Konec důchodců v Čechách

Blbeček – pitomeček – blbeček – pitomeček. Akorát tam vzadu, tam je výjimka – tam jsou dva blbečci vedle sebe. Když tohle psali, jako by Smoljak se Svěrákem už znali naši dnešní vládu. Obzvlášť povedené dílo našich vládních mudrců bylo zveřejněno dnes. Od roku 2013 už důchodci nebudou důchod dostávat poštou, ale dostanou zvláštní platební karty, na které si budou chodit vybírat do automatů. A nebudou to jen tak obyčejné bankovní karty! Budou to karty skvělé, ministerské a budou mít jen jednu drobnou vadu – k ničemu jinému je použít nepůjde. (Technologická poznámka: k tomu, na co nejspíš myslíš ty, milý čtenáři, použít také nepůjdou. Jsou moc tvrdé.) A ani důchodové automaty nebudou jen tak obyčejné automaty, ale automaty zvláštní, které nic jiného nebudou umět. Skvělá práce! A aby byly i dostatečně vzácné, tak jich v celé republice bude jen 1000.


Už to vidím, jak si babička z Horní Dolní jde pro důchod. Protože rušení všech možných autobusových a vlakových spojů je na denním pořádku, tak babička v úterý vyrazí, do ranečku si vedle pecnu chleba zabalí i důchodovou kartu, a dá se na pochod. Ve čtvrtek těsně po poledni dojde k nejbližšímu důchodomatu. Když bude mít štěstí, že ten zrovna bude fungovat, zasune kartu a zjistí, že na maličká písmenka na displeji nevidí. Tak zase vyjme kartu a bez peněz i bez naděje se vydá na třídenní cestu zpátky. A celou cestu bude šťastná, že její vnučka před volbami přemluvila dědka a přemluvila ji, bábu.


Celý karetní zazrak se děje údajně proto, aby se ušetřilo za složenky. Skvélá a geniální úvaha! Stát nebude muset platit poštovné a tím se ušetří! Blbečkům jaksi nedochází, že pošta stále ještě patří státu (nebo už ji Langr tajně zprivatizoval?!), a tedy že poštovné za poukázky stát jaksi platí sám sobě. Z jedné kapsy vyndá, do druhé vloží. Nechci strašit, ale jestli ono to nakonec není jinak? Jestli třeba není cílem, vydat nějaké 2 až 3 miliardy (samozřejmě, že notně předražené) právě na nákup nesmyslné a nepotřebné technologie od kamarádíčků?! Nakonec, příklad už tady je, OPENCARD. A jak ten se osvědčil! Kapsy si z něj zasvěcenci mastí ještě dnes.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments