Kanál Dunaj–Odra–Labe: Ptejte se odborníků v živé diskuzi pořadu FactumOU

Ve čtvrtek 24. června v 19:00 odvysílá Ostravská univerzita další díl diskuzního pořadu FactumOU. Tentokrát bude tématem kontroverzní projekt na stavbu kanálu Dunaj–Odra–Labe (DOL), jehož aktivní přípravy v Moravskoslezském kraji už započaly.

Hosty rektora Jana Laty budou děkan Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity Jan Hradecký a Petr Witz z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Do problematiky nás uvede prorektor Masarykovy univerzity Martin Kvizda. Stavba kanálu Dunaj–Odra–Labe vyvolává bouřlivé diskuze z mnoha důvodů – ať už se jedná o to, jakým způsobem zasáhne do krajiny, o ekonomický význam vodního koridoru nebo o skutečnost, že rozhodnutí začít s jeho budováním padlo bez ohledu na odpor desítek obcí a měst včetně Ostravy. Pořad FactumOU vám pomůže zorientovat se v této složité problematice a zhodnotí negativní dopady i přínosy tohoto velkolepého projektu.

A i vy se ptejte! Své dotazy pište do odkazu níže a pokud s vám bude líbit jiná otázka, dejte jí svůj hlas. Hosté vám pak v přímém přenosu odpoví na vaše otázky ZDE.

 
3.7 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments