Kdyby tak tohle řekl Putin…

Pořád mi tahle představa táhne hlavou. Co by se stalo, jaké pobouření a jaký výbuch ve sdělovacích prostředcích našich i celého světa by explodovaly, kdyby totéž, co před časem řekl pro stanici VOX prezident Obama, vyslovil ruský prezident Putin. Jistě, ten řev by nám zalehl uši a zatměl zrak, týdny a měsíce by nám rval oči i uši, sledoval by nás jak věrný pes, a jakkoli bychom se snažili mu utéct, těžko bychom přeslechli, kamže to v reakci na násilnická a bojechtivá Putinova slova vyplula námořní flotila USA, kam odletěly jejich bombardovací letky a na která další místa se vypravily jejich pozemní jednotky. Svět by se postavil na válečné nohy, Rusko by bylo vyhlášeno zlotřilým nepřítelem lidstva a Putin nejzavilejším tyranem planety, kterého je třeba se okamžitě zbavit.

A o kteréže to Obamovo prohlášení, vysloveno ovšem jakoby Putinem, by takovéto pozdvižení lidstva způsobilo? Zopakujme si je v českém překladu i v originále.

Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu na světě a musíme, příležitostně, zkroutit ruce zemí, které by nedělaly to, co potřebujeme, aby dělaly.

We´ve got to have the strongest military in the World, and we, occasionally, have to twist the arms of countries that wouldn´t do what we need them to do.

Nuže přesně tohle prezident Obama směrem k veřejnosti USA i celého světa vyřkl – a světe div se – nenásledovalo nic, než bezbřehé a přehluboké ticho. Tedy žádný světový mumraj, který by vypukl, kdyby totéž zaznělo z Ruska a konkrétně pak z Putinových úst. Anebo jste snad četli v Právu, v MF Dnes, v Hospodářských novinách, v Blesku, v Respektu či v Lidových novinách, či slyšeli ve vysílání ČT či ČRo nějakou výtku na Obamova surová slova či třeba i jen zmínku o nich? Ne, vše se zakrylo milostivým tichem, protože kdesi v nejvyšších grémiích sdělovacích prostředků se rozhodlo, že tohle Obamovo prohlášení do tisku a do éteru naší země nepůjde, protože zdejší veřejnost by je nejspíš nejpříznivěji nepřijala. Takže se to celé prostě goebbelsovsky zakrylo, aby se nám tak USA mohly i nadále představovat jako bájná země svobody a demokracie.

A právě tady je jádro pudla. V té doslova šílené stranickosti, se kterou se naše média s inormacemi přicházejícími ze Západu či z Východu, vypořádavají. Jak zavírají oči, uši a hlavně pak ústa, pokud usoudí, že ta a ta zpráva např.o Rusku by na naši veřejnost mohla působit přiznivě, a ona zpráva např. o USA zase nepříznivě. A jak naopak svá ústa otevřou doširoka a rozezní hlasivky do hotového furore, pokud vycítí, že tímhle by se Rusko dalo dobře osolit a USA naopak postavit do oblaku nejrůžovějšího.

Zkrátka se informace dle téhle účelovosti vybírají a přebírají, zakrývají a uvolňují, a celý tento proces nikoliv skutečné, ale řízeně zobrazované skutečnosti, nelze vidět jinak než jako praxe řádu ďábelské světové lži, jež má vstoupit do našich hlav a tam se stát pravdou.Vymytí mozků nás má postihnout všechny, a pokud by vás zajímalo, jak úspěšně u nás už pokročilo, zajděte příležitostně mezi náctileté a zapřeďte s nimi rozhovor. Budete se z něho vracet ustaranější, než jste byli, a vina všech, kteří se na zglajchšaltování mladých duší podíleli, se vám vyjeví mnohem tíživěji, než jak jste ji až dosud viděli.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
27. 5. 2015 11:14

Ministr Babiš ve sněmovně: Přestaňte lhát. Pokud tady bude sedět pan Kalousek, lépe nebude. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Babis-ve-snemovne-Prestante-lhat-Pokud-tady-bude-sedet-pan-Kalousek-lepe-nebude-376920

fajt
fajt
27. 5. 2015 12:18

petr napsal

Ministr Babiš ve sněmovně: Přestaňte lhát. Pokud tady bude sedět pan Kalousek, lépe nebude. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Babis-ve-snemovne-Prestante-lhat-Pokud-tady-bude-sedet-pan-Kalousek-lepe-nebude-376920

moc bych se divil, kdyby ho za to kalouskovic klika nepohonila po čezké justici jako to udělali s Rathem ( i když tento poslanec byl a je pro ně jednohubka). ..)

Béda
27. 5. 2015 12:39

Hitler / Porošenko + Jaceňuk + Obama: http://www.novarepublika.cz/2015/05/hitleruv-vychodni-plan.html

Co se změnilo?

Dana
Dana
27. 5. 2015 16:33

Obama jen rekl, co je bezna znalost, na alternativnich webech uz to pisou a prehaneji od pocatku internetu. Takze uz to nikoho nevzrusuje. Na druhou stranu nevyhrozuje, sice neprimo, ale nechrasti jadernymi zbranemi, jako Putin. To jeho „chtel bych pripomenout, ze mame jaderne zbrane“ je dost ubohe vytahovani se ohrozeneho beta samce. .. Tedy, ze se domniva, ze je ohrozen. To same s jeho masovymi vojenskymi oslavami a paradami , coz vzbuzuje ve svete vetsi udiv, nez vyrok americkeho presidenta. Uz loni mel Putin proslovy, jak sankce zapadu jsou sanci pro to, aby se Rusko vzchopilo a zaclo seriosne budovat… Číst vice »

Béda
27. 5. 2015 16:50

Dana,

Putin jenom připomněl GLOBÁLNÍM VYKRUCOVAČŮM RUKOU, že RF má jaderné zbraně. Aby na to při vykrucování nezapomínali. Mohlo by se jim stát, že začnou vykrucovat nesprávné ruce a v Yellovstonu vyrostou velké hřiby.

orinoko
orinoko
27. 5. 2015 16:50

Pravilo nefalšované české pako , aby potvrdilo rčení – poturčenec horší Turka.
Bože , to je něco tak blbýho, že nadporučík Dub se vedle tohoto jeví téměř jako génius.

orinoko
orinoko
27. 5. 2015 16:58

Prvořadý emerický zájem je – nějak pomoci řekl bych těm ubožákům , kteří v Texasu zažívají potopu světa , o které nám tu raději český mediální svincouch raději ani nezaměktá. Chčíje a chčíje … jak říkal děda Komárek. A české flaksy v Emerice namísto pomoci postiženému emerickému plebsu krafají na českých ser-very-good information.
Lidská blbost je totálně nekonečná.

fajt
fajt
27. 5. 2015 17:00

je to picza, ať se raději stará o své černochy, když ti zvednou své zadky, tak jim nebudou stačit ani všechny plastové rakve, které mají pro Evropu. ..

Gregory
Gregory
27. 5. 2015 18:10

Je dobré si přečíst na Literarkach pár článků od jistého pá Mojmira Grigara. Doporučuji všem, zvláště pak pí Daně z jů es ej. Ale to ona nikdy nepobere. To je proti jejímu jedinému správnému názoru.

Gregory
Gregory
27. 5. 2015 18:12

Gregory napsal

Je dobré si přečíst na Literarkach pár článků od jistého pá Mojmira Grigara. Doporučuji všem, zvláště pak pí Daně z jů es ej. Ale to ona nikdy nepobere. To je proti jejímu jedinému správnému názoru.

Oprava pana Grygara.

Neználek
Neználek
27. 5. 2015 19:15

Správný termín v tomto případě není poturčenec, ale pokovbojenec. Nebo, v případě pí. Dany, spíše podkovbojenec.

zedd
zedd
28. 5. 2015 12:32

Orinoku bravo! Tak výstižnou a úspornou diagnozu paní Dany tu ještě nikdo nepředved. A to nám dala hodně podnětů.

Sio
Sio
28. 5. 2015 12:53

: Zrovna váš oblíbenec Obama něco povídal o zanedbanosti infrastruktury v US. No kdyby Rusáci historicky nakradli tolik co USáci, taky by to vypadalo v Rusku jinak. Jenže Rusko nemělo nikdy kolonie, ba ani ty černochy si do otroctví neřivezlo.
Schopných lidí je všude dost, jde o to, zda se je podaří najít a vyzdvihnout v té tlačenici velkohubých nefachčenků. To je problém systému, co si říká demokracie.

zedd
zedd
28. 5. 2015 14:12

@Sio: Dost pochybuji, že Dana oblibuje Obamu. Spíš ho považuje za kryptokomunistu, který se snaží svázat dosud svobodnou US společnost svěrací kazajkou marxismu, resp. jeho zvlášť zvácenou formou fabiánského socialismu. Vůbec nic na tom nemůže změnit fakt, že Obama celou svoji presidentskou kariéru věnoval poctivé službě zbrojařům, Wall Street a obecně korporátním entitám. Pokud se podíváme na statistiky, pak dříve hodně tlusté právnické osoby pod panováním Obamy vkročily do stádia obezity patologické. Pod jeho panováním se rovněž přesunulo několik milionů osoby fyzických z kategorie „ohrožený chudobou“ do kategorie „chudý“. Ale časem se ta jeho levicovost jistě prolákne i k té… Číst vice »

LiL
LiL
28. 5. 2015 21:11

Je smutné,že se tak málo věnuje času,na označení všech Těch ,kteří dodávají zbraně do oblastí zmítaných ve vojenských konfliktech. Kdyby svírali v rukou jen pastevecké hole asi by nebylo tolik nutné vše ovládat.