Kdo vyhrál v prezidentské volbě?

V posledních týdnech prožila naše společnost podruhé přímou volbu – jakési referendum – do poslední chvilky velice napínavé představení mediálně podané jako Česko hledá prezidentskou superstar.

O co v ní šlo?

V prvním kole to bylo „Všichni proti Zemanovi“. 

Jsem velice rád, že se pan prezident diskusí s protikandidáty v tomto nechutném jednostranně mediálně pojatém spektáklu proti přesilovce sedmi až osmi na jednoho (snad s výjimkou protikandidáta Hanniga) včetně moderátorů neúčastnil. Přesto v prvním kole proti roztříštěným šikům antizemanovců s přehledem „o koňskou délku“  zvítězil. Poražení protikandidáti  s největším volebním ziskem (Horáček, Hilšer, Fischer a velice překvapivě i anticentralistickobruselský a antimigrační Topolánek), kterých hlavním volebním tématem bylo vymezování se proti Zemanovi  – všichni vyzvali své podporovatele z řad voličů, aby v druhém kole prezidentského klání podpořili Antizemana.

Průběh druhého kola se dal očekávat jako repete poražené pražské kavárny proti Zemanovi, která si nyní namísto svého jasného antizemanovského Schwarzenberga nechala volebně vygenerovat z protikandidátů Zemana nejúspěšnější politickou figuru z řad „nepolitických politiků“ (s výjimkou Topolánka) v prvním volebním kole. A na tu pak vsadila veškerou mediální podporu  oligarchů, sdružené peněžní prostředky „nezištných“ sponzorů (tím šikovně obešla omezující volební finanční klauzuli) neznámému začínajícímu taky politikovi, podporu Sorošových neziskovek, uměleckých prostitutek, ze kterých většina vždycky neomylně najde potenciálně nejštědřejšího mecenáše…

Mediálně a propagandisticky pojali antizemanovci volbu prezidenta jako souboj tzv. Slušnosti (v minulé volbě nasadili Noblesu knížete Boryše -, který i když nadává a spílá jak podkoní, tak velice mile a se šlechtickou  noblesou) s přízemním buranstvím a hrubostí, prozápadnosti s Putinismem. Jejich kalkul přes všechny  použité prostředky, a neštítili se skutečně ničeho, přesto nevyšel. Pan Slušný se ukázal jako nadutý, arogantní, primitivní akademický  hulvát neustále napadající svého politického soka nemající úcty ani před jeho zdravotním stavem.

Diskuse ukázaly, že mainstreamem předkládaný hulvát je mnohem kultivovanější, lidštější a v oblasti politiky mnohem zběhlejší a fundovanější oproti kýčovitému agresivnímu amatérovi, plnému naučených frází a klišé s falešnými brýlemi a arogantním úsměškem v obličeji. Toto a možná i odklon části voličů od doporučení jejich volebních ikon, použití vlastního „selského“ rozumu a mobilizace patriotismu proti potenciálním hrozbám národu a demokracii byly patrně hlavním zlomem v prezidentské volbě, která opět vynesla na trůn staronového prezidenta. Ovšem bylo to pouze o prsa..

Kdo tedy vyhrál a kdo prohrál v prezidentské volbě? Po mém soudu vyhrály překvapivě slušnost, lidskost i při všech lidských chybách stávajícího vítěze, vlastenectví, demokracie a touha po svobodě, svébytnosti a suverenitě. A prohrály bolševické manýry, intriky, elitářská nadutost a arogance, náhubkoví cenzoři a otevřené pokusy o cizí diktát.

Co bych očekával od prezidenta-vítěze v dalším období? Méně ješitnosti, udržení stávající mezinárodně politické linie „všech azimutů“ – mostu mezi Západem a Východem, odmítnutí cizího diktátu – Dublinu 4 a kvót, iniciování přijetí zákona o zahraničních agentech, kritickou racionální analýzu členství  ČR v NATO – zejména zodpovězení otázky, co členství v tomto agresivním válečném spolku skutečně přináší občanům ČR. Bude to vyžadovat jasné a pevné postoje, velkou odolnost ducha i zarputilost těla, schopnost odolávat těm nejpodlejším intrikám, protože kejklíři a „kavárna“ nikdy nespí.

Přeji panu prezidentovi Zemanovi, kterého jsem já i moje rodina v obou kolech volili, pevné zdraví, pevnou vůli, buldočí zarputilost a hodně úspěchů ve druhém prezidentském období. My jako vaši voliči za vámi, pane prezidente, stojíme. Máte naši podporu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
30. 1. 2018 9:13

Předem chci říci, že M. Zemana nemám rád už od 90. roků. V roce 98 jsem v něm viděl velkou naději, kterou u mě ovšem takřka okamžitě ztratil oposmnlouvou a jeho další vystupování moji averzi a věcné výhrady k němu spíše jen dále prohlubovalo. Ale přesto jsem minulé i tyto prezidentské volby volil M.Zemana. Volil jsem ho rozumem a své volby před pěti lety dodnes nelituji. Tedy: „Kdo vyhrál ?“ Vyhrál M. Zeman – ale bylo to opravdu „o fous“. Byl to boj mezi programovými body, které M.Z. prosazoval, mezi kavárníky sloužícími kdo ví komu a mezi lidmi, kteří Zemana… Číst vice »

Aleš
Aleš
30. 1. 2018 12:10

Dolních deset milionů porazilo tlak národních „elit“ USA a jeho DEEP STATE a elit nadnárodních, které však svým způsobem kvůli dílčím zájmům taktéž nakonec mohly zasáhnout ve prospěch prezidenta Zemana. Eliška Coolidge asi nebyla jen obyčejná sekretářka… Zřejmě nebudeme tak úplně slabý oddíl, jak se nám snaží podsouvat, že si na nás někdo vsadil a bezvýznamní, jak se nás snaží nálepkovat a pak vyhazují těžké prachy za kandidáty ptačích věd kandidující proti nám. Leč bezúspěšně. K asimilaci či mentálnímu podrobení jaxi taxi nedochází. Nezávisle na sobě od různých lidí jsem slyšel větu: „Že se na to nevybodneš?“ V kontextu snahy… Číst vice »

Aleš
Aleš
30. 1. 2018 12:23

https://www.novinky.cz/komentare/461959-ocima-sasi-mitrofanova-vy-na-nas-se-zemanem-my-na-vas-s-krylem.html
NASRAT,JÓ,NASRAT odpoví demokratická většina dolních deseti milonů Mitrofanovi…

Gatta
Gatta
30. 1. 2018 13:09

PS – k výše napsanému:
Miloše Zemana nemám rád už od roku 1989 – tedy od první nebo druhé chvíle kdy jsem ho slyšel mluvit.
Za posledních 5 roků prezidentování zůstal sice stále stejně svojský, někdy až hospodsky „prostý“, obklopen svými divnými lidmi … … ale v sobotu už mi nedělalo žádný problémy ho s klidným svědomím volit.

zajoch
30. 1. 2018 21:32

Bédo, váš článek se mi moc líbí, děkuji. Ke komentáři Gatty: Nevím proč se Zemanovi neustále vyčítá opoziční smlouva. Dobře si vzpomínám na dobu, (byl to rok 1998) kdy se Zeman snažil po předčasných volbách sestavit vládu, chodil od jednoho k druhému a nikdo s ním nechtěl jít do koalice. Nevím, jestli měl ještě nějakou jinou reálnou možnost, ale jestliže měl sestavit fungující vládu, asi jich moc nebylo. Nakonec se dohodli Zeman za ČSSD a Klaus za ODS, že vláda bude sestavena a ODS nepodpoří nedůvěru pro její sestavení. Bylo tam dost podmínek, kde musela ČSSD přijmout kompromisy. Ale nakonec… Číst vice »

Gatta
Gatta
31. 1. 2018 9:39

Re zajoch: Také si tu dobu pamatuji – i M. Zemana,kterého jsem v podstatě náhodou těsně před volbami viděl naživo v jednom menším severočeském městě. Mluvil opravdu moc dobře – o nezákonostech při privatizaci, o ožebračování lidí, hlavně ale o akci „Čisté ruce“ a o vyšetřování a trestání. A také dosáhl nejlepšího volebního výsledku ČSSD pa roce 1989. Ale bylo to málo (viz volby.cz) na jednobarevnou vládu – a i se zapovězenými prokletými komunisty by nedal většinu – čož by ovšem stejně neudělal. Zbývala US, KDU-ČSL a ODS. Obě menší „státotvorné strany“ odmítly vstup do vlády a M.Zenan se tedy… Číst vice »