Krajina po komunálních volbách 2014

 

Náhledový obrázek: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
13. 10. 2014 3:11

http://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/v-ceske-republice-neni-zadna-opozicni-opravdu-levicova-strana-ktera-by-byla-schopna-oslovit-volice.html V některých případech jsem opravdu nerad „prorokem“, ale volby dopadly přesně tak, jak jsem předpokládal, tedy absolutní prohrou české levice, za kterou můžeme v současné době považovat (byť s mnoha výhradami) jedinou významnější politickou stranu, kterou je KSČM. . Výsledek obecních a senátních voleb pouze dokazuje má slova o tom, že KSČM ztratila cestu a neumí vybřednout z marastu, do kterého se vinou vedení svého předsedy a jeho spolupracovníků dostala. Hraní si na konstruktivní politickou stranu, která hlásá ochotu spolupracovat s každým, kdo k tomu projeví ochotu pod heslem hlavně udržet klidné politické prostředí a stabilitu, rozhodně není to,… Číst vice »

Béda
13. 10. 2014 3:13

pokračování/ Z těchto politikou zklamaných lidí se pak stává NEVOLÍCÍ VĚTŠINA, která rezignovala na své privilegium chodit k volbám a možnost zvolit někoho, kdo by v naší zemi něco změnil podle jejich představ. Neexistuje totiž politická síla, která by jejich názor mohla změnit a přesvědčit je o tom, že volby opět mají cenu a že opět existuje strana, která se bude bít za jejich zájmy proti těm, co umožňují některým zaměstnavatelům, exekutorům a státním institucím odírat obyčejné pracující a malé a střední podnikatele z kůže. V současné době takovou stranou bohužel není ČSSD, která je v porovnání s jinými sociálně… Číst vice »

Béda
13. 10. 2014 3:30

Nejnovější absurdní pravdoláskařský humor. http://www.denik.cz/z_domova/zacina-konference-forum-2000-zahaji-ji-chodorkovskij-20141012.html Jak je vidět i Havel je věčně živ.

Alena
Alena
13. 10. 2014 3:56

pozor a není to humor-Chodorkovskij dle pravdoláskařů má být
po Putinovi ruský president!!

Alena
Alena
13. 10. 2014 4:08

jinak Vám, pane Bédo dávám za pravdu v hodnocení současné KSČM. Je pěkné, že její staří voliči ji stále volí, ale jejich postoj je bohužel postojem vcelku zapšklého a ukřivděného člověka, který ani nemá chuť něco změnit a pustit se do boje. Dá se charakterizovat slovy- máte, co jste chtěli. Já si vybudoval určité zázemí, a víc mne nezajímá. A to je špatně . V poslední době jsem měla bouřlivé debaty se známými svých dospělých dětí. Fakt mne překvapilo, jak vidí společnost po 25 letech od revoluce – za všechno mohou komunisté. Podotýkám, že tato skupina lidí se aktivně o… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
13. 10. 2014 6:40

Vážení, s projevenými názory v komentáři zcela souhlasím. Nezbývá, nežli učinit to tisíckrát kritizované – a založit stranu či hnutí nové. Založené právě na tom co je lidem práce a cti potřebné. Vím, kdo bude ten „sebevrah“ a udělá to? A otázka mnohých otupělých – pro koho a proč. Odpovědi jsou ale nasnadě. 1. pro lidi co chceme smysluplně pracovat 2. pro budoucnost v šedi beznaděje 3. pro zdanění surovin – ne práce 4. pro společnost, kvalitu života 5. pro aktivní a angažované občany, kterým toto angažmá přinese zlepšování života 6. pro přírodu které hodně dlužíme 7. pro společné vlastnictí… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 10. 2014 7:11

V průběhu voleb jsme se rozhodli u nás na vesnici založit novou politickou stranu, nové komunální volby tu budeme mít sice až za čtyři roky, ale to je možná právě ta doba potřebná k rozjezdu (viz hnutí ANO se rozjíždělo taky od roku 2009 a kandidovalo až v roce 2013…). Myslíte, že je nemožné, aby si lidé zajímající se o politiku, nespokojeni dlouhodobě s naší politickou scénou, založili politickou stranu novou? Myslíte, že nemůžeme nabídnout víc než jen koláčky? A i kdyby to zase byly jen koláčky, nemyslíte, že i ta snaha bude mít nedozírné pozitivní následky? Pánové OMáci i… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
13. 10. 2014 7:29

Aleši, vím je to velmi obtížné. Dnes existuje přehršel různých hnutí, organizací, stran. Nejlepší by bylo „vyzobat“ ty skutečně schopné pracovat pro lidi, nemít velké oči a vyjít z mnohými již formulovaných myšlenek. Hnutí či strana by asi mělo dbát důsledně na všeobecný přínos činného a podporovaného, dkázat sjednocovat, ne dále tříštit. Chce to velké diplomaické schopnosti, ale zároveň zásadovost. Nic jednoduchého. Nemusíme tedy hned něco zakládat nově. Spíše sjednotit existující do jednoho subjektu či „politické konfederace“ vzájemně se podporující. Pokusilo se o to již mnoho lidí, je třeba se poučit z chyb a vyřešit proč dosud ne úspěšněji. Je… Číst vice »

nikdo
nikdo
13. 10. 2014 8:57

Taky už jsem o nějakém politickém stranictví uvažoval, buď v něčem novém, nebo o vstupu do KSČM. Ale já nejsem ten typ. Možná ještě tak dělat něco „za scénou“ ale nějaká účast v diskuzích, jednání – nic pro mě. Já mám vlastně dojem, že současná levice žije buď ze starých kádrových zásob, které po listopadu nepřevlékly kabáty, nebo z přeškolených pravičáků, kterým na pravici pšenka nekvetla, tak začali s prací nalevo (Zeman, Rath). Vůdcovské typy dnes odchází spíš do podnikání a přirozeně končí napravo, a v postkomunistickém prostoru je intelektuálské prostředí, dříve levicové, napravo taky. Pro podnikatele je členství v… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 9:27

Já asi píchnu do vosího hnízda, ale věřte mi, nemyslím to zle. :) Stává se pomalu folklórem, že po jakýchkoliv volbách, v nichž nedosáhne KSČM na 50%, se z kruhů levé alternativy počne ozývat kritika a nic než kritika. Alternativec, ostatně kritizovat zvyklý, jen plynule přejde od kritiky předvolební ke kritice povolební. Jenže, je kritika a kritika. Co tady zatím čtu je kritika ve smyslu konstatování stavu a kritizování někoho za něco, co však nemůže ovlivnit. Vytýkáte-li KSČM stárnutí členů, chcete jim snad poskytnout elixír mládí? Vždyť všichni dobře víme, jak se věci mají a že mladí mají KSČM na… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 9:28

jindy poměrně zdrženlivé osazenstvo bude nadšeně přitakávat. Navíc od kandidáta, který se ještě před pár měsíci nechal za KSČM nominovat do kom. voleb zní ex-post kritika strany trochu zvláštně… Ale k meritu věci. Takže co radíte dámy a pánové? Na KSČM není nit suchá, tak co dál? Ale prosím, bez chimér. Pokud si myslíte, že zde existuje jiná relevantní levicová alternativa, s volebním potenciálem (nikoliv pouze volebním očekáváním) rád bych ji znal a snad i následně zvolil. Obávám se ale, že odpověď už znám… K vizi nové levicové strany. Myšlenka je to pěkná a zasloužila by si podporu. Ale opět,… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 9:30

Snad všechny alternativní projekty, které měly k něčemu nakročeno se rozpadly, respektive pohořely na tom, že „jednota proletariátu“ je dávno vlastní spíše kapitálu, než „dělnému lidu“. Častokrát za rozpady projektů se smělými cíli