Kdo mně pomůže?

Jak již ve zvyk přišlo, mám jasno v tom, koho volit nebudu. Ale koho volit budu a proč, to si ujasňuji do posledního dne. Nevím, jaké kdo nasazuje hráblo, a to je dobře, nejspíš by mi z toho hráblo.

Třebas mi kdos pomůže:

Tak dejme tomu takové ANO, no ne?

Velkoplantážník Agrární, ten jde na věc od lesa. A doufá, že si ho lid obyčejný nespojí s dopravní ťokobuzerací a prohlášeními a činy herce, co momentálně hraje ministra války. A to ani nechci vzpomínat na Šťourovou a Teletičku.

ČeesesDé musí hodně zoufalou býti, když jako lídra voleb vyzvedla nejnedůvěryhodnějšího ze všech nedůvěryhodných postav poslední doby. Jak ten zatočil s církevními restitucemi, panečku, to se mi až panenky protočily, co všechno po minulých volbách s těmi nenáviděnými církevními restitucemi dokázal! A jak to vytmavil Rusku! Jen škoda, že mu hází klacky přes hardisk ruští hackeři.

TOP09, Lidovci a Starostové – pytel blech. Šéfa topáků – jak on se to vlastně jmenuje? – udržuje naživu (v politickém smyslu) už jen přízeň Čétéčka. Šéf lydofců je sympatický leda tak sudetoněmeckým krajánkům. Pan nikdo, co mluví za Starosty a „nezávislé“, zajímá akorát tak slepice v kurníku.

Jediný, kdo z nich boduje, je hejtman kraje zlínského. Ten se aktuálně postaral o lidovou veselici, když odmítl návštěvu prezidenta v kraji. Respektive – neodmítl. Jen jim odmítl vydělit více jak 30 tisíc Kč na občerstvení. Podle jeho slov to je jinak třeba až 350 tisíc, a to raději podpoří nějakou menší obec. No – pokud je to tak, za více než 300 tisíc z rozpočtu kraje bych také Zemanova moudra poslouchat odmítl. Teda jestliže je to to jediné, co prezidentova návštěva kraji přinese… /a to mě vede k úvaze, zdali bych neměl kandidovat na prezidenta. Usmívat se na všechny kolem umím, přijímat dary také, sem-tam bych pronesl nějaké moudro, pro obchod s Ruskem a Čínou jsem také, no, jen to vyznamenání židovského kongresu bych asi tak levou zadní nezmákl. Dali byste mi hlas? Berte to jako úvod ke kampani… :-)/

Koho bych ještě probral? Aha – Piráti. Lebka a zkřížené hnáty? Další „Věci veřejné“?

Japonský spoluobčan bývá autentický a veze se na odporu k islámu, a já si myslím, že jej to vynese vysoko.

Ještě jsem zaznamenal Realistu. Jo, ten mluvívá rozumně. Ale co si představit pod pojmem „změna stylu“?

A jo, já si říkal, že mi tu někdo chybí – přece profláklí ve všech polistopadových diskuzích. No – z mého pohledu káesčémáci doposud zdatně sekundovali – byť v opozici – všem levárnám polistopadových vlád. Jen se udržet u korýtek a moc nevyčnívat.

Zdá se, že jako volič jsem v téže pozici, co Werichův král Já I., když lamentoval:

KDO MNĚ POMŮŽE, KDO MNĚ POMŮŽE???

Jen mi neodpovídejte slovy babky kořenářky :-(

P.S.

Úplně jsem zapomněl na o co? O ds. A je to dobře, když upadnou v zapomnění. „Silná pravice“ tu drancovala dost dlouho. Nakonec pan Čistý nečisté trafiky vytvářel, jeho paní sekretářka dřela jako kůň, tož kdoví, jak by dopadl pan Slušný. Naštěstí (jak si dovolím předpovědět) se to nedozvíme.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
17. 10. 2017 7:29

„…No – z mého pohledu káesčémáci doposud zdatně sekundovali – byť v opozici – všem levárnám polistopadových vlád. Jen se udržet u korýtek a moc nevyčnívat….“ Omlouvám se autorovi, ale jen hlupák a naprostý ignorant a neználek jednání, hlasování a návrhů v PS může napsat takovou hovad.nu. Nebo topák, ódeesák či socan – ti mají primitivní osočování svých oponentů zažité.

