Kontraproduktivní odvolání ministra Prymuly

Odvolání Romana Prymuly je ukvapené, riskantní a dokonce kontraproduktivní.  Je to jako odvolat vojevůdce ve chvíli, kdy vojska už stojí proti sobě.  Domnívám se, že jeho prohřešek není tak závažný, abychom jeho odvoláním museli riskovat prodlení a další možné obětí. (Bude jistě trvat, než se nově jmenovaný ministr seznámí s agendou ministerstva.)   

Myslím, že kdyby dr. Prymula nebyl považován za člověka, který měl blízko k Andreji Babišovi a nota bene kdyby třeba hlučně odmítal vyznamenání od prezidenta, nebylo by tažení médií za očištění vlády tak důkladné. Dokonce si myslím, že bychom se o tom z televize vůbec nedozvěděli. (ČT jej originálně začala nazývat plukovníkem.) Ale nemá smysl ztrácet čas úvahami, jak pracují „česká“ média.

Jde asi více o politikum, než o faktickou potřebu měnit ministra. Lidé, kteří s dr. Prymulou mají co do činění po pracovní stránce, se shodují v tom, že jde o odborníka. I jeho dosavadní angažmá ve vládě působilo velmi profesionálně a solidně.  Je to člověk schopný a ochotný rozhodovat.

Ale něco jiného je epidemiologie a něco jiného politika.   

Pokud Prymula důvěřoval někomu z politiků, kteří jej dříve vynášeli do nebes, že se za něj postaví a podrží jej ve vypjaté situaci, hluboce se mýlil. 

Pokud by se český premiér za Prymulu postavil a zbrzdil jasně účelový útok opozice, asi bychom se za několik dní na celou věc dívali jinak.  Andrej Babiš asi nepochopil, že svým postojem odstartoval útok na sebe sama, útok, který může být velmi nebezpečný.  (Vsadil bych se, že brzy přijde na pořad dne opět kauza „Čapí hnízdo“ a mnoho dalších.)

Ministerský předseda se tak už poněkolikáté zbavil člověka, který k němu byl loajální a mohl mu být velmi prospěšný.

Ještě horší ale je, že byl a mohl být velmi prospěšný celé zemi.

Stanův komentář: Milý autore, přeceňujete důležitost ministrů. A nebojte se, farmaceutická lobby se postará o důstojného nástupce a strana vyděšených i strana nasraných bude i nadále dostávat svoji každodenní dávku emocí…

4.3 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
25. 10. 2020 11:28

Takto vypadá jádro Prymouly. Citace odjinud: Desítka: Kdo provozuje odběrová místa? Jde i o soukromé subjekty, které mají přirozené důvody vykazovat a fakturovat co největší počty „odebraných“ vzorků a „provedených“ testů? Kontroluje někdo, zda nevykazují jednou otestované pozitivní osoby jako znovu a znovu pozitivně otestované? Mohou sí odběrová místa a/nebo laboratoře vykazovat a fakturovat testy vůbec neprovedené, jako tomu prokazatelně bylo v řadě případů „pozitivní i bez odběru“? V české republice zřejmě na Covid-19 zemřelo okolo 140-170 lidí. Jde o seriozní odhad …. V 60.letech uskutečnila KGB některé fascinující psychologické experimenty. Zjistilo se, že když nepřetržitě zahlcujete lidské subjekty zprávami… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 10. 2020 11:46

Odvolání soudruha Romana Prymuly mělo vypadat stejně instalace a odvolání té koróvy na Ministerstvu obrany. Dvakrát dotáhla do kanclu toho svýho čokla a hned letěla. Už ani nevím, jak se jmenovala. Už od záběrů Prymouly s fanfuláky na schodech byl Prymoula přezrálý. On nás měl, jak se teď píše, dokonce zachránit nejen před covidem, ale také před emerickou okupací. Tak tento zelený mozek zcela určitě. Napadnutelný ze všech myslitelných směrů, a přitom spasitel. Spíše ovšem zlaté tele. Neuvěřitelné, co se děje dneska i s jinak logickými mozky. Na orbitu země už má Aslan z Marsu asi 200 vlastních létajících talířů… Číst vice »

zart
zart
25. 10. 2020 12:13

Add Stanův komentář: Mezitím, než se veřejnost dozví, zda Prymula je mamula nebo taťula, tak se nadýcháme, napijeme a nažereme dalších kil nanočástic, které všechno vyřeší za nás.
Lidičky, važte si toho, že se vám poštěstilo být přitom – být u toho, totiž zažít a vidět konec světa! To se jen tak někomu za celých 2020 let nepošťěstilo. Generace, které zažily dvě světové války, holocaust, koliktivizace, privatizace, ČT a demokracii žádné takové štěstí neměly.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  zart
26. 10. 2020 10:58

Zarte myslím, že už to přeháníte. Pokud buychom všichni přijali Váš vzorec nazírání, mohl by být kolaps hodně rychlý, a hlavně skutečně surový a beznadějný. Chci chápat logiku Vašeho „nastavení“ a Vašich postojů, Vaši nadsázku s níž upozorňujete „na poněkud zapomínané, ale „opakovaný vtip už přestává být vtipný…“. Vím že lidská – a tím spíše ryze individuální – role a náš vliv a význam má mnohé/á omezení. Nicméně REÁLNĚ EXISTUJE stejně jako ROLE JEDNOTLIVCE V DĚJINÁCH. Byť ty „dějiny“… „děj jiný“…vyk(r)ádá jako cokoli jiného ledaskdo. Někdo je zkrátka VYKRÁDÁ, někdo jen PARAZITUJE, ale někteří je i SPOLUVYTVÁŘÍ alespoň lokálně-regionálně výrazněji,… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 10. 2020 12:47

Takže „popírač covidu“ je nastupující termín pro určitou část populace. Nu vót…
Existuje tudíž také druhá strana problému – a to Svědci covidovi. Jedna mince se dvěma stranami. O bitcoin ještě nejde.

Béda
25. 10. 2020 18:17

“Čím víc vzorků vyšetříme, tím víc případů odhalíme. PCR pozitivita znamená jen to, že je ve vyšetřeném vzorku přítomna část virové RNA. Nikoliv celý virus. Nic to neříká o tom, zda je dotyčný infekční,” vysvětluje významná česká viroložka MUDr. Hana Zelená. PCR jako pomocná metoda, vykazuje pozitivitu běžně týdny i měsíce. Jde o klinicky falešně pozitivní výsledky. Vyšetření PCR je bez klinického kontextu bezcenné,” dodává. /Problém ovšem je, že PCR pozitivita jde do statistiky, (stejně jako opakované vyšetření těch samých pacientů na pozitivitu. proto je statistika ZKRESLENÁ. Tím je též možné vysvětlit fakt, že někteří členové domácnosti ač pozitivně testováni v karanténě… Číst vice »

Béda
25. 10. 2020 19:21

Byli jsme před Prymulou, budeme i po něm. Z některých pramenů jsem se dočetl, že testy na Covid stojí denně stát cca 70 milionů korun. A pozitivně testované bude potřeba očkovat. Vláda zajisté má rozjetý nákup vakcín, případně léku (nejspíš Remdesivir, jehož účinnost je i podle WHO sporná) Že v tom nejsme sami o tom svědčí situace na Slovensku: Slovensko mělo doposud velice špatné výsledky – 1/ málo úmrtí na COVID ) prý několikanásobně nižší na 1000 pozitivních než v ČR) v důsledku prováděných pitev – proto je tlačeno z vyšších míst pitvy zrušit a nebožtíky spalovat 2/ málo pozitivních… Číst vice »

Béda
Reply to  Béda
25. 10. 2020 19:23

Nutno dodat, že slovenská vláda prý dodnes nesplatila zdravotníkům ani slíbené částky z první vlny Covidu.