Když je málo oleje, tak se olej doleje II

Spolu s tím, jak Kyjevu zase dochází dech a u Delbaceva mele z posledního, v USA sílí chuť vyzbrojit Ukrajinu útočnými zbraněmi. Tomu nelze rozumět jinak, než jako potvrzení toho, že Rusko mělo od počátku pravdu, když tvrdilo, že USA chtějí Ukrajinu zahrnout do své sféry vlivu, a že se při snaze tohoto cíle dosáhnout nebudou USA ohlížet na mrtvé a zraněné, ani na zničené domy a továrny. Když se buduje impérium, na nějakou tu krvavou třísku se nehledí. Místo snahy o příměří otevřená snaha po eskalaci konfliktu. Jenže tento přístup Washingtonu nebude ve svém důsledku znamenat nic jiného než zelenou pro Moskvu, která už se nebude muset žinýrovat a bude moci rozjet vojentorg na plné obrátky. A tedy další eskalaci konfliktu. A protože ve Washingtonu nemohou být tak hloupí, aby jim to nedošlo, logicky z toho plyne, že právě toho je jejich cílem. A proč? Z tak „ušlechtilých“ pohnutek, jako je hamižnost a touha po moci.

Nesmíme ale přitom zapomínat ani na to, že o dodávkách cepů a sudlic ve Washingtonu určitě nepřemýšlejí, že mají na mysli zbraně mnohem modernější a výkonnější, které je ale zároveň obtížné ovládat a jejich obsluha se musí vycvičit, tedy zbraně, které ukrajinská armáda cvičená v používání zbraní sovětské provenience nebude schopna používat. Co z toho plyne? Že kromě zbraní budou USA muset dodat i personál, který je buď bude přímo používat, nebo v jejich používání bude cvičit Ukrajince. A ať už to bude formou soukromé korporace typu Academi (bývalý Blackwater), nebo servisní organizace z východní Evropy typu Česká republika, Polsko, Litva, v každém případě půjde o přímé zapojení USA do války na Ukrajině, což zpřevodováno přes NATO znamená, že i naše. Můžete se na to dívat zleva zprava, shora zdola, ale pokud jste alespoň elementárně příčetní, nic dobrého na tom neuvidíte. Nevím jak vy, ale já nechci ani umírat ani zabíjet jen pro větší slávu Impéria.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
3. 2. 2015 15:55

Výborná příležitost pro naše „odborníky“ na téma Ukrajina. Pazderku, Schwarzenberga, Urbana, Peheho, Halíka, Dolejšího (toho z Blistů), Fištejna, Gabala a stovky další jejich přitakačů s červenými kartami nasadit do první linie! Nasadit, ne je nechat kecat z teplého domova. Ukrajině sice nepomůžou, ale nám by svým odchodem navždy pomohli určitě.
Já vím, takhle to nikdy nechodillo a chodit nebude. Tak se aspoň těchto všímejme a pamatujme si…

peter.
3. 2. 2015 17:28
nikdo
nikdo
3. 2. 2015 18:09

Jedna věc jsou zbraně a druhá peníze. Myslel bych si, že Ukrajina buď dostane ze Západu co potřebuje, nebo nic. Ale ne. Tu miliardu, tu půl, teď záruky, pak se peníze stopnou… Já mám dojem, že Západu jde o dlouhý konflikt s velkými škodami a množstvím mrtvých. A pravděpodobný důvod je vytvořit spálenou zemi, kterou vyhraje Rusko (proruské hnutí), a Rusko ji bude muset za velké peníze sanovat, neboť když to neudělá, zklame jak vlastní nacionalisty a značnou část obyvatelstva, tak proruské polní velitele na Ukrajině. Ukrajincům se sice do boje moc nechce, ale zatím postačují ti co bojovat jdou… Číst vice »

cnemo
3. 2. 2015 19:46

>přímé zapojení USA do války na Ukrajině, což zpřevodováno přes NATO znamená, že i naše. Pokud není naše elita úplně hloupá, žádné větší zapojení do války v UA (kromě obvyklých bezzubých „misí“ našich žoldáků) nedovolí. Kdo by proboha bojoval? Ono je něco jiného manifestačně volit senilního pankového Knížete a vést hrdinné řeči zpoza klávesnice a nebo jít někam válčit. Můj malý průzkum (29 lidí) dopadl zajímavě https://nautilus2.wordpress.com/2014/12/07/na-ci-strane-budete-bojovat/ Za režim by se postavili 2 respondenti, zbytek by se tomu chtěl vyhnout. Alarmující je skoro 40% lidí, kteří by se chtěli zúčastnit odboje:) Nedělám si iluze o reprezentativnosti ale zároveň mám ještě… Číst vice »

zajoch
3. 2. 2015 20:13

Nehledě na zavedení sankcí proti Rusku, společnost BP (dříve British Petroleum) se předem nezříká investování do ruské ekonomiky. Řekl to její prezident Robert Dudley. Objem vloženého kapitálu se může dále zvýšit. Podle jeho názoru je Rusko mimořádně důležitým producentem ropy a plynu, prfoto nejsou sankce velkým problémem pro společnost. Horší je to s nízkými cenami za ropu.
Celkový objem investic je přibl. 20 miliard USD, oproti dříve předpokládaným 24 až 26 miliard.
http://www.vestikavkaza.ru/news/Sanktsii-ne-otpugnuli-BP-ot-investitsiy-v-Rossiyu.html

fajt
3. 2. 2015 21:03

Starý doktor napsal

http://warfare.blog.cz/1502/the-washington-times-skryte-nahravky-zhadzuju-hillary-clinton-ohladom-vojny-v-libyi

je zahadou, proc Kreml nechal plukovnika tak snadno padnout ( mel by dnes v Africe spojence jako cumel ) – a mozna bude neco pravdy i na tom, ze Muammar zije a ted poskytuje ( tedy spolupracuje ) takove mnozstvi informaci a kontaktu, kte kterym by nebyl jako vudce dzamahireje nikdy svolil … borok jeho dvojnik. ..)

Aleš
Aleš
4. 2. 2015 6:06

Co můžeme čekat od eskalátorů než eskalaci. Návštěva Obamy v Rijádu má okamžitý dopad na růstu cenu ropy. Nejlevnější benzinka Moravy dnes zdražila o 30 haléřů. Zvednutý vítr před bouří. Petrpavel: Výborný postřeh. Všímejme si. Až přijdou změny a dotyční budou tvrdit něco jiného, než tvrdí dnes, podle toho jak se jim to bude hodit. Štětináč zůstane štětináčem, bratrstvo rezavé klíče rezavými klíči a rychlé pípy zůstanou rychlými pípami. Přestože se budou snažit tohle zakrýt. Cnemo: Vidíte, že to jde psát i slušně. Už minule to bylo docela slušné, ikdyž jsem jisté známky odlišného náhledu na věc prezentoval. Není to… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
4. 2. 2015 6:42

http://www.halonoviny.cz/articles/view/33839094
Uvědomují si tohle voliči Babišova ANO?
Oligarchy v cizí zemi podpoří našimi penězi, plebs (z jeho pohledu) u nás nikdy!
Blahoslavení (jeho voliči) chudí duchem…

fajt
4. 2. 2015 8:35

http://ukraina.ru/news/20150204/1011991208.html – jen at to zoufalec Obama udela a legislativne deklaruje a pak i nasledne posle emericke zbrane na Ukrajinu ( v podstate by organizaci OSN i s jeji bezpecnostni radou navzdy pohrbil ) – neskutecne tim uvolni ruce Rusku – to by neznamenalo jenom moznost prime vojenske podpory dodavek zbrani na Ukrajine, ale v celem svete, kde by se Rusku v zajmech jenom zachtelo, tr. takovy Ortega by vojensky bezpecnostni dohled nad vystavbou kanalu od silne motivovanych protiamerickych bojovniku rozhodne uvital, to same urcite i Maduro, tady by asi pata americka kolona ( i s americkymi poradci ) zhasla… Číst vice »

petr
petr
4. 2. 2015 10:06

Peter Staněk „Jak se svět vyvíjí“ – http://energieupramene.blogspot.cz/

r.m.
r.m.
4. 2. 2015 15:23

mimochodem, Česká televize už ve zpravodajství běžně používá záběry ukrajinců pálících z dalekonosných obrněných houfnic made in USA
celá jednotka pěkně a s už vycvičenýma domorodcema