Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí potavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku taranovala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. Že irácké jaderné zbraně (které nikdy neexistovaly), ohrožují život na planetě zemi – a je proto nezbytné Irák vojensky napadnout (a zabít přitom jeden milion Iráčanů). Že Sýrie vraždí své vlastní občany smrtícím plynem (celým světem oběhly v roce 2018 vyděšené oči desetiletého chlapce ze syrského města Dúmá, kterého se právě chápou tři hromotluci a s křikem „Plyn, plyn“ mu na hlavu lijí hektolitry vody, což mělo ilustrovat záchrannou zdravotnickou akci  těsně po syrském plynovém útoku, ale ve skutečnosti ilustrovalo úlek chlapce, kterému řekli, ať si do tělocvičny zajde po cukroví, a on se místo očekávaného cukroví dočkal, coby dětská oběť syrského vraha prezidenta Asada, své první nedobrovolné a světové televizní role).

O desítkách, stech  a tisících podobných lží psali a píší stateční lidé do internetových neoficiálních webů, protože nic lepšího, než ty weby, neměla a nemá chudobná pravda k dispozici. Ale moc byste se mýlili, kdyby i tahle skromná svědectví o světové lži její pány až k nepříčetnosti nedráždila. A to zrovna tak, jak dráždí šlechtického pána pravda, kterou o něm mezi podhradním lidem šíří kurážný čeledín.

Vadí jim – a moc. Touží totiž po tom, aby jejich lež byla už od pohledu hladká a  bez poskvrnky, a hlavně, aby vypadala ještě důvěryhodněji než pravda. Protože jen tak poslouží lež svému účelu, jímž je lidi klamat, obelhávat, a to, co jim škodí, zobrazovat jako jejich dobro a prospěch.

A tak se na to poslední, co pravdě do dnešního dne v západním světě ještě zbylo, chystá zničující útok. Nejdřív ze všeho se provede to pravé goebbelsovské: LEŽ SE PROHLÁSÍ ZA PRAVDU A PRAVDA SE PROHLÁSÍ ZA LEŽ. Nalepí se prostě na pravdu štítek LEŽ a na lež štítek PRAVDA a rozhodí se po světě těch štítků takové miliony, že se lež skutečně stane pravdou a pravda lží.

A kde a kdy se s tím začne?

Nuže: V zemích EU, kde se toto nové hnutí zahajuje, je jeho start stanoven už na první den nastupujícího Nového roku. Je samozřejmě zacílen – kam jinam, když pravda má ze všech médií k dispozici jen ten internet – na internetové alternativní weby. Jde o dva plány české komisařky Věry Jourové, z nichž jeden nese název Democracy Action Plan, čili Plán na obranu demokracie, a druhý Digital Services Act, čili Zákon o digitálních službách.

S Plánem na obranu demokracie seznámila Jourová  novináře už ve čtvrtek. Plán je, jak komisařka v úvodu prohlásila, čím dál více spojen s digitálním světem a je rozdělen do tří hlavních oblastí, jimiž jsou:

  • Boj proti dezinformacím
  • Propagace svobodných a spravedlivých voleb
  • Posílení svobody a plurality sdělovacích prostředků

Český čtenář, který se už dávno naučil číst mezi řádky, si z toho samozřejmě už dokáže vyluhovat, že nejde skutečně o nic jiného než o ono potlačení neoficiálního informování na internetu, zvlášť když v preambuli k plánu se ta pravda vyslovuje nezastřeně slovy, že si „nemůžeme dovolit, aby byla naše společnost manipulována“. Nu a ona třetí oblast plánu, označená jako Posílení svobody a plurality médií, představuje v prosté lidské řeči nasypání 5,1 milionů eur do oficiálních médií. Zřejmě se ukazuje, že miliardy dolarů, které do nich v boji proti pravdě chudobných internetových médií sypou Sorosové, Rotschildové a Bakalové, jaksi stále nestačí.

A jak se boj proti neoficiálním webům povede? Uvažuje, že se jim omezí či úplně zakáže zveřejňování jakékoli obchodní inzerce, čímž se tzv. vyhladoví.

Ale to všechno už bude obsahem druhého plánu, čili tzv. Zákona o digitálních službách, ve kterém bude jistě, stejně jako je tomu už v existujícím Plánu EU na obranu demokracie před hybridními hrozbami z března t.r., zakotven též požadavek, aby informace, které se nekryjí s informacemi vládními, a informace tzv. nenávistného obsahu byly vyhledávány a mazány. S tímto digitálním plánem seznámí komisařka Jourová veřejnost 15. prosince 2020, jako dárečkem, který EU nadělí svým občanům pod stromeček.

 

 

4.9 13 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
6. 12. 2020 12:44

Našel jsem tuto zajímavou zprávu, za pravdivost neručím: https://www.fondsk.ru/news/2020/12/05/o-shturme-specnazom-armii-ssha-amerikanskogo-konsulstva-vo-frankfurte-na-majne-52399.html a nechal jsem ji přeložit počítačem: K útoku amerických spec. sil na americký konzulát ve Frankfurtu nad Mohanem Ve Spojených státech se po prezidentských volbách blíží poslední bitva. 14. prosince by se mělo uskutečnit konečné hlasování volební školy, ale zdánlivě rozhodnutý výsledek ve prospěch Bidena se stal náhle problematickým. Na konci listopadu řada sekundárních informačních zdrojů uvedla, že údajně zaútočily americké speciální síly na konzulát USA ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se nachází největší zahraniční kybernetické centrum CIA, které se podílí na ovlivňování světových informačních procesů. Během přestřelky došlo k obětem.… Číst vice »

Last edited 2 let před by Botičky od Diora
orinoko
orinoko
6. 12. 2020 14:42
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
6. 12. 2020 15:25

Počkej, ta demonstrace v Praze co prý běží online, ta je … skutečná???
Pražáci mě tentokrát zklamali kladně.

orinoko
orinoko
6. 12. 2020 15:42

Já nemám účet na fejsbúúúku, takže jsem měl omezený přístup. On line běžely dvě demonstrace. A vlastně jsem se tam dostal odkazově z úplně jiného místa. Částečně jsem viděl a slyšel ale obě. Dál jsem se tím nezabýval.