Rozhovor je věnován roli židovské lobby v politických procesech v zemi: Savčenko v něm poznamenala, že „… neprováděla testy DNA a může soudit jen klasicky, podle příjmení“. A pokračovala následovně: „Grojzman, Porošenko je vlastně Valcman, Tymošenko, jejíž dívčí příjmení bylo také židovské, plus takoví poslanci jako Bereza a Logvinskij, kteří sami mluví o tom, že jsou představiteli této národnosti, tohoto náboženství. Státní moc není pokrevně ukrajinská, a proto ji ukrajinský lid nezajímá…“. Když něco takového čtete, těžko tomu uvěříte. My jsme ale našli původní zdroj, kterým bylo interview Savčenko, ve kterém se tato poslankyně Nejvyšší rady otevřela a povykládala o tom, co ví o původu ukrajinských politiků – viz. citace výše.

Stačí se podívat na situaci a otvírá se docela nový smysl. Zatímco v Kyjevě se snaží definovat, zda bojují na Donbasu s Ruskem nebo ne, a v Moskvě řeší otázku, zda jsou všichni Ukrajinci banderovci, v Tel Avivu a v New Yorku se zájmem sledují boj „našinců“ – jak říkají – kandidátů na pozici prezidenta. Je to podivuhodná doba…

Zdroj: TV Cargrad, pořad Russkij otvět

Překlad: st.hroch 190410

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
14. 4. 2019 9:19

S tou židovskou lobby je to vážně nečitelné. Zdá se, že se vyskytuje napříč celým politickým spektrem a je podle bůhvíjakých potřeb tu zavrhována, tu velebena. Je podivné, že podle Savčenko k ní patří ukrajinské špičky, které tím pádem velí náckům banderovcům, ale není to o nic podivnější než spolupráce sionistů (minimálně v počátku Třetí říše) s Hitlerem ve snaze o vybudování státu Izrael, nemluvě o finanční podpoře nacistického režimu ze strany amerických bank. A což ta židovská dáma prohlašující, že multikulti Evropa je cíl, který musí být prosazen i přesto, že za to budou židé nenáviděni? Snad se to… Číst vice »

racek
racek
17. 4. 2019 19:37

No, nějak se mi trochu zdálo, že vidím už 30 let to samé u nás, ale určitě se mýlím a kaju se.