Alena
Alena
17. 10. 2017 8:52

koukala jsem se na mimořádnou schůzi o lithiu, a tam to opravdu nevypadalo na to, že KSČM sekundují.
Celé divadlo bylo výživné, a ukázka, jak nám politici lžou v přímém přenosu.
Nejvíc na zvracení mi bylo z bojových vystoupení představitelů KDU, kdy její vládní činitelé nezrušili memorandum, ale jejich poslanci moralizovali ostošest.
Jestli se doba změnila, pak hlavně v tom, že pravda vyjde velmi brzy najevo.
Současný systém vládnutí se hroutí, jako ostatně všechno v této republice.

Admirál
Admirál
17. 10. 2017 9:49

Alena napsal koukala jsem se na mimořádnou schůzi o lithiu, a tam to opravdu nevypadalo na to, že KSČM sekundují. Celé divadlo bylo výživné, a ukázka, jak nám politici lžou v přímém přenosu. Nejvíc na zvracení mi bylo z bojových vystoupení představitelů KDU, kdy její vládní činitelé nezrušili memorandum, ale jejich poslanci moralizovali ostošest. Jestli se doba změnila, pak hlavně v tom, že pravda vyjde velmi brzy najevo. Současnýsystém vládnutí se hroutí, jako ostatně všechno v této republice. Souhlas, poslouchal jsem chvíli Filipa – dobře připravený, věcný. Přesvědčili mě, že mají na to převzít roli soc. dem. – Program tomu… Číst vice »

peter.
17. 10. 2017 10:32

grasyk:
Netrápte sa tým!Hoďte to niekomu,kto je vám sympatický.Len vám poradím(ak smiem),aby ste sa pokúsil z toho čo s najväčšou pravdepodobnosťou vylezie z volieb poskladať koalíciu,ktorá bude schopná 4.roky úspešne vládnuť v ČR.Ja takú možnosť nevidím.Ale to je možno len preto,že som Slovák a nežijem v ČR.

dixi
17. 10. 2017 10:55

Taky jsme poslouchali. Opravdu jediní, kteří mluvili věcně, byli komunisté.

Admirál
Admirál
17. 10. 2017 11:07

dixi napsal

Taky jsme poslouchali. Opravdu jediní, kteří mluvili věcně, byli komunisté.

Navíc hodnotím jako dobrý tah, ten bordel okolo těžby litia před volbami otevřít. Kdo chce moc, musí mít také lokty. Podívejme se kolem sebe.

fajt
17. 10. 2017 14:25

comment image?oh=a95731448209b771c2ee2c8184f64da0&oe=5A805B2E – takhle by měl sprostý lid volit ( lovit) svoje vyžrané a nenasytné politiky. ..)

peter.
17. 10. 2017 16:47

No.Keď vám už nepomôžu tieto poradkyne a poradca,tak vám už nepomôže nikto:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obcane-pozor-Marta-Kubisova-Magda-Vasaryova-Martin-C-Putna-a-jine-elity-vam-radi-jak-volit-Vse-na-VIDEU-508438
Všimnite si tú Slovenku.To len aby ste vedel,že aj u nás máme ženu…intelektuálneho giganta!

fajt
17. 10. 2017 19:18

comment image?oh=e02c8bbc1276f619ab2f0fe0e029ed53&oe=5A76ECC7

idiotronic
18. 10. 2017 3:15

Jednu okolnost jsem v parlamentních diskusích přeslechl, za což se preventivně omlouvám. Lithiové soli pro analytické účely mají na štítku přesnou atomovou váhu lithia, ale v Mendělejevově tabulce najdete jen přibližný údaj. Lithium má totiž dva isotopy ,
( 6Li a 7 Li) , jejichž zastoupení se liší podle naleziště. 6Li je užíván pro konstrukci termonukleární nálože. Takže nejde jen o ty mobily a podle toho bude jednání vypadat. Ostatně, jan Masaryk také při zahájení těžby uranu v Jáchymově hovořil o jeho využití výhradně pro mírové účely…(Lepka: Český uran)

PPK
PPK
18. 10. 2017 10:50

Právě jsem dorazil z polikliniky s obvodními doktory a zubaři. Venku u otevřeného vchodu žádná cedule, zato až u dveří každé z ordinací plakát, že páni a dámy lékařských profesí dnes stávkují a neordinují, protože protestují proti údajně „neúnosné administrativní zátěži“, nařízené a připravované prý na úkor času pro nás pacienty. Pacoši i kulichové rozumějte – pánům elitním živnostníkům soukromým doktorům se nelíbí pro ně přicházející povinnost být více poctiví v daních – povinnost EET a elektronických receptů. Přitom nám pacientům ještě lžou. Žádná neúnosná administrativní zátěž se u nich totiž nekoná, protože všichni mají v ordinacích už dávno počítače… Číst vice »

PPK
PPK
18. 10. 2017 10:54

oprava – rukojmím

Admirál
Admirál
18. 10. 2017 12:47

Dnes na PL jako obvykle zajímavý Petr Hampl: 500 nebezpečných slov o tom, zda bude ČSSD následovat osudu ODS.

Jen bych k jeho článku podotkl, že změna v soc. dem. je nanejvýš nepravděpodobná, soc. dem. zničili vyloučili znemožnili všechny, co by žádoucí změnu chtěli a BYLI SCHOPNI provést. Nestačí totiž chtít, mít jiný názor, je třeba osobnost, která je schopná změnu úspěšně realizovat. A tu já v soc, dem. nevidím.

Budeme si muset zvyknout, že sociální demokracií pro nás pro příští léta budou komunisti. Program tomu odpovídá.

orinoko
18. 10. 2017 14:57

Zvláštní, moc vas nepotesim. Jakýmsi řízením osudu jsem ten politicky opus stačil nekoliKRAST shlédl také … a jedno lejno vedle druhého …
Včetně komunistu.
Blejt a nepřestával. A když vas ČTÚ v diskusi, tak je to podobně.

orinoko
18. 10. 2017 15:03

Ptám se vas: kde to začalo? V Praze? Nebo jinde?

Já sam ted ještě nevím, u sebe v životě jsem utrpěl buďto těžkou porážku, anebo prudký přepad spravedlnosti.
Ovšem i s tím rezultatem , ze v rodině došlo k trestné činnosti.
Osobně právě ted jedu rodinné lithium.

orinoko
18. 10. 2017 15:08

Miluji tuto dobu!!!
Kdy konečně realita bytí usvedcuje Havla z podvodu na českém narodu.
To lejno by české lithium darovalo rakovině MckoCain.
Aby český lid mohl byt nasran ještě vice.

Svoboda
Svoboda
18. 10. 2017 17:01

Za mě :

– jednoznačně nejlepší, nejpotřebnější, nejprospěšnější program pro tuto zemi má ČSNS. Její šance dostat se do sněmovny je však mizivá, tudíž můj hlas pro ni by schlamstl Babiš ( https://cs.wikipedia.org/wiki/D%27Hondtova_metoda )

– zbývá dilema mezi SPD a KSČM ( stačí hodit mincí, chybu nelze udělat )

– případně nejít vůbec… ( jako gesto nevíry ve volby, v hru na „demokracii“, atd. )

Martin (už bez taky m)
18. 10. 2017 18:24

peter. napsal http://www.literarky.cz/blogy/petr-schnur/25025-politicky-sted-je-kapitulace-demokracie-ped-mamonem Velmi kvalitní text od slušného a uvažujícího člověka. Živá voda stručně a pádně formulovaných argumentů nesnese srovnání s žvaněním poblitických zombie typu Kalouska, atp., či „mladých nadějných“ UDRŽOVATELŮ STARÝCH POŘÁDKŮ typu Bělobradého podporovatele rozkladu ČR… ČSNS je vskutku zajímavá, základní body programu uvedené v diskusi pod Schnurovým článkem jsou nepochybně více než žádoucí. Pokud by občané nebyli ještě rozhodnutí, ČSNS může být dobrá volba. Každopádně NE poblitický „střed“, a tady s autorem souhlasím zcela. Bylo by krásné kdyby občan – volič spustil skutečné zemětřesení, a JEHO volba PRO NĚJ SAMÉHO, pro JEHO POTŘEBY důstojnějšího života OBČANA by… Číst vice »