Komplikace s výběrem „mučedníků“

Jak se zdá, má tzv. Západ komplikace s výběrem „mučedníků“, rozumějme s lidmi, kteří jsou prezentováni jako oběti evropských států, které jsou v klatbě. Vzpomeňme na děvčata z Ruska, která si říkala Pussy Riot. Člověk nemusí být ani extrémně prudérní, aby znejistěl nad morálními kvalitami dívek, které pod tímto jménem „bojují v za demokracii“. Kromě toho, že byly odsouzeny za výtržnictví a nenávist k církvi (jedna z nich také kvůli účasti na nepovolené demonstraci, a později za to, že nenastoupila trest veřejných prací), měly také jiné problémy se zákonem – mnohem hrubšího ražení.

Je dobré si v této souvislosti připomenout, jak dopadl řidič Roman Smetana, odsouzený za to, že fixem čmáral po předvolebních reklamách na vozech MHD a přidělal tykadla místopředsedovi Langrovi. Soudkyně Langrová (žena Langra), jej pak odsoudila k veřejným pracím, později šel Smetana i do vězení. To byl opravdu politicky motivovaný čin a dle mého i proces, ale nezaznamenal jsem ani pokřik našich aktivistů, ani intervence EU.

Dalším pokusem vytvoření mučedníka je Navalnyj. Mimo jiné i ruský aktivista. Informace, které o jeho aktivitách přináší například ČT, jsou polovičaté a jednostranné. Alexej Navalnyj byl odsouzen za mnohamiliónovou zpronevěru a později za urážku vojáka veterána. Byla to vždy politika či kriminální skutek? Později na sebe A. Navalnyj upozornil ještě otravou, jejíž okolnosti byly tak podivně, že se k nim asi nemá smysl dál vyjadřovat. Rusové jej tedy zároveň postavili před civilní soud a zároveň otrávili? Bez komentáře.

Dalším vybraným „mučedníkem“ je Roman Pratasevič. Běloruský občan, který marně žádal o politický azyl v několika evropských státech, mimo jiné v Polsku. Proč neuspěl?

I vzhledem k jeho zadržení bylo zřejmé, že důvodem zatčení nebudou asi jen kritické články v novinách. Podle kanadského serveru Canadanfiles.com je prokázáno, že Pratasevič strávil část svého mládí v neonacistickém praporu Azov, bojoval na Ukrajině, kde se také údajně dopustil násilných zločinů, a to i proti civilistům. Jeho fotografii ve zbrani otiskl dokonce časopis Azova, a to na titulní straně. (Ta fotografie je oficiálními zdroji Západu zpochybňována jako kremelská propaganda – pozn. edit.) V současné době probíhá vyšetřování jeho aktivit v zmíněném uskupení. Myslím, že není obvyklé, aby dvacetiletý člověk šel dobrovolně bojovat do neonacistického praporu za obranu demokracie.

Existují tedy dvě možnosti. Buď si média vybírají čisté lidi, kteří čelí ve svých (i jiných) zemích spiknutí a mají pravděpodobně i dvojníky, anebo si média vybírají stručně řečeno zločince a ty nám pak, s patřičným vysvětlením, představují jako mučedníky. Kdo se v tom ale má vyznat.


Stanův komentář: Mě ještě vzhledem k tomu, co teď Pratasevič páchá, k jeho osobě napadá ještě jedno vysvětlení, rád bych si ale počkal na to, jaký trest mu napaří, a jestli si ho nakonec bude muset odsedět…

4.8 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hudryperman
Hudryperman
23. 6. 2021 8:20

Správná úvaha Stane. Když jsem viděl tu televizní dokonalou prezentaci vlastizrádných Bělorusů nemohl jsem se zbavit dojmu,že mezi nimi je i místní „sám vojak v poli“. Když jsou totiž konspirační aktivity prezentovány televizním divákům skoro jako telenovela,je to zkušenému pozorovateli přinejmenším podezřelé.