Kdo napsal 4 miliony udání?

 

Osmnáctiletá Helena Duke zahlédla na videu z protestů stoupenců Trumpa svoji mámu, tetu a strýce… A udala jejich jména bezpečnostním orgánům.

Ahoj, mami, vzpomínáš si, jak jsi mi zakázala chodit na protesty BLM, protože mohou skončit potyčkami: …Kdo by to byl řekl.

Dívka ukázala na Twitteru členy své rodiny, kteří se zúčastnili dobývání Kapitolu.

Vzpomínáte si na video, na němž jakási policistka bije do tváře Trumpovu stoupenkyni?  Tak tato žena s rozbitým nosem – je Therese Duke, matka osmnáctileté Heleny Duke.

Helena dodala, že se nepokojů zúčastnili také její strýc a teta. Později dívka svoji stránku zavřela.

Je vidět, že věc Pavlíka Morozova i po desítkách let vzkvétá. Nebo je to naprostá blbka? Nemám slov…

Donald Trump mladší k událostem napsal: „Žijeme v Orwellově roce 1984. V Americe už není svoboda slova. Ta zemřela společně s velkými technologiemi, a to, co zůstalo, je jen pro vyvolené. To je absolutní  šílenství!“

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: st.hroch 20210111

4.4 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
12. 1. 2021 15:14

Jen bych si dovolil připodotknout, že Pavlík Morozov se stal slavný poté, co ho svobodní demokratičtí kulaci podřezali.

Vaska
Vaska
Reply to  J. Hruška
12. 1. 2021 15:24

mam dojem, že ho zařízla jeho babka

Irena
12. 1. 2021 15:47
Irena
Reply to  Irena
12. 1. 2021 15:51

Vlastně je to přirovnání přímo nechutné.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
12. 1. 2021 20:51

Máte pravdu, to přirovnání „liberální lesbičky“ („Hi, this is the liberal lesbian of the family….“) s P.Morozovem je dost hloupé – VŘSR rozdělila Rusy na ty, kteří jsou „pro lidi“ anebo „proti lidem“. Pavlík Morozov zůstal na straně lidu a jeho tragická historie se opravdu nevyrovná této dnešní ukázce konfrontace mezi demokraty a republikány. Sága má pokračování: Helena Duke, která práskla své rodiče za účast na útoku na Kapitol, začala „sluníčkovat“ penízky. Podle ní na vzdělání. Sní o tom, že se stane právničkou. A docela úspěšně: za něco málo přes den se jí podařilo nasyslit o něco více než 10.000 dolarů… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  Botičky od Diora
13. 1. 2021 6:10

takových kariérních kolaborantů budou mraky, takže tahle quick bidenovka rychle příjde o svůj hnědý sen ( jsou tady vyvolenější a ti se s poslušnými a odporně úslužnými otroky o kořist a posty dělit nebudou ), pak nastane čas, aby ji zase její parents dali pořádně přes záda. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
13. 1. 2021 8:20

Já tu Helenku, the liberal lesbian of the family, znám – v určitých kruzích je známá jako „Dana“ – pošlu jí nějaký ten bitcoin :-)))

idiotronic
idiotronic
12. 1. 2021 17:45

To srovnání s Pavlíkem Morozovem je pochybné, protože existuje několik navzájem si odporujících verzí, kdežto popsaný americký případ je celkem přehledný. Ironií osudu to byl právě můj bratr, který sovětskou knihu s dětinským zájmem četl (teď je řeč o literární verzi příběhu) a otec musel přihlížet, kterak syn obdivuje cosi, co otci nebylo zrovna po chuti.
Na druhé straně tentýž otec, když přišel převrat, věnoval všechny své úspory na volební fond KSČM a třeba já jsem pro něj neexistoval. Neidealizujme si poměry v normalizační (či dnešní) společnosti.

Irena
Reply to  idiotronic
13. 1. 2021 6:36

Ono těch verzí může být kolik chce, jediným jasným a zcela vypovídajícím faktem zůstává vražda dítěte! K tomu není co dodat a jasně to svědčí o tom, na čí straně stála pravda. A to už vůbec nemluvím o vraždě jeho ještě mladšího devítiletého brášky.