P. C. Roberts: Oliver Stone odkrývá pravý obraz převratu na Ukrajině

Konečně tedy mohou Stoneův dokumentární film Ukrajina v ohni o washingtonském převratu na Ukrajině lidé na Západě vidět. Samořejmě pravda, tímto filmem zobrazená a zdokumetovaná, se diametrálně liší od lží, které nám o majdanském převratu vypravovaly a stále ještě vypravují americké presstitutky a americká vláda.

Práci na filmu dokončil režisér Stone už v roce 2016, ale nepřekvapuje, že narazil na problémy s distribucí jak v USA, tak i v západní Evropě. Dabovaná verze filmu byla naopak okamžitě dostupná v Rusku a byla uvedená i v ruské televizi. Lidem „svobodného světa“ bylo však zhlédnutí filmu odepřeno po dobu téměř dvou let – a teprve v těchto dnech se film stává dostupným.

Ukrajina, hraniční země mezi Ruskem a „civilizovanou Evropou“, byla po staletí centrem válek mezi velmocemi. Majdanský masakr z roku 2014 zde odstartoval krvavé povstání, jež ze země vyhnalo premiéra Viktora Janukovyče, podnítilo obyvatele Krymu k odtržení od Ukrajiny a připojení k Rusku a rozpoutalo občanskou válku ve východní části Ukrajiny.

Západ pochopitelně označil za pachatele těchto změn Rusko a na domnělého uzurpátora uvalil sankce.

Ale bylo Rusko za to, co se stalo, skutečně zodpovědné?

Stoneův film dává nahlédnout do historie hluboce rozdělené země, jejíž rozpory vedly už v roce 2004 k tzv. Oranžové reoluci a poté i k převratu v roce 2014, to je násilnému svržení demokraticky zvolené vlády. Událost zobrazována západními médií jako „revoluce lidová“ byla ve skutečnosti převratem, jehož scénář napsaly a následně i provedly ultranacionalistické ukrajinské skupiny a americké ministerstvo zahraničí.

Investigativní novinář Robert Parry ve filmu ukazuje, jak Spojenými státy financované neziskové organizace a mediální společnosti na Ukrajině, jako prozatímní náhrada úřadoven CIA, se už od roku 1980 začaly na celém ukrajinském území vynořovat s cílem podporovat zde americkou geopolitickou agendu.

Režisér Oliver Stone získal bezprecedentní přístup ke skutečnému příběhu Majdanu též prostřednictvím interview s někdejším ukrajinským premiérem Janukovyčem a jeho ministrem vnitra Zacharčenkem, kteří na kameru vysvětlují, jak americké velvyslanectví a jisté kruhy ve Washingtonu v zájmu převratu proti Janukovyčově vládě intrikovaly.

Nyní konečně je Stoneův film Ukrajina v ohni dostupný na YouTube a zájemci si mohou film i zakoupit, a tak Stoneovu záslužnou práci podpořit.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
30. 1. 2018 1:00

No, dostupný už jaksi není…

peter.
30. 1. 2018 5:53

racek napsal

No, dostupný už jaksi není…

Aj u mňa je už to video nedostupné!To preto,že sa niekto rozhodol chrániť naše „čisté“duše pred „ruskou propagandou“.
Skúste toto:
https://www.youtube.com/watch?v=8CKXapWpAfQ
a toto:
https://www.youtube.com/watch?v=rfHpiyUJDo4