Kdosi nás prý stále rozděluje….

Ano, vyhlašuje se u nás tak často, že kdosi – a nejčastěji prý náš prezident – rozděluje národ, že to nutí člověka zbystřit pozornost. Protože, propánakrále, co se tímhle už skoro masovým poukazováním na rozdělování národa vlastně sleduje? To snad máme být jako v Hitlerově Německu, čili ein Volk, ein Reich, ein Führer? Tzn. že máme všichni stejně myslet, stejně konat a ke stejnému cíli mašírovat? Jako stádo dobytka, které se též žene za krávou, která má na krku zvoneček?

Ano, bohužel, jiný smysl tohle vytrvalé poukazování na rozdělování národa mít nemůže – mně se jej tedy alespoň nepodařilo vypátrat, a vsadím se, že líp se nepovede ani vám. Takže je to jasné: máme tvořit jednotný národní houf, sevřený a nerozdělený. Ale jaké pojivo, jaká myšleka či idea se má ke zcelení (říkalo se kdysi ke zglajchšaltování), tohoto kýženého jednotného houfu použít, když ony jej de facto – vedle onoho kohosi a nejčastěji tedy našeho prezidenta – rozkládají už samy politické strany, rozprostřené od toho nejpravicovějšího k tomu nejlevicovějšímu u nás? To se stanou předmětem nářku nakonec i ony (myslím jejich systém), samozřejmě až poté, co se z cesty odvalí kláda hlavní? A půjde se dál na cestě za národem sjednoceným, ale nejspíš už ne jen národem, ale celým společenstvím, evropským a severoatlantickým – a ovšem též protiruským? Protože právě tohle se skutečně jeví být oním zamýšleným scelujícím pojivem, shora zmíněným.

Logika takovéhleho vývoje je neúprosná a my cítíme, vidíme i slyšíme, že takto se nám už dnes vykolíkovává cesta do dnů budoucích. Mnohým se to možná od pohledu líbí, ale my ostatní, kteří bychom si rádi uchovali hlavy k tvoření vlasních úsudků, bychom si měli všímat, z kterého tábora se nejúporněji hlasy o rozdělování národa ozývají. Protože ty hlasy budou sílit i drsnět a možná až v uších zaléhat..

25
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
24 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
fajtAlešAdmirálStanSio Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Aleš
Člen
Aleš

Dokonce i předseda KSČM již nepokrytě zradil svoje voliče. Strana v mezích zákona, to je v současnosti eufemismus. Jedna smrt odstartovala kolaborantský fašistický puč i tady. Ti slušní se v té straně budou ještě divit. V dalších volbách je určitě volit nebudu. Podepsali si vlastní ORTEL. Jsem duší demokrat a bohužel předzvěstí věcí příští je nutná koncentrace moci funkce prezidenta, jako menší zlo proti vládě zkorumpovaných loutek elit. Nikdy jsem nevolal po vládě pevné ruky, ale ona v rámci sebeobrany asi v nějaké míře nastane. Bezohlední idioti vždy nutí okolí k tvrdšímu jednání, než je jeho přirozenost. A pokud ta… Číst vice »

peter.
Člen

V poslednej dobe sa na rôznych diskusných fórach rozšírili diskusie o „neomarxizme“ a „Novej ľavici“.Mnohí diskutéri sa ako sami priznávajú,nevedia v týchto pojmoch orientovať a majú o nich iba matnú predstavu.Domnievam sa,že kto chce pochopiť čo sa dnes vo svete odohráva,musí mať jasno v tom,čo
uvedené pojmy znamenajú a ako vlastne ovplyvňujú to,čoho sme dnes svedkami aj u nás.
Pre tých,čo v tom chcú mať jasno,ponúkam odkaz na tento článok:
http://afinabul.blog.cz/1312/politicka-korektnost-alebo-ako-vznikli-romovia
Uvedené pojmy sú vysvetlené v odstaci :
„Klasický marxizmus versus kultúrny marxizmus(neomarxizmus)
Dobrý článok o „politickej korektnosti“je aj tento:
http://domov.sme.sk/c/5785616/politicka-korektnost-zatvori-nam-usta.html

Sio
Člen
Sio

Aleš napsal Dokonce i předseda KSČM již nepokrytě zradil svoje voliče. Strana v mezích zákona, to je v současnosti eufemismus. Jedna smrt odstartovala kolaborantský fašistický puč i tady. Ti slušní se v té straně budou ještě divit. V dalších volbách je určitě volit nebudu. Podepsali si vlastní ORTEL. Jsem duší demokrat a bohužel předzvěstí věcí příští je nutná koncentrace moci funkce prezidenta, jako menší zlo proti vládě zkorumpovaných loutek elit.Nikdy jsem nevolal po vládě pevné ruky, ale ona v rámci sebeobrany asi v nějaké míře nastane. Bezohlední idioti vždy nutí okolí k tvrdšímu jednání, než je jeho přirozenost. A pokud… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

peter. napsal V poslednej dobe sa na rôznych diskusných fórach rozšírili diskusie o „neomarxizme“ a „Novej ľavici“.Mnohí diskutéri sa ako sami priznávajú,nevedia v týchto pojmoch orientovať a majú o nich iba matnú predstavu.Domnievam sa,že kto chce pochopiť čo sa dnes vo svete odohráva,musí mať jasno v tom,čo uvedené pojmy znamenajú a ako vlastne ovplyvňujú to,čoho sme dnes svedkami aj u nás. Pre tých,čo v tom chcú mať jasno,ponúkam odkaz na tento článok: http://afinabul.blog.cz/1312/politicka-korektnost-alebo-ako-vznikli-romovia Uvedené pojmy sú vysvetlené v odstaci : „Klasický marxizmus versus kultúrny marxizmus(neomarxizmus) Dobrý článok o „politickej korektnosti“je aj tento: http://domov.sme.sk/c/5785616/politicka-korektnost-zatvori-nam-usta.html Dělnická třída jako pojem zaniká. Kdysi byla… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

http://svobodneforum.cz/zitra-se-kona-protestni-akce-trenky-pro-prezidenta-milose-zemana/ – pražští povaleči v akci, tihle českou kotlinu rozjebou určitě. ..)

fajt
Člen
fajt

Sio napsal
Aleš: Ale prezidentem nebude stále Zeman nebo jemu podobný. Může to být i osoba jako Jelcin.

jj, po Zemanovi nevidím nikoho adekvátního na funkci prezidenta cz, sice je kníže v podstatě mrtvola, ale za ním se rojí celá armáda kariérních sráčů, kterým jde o česko až na posledním místě – vychutnejme si Zemana na plno, pak to bude jenom tragedie, která rozdělí nejednu rodinu, nejednu obec, město a kraj. ..)

fajt
Člen
fajt

hurvajzparty podala jedním svým korupčníkem trestní oznámení na prezidenta, sice je to procesně od začátku celé zmateční, ale úslužný Bohumilův milec je plně naložený v šapiro mééédiu a trousí špínu jak nemocný osel svou srst – slabší jedinci a rychlo konzumenti kapitalismu určitě na jeho jedy zaberou, ostatní asi jenom o něco více pohoršeně odsoudí americké vládní č/SS/d sonderkommando a tohle pracovní gheto německé kolonie zavrhnou jako naprosto neperspektivní a nepotřebné uskupení, které se i z bezpečnostního hlediska přežilo – kde není kultura a vše je na chamtivé atomy, ani americká smrt nic nebere. ..)

peter.
Člen

fajt napsal

http://svobodneforum.cz/zitra-se-kona-protestni-akce-trenky-pro-prezidenta-milose-zemana/ – pražští povaleči v akci, tihle českou kotlinu rozjebou určitě. ..)

Viac krát som si vypočul odsudzovaný výrok prezidenta Zemana.Pozorne,zohľadňujúc kontext v ktorom výrok odznel.Nenašiel som na ňom nič závadného ani odsúdenia hodného.Prezident bol zvolený v priamej voľbe a má podľa mojej mienky právo hovoriť ľudu zrozumiteľnou rečou.Jeho poslucháči-ľud-voliči, mu pravdepodobne porozumeli o čom svedčí potlesk
publika po odznení inkriminovaného výroku.
Včera som na čt24 sledoval diskusie k tomuto výroku.
Dienstbier nesklamal v obsieraní prezidenta.Sklamal komunista Filip,ktorý sa k Dienstbierovi pridal,napodiv korektne sa k výroku postavil p.Bělobrádek a moderátor už tradične viedol diskusiu k odsúdeniu Zemana.

Admirál
Člen
Admirál

Po tom, co Zeman definoval, jakým způsobem je možné se zbavit premiéra (prezidenta), se rozpoutala strašná bouře ve sklenici vody.

Kocábovití s Karlofoními se spojili v jednotnou frontu Dinsbirovitými. Lipold, Fendrich, Urban, Šafr a ostatní svazáci z rozpoutali peklo.

Všichni řádí, jak jorkšír, když ho dráždíš koštětem. Naprosto skvělý špektákl.

Když jsem volil Zemana, věděl jsem, že se rozhodně nebudu nudit. Nespletl jsem se.

Aleš
Člen
Aleš

fajt: Keller, Foldyna, Krejčí, Švihlíková, David. Pro pravici by mohl být přijatelný kandidát Mudr. Jan Hnízdil či mladé ucho, které se ještě nestačilo zadat s kolaboranty Petr Mach, v současnosti europoslanec. Z mediálně uměleckého světa, aby aspoň byla sranda, snad herec Jaroslav Dušek, byť má asi názorově blízko pražské kavárně, ale ta by ho aspoň chvíli nechala na pokoji.
Můj několikaletý velký kandidát již je několik dní na pravdě boží.
Sio: Toho se taky obávám.

Admirál
Člen
Admirál

Aleš napsal fajt: Keller, Foldyna, Krejčí, Švihlíková, David. Pro pravici by mohl být přijatelný kandidát Mudr. Jan Hnízdil či mladé ucho, které se ještě nestačilo zadat s kolaboranty Petr Mach, v současnosti europoslanec. Z mediálně uměleckého světa, aby aspoň byla sranda, snad herec Jaroslav Dušek, byť má asi názorově blízko pražské kavárně, ale ta by ho aspoň chvíli nechala na pokoji. Můj několikaletý velký kandidát již je několik dní na pravdě boží. Sio: Toho se taky obávám. Kandidát na prezidenta s potenciálem být úspěšný nemůže být příliš vyprofilovaný na pravo-levé škále. Musí byt schopen získat hlasy obou skupin. Tudíž Vámi… Číst vice »

hudryper
Člen
hudryper

Admirál napsal
Vámi jmenovaný kvalitní, nekorektní kandidát pevně držící nepokryteckou linii Keller bohužel příliš šancí nemá.

Navíc musím zklamat vás oba. Nedávno jsem Janu Kellerovi položil vážně míněnou otázku,jestli
by byl ochoten absolvovat předvolební mumraj a kandidovat na prezidenta. Odpověděl mi hned a
bez jakéhokoliv přemýšlení “ : V žádném případě,hodlám se po ukončení mandátu v EP z politiky zcela stáhnout.“

peter.
Člen

Sio napsal
A vývoj směřuje k další a další koncentraci

Je to tak.Predstava,že idee neomarxistov a novoľavičiarov smerujú k odstráneniu kapitalizmu,mi pripadá ako by niekto chcel vyliečiť chorého na rakovinu tým,že ho nainfikuje „ebola“vírusom.

Aleš
Člen
Aleš

Hovorku bych s přimhouření oka bral, nikoliv však Robejška.

Bety
Člen
Bety

peter. napsal V poslednej dobe sa na rôznych diskusných fórach rozšírili diskusie o „neomarxizme“ a „Novej ľavici“.Mnohí diskutéri sa ako sami priznávajú,nevedia v týchto pojmoch orientovať a majú o nich iba matnú predstavu.Domnievam sa,že kto chce pochopiť čo sa dnes vo svete odohráva,musí mať jasno v tom,čo uvedené pojmy znamenajú a ako vlastne ovplyvňujú to,čoho sme dnes svedkami aj u Také mi tyto pojmy nebyly jasné a jak mi zde už před časem bylo jasně a přehledně vysvětleno, jedná se v zásadě o trockisty. Trockisté měli vždy plnou hubu světové revoluce, ale lidé jim mohli být ukradení. Vždy vzletná hesla… Číst vice »

Admirál
Člen
Admirál

Aleš napsal

Hovorku bych s přimhouření oka bral, nikoliv však Robejška.

Otázka bude ale položena jinak, např.:
Hovorka versus Dlouhý, Robejšek versus Pospíšil, Robejšek versus Halík apod.

Budete volit v prvním kole mezi vícero kandidáty, ve druhém kole budete téměř vždy (pokud se nestane zázrak a nedostane se do druhého kola Váš vysněný ideální kandidát – ale to se stalo snad pouze fanynkám Karla Schwarzenberga) volit menší zlo nebo mezi méně vhodným a ještě méně vhodným kandidátem.

peter.
Člen

fajt:
U nás Ficova opozícia zorganizovala štrajk učiteľov ako predvolebný ťah.Štrajk je fiaskom,zúčastnilo sa ho minimum učiteľov.Na tých,ktorí sa zúčastnili(ako ináč- väčšina z pravicovej Bratislavy)platí toto:

http://49.media.tumblr.com/tumblr_mda9d3ca8X1r8cvzdo1_250.gif

racek
Člen
racek

Admirál napsal

Po tom, co Zeman definoval, jakým způsobem je možné se zbavit premiéra (prezidenta), se rozpoutala strašná bouře ve sklenici vody.

Kocábovití s Karlofoními se spojili v jednotnou frontu Dinsbirovitými. Lipold, Fendrich, Urban, Šafr a ostatní svazáci z rozpoutali peklo.

Všichni řádí, jak jorkšír, když ho dráždíš koštětem. Naprosto skvělý špektákl.

Když jsem volil Zemana, věděl jsem, že se rozhodně nebudu nudit. Nespletl jsem se.

No, chtělo mi napadnout, co mají ještě společného, ale raději mě to nenapadlo. Zrovna tak u dvojic Hovorka versus Dlouhý, Robejšek versus Pospíšil, Robejšek versus Halík apod. mě to raději nenapadlo :-).

Sio
Člen
Sio

Budeme si musit s tím výběrem prezidenta pospíšit. Zemana za prezidenta chtějí Němci a ti s námi diskutovat nebudou. Prý by vzali zavděk i Klausem, kdyby to nešlo jinak.

fajt
Člen
fajt

peter. napsal fajt: U nás Ficova opozícia zorganizovala štrajk učiteľov ako predvolebný ťah.Štrajk je fiaskom,zúčastnilo sa ho minimum učiteľov.Na tých,ktorí sa zúčastnili(ako ináč- väčšina z pravicovej Bratislavy)platí toto: http://49.media.tumblr.com/tumblr_mda9d3ca8X1r8cvzdo1_250.gif :-) vypadá to to anglosaskou lekci – já se jenom lehce vrátím k místnímu problému a to k nedostatku kvalitních kandidátů na v podstatě jakoukoliv mocenskou pozici v české kolonii – protože jaksi se zapomnělo ( a nebo se dost necitlivě nepočítá ) s jedním opravdu výrazným a významným jedincem, který má masívní zkušennosti s českou servilně-parazitní politickou scénou a už i za své éry poslance každému z řad ošípaných u… Číst vice »

Admirál
Člen
Admirál

fajt napsal vypadá to to anglosaskou lekci – já se jenom lehce vrátím k místnímu problému a to k nedostatku kvalitních kandidátů nav podstatě jakoukoliv mocenskou pozici v české kolonii – protožejaksi se zapomnělo ( a nebo se dost necitlivě nepočítá ) s jedním opravdu výrazným a významným jedincem, který má masívní zkušennosti s českou servilně-parazitní politickou scénou a už i za své éry poslancekaždému z řad ošípaných u parlamentních koryt dokázal zatopit a jejich žranici občas znejistil ( a znechutil )svým prudkým výpadem – David Rath – tomuto bojovníkovi skapitalistickou sviňuchou v gulášové verzi jsem ochotný dát svůj hlas… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

Pobyt ve vězení je oblíbenou vstupenkou na hrad…

fajt
Člen
fajt

Admirál napsal
Ano, Rath ano.

Bohužel je v tomto okamžiku vyřízený. Muselo by přijít něco hodně dramatického, aby mohl Rath úspěšně kandidovat.

V takovém případě má můj hlas.

stačí, aby američtí rezidenti opustili PS ( a to se může stát během hodiny, a někteří už ani nepolitikaří z kotliny ) a cesta pro Davida Ratha je volná – přeju mu to z celého srdce, kotlině taky. ..)