Korunový virus a protektorát

Horsegas 673x500Jak jsem psal, karanténa sem nebo tam, do práce se chodí v neoliberálním protentokrátu jako za zlatých časů budování všech předešlých režimů, od nacismu až po komunismus. A církev tomu vesele tleskala, stejně jako kdysi velerada chránila s římským okupačním režimem chrámovou ekonomiku.


Poslední článek o korunovém viru se jmenoval Mytologie koronoraviru a reálná hospodářská krize a vysvětloval, proč tato epidemie půjde světem a proč je užitečná pro neoliberální elity u nás. Čas trhl oponou a epidemie se bleskově rozšířila přes lyžovačku bohatších středních vrstev v severní Itálii po celé Evropě.

Italská vláda držela mediální hubu kvůli turismu, ale česká vláda zasáhla, poučena krizovým vývojem v Číně. To se ale nesmí říkat nahlas, neb komunistická Čína není náš vzor, ale naši korporátní fašisté jsou na tom o něco lépe než čistý pučistický a fašistický režim Bolsonara v Brazílii podporovaný USA. Zdejší neoliberální evangelikálové vyhodili prakticky na hodinu kubánské lékaře (ano, to je ta socialistická země s nejlepším zdravotnickým systémem v Americe), protože to byli „teroristé“. Nyní se titíž neoliberální fašouni snaží kubánské teroristy-lékaře získat zpět, protože proti koronaviru nemá venkov v Brazílii žádnou šanci.

To v kolébce neoliberalismu Chile je zdejší komunistický starosta z části metropole Santiago de Chile mnohem chytřejší. Nikdy se nevzdal modelu kubánských „lidových lékáren“, které financuje státní zdravotnictví a systém všeobecného pojištění. Pak byl při epidemii koronaviru na koni. Ve zbankrotovaném a neoliberálně vykradeném Chile vesele funguje v jeho obvodu socialistický systém kubánského zdravotnictví s jedním z mála jakž takž funkčních kubánských léků proti koronaviru jménem Interferon alfa 2B. Anglická verze wiki má neoliberální třídní vědomí a toto heslo o kubánské verzi léku nemá, protože inzeruje pouze švýcarský Interferon alfa 2b, článek zde.

Jak jsem psal, karanténa sem nebo tam, do práce se chodí v neoliberálním protentokrátu jako za zlatých časů budování všech předešlých režimů, od nacismu až po komunismus. A církev tomu vesele tleskala, stejně jako kdysi židovská velerada chránila s římským okupačním režimem chrámovou ekonomiku v Jeruzalémě. Tento posvátný podnik za Římanů zaměstnával asi 30 tisíc lidí kolem tehdejšího církevního byznysu daného obětováním zvířat v chrámě.

Nějaký prorok jménem Jošua do toho chtěl tehdy hodit vidle. Ale naštěstí se mu to nepodařilo a po jeho ukřižování zařízeném tehdejší biskupskou konferencí ve spojení s neoliberální okupační mocí běžela církevní ekonomika až do zničení celého Jeruzaléma, včetně onoho chrámu. Brzy budou velikonoce, a tak budeme v našich katolických kostelích a křesťanských sborech zase slavit tento neúspěšný pokus, jak zlomit tehdejší neoliberalismus trůnu a oltáře. Prý ten Jošua vstal z mrtvých. Ale to je jistě jen povedený fejk těch nespokojených komunistů, kteří nám nepřejí ani ten žvanec neoliberálního chleba.

Takže církev podpořila vládu, zrušila mše nad sto lidí, stejně jako se nesmí promítat film 100+1 dalmatinců, protože je tam jeden nadbytečný. OK, církevní bůh (na rozdíl od boha proroků) není tak důležitý a nesmí se mrhat životy starých věřících. Církev si však nechala zavřít kostely a alibisticky mlčela k tomu, aby běžely velké podniky o tisících zaměstnancích. A vůbec se nevyjádřila k tomu, aby si dali pohov lichváři a hypotékáři. Chudí a v exekuci musí platit, i když nechodí do práce. To by se neoliberalismus jednoho promile opravdu sesypal na hromadu hnoje.

Kolaborující církve by se mohly pochlapit alespoň teď, když se hlavní protektorátní firma chová lidsky. Pochopitelně, škodovka v rámci koncernu Volkswagen není v modelu neoliberálního kapitalismu, ale naopak v systému porýnského kapitalismu 70. let, viz heslo pro výběr článků. Odboráři škodovky sedí ve správní radě Volkswagenu. Jinde sedí už málem ve vězení za proti kapitalistickou činnost. Tento koncern se zavře v celé EU kvůli korunovému viru. Strojaři mi říkali už koncem týdne, že od minulého pátku se nebraly žádné subdodávky do automobilek, takže bylo jasné, že je konec. Tato firma se státní účastí a s odboráři ve vedení se chová slušně. Na rozdíl od neoliberálních církví kolaborujících se systémem se stará o zdraví svých zaměstnanců a nechá je doma. Tím se de facto zastaví výroba v Česku, protože protektorátní montovny fungují pouze v rámci subdodávek. A to je ten důvod, proč si musíme pro hygienické roušky do Číny, když je už prakticky nikdo jiný nevyrábí. Jak mi říkal jeden doktor, máme všechno nachystané na epidemii, ale chybí nám plastové uzávěry na sterilizační nástroje a další plastové bazmeky za korunu, které se dělají jedině v Číně.

Tak se vraťme k podstatnému, a to je zdejší kapitalismus jednoho promile, kterému česká katolická církev žehná kropenkou a investovala do něj příjmy z restitucí. Epidemie jasně ukazuje, že neoliberální model „rozděl a panuj“ funguje jen do té doby, než se zaviruje. Pak se z toho každý posere. Důvod vstřícné předposranosti je ekonomický, bankovní a ideologický, včetně politického klerikalismu. Jedno promile si monopolizovalo planetární suroviny, energie a otrockou práci. Vyrábí prakticky zadarmo, privatizuje zisky a socializuje ztráty, proto může vyrábět ve světě naprosto šíleným způsobem: Na jednom konci světa udělá uzávěr ke sterilizační láhvi a na druhém konci světa nechá vyrobit tu láhev.

Prodejné vlády na obou koncích planety se mohou přetrhnout, aby dostaly fabriky specializované jednak na uzávěr a jednak na tu láhev, takže provádějí platový, daňový a ekologický dumping. A výsledkem je, že se maká v tisícihlavých fabrikách i za korunového viru, kdy důchodci sedí doma a podle nařízení vlády ani nemají dýchat nahlas. A církve tomuto odpornému korporátnímu fašismu vesele tleskají, jako za těch zlatých římských časů, kdy bylo třeba obětovat jednoho proroka za zdraví lidu. Jak jsem již napsal, ten zlý Jošua do toho perfektně fungujícího systému házel vidle a v chrámě nevybíravým způsobem napadl zdejší bankéře a lichváře. A lid tomuto populistovi tleskal jako blázen. Ale pak církev a vláda zasáhly jménem téhož poblázněného lidu a nedopustily žádný chaos. Lid dostal klasické ukřižování jako politické divadlo a církevní pamlsek. Takže lidé měli díky židovské církvi a římské vládě mediálně zajímavé velikonoce v klasickém marketingovém provedení dvou balení v jedné ceně.

Ok, škodovku konečně zavřou, protože tento podnik s majoritní účastí spolkových zemí se chová křesťansky, i když nechtěně. Pak podnikatelé budou chtít od vlády dotační socialismus za korunový vir, protože je jasné, že těm nejbohatším se musí odpustit daně za naše daně. Vždyť na polovičních platech proti Německu nemohou po odstávce otrokáren vydělat tolik, co dříve. Vlastně bychom vzhledem ke mzdám mohli být půl roku doma proti Západu, ale to se nesmí říkat nahlas. Živnostníci nedostanou nic, jen nějaké formální odpuštění daní, na chudé musí být přísnost. Prozřetelnost nám seslala klasické chřipkové prázdniny, jak za komunistů. Dostali jsme gratis čas k přemýšlení. Tak toho po zavření hlavních fabrik v neoliberálním protektorátu konečně využijme.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články (1)

Převzato z e-republika.cz

14
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
J. W.racekDanaGattaBotičky od Diora Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hudryper
Člen
hudryper

Výborně ,jasnozřivě a komplexně hodnocena situace v Čechách včetně tvrdé,ale
oprávněné kritiky do řad církve ,údajně svaté. Blahopřeji pane Umlauf.

Dana
Člen
Dana

O ceskou cirkev se nestaram. Ovsem ty socialisticke agitky o uspesich komunistickych vlad v Jizni Americe jsou jen pohadky. Fakty jsou uplne jine, jak se muze kazdy presvedcit ze zprav a nemusi to byt ani zapadni mainstream. Treba Al Jazeera pise o stavu epidemie ve Venezuele, kde Maduro predklada lidem grafy a nabada je myt si ruce. (Voda ve mestech tece jen nekolik hodin denne. ) U svetove zdravotnicke organizace Nicolas zebral o krizovou pujcku, nedostal nic. Kdyz jsou teda ti kubansti doktori tak uzasni, proc nedavaji – zadarmo- svym kompatriotum ten lek Interferon , kdyz uz Venezuela hlasi 40… Číst vice »

PPK
Člen
PPK

Dvě poznámky: 1/ Naprostý souhlas s hudryperem. 2/ Nu a k tomu, co tu v diskusi vyplodil Dana alias Hedvíček: „… kdyz uz Venezuela hlasi 40 nakazenych …“, (a ponechám to anglicky, aby pan smajlík Dana „:-0)“ dobře rozuměl, Google na internetu o USA mj. totiž hlásí: „US reports 150 coronavirus deaths and over 9,000 cases: live … https://www.businessinsider.com › wuhan-coronavirus-us-cases-health-risk-… před 4 hodinami · The US has reported 150 deaths from the coronavirus as of March 18. The country’s case tally is at 9,240, with patients reported in all 50 states …“ Takže česky: V USA je už 150… Číst vice »

dodo50
Člen

PPK, uvádíte Hedvíček… ? Neznám. Já mám zato, že Dana je náš starej známej Višňovský, a Hedvíček mi nic neříká. Z toho textu Višňák přímo kape jak kapénka, a jestli to tak není, tak olíznu kliku na vchodových dveřích do lékárny.

koloděj
Člen
koloděj

dodo50 napsal

Hedvíček… ? Neznám

Ross ( Rosťa ) Hedvíček – zakomplexovaný seržant US Army z odněkud od Kroměříže ( ? už nevím). Já zase neznám Višňovského, ale popravdě, bláboly té opruzeniny přeskakuju, ztráta času to číst.

Dana
Člen
Dana

PePeKacku, Ja jsem reagovala na tuto oslavnou socialistickou odu: …“To v kolébce neoliberalismu Chile je zdejší komunistický starosta z části metropole Santiago de Chile mnohem chytřejší. Nikdy se nevzdal modelu kubánských „lidových lékáren“, které financuje státní zdravotnictví a systém všeobecného pojištění. Pak byl při epidemii koronaviru na koni. Ve zbankrotovaném a neoliberálně vykradeném Chile vesele funguje v jeho obvodu socialistický systém kubánského zdravotnictví s jedním z mála jakž takž funkčních kubánských léků proti koronaviru jménem Interferon alfa 2B. …““““““““ Jakz takz funkcni lek , tak at se mezi sebou podeli latinsti soudruzi o ten lek, proboha… Kuba hlasi pres deset… Číst vice »

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

koloděj napsal
Ross ( Rosťa ) Hedvíček – zakomplexovaný seržant US Army z odněkud od Kroměříže ( ?už nevím). Já zase neznám Višňovského, ale popravdě, bláboly té opruzeniny přeskakuju, ztráta času to číst.

Dělám totéž. Je to CORONOvaný vůl.
Je to smutné a současně kruté, když společnost nedokáže poskytnout psychiatrickou péči duševně nemocným lidem jako je cíleně nastrčený mediální LGBT-mopslík „dana“, a ještě je v jejich nemoci podporuje. Určitě se ta nemoc ještě někde jinde v jejich životech projeví daleko destruktivněji a ono iluzorní štěstí jim dlouho nevydrží.

racek
Člen
racek

No nevím chlapci a děvčata, mě přispivatel Dana připadá jako logicky argumentující, se znalostí svého prostředí i slušným přehledem. Pochopitelně, řadu věcí vidí s jejich pohledu, a samozřejmě si idealizuje zem, kde žije. Jakožto i my všichni. Víte, znát jiné názory a zejména z prostředí, které neznáme pokládám za velmi užitečné. Takže, vážení, polemizujme a poslouchejme druhé, i když se nám to nelíbí. Vono to někdy zvonku vyzerá poněkud jinak. A velmi často člověk svůj pohled musí trochu pozměnit. Rosťa Hedvíček má celkem slušný sloh, píše čtivě a zajímavě. Samozřejmě, když se dostane k tématu naší země, tak z něj… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

Re racek – vidim to podobně, ale už jsem od Dany četl i trolí argumentace a vím, že jsou některá „tabu“ témata, kde s ní diskuze prostě není.
Jinak docela dobrý …

J. W.
Člen
J. W.

Autor hezky pěkně uráží moji víru, že tomu bylo jinak. Každý blbec má přece nárok za svůj blbý názor, zvláště pokud je v souladu s korporátním fašismem. Čím více blbci utahují chomout a oprátku, tím více se mu chce žít, pracovat a dřít. Čím více trpí, tím více chce žít. Život je tedy utrpení, bez něj by žití nebylo. Dobře mu tak volovi….snadno se mu vládne. Sám si vládnout nechce.

racek
Člen
racek

to Gatta: jo, jasně. Ale my trolíme taky. Holt jsme lidi, no. Já taky občas ujedu. Nejhorší je, že to nejde smazat… bééé

Dana
Člen
Dana

Panove racek a gatta, priznejte, ze jste dnes rano vypili nekolik salku rozumneho caje ? Ja prece te male ceske zemicce, odkud pochazi moje koreny fandim. Zvlaste jsem vdecna za posazavske geny- rodina me matky – a „selsky“ rozum, ktery mne nesmirne pomohl v zaziti se v emigraci. Ja jsem utekla do zapadniho Nemecka, ale pozdeji jsem se zamilovala do Americana a uz zde ve Statech ziji ctyri dekady. Ameriku miluji, je to moc hodna macecha. Proto je mi lito, ale zajmy me „nove“ domoviny jdou nad zajmy jinych zemi. V tom se casto neshodneme a to je ma betonova… Číst vice »

racek
Člen
racek

Jasně, milá Dano, nápodobně. Ráno jsem se napil jen sodovky, neb jsem navštívil dochtorku a ta mi vypustila něco krve. Krvežíznivá a zlá doktorka, pořád mi něco zakazuje. Já vím, myslí to se mnou dobře. Za týden si půjdu pro výsledky a výprask.

J. W.
Člen
J. W.

Hudryper: Výborně ,jasnozřivě a komplexně hodnocena situace v Čechách včetně tvrdé, ale oprávněné kritiky do řad církve ,údajně svaté. Blahopřeji pane Umlauf.
No, myslím, že činnost církve svaté je bohulibá, vždyť bychom se zbláznili, kdyby nás ona její variace víry boha-vesmír a prachy neoblbovala. Jen občan blbý může být šťastný. Soudím tak podle sebe.