29. 9. 2016 proběhlo předání iniciativy „VODA 300“ politikům

Z tiskové zprávy Iniciativy „VODA 300“

Materiály k situaci kolem vody v České republice a francouzský dokument Jak korporace bohatnou na vodě? na DVD byly osobně předány dne 19.9.2016 poslancům, senátorům a členům vlády na podatelnách senátu a poslanecké sněmovny. Nejvyššímu státnímu zástupci a ochránkyni veřejných práv byly zaslány. Iniciativa oslovila také Evropskou komisi, velvyslance některých zemí, protikorupční nadace a Bezpečnostní informační službu.

Vzhledem k jednání politiků ODS za posledních 20 let dostali iniciativu VODA 300 ve sněmovně jen p. Fiala a p. Němcová a v senátu p. Kubera a p. Svoboda. Je na nich, zda ostatní členy ODS s iniciativou seznámí. Vzhledem ke svému jednání nedostali iniciativu také 3 členové senátu za ČSSD – Miloš Malý, Martin Tesařík a Jaroslav Palas. I v jejich případě by šlo o plýtvání peněz lidí, kteří se na materiály a dokument složili. V rámci politických stran dostali v některých případech dva politici jedno DVD.

Po předání dokumentů politikům v rámci iniciativy VODA 300 proběhla tisková konference. Na tiskové konferenci vystoupil Ing. Radek Novotný, autor projektu Pravda o vodě a 2 zástupci měst, kteří léta brání vodárny proti pokoutnému procesu instalování soukromého penězovodu mezi vodárnu a občany. Zástupci médií a veřejnost byli seznámeni s iniciativou VODA 300 a tím, jaké informace obdrželo 300 politiků, na tiskové konferenci v Bussiness centru PVA EXPO PRAHA, Praha v rámci veletrhu FOR ARCH.

Tiskové konferenci byl přítomen ministr životního prostředí Richard Brabec, který vyjádřil podporu iniciativě VODA 300 a sdělil: „Iniciativu VODA 300 podporuji a naplnění cílů iniciativy považuji za zásadní pro řešení všech důležitých otázek souvisejících s vodou v České republice.“

V rámci iniciativy VODA 300 se 165 občanů složilo částkou 150. 450 Kč. Za tuto částku společně koupili 300 vrcholným politikům, kteří rozhodují v ČR o tom, jak a pro koho je nastaven systém hospodaření s vodou, 177 ks dokumentu „Jak korporace bohatnou na vodě?“ na DVD a společně politiky vyzvali k nápravě a jednání v zájmu státu a jejich občanů. Doložili politikům, že jejich požadavek nápravy je zcela legitimní. Pokud politici pracují v zájmu státu a jeho občanů, pak obsah iniciativy VODA 300 nemohou ignorovat.

Související články:

Ing. Radek Novotný, autor projektu PRAVDA O VODĚ

www.pravdaovode.cz

www.facebook.cz/vodalidem

Staňte se fanouškem a šiřte informace o vodě lidem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments