Když alternativa není alternativou

 Credit Card 1211409 960 720

Ty, které my v Americe nazýváme teroristy, jsou ve skutečnosti lidé, kteří odmítají stávající mezinárodní systém.

V posledním článku Výprodej petrodolaru. Řízený přechod na novou světovou měnu? jsme citovali guvernérku ruské centrální banky Elvíru Nabiullinu, která oznámila ukončení prací systému, který měl být alternativou k mezinárobnímu bankovnímu platebnímu systému SWIFT.

Nebylo žádným tajemstvím, že mezi Čínou a Ruskem probíhá dlouhodobá spolupráce a že v březnu 2015 oznámila Čína název alternativního systému pod zkratkou CIPS (Cross-Border Interbank Payment systém). Ruský systém je označován zkratkou SPFS.

Nástroj k výkonu moci

Jen málo lidí si je vědomo, jaký význam má SWIFT, Society for Worldwide Interbank Financial Telecomunication, z hlediska moci. Používá ho totiž 10 500 finančních institucí na světě ve 215 zemích a jeho prostřednictvím se přelévá masa peněz z jedné země do druhé a z jedné strany zeměkoule na druhou. Vlastní transakce v systému SWIFT zprostředkovávají tzv. korespondenční banky, a právě tato zprostředkovatelská funkce je důležitým mocenským nástrojem.

Příklad Írán

Třicet íránských obchodních bank včetně centrální banky bylo v roce 2012 vyloučeno ze systému SWIFT. Důsledkem byly hospodářské potíže v zemi, ať už při exportu ropy, či dovozu komodit, které si země nedokázala sama vyrobit. To, že SWIFT se stal nástrojem zahraniční politiky USA, bylo hlavním důvodem, proč Rusko a Čína začaly vyvíjet vlastní platební systém.

Rusko zapojilo do telekomunikačního systému SPFS 330 domácích bank a 90 % ruských bankomatů je schopno zabezpečit distribuci peněz v novém systému MIR. MIR se měl stát alternativou k VISA a MASTERCARD.

Pokud si poskládáme střípky informací mozaiky, naskytne se celostní pohled, který je ale mnohem zajímavější než útržkovité informace:

  • Moskva otevřela svou první pobočku centrální banky v Pekingu. Tím stoupají šance, že Rusko vrhne na trh cenné papíry, denominované v yüanech. Současně otevřela Čína v Rusku clearingovou banku (banka pro zúčtování) prostřednictvím své Industrial and Commercial Bank of China. Je jasné, že tyto podmínky jsou základem nastartování nové obchodní výměny v národních měnách, jak bylo ostatně dohodnuto v roce 2015, kdy bylo také oznámeno přijetí čínské měny do koše rezervních měn MMF.
  • Čína a Rusko jdou stejným směrem pro případ konce petrodolaru, nebo kdyby obě země byly vyloučeny ze systému SWIFT.
  • O úplné odloučení ale přesto nejde a síla CIPS systému byla jaksi rozředěna tím, že v březnu 2016 bylo podepsáno mezi institucí SWIFT a CIPS memorandum pod názvem Memorandum of Understanding.
  • V tomto dokumentu se říká, že pro přenos dat bude využívána platforma SWIFT. Takže si s námi někdo hraje na schovávanou a CIPS tedy ve skutečnosti žádnou alternativou není. Se 150 dalšími systémy, napojenými na SWIFT se stává CIPS jakýmsi podsystémem SWIFT, který může využívat rovněž data týkající se pohybu peněz po zeměkouli. Čínská alternativa jako „alternativa“ je tedy mrtvá.

Co ruská alternativa?

Zmínili jsme, že operace v ruském platebním sytému jsou drahé, každá transakce je zatížena poplatkem 5 centů. A systém není funkční mezi 21. hodinou večerní a 5. hodinou ranní. Platební karty MIR jsou funkční, ale terminály byly napadeny rafinovaným virem. Ten je rezistentní na antivirové programy a je to poprvé, kdy byl v Rusku takto zákeřný a obtížně odstranitelný vir identifikován.

Multipolární systém jako naděje? Mince spíše má obě strany stejné!

Zdá se, že finanční aktéři ovládající chapadla mocné chobotnice tahají za nitky a svět reaguje jen pomalu na pozvolné změny globální mocenské architektury. Poslechněme si Henryho Kisingera, který nám oznamuje, že máme zapomenout na naši národní identitu, na hranice jednotlivých evropských států ZDE.

Navzdory úmyslům vytvořit protipól k Západu lze pouze konstatovat, že jak Čína, tak Rusko jsou nadále zapojeny do unipolárního modelu postbreton-woodského mezinárodního finančního systému, tedy toho, co z něj zbylo.

Rozdělení světa na 3 sféry vlivu jako předzvěst Nového světového řádu s bloky NATO – Západ, země BRICS a ostatní části světa připomíná Orwellův román 1984, kdy George Orwell píše o Eurasii, Eastasii a Oceánii. Stejně jako v Orwellově románu jsme chyceni do zajetí, ve kterém už nevíme, s kým a které konflikty a které operace pod falešnou vlajkou jsou vedeny, protože vše nakonec slouží jenom jednomu cíli – samotná vládnoucí oligarchie přitom nikdy není zpochybněna.

Henry Kisinger ve výše citovaném videu řekl:

 Ty, které my v Americe nazýváme teroristy, jsou ve skutečnosti lidé, kteří odmítají stávající mezinárodní systém.

Mezinárodní systém je v tomto případě reprezentovaný institucemi, jako jsou NATO, Světová banka, Mezinárodní měnový fond a SWIFT, ale také jejich protějšky z alternativy, která si říká BRICS. V konfliktu Západ – Východ jde jen o to, jak se pokusit nahnat masy do regionálních bloků, které jsou opět součástí plánu globalizátorů. A je jedno, zda bude konečný cíl realizován přímým dosažením jedné světové vlády, nebo oklikou, přes údajné rivaly jako SWIFT a CPIS, Světová banka a banka BRICS. Všichni jsou totiž součástí stejné mince, podobně jako jím byl byl experiment, v němž soupeřil bolševismus a nacismus. Za oběma totiž stál Wall Street. A ten tahá za nitky. Bude-li francouzským prezidentem zvolen 39letý investiční bankéř, který pracoval pro Rothschilda, tak už se elity ani nesnaží skrývat svou aroganci a neobtěžují se nabízet někoho, kdo by působil alespoň trochu věrohodně.

Nemáme-li už po ruce komunismus, je zapotřebí znovu vydupat ze země nepřítele. Tentokrát v duchu „Střetu civilizací“ a zástupných náboženských válek, které mají přikrýt hlubokou krizi imperialistického postkapitalismu.

V Evropě k tomu slouží uměle vyvolaná migrantská krize, finanční systém podkopávající zdravé jádro reálné ekonomiky a umožňující financování pašeráctví a obchodu s lidmi přes NGO, pokus o vyvolávání náboženské války mezi muslimy a křesťany, a samozřejmě největší a věčný strašák: Rusko. Aby mohl být prostřednictvím státního teroru, který začíná pronikat do všech sfér našeho života za účelem omezování našich svobod, potichu sledován cíl: Likvidace zbytků národní identity a redukování lidstva na podřízenou snadno identifikovatelnou masu. Přesně v duchu toho, co nám otevřeně říká Henry Kisinger.

Poznámka na závěr:

V rakouském Štýrském Hradci již existuje jedna prodejna pečiva, kde není možno platit hotovými penězi. Reportér rakouské televize se v pořadu vysílaném přede dvěma dny vyptával zákazníků na jejich názor. Dle toho, co uvedla televize, většina zákazníků s tím nemá problém. Je to „cool“. Moderní, rychlé a není potřeba se špinit penězi. Aby byl splněn požadavek na „vyváženost reportáže“, zazněl také jeden negativní ohlas: Byl to, jak jinak, důchodce.

Dnes jsem se v pobočce Raiffeisenbanky v Horním Rakousku, kterou záměrně neuvedu, tázala pracovnice za přepážkou, proč mají otevřeno jenom dopoledne. Sdělila mi, že pracovala v bance na plný úvazek 30 let, avšak v listopadu loňského roku byla přinucena přistoupit na zkrácený pracovní úvazek, jinak by jí čekal vyhazov. Vzhledem k tomu, že v bance nikdo kromě mne nebyl, jsme si mohly popovídat o situaci. Výše uvedenou reportáž ORF považuje tato dlouholetá zaměstnankyně banky za propagandu za účelem postupné plíživé likvidace hotovostního placení. A přiznala se mi, že se vyhýbá placení kartou, a dojdou-li jí peníze, zásadně není líná si jít vybrat hotovost do bankomatu, aby mohla platit hotově.

Zdroje:

http://www.rt.com/business/382017-russia-swift-central-bank/

http://www.konjunktion.info/2017/04/aiib-brics-und-co-wenn-alternativen-keine-wirklichen-alternativen-sind/

http://rbth.com/business/2017/03/20/russian-atms-catch-new-virus_723391


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
30. 4. 2017 19:00

Tohle se mi libi nejvice :
„….Nemáme-li už po ruce komunismus, je zapotřebí znovu vydupat ze země nepřítele. Tentokrát v duchu „Střetu civilizací“ a zástupných náboženských válek, které mají přikrýt hlubokou krizi imperialistického postkapitalismu….“

Jen tak dale, soudruzko Polheimrova. Nepolevujte. Co znamena jeste dalsich 40 let marneho boje za vznesenou vizi, kdyz vesmir je nekonecny a svoboda lidstva je nejvyssi ideal, ze ano. :-)
Jenom ze, islamsti nabozensti inzenyri lidskych dusi vas mezitim dohnali a predehnali…

Bety
Bety
1. 5. 2017 10:35

Všimněte si, jak se Dana opakovaně raduje nad přívalem muslimů do Evropy. Je to přesně jako by říkala: Když nám chcípla koza, prosím tě Bože dej, aby pochcípali kozy všem okolo. Sami nedokázali zajistit, aby se jiná etnika cítila v jejich „úžasném“ státu spokojeně a tak místo toho, aby se snažili věci urovnat doma, rozsévají pomocí svých neziskovek a svých žoldáckých muslimských teroristů nepokoje kde se dá.
Koneckonců zlodějům se vždycky nejlépe daří když je kolem zmatek, stejně jako je nejoblíbenější pokřik zlodějů: Chyťte zloděje!!! Potíže nastávají, když už jsou zloději příliš profláknutí.

Irena
1. 5. 2017 11:38

http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-31/#comment-43178 Vzhľadom na ohromné straty v Mosule sa USA rozhodli zrovnávať so zemou celé obytné štvrte. Iracký Mosul zostane krvavým bodom na mape Blízkeho východu. Počas útoku na západné časti mestských obytných zón, tieto doslova zrovnávajú so zemou. Lietadlá a delostrelectvo západných spojencov pracujú vo dne v noci a o selektívne údery už dávno nejde. V polopúštnych oblastiach severnej sýrskej provincie Raqqa je ešte možné stretnúť leteckých zameriavačov koalície, ale v hustej mestskej zástavbe v západnom Mosule je to prakticky nemožné. Dokonca aj americké špeciálne jednotky sa tu nevyužívajú – je veľmi pravdepodobné, že by prinášali z pohľadu amerického velenia… Číst vice »