Když sedmička šťastná není

Let Malajských aerolinií MH 17 prováděný Boeingem 777 šťastný nebyl. Šťastná není ani zpráva o něm, o nešťastných cestujících a jejich blízkých nemluvě. Latiník by řekl: Dies nefastus, nešťastný den, kdy byl .Boeing sestřelen. Dnes se vyrojily zprávy o tom, že ruka, řídící sestřel, je až kdesi v Moskvě.

Obvinění stranou. Zajímalo by mě, který řídící letového provozu přebíral let MH 17 a vedl ho nad zónu bojových operací? Ruský, povstalecký, nebo ukrajinský? Také by bylo zajímavě vědět, proč povstalci používali vojenská pojítka, která Ukrajina natáčela, jako kdyby šlo o studiový rozhovor. Zajímalo by mě, kde se vzalo družstvo povstalců, secvičené k sestřelu byť pomale letících vzdušných objektů, a v neposlední řadě by každého zajímalo, proč realizací „dovozu Buku“ z Ruska byla pověřena snad malgašská tajná služba, která import BUKu a následný export lidově řečeno zvorala. Snímek tahače se scházející  raketou je totiž hlavním důkazem. Lhostejno, že každý uživatel rakety by její užití zakamufloval, na což stačí rekvizitář s trochou papírmaše a natřený válec z lepenky.

Měl jsem za to, že raketa, letící do deseti kilometrů ke zničení cíle je naváděna především tepelným čidlem, ergo destruuje pohonnou jednotku. Nelze ovšem vyloučit, že vývoj pokročil, a dnes čidlu stačí i  navlhlé  ponožky pilota stroje. Čtenář se musí smířit s tím, že to, co vypadá jako otvor po palubní zbrani jiného letounu, jest otvorem, který vznik odlišně. Dosti bylo pochyb. Zbraň byla sice původně z produkce SSSR, leč střílel Ukrajinec. Lhostejno, zda vládní či protivládní, a  to na cíl v ukrajinském vzdušném prostoru. Biškek, Moskvu či Tarnopol tedy raději  z ničeho nevinit.

P. S. Odpálený Buk, pokud se nemýlím, dosti brutálně spaluje vegetaci pod raketou. Proto se cvičí v pustinách, třeba v Kazachstánu. Najít přesnou pozici odpalu nemuselo být tedy v červenci 2014 obtížné. Vegetace je spálená a sežehnutá v kruhu. A kde kruh, tam odpaliště.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
29. 9. 2016 6:03

Dobrý postřeh. Vyšetřování se nápadně podobá vyšetřování událostí 11. září. Jen místo velice rychlého odklízení trosek WTC 1,2 a 7 nikoho nenapadlo hledat kruh spálené země. Ale to jasné okamžité určení viníka, přestože neexistují žádné důkazy potvrzující oficiální verze. Příští rok je 2017…

hudryper
hudryper
29. 9. 2016 6:29

Ona mezinárodní „komise“ je vlastně spoluviníkem úkladné vraždy skoro 300 lidí . Až se Ukrajina stane zase normálním státem,vyjdou na povrch dokumenty,jež určí jednoznačně nejen ty,kteří ten zločin provedli,ale hlavně ty,kteří jej naplánovali a dali pokyn k jeho uskutečnění. Tato operace pod cizí vlajkou měla být podle Pjakina signálem pro vyvolání války s Ruskem. Nejspíš proto,že byla zpackaná a Rusové okamžitě v pohotovosti,tak se v plánu nepokračovalo a nyní musí být komisaři slepí,hluší a hlavně preferovat jako klíčový důkaz záběr videa na náklaďák s chybějící raketou.Že je na snímku jasně vidět reklamní tabule servisu vyskytujícího se na známém místě pod… Číst vice »

Irena
29. 9. 2016 8:22

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2804299
Vyhrožujou sv…
Госдеп США: Россию ждут удары по городам и крушения самолетов

Irena
29. 9. 2016 8:23

Irena napsal

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2804299
Vyhrožujou sv…
Госдеп США: Россию ждут удары по городам и крушения самолетов

https://cz.sputniknews.com/svet/20160929/3889399/Ministerstvo-zahranici-USA-Moskva-utoky-extremiste-ruska-mesta.html

Aleš
Aleš
29. 9. 2016 8:45

Hodně věcí vychází na povrch až v době: Kdy už hodně lidí zapomnělo. Když už umřou nebo jsou staří pamětníci. Kdy už to ničemu nepomůže. Kdy už to nikoho nezajímá. Je jasné, že zčásti se to gaunerům podařilo i teď, od událostí již nějaký čas uplynul a negativní důsledky již nezvrátíme. VTTIP bude v tom, že tentokrát bude mnohem kratší doba mezi činem a odhalováním pravdy. A to bude mít grády, i když možná v době konzumní otupělosti celého euroatlantického prostoru trochu menší, než bychom si asi přáli. Dění na Ukrajině a v Sýrii jsou snahou o vyvolání války s… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
29. 9. 2016 9:18

Chtěl bych upozornit na tiskovku s výrobcem ruského zařízení radarové kontroly na kterou zde dala odkaz aram. Na tiskovce bylo jasně řečeno, že rusové byli schopni zaměřit jakýkoliv cíl min. do cca 2 m velikosti (na příkladu s dronem z kompozitů- de facto větší model letadýlka), a raketa BUKu má kolem 5 m délky a je kovová a efektivní odrazovou plochu má podstatně větší. Na TK bylo také jasně řečeno, že ze strany JV, V (od území RF) nebyl v prostoru žádný další letoun vyjma dvou civilních. Také sdělili, že zjistit podobné fakty z Ukroruiny strany (údajně) nebyli tak přesně… Číst vice »

hudryper
hudryper
29. 9. 2016 10:50

Martin (už bez taky m) napsal
Ještě ale nepřišla ona „správná chvíle“ – nejspíše.

Ta chvíle je ale na dosah. Fakta v rukou protivníků zůstanou zřejmě ještě chvíli nezveřejněny,ale
jen do té doby,než by se podařilo neoconům zaútočit tak,že by nezbylo než odpovědět. Půjde zřejmě í o to druhé malajsijské letadlo ,které se svými 10 čínskými vědci na řízení raket nesmělo doletět do Pekingu a v neposlední řadě i o 9/11. Vykřikovámí Kirbyho a vyhrožování teroristy v
samém Rusku – to je už přímo projev naprostého zoufalství z nepřetržité série neúspěchů.

Tribun
Admin
29. 9. 2016 13:02

Ptal jsem se podobně a bylo mi vysvětleno, že se ptám nevhodně a že takhle by se žádný slušný člověk neptal. Ale dávno už mne nepočítají mezi slušné lidi, tak se budu ptát dál.

peter.
29. 9. 2016 15:09

Reakcia Zacharovej:
https://cont.ws/post/385907

peter.
29. 9. 2016 19:43
Dana
Dana
29. 9. 2016 21:27

Vojin Dana se nestara o pomatene Ukrajince, kteri se masakruji mezi sebou. . Opolcenci jsou pomateni o mnohem vic, protoze odtrzeni od Ukrajiny si uz zrejme nepreje ani Putin.. Jeho instigovani prestalo, Donbass mu za ty mezinarodni dopady nestoji. Myslim, ze jim pomahal stejne jen naoko, jakoby z vlasteneckeho presvedceni, vedouce, ze jsou to bridilsti fanatici. Ty slavne bile nakladaky s ruskou humanitarni pomoci byly poloprazdne. Jinak dohady o sestreleni MH 17 vubec nectu, protoze bylo od zacatku jasne, ze letadlo omylem sestrelili rebelove z Donbassu, jak se sam usvedcil Igor Girkin, vam asi znamy jako Strelkov. . Kratce pred… Číst vice »

Pocono
Pocono
30. 9. 2016 12:11

Dana napsal Vojin Dana se nestara o pomatene Ukrajince, kteri semasakruji mezi sebou. .Opolcenci jsou pomateni o mnohem vic, protoze odtrzeni od Ukrajiny siuz zrejme nepreje ani Putin.. Jeho instigovani prestalo,Donbass mu za ty mezinarodni dopady nestoji.Myslim,ze jim pomahal stejne jen naoko, jakoby z vlasteneckehopresvedceni, vedouce, ze jsou to bridilsti fanatici. Ty slavne bile nakladakys ruskou humanitarni pomoci byly poloprazdne. Jinak dohady o sestreleniMH 17 vubec nectu, protoze bylo od zacatku jasne, ze letadlo omylem sestrelili rebelove z Donbassu,jak se samusvedcil Igor Girkin, vam asi znamy jako Strelkov. . Kratce pred oficialnim hlaseni o padu letadla informoval Girkin na ruske… Číst vice »

Dana
Dana
30. 9. 2016 13:06

Pocono napsal
A proč teda musíte mermomocí komentovat, když to nečtete? Schýza, nebo grafomanie? :-)))

Ale kdez, Pocono.
Precetla jsem si prvni prispevek a mela jasno.
:-)

Martin (už bez taky m)
2. 10. 2016 7:53

Dana napsal Ale kdez, Pocono. Precetla jsem si prvni prispevek a mela jasno. Ale jistě, vy přece máte jasno vždy, ani střípek pochybností… K smíchu – kdyby nešlo o tolik mrtvých, kteří byli LIDMI. Ano, na obou stranách jsou kromě normálních i různí „povedení týpkové“… Soudím ale, že na opolčenecké straně je jich podstatně méně. Proto také museli najatí vrazi začít zabíjet ty, kteří se díky osobnostním kvalitám projevili a vypracovali ve schopné velitele a možné vzory obyvatel. Ale vzory a hrdinové jsou nejlepší mrtví, že… Nebudu zmiňovat dvě z tajných služeb „světového formátu“ které mají v podobném konání světové… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
2. 10. 2016 8:10

Idiotské navěsení „akce“ na RF po úspěšné Olympiádě svědčí o pokračovacím rukopisu jak neocons, tak jimi dosazených „elit“ (společenského dna) „povýchodnělého Západu“. Jedna banda, jeden zcela zřetelný rukopis. Stejná surovost, stejný cynismus, stejné „kolaterální ztráty“, stejné „omluvy“. Všude kde jste vlezli onu „svoboděnku“ „vyvážet“. U nás k vašim „elitám“ patří zejména TOP 09 – také zcela bez skurpulí, bez svědomí, ne s hroší kůží- ale přímo s kanáloidním xichtem… Ten rukopis je nezaměnitelný, a je hořce smutné, že právě zejména „Východ“ Evropy (vždy jsme byli Střed) je po zkušenostech se „svými“ režimy schopen vše jasně a zřetelně vidět. Naivita US… Číst vice »