Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i  vládu

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc „spontánní“ a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval –  a bez roušky také nastupoval do auta, což je zaznamenáno na fotu paparazziho z Blesku.

Není tedy o čem diskutovat: Prymula musí jít. A s ním nejraději i vláda. Je to názor většiny  veřejnosti, jak ČT s pomocí televizního mostu demonstruje v rozhovorech s nejrůznějšími činiteli našeho veřejného i politického života. A na koni a na obrazovce ČT je samozřejmě kohorta liberodemobloku ve složení Fiala, Bartošek, Pekarová, která cítí krev.

První zvláštnost: Všichni tito interviewování (včetně vicepremiéra Hamáčka a ministra kultury Zaorálka), bez jediné pochybností či výhrady věří tomu, co uvádí náš nejhorší bulvár. Nuže, jestliže tedy Prymula spáchal to, z čeho jej Blesk obviňuje, musí na post ministra rezignovat. A když nebude rezignovat ze své vlastní vůle, musí ho z vlády vyhodit premiér.

Druhá zvláštnost: Takto zkratkovitě jedná i premiér. Aniž by ministra Prymulu vyslechl a zjistil si, do jaké míry je osočení Blesku založeno na faktech, má v případu okamžitě jasno: Prymula porušil pravidla, která on sám národu předpisuje, což je postoj pro člena vlády neúnosný. Prymula tedy musí jít. 

Premiér informuje o tomto svém stanovisku prezidenta republiky, který ovšem k řešení, které premiér navrhuje, vysloví svou pochybnost. A je to v ten okamžik, jak se už za pár hodin ukáže,  jediný hlas rozumu, který v těch vzrušených dopoledních hodinách v kampani zazní.

Na dvanáctou polední hodinu je ohlášena tisková konference, na které, jak všichni v televizním studiu ČT očekávají, podá Prymula svou rezignaci. Postupně se však tato tisková konference odkládá, až konečně po jedné hodině přichází ministr Prymula před posluchače republiky a sděluje jim tuto novinu: Ničeho proti pravidlům, jimiž se má zabránit šíření Covidu-19, jsem se  nedopustil. A na potvrzení pravdivosti svých slov uvádí jednotlivé kroky, které nikoli v hospodě, ale v soukromém sektoru na Vyšehradě při jednání o plošném testování mezi ním, ředitelem Havrlantem a poslancem Faltýnkem probíhaly.

A je to vše řečeno tak přesvědčivě a nevyvratitelně, že v tu chvíli se celé dopolední a celonárodní hemžení, po němž měl padnout nejdříve ministr a po něm i celá vláda, podobá hemžení much nad podzimním pastviskem.

Stanův komentář: Podle mého názoru je Roman Prymulu v ohromném střetu zájmů, kvůli němuž nikdy neměl dostat žádnou státní funkci související se zdravotnictvím, ale to, co se vůči němu děje v posledních hodinách, je neskutečná prasárna, která ukazuje naprostou pokleslost českých médií a politiků.

3.9 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
25. 10. 2020 5:17

Několik poznamek: 1/ souhlasim se Stanovou poznamkou, že Prymula je ve střetu zajmu 2/ všichni kdo se snaži Prymulu hajit by si měli uvědomit že tu prasarnu si ušil na sebe spolu s Faltynkem sam. Bylo to jeho dobrovolne rozhodnuti a jeho zodpovědnost, že šel po nařizene zaviračce do restaurace a že neměl na veřejnosti nahubek, To mu nikdo nenařidil, ani to na něj nepřipravili bulvarni novinaři – ti pouze zachytili co provaděl a předložili ti veřejnosti (stejně jako předtim provedli to same v připadě Nečase, Topolanka, Ratha, Grosse, Zgarby… 3/ POlitik je veřejna osobas, ma zodpovědnost vuči viličum a… Číst vice »

Béda
25. 10. 2020 5:53

Pohoršovat se nad tim, že media a bulvar využili tohoto ministerskeho lapsu neni namistě. Domnivam se, že uplně stejně by v opačnem gardu využily takove politicke kompro i současne politicke strany, kdyby byly v opozici. A pohoršovala by se vladni koalični protistrana. Myslim, že je čas abychom se naučili měřit všem politikum měřit stejně a nefandili jednostranně pouze „svym“ a jejich lapsy přehliželi a omlouvali. Měli bychom se snažit aby naši hrači hrali čistě, nedělali fauly a nevodili nas za nos a nedělali z nas voliču b…e. Politici by se měli naučit vyvozovat ze svych faulu odpovědnost. Je paradoxem, že… Číst vice »

Béda
25. 10. 2020 6:39

Informačni bomba z AE: Tato fakta jsou však zcela nezpochybnitelná, potvrzuje je nejen Český statistický úřad, Ministerstvo zdravotnictví ČR, ale i všechny další instituce. V České republice je letos v době “pandemie” navíc nejméně zemřelých za poslední tři roky – bez ohledu na příčinu úmrtí.

Takže o jakou „pandemii“ se jedna? Nejdena se spiš takto nahodou hlavně o velky byznys zainteresovanych a NWO? (pokus o zavedeni totality?

orinoko
orinoko
25. 10. 2020 6:40

Je zajímavé, jak je Prymoula prožíván. Jeho story stačila velmi výrazně rozjebat dosavadní linie jak provládního tábora, tak opozičně havlérského uskupení. Najednou jsou na obou místech fanatičtí Prymoulovi zastánci i odpůrci. Prymoulův problém nezačal na Vyšehradě, tam došlo jen k rychlému vyústění. Kdo viděl do éteru vypuštěné natáčeni jeho zásadního projevu s gardovými papaláši za zády, ten si musel uvědomit, jaká šaráda se na nás valí. Celou taškařici natočili snad až na pošesté, když mezitím stačili několikrát sr@T smíchy, přičemž se tam různě postávalo bez roušek. S odstupem vyniká velmi civilní projev Vojtěcha na jaře, a to přesto, že mohl… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
25. 10. 2020 6:41

Jen dodatek: Man k věci přistupuje jako nějaký fanda. Nejspíš patří k moři podělaných, které může spasit jen prorok Prymula.

Béda
25. 10. 2020 7:16

Megazprávy/ Molekulární genetička Soňa Peková: Je tu cenzura! Koronavirus není přírodně vytvořen. Kdybychom netestovali bezpříznakových, žádná „epidemie“ by zde nebyla. Pozitivní neznamená nemocný „O zoonotickú nákazu sa zjavne nejedná, pretože žiadni netopieri, či šupinavci neboli popísaní, že by boli chorí … týka sa to čisto ľudí. Už teraz sa objavujú práce, bohužiaľ na neimpaktovaných fórach, pretože tá cenzúra je silná, nedá sa to okomentovať nahlas a ukazuje sa, že ten vírus je produktom syntetickej biológie, syntetickej genetiky, čiže je zinžinierovaný.“ Molekulárna genetička taktiež ozrejmila verejnosti, že z vlastnej skúsenosti vidí, že koronavírus výrazne zoslabol: „Na jar tí ľudia, čo k… Číst vice »

PPK
PPK
25. 10. 2020 7:26

Pokud jsem informován, tak vlastní Prymulovo poslední nařízení znělo v překladu asi takto: Ve venkovním prostředí je povinnost nosit roušku tehdy, nachází-li se v tomto prostředí někdo společně s NEčlenem téže domácnosti. Jinak, pokud se vzdálenost mezi lidmi nezmenší pod dva metry, tak povinnost mít roušku nasazenou, není. Na fotkách bulváru je pouze toto: Prymula vychází sám(!) z té putyky, v ruce drží (zřejmě) černou roušku a jde do auta. Kus dál od něj stojí řidič, Prymula ho míjí a nasedá dozadu do auta. Auto odjíždí ze záběru. Toť vše, co jsem tam viděl. O tom, zda účastníci schůzky uvnitř… Číst vice »

Béda
Reply to  PPK
25. 10. 2020 8:21

Tvrzeni Prymuly, že nešlo o restauraci ale o soukrome pozvani restauratera s vyloučenim veřejnosti neobstoji, protože zabukovani restaurace pro vymezenou skupinu osob /třeba svatbu) anebo par podnikatelu a jejich pohoštěni v ni s vyloučenim veřejnosti NEMĚNI V ŽADNEM PŘIPADĚ CHARAKTER RESTAURAČNIHO ZAŘIZENI. Restaurace podle striktniho vykladu Prymulova ministerskeho nařizeni měla byt zavřena. V připadě, že by platil opak, by nyni všichni restaurateři mohli po vzoru ministra po zaviračce poskytovat sve služby vymezene klientele s vyloučenim veřejnosti. Tim by prakticky negovali charakter mnisterskeho nařizeni

Béda
25. 10. 2020 7:30

K Prymulovu střetu zajmu PP: „ŠIKOVNÁ PRYMULOVA DCERKA: ZÍSKALA 650 000 KČ DOTACI NA POLOMRTVOU FIRMU Firma Medimun, kterou ovládá dcera ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) Karolína, získala letos v srpnu dotaci přes 650 000 korun z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Peníze mají jít na nákup technologií k výrobě dezinfekce. Firma byla doposud většinou ztrátová a vykazovala minimální činnost. Teprve v minulém roce zaznamenala podle Eura čistý zisk ve výši jednoho tisíce korun při celkovém obratu 180 tisíc. Karolína Prymulová v minulosti provozovala úspěšnou firmu Biovomed. V letech 2014 a 2015 za „poradenskou činnost“ pro farmateutické firmy, kdy radila i ohledně… Číst vice »

Béda
Reply to  Stan
25. 10. 2020 7:59

Proč by měl byt Prymula nedotknutelny? Je snad v nějake specielni kastě nedotknutelnych?

orinoko
orinoko
25. 10. 2020 7:49

Jj, covid postupuje vpřed rychlostí progresivní paralýzy. Na NR se už zesral i Valenčík, a pustil se do popíračů covida. To je právě ten omyl … co-vida nikdo nepopírá. Už se zpochybňují i weby, které připouští kritiku nakládání s covidem. A nejvíce jsou posraní ti, co bojí o pár posledních let svého posraného života.

orinoko
orinoko
25. 10. 2020 8:28

Jak už jsem napsal. S kauzou Prymoula dochází k frontálnímu útoku na alternativní weby. Kdo není zesrán a v houfu, tak je antikrist , a to napříč vším, co do této chvíle mělo aspoň nějaké základní schéma.
Můžeme o té personě různě spekulovat, ale byla to ona, která otevřela Pan Dora´s box. Když už sám covid umdlévá, tak mu nastavuje život kdejaký lidský bafuňář.
Mistrné vedení pozornosti plebsu – nalevo vidíte, napravo nečumte.

Gatta
Gatta
25. 10. 2020 10:29

Podle mne táhl Prymula Babiše politicky dolů a tak musel odejít.

Jinak, jak jsem Babiše a Schillerovou považoval za schopné lidi na svých místech (byť s osobně zásadními výhranami) , tak ten pocit skončil s jejich úžasně vymyšlenou “ daní na pivo“. A od té doby to jde s nimi od 10 k 5.
Ono je vůbec těžké najít u nás v politice něko, kdo nepůsobí jako najatý klaun.

https://m.youtube.com/watch?v=bjkHvCvQXc0

Bety
Bety
25. 10. 2020 12:44

Ve skutečnosti lidé – a vůbec přitom nemusí sledovat alternativní weby – okolo sebe žádné hromady mrtvol nevidí a vidět nemohou, protože prostě nejsou. Neustálé strašení už jim tudíž leze krkem, přestávají ho vnímat a kauza Prymula je zase vrací před obrazovku. Jsme prostě národ pochybovačů, je s námi těžké pořízení a tak Prymula zase posloužil. Jestli dosloužil není podstatné, další už stojí v řadě. Navíc řada velmi pochybných politiků dostala – opět – příležitost ukázat, že umí kecat na jakékoli téma.

PPK
PPK
Reply to  Bety
25. 10. 2020 14:13

No, to je sice pravda, opravdu mrtvol hromady nejsou, ale nějací lidé prokazatelně nakažení, trpící a též i mrtví staří a zdravotně odepsaní z jiných důvodů – jsou, i když statistikové jejich počty možná „trochu upravují“. No a háček může být např. i v tom, že nesporný expert a profesor epidemiologie Prymula se svými zkušenostmi a znalostmi přišel věci na kloub a rozhodl se na nápravě (nejen) zapracovat. Jenže, možná přišel věci na kloub příliš brzy … Že by na tuto verzi kauzy Covid-19 pan zpravodajský profík Schneider zapomněl? Logika mne nabádá, abych o tom pochyboval. Příliš složité věci totiž… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
25. 10. 2020 14:58

Pokud jde o Honzíka Schneidera, tak on byl nějaký čas v BIS , u rozvědek apod., hledat to nebudu. Mohl bych šokovat zdejší i jiné plénum jeho autentickým výrokem, ale myslím, že to nebude třeba. V době sedmdesátých let minulého století prudce odsuzoval Hrabala za kolaboraci s bolševikem v rámci ostrého třídního boje vedeného z undergroundu. Onen inkriminovaný výrok ale pochází z jiné doby. Z té , kdy pukaly ledy. A to už bylo jiné kafíčko. Nevím, co se Honzíkovi děje, že touží po krunýři, který nedovolí přes různé karantény a lockdowny ani produkci žrádla. Ale to už bude dost… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  orinoko
25. 10. 2020 15:27

Sorry, ale nic z toho,co jsem psal, jsi nepochopil.

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
25. 10. 2020 15:59

To je možné. Rád bych , kdyby mi to někdo jiný vysvětlil. Třeba mám dlouhé vedení jen já. Tam, kde se mluví v náznacích, vzniká širé pole pro výklad napsaného. Prymoula přišel na kloub čemu? A proč brzy, a proč to má ověřovat khaki mozek z USA? A co s tím má společného Schneider, který kritizoval odvolání Prymouly , ale jinak se pokud vím ke covidu zatím nijak nevyjadřuje. Zabalil jsi nějakou podstatu do vlastních dohadů. Nic jiného to není, protože jinak by ses měl svěřit, o co je opíráš. Do mě trefují jinde , a tam si nevystačím se… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
25. 10. 2020 16:23

Také PrymuLOVEC. To je ta pravá. Ercbaba. Raději prolhaného Bušistu než pravdivého Putina. Sociolůžko.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podpora-Prymulovi-od-Jiriny-Siklove-Snaha-oddelat-schopneho-cloveka-a-jeste-z-Blesku-641569

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
25. 10. 2020 16:37

Odjinud: „…..jedná o tichý státní převrat v ČR placený ze zahraničí a v ČR řízený tzv. opozicí, která už dlouho nebyla u koryta díky vševinnému Babišovi. Voliči prostě v posledních volbách usoudili, že by tam neměla být. A Babiš je mizera, Agrofert má on, ne oni, černoušky a chudáky muslimy nebere a nebere a stále v tom všemocné EU vzdoruje a vzdoruje. A pan president ho v tom ještě podporuje. Je třeba je oba zbavit moci a bez voleb, páč to by se zase nemuselo povést. Ale dost humoru, ani moc není na místě. Jedná se o budoucnost nás všech.… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  orinoko
25. 10. 2020 18:50

@orinoko – tak vida, přiměl jsi mne, abych s uznáním smazal, co už jsem měl pro Tebe ve vedlejším okně přichystáno. Takže, teď už jenom zbývá promyslet, co z toho je možné, co je pravděpodobné a co je v souladu logiky možných variant při vědomí, že svět politiky není dívčí penzionát, ale naopak aréna predátorů. Naše země je kolonie se spoustou potenciálních zrádců a kolaborantů s každým, kdo jim zaplatí násypem do koryt a proto ti, kdo ji dnes prozatím na základě voleb tady u nás vedou, chtě nechtě musí taktizovat a tancovat mezi vejci. Jasněji budeme mít i v naší… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
25. 10. 2020 23:05

Orinoko, vím že si na palce nahoru nepotrpíš, takže – ten tvůj rozbor má vážně hlavu i patu. Moc dobré, dík.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
26. 10. 2020 6:20

Asi jsem to málo zdůraznil. Přepastoval jsem to odjinud. Ale proto, že to dává odpověď prakticky na všechno.

Patrik
Patrik
25. 10. 2020 13:52

Začíná být směšné, kolik lidí(a webů) se bije za Prymulu! Mě naopak začíná být stále více jasné, o čem to už v roce 2014(!) hovořil česko-americký ekonom Zelený, když už tehdy volal po tzv. lokálních ekonomikách a říkal, cituji: „Vysvětlovat, ne jen informovat Jak dodává, dnes již nestačí prostý přenos informací, zpráv a reportáží. Mnohá média na to proto reagují zahalením zpráv a informací do ponurého formátu jakési zábavy či show. Hlasatelé a komentátoři si stále častěji povídají s jinými hlasateli a komentátory – vystačí si sami sobě. Zákazník se na to má pasivně dívat, nebo poslušně komentovat přes jejich… Číst vice »