Když dva dělají totéž…

Varování první (TV Nova): Pokud by se objevil někdo, kdo by chtěl na americkou kolonu zaútočit, například rajčaty nebo vajíčky, bylo by to vykládáno podle českých zákonů, tedy jako výtržnictví (až 2 roky nepodmíněně, v případě opakování až 3 roky) či poškozování cizí věci (trest v rozmezí 6 měsíců až 3 roky). V případě, že by pak došlo například k větší potyčce s americkými vojáky, hrozí útočníkovi odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. V případě vážnějších zranění může útočník dostat až desetiletý trest.

Varování druhé (z českého armádního tisku): Avizovaný přesun Strykerů je skutečně signálem nejen pro občany, ale i pro okolní státy, že je Česká republika respektovaným členem aliance, na jejímž území je pohyb vojenské techniky možný. O okupaci se ale v žádném případě nejedná, protože ke vstupu vojsk dojde v souladu jak s mezinárodním právem a plněním závazků vyplývajícím ze smlouvy s NATO, tak s vnitrostátním právem.

Děje se tak na základě článku 10 Ústavy ČR a Ústavního zákona č. 110/1998 Sbírky o bezpečnosti republiky. Naopak: Sabotáže a útoky na ústavnost republiky, včetně pokusů narušit její obranyschopnost, jsou dle § 310 odst. 1 trestního zákoníku sankcionovány v rozsahu 8 -12 let nebo propadnutí majetku. Totéž se týká i pokusu o zničení samostatnosti země. Znění prvního odstavce tohoto zákona bývá mylně vztahováno pouze k době válečného stavu: Citovaný odstavec se ale týká i doby míru.

Trestného činu sabotáže dle § 314 odst. 1 trestního zákoníku se může dopustit ten, kdo by „v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby:

a) mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo

b) způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu“ 

Závěr: Z toho, že česká vězení nejsou plná evidentních výtržníků, vandalů a sabotérů z pietního shromáždění, jež se konalo 17. 11. 2014 na Albertově, jasně vyplývá, že kolona amerických motostřelců požívá v ČR mnohem větší právní ochranu než český, německý, polský, slovenský a maďarský prezident dohromady. A komu se to nelíbí, je podle logiky českých lezců do americké řiti Putinův agent a vlastizrádce.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tožtak
tožtak
18. 3. 2015 22:37

Pokud vím, chodci mají na přechodě přednost a povinnost řidičů je zastavit před přechodem a tu přednost jím dát. Kolik těch chodců bude, už řidič ovlivnit nemůže, že ano. Tož asi tak.

Tribun
Admin
19. 3. 2015 10:59

tožtak napsal

Pokud vím, chodci mají na přechodě přednost a povinnost řidičů je zastavit před přechodem a tu přednost jím dát. Kolik těch chodců bude, už řidič ovlivnit nemůže, že ano. Tož asi tak.

Po prvních dvou třech přejetých nebo zastřelených to bude opravdu jedno.

Petrpavel
Petrpavel
19. 3. 2015 12:38

Nepatří to sem, ale tak trochu … stojí to za to :
http://myslin.blog.idnes.cz/c/454204/mirko-nemcova-jdete-uz-konecne-k-certu.html

orinoko
orinoko
19. 3. 2015 13:01

Almara ze Žďáru vyběhla na osvětlená prkna … a složila další doklad, že ženské nemají v politice co pohledávat.
Modrá soudružka má hranatou tělesnou konstituci, hranatou PTAČÍ budku na krku a v ní hranatý mozek.
Výsledek? Ať si ho udělá každý sám.

orinoko
orinoko
19. 3. 2015 13:14

K článku.
Autorkou „právní báze“ pohybu amerických okupačních vojsk /Německo/ v Armádních novinách je ženská. Tak blbý jako ona dokáže být jen Štětina, Steigerwald a 4 v tanku bez psa.
Stačí jen jediný případ, kdy se právně v české kokotlině začne řešit protest proti pohybu amerických okupačních vojsk po České republice … a sametoví ordneři se nestačí divit.
Na zdánlivé maličKOSTI se už zase bude lámat, ohýbat … anebo vyztužovat český charakter. Možná dojde i k vyhazovům z práce a ze škol. Ať víme, zač je toho loket Bombarďákův samet.

mirror
mirror
19. 3. 2015 13:29

orinoko napsal Almara ze Žďáru vyběhla na osvětlená prkna … a složila další doklad, že ženské nemají v politice co pohledávat. Ale orinoko, Mirka kdysi vypadala jako docela pohledná kočka. Na každém z nás hlodá zub času. Její vina spočívá v tom, že ji nedošlo, kdy včas odejít. Kolik takových případů v politice zůstalo? Jejich poslední štace je Česká televize. Musíte uznat, že Mirka zvládla spoustu odborných výrazů, které byly pro ni jen úryvky zvuku, které spojovala do vět. Oceňte v ní socialistické školství. Absolventka střední zemědělské technické školy se samostudiem propracovala na předsedkyni parlamentu. Podle jednoho starého diskutéra se… Číst vice »

orinoko
orinoko
19. 3. 2015 13:54

Tak tady si dovolím nesouhlasit. Bývalé … naše společné … školství hodlám bránit. Cikáni měli povinnost chodit do školy. Že tady u nás jeden jménem Bílý , ale známý pod krycím názvem Hot Black Bill , vyšel z páté třídy, je už věc jiná.
Socialistické školství neprodukovalo apriorně nemyslící bedny kytu, ale pochybovače. My všichni tady jsme toho živoucím důkazem.
A v čem je ten rozdíl? Almara ze Žďáru nepochybuje. – To se přece dementům na sedmou nestane ani náhodou.

peter.
19. 3. 2015 14:55
Aleš
Aleš
19. 3. 2015 22:17

4 roky socialistického školství jsou dar, ktery mě zachranil.

K. J.
K. J.
20. 3. 2015 21:22

Zajímavé srovnání dvou map:

Mapa z 21. 8. 1968 invaze vojsk Varšavské smlouvy:
http://www.svornost.com/kalendarium-21-srpna-1968-invaze-vojsk-varsavske-smlouvy-do-ceskoslovenska/
(mapa v článku)

Mapa plánované trasy USA konvoje pravdy a lásky „navždy“ 30.3.2015:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/armada-pocita-s-provokacemi-proti-prejezdu-konvoje-usa/1195024
(mapa v článku)

Je zajímavé představit si tu trasu obráceně. Konvoje vyjíždějí ze základen v Německu. V Praze, nebo okolí se přeskupí, rozdělí a vyrazí do Polska a pak dále na východ. Železnice z nějakého důvodu nemusí fungovat… Takový nácvik cesty, ale pozpátku. Možná i test reakce obyvatelstva.

fajt
fajt
20. 3. 2015 21:54

K. J. napsal Zajímavé srovnání dvou map: Mapa z 21. 8. 1968 invaze vojsk Varšavské smlouvy: http://www.svornost.com/kalendarium-21-srpna-1968-invaze-vojsk-varsavske-smlouvy-do-ceskoslovenska/ (mapa v článku) Mapa plánované trasy USA konvoje pravdy a lásky „navždy“ 30.3.2015: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/armada-pocita-s-provokacemi-proti-prejezdu-konvoje-usa/1195024 (mapa v článku) Je zajímavé představit si tu trasu obráceně. Konvoje vyjíždějí ze základen v Německu. V Praze, nebo okolí se přeskupí, rozdělí a vyrazí do Polska a pak dále na východ. Železnice z nějakého důvodu nemusí fungovat… Takový nácvik cesty, ale pozpátku. Možná i test reakce obyvatelstva. jenom technická, operaci Dunaj rozpracoval polský důstojník a dobrovolný agent CIA Kuklinski, sovětské generalitě se líbil a byl v podstatě příjat… Číst vice »

K. J.
K. J.
20. 3. 2015 22:50

fajt napsal
jenom technická, operaci Dunaj rozpracoval polský důstojník a dobrovolný agent CIAKuklinski, sovětské generalitě se líbil a byl v podstatě příjat s jistou úpravou( a pak nadále pracoval pro sovětskou generalitu při tvorbě vojenských doktrin WS ), Kuklinski musel nakonec z Polska prchnout ( v americe za záhadných okolností přišel o obasyny ), dodnes v Polsku budí silné emoce a ostře rozdělujespolečnostina dvá nesmířitelné tábory.

Evidentně odvedl podobně „užitečnou“ práci za 30 grošů, jako Josef Swiatlo, necelých 20 let před ním.

trackback
23. 3. 2015 6:15

[…] article originally appeared at Outsider Media. Translated for RI by Anthony […]

trackback
23. 3. 2015 17:06

[…] article originally appeared at Outsider Media. Translated for RI by Anthony […]

trackback
23. 3. 2015 17:57

[…] “ Si alguien trata de atacar el convoy con elementos tales como tomates o huevos, sería clasificado como una molestia pública , de acuerdo con la legislación checa” o “daños materiales”, ha informado la televisión local canal de televisión Nova, posteriormente citado por el sitio web Checa Outsider Medios . […]

trackback
23. 3. 2015 21:24

[…] “En caso de que alguien intente atacar al convoy con objetos como tomates o huevos, se clasificaría como una alteración del orden público, según la legislación checa”, o “daño a la propiedad”, ha comunicado el canal de televisión local TV Nova, citado posteriormente por el portal checo  Outsider Media. […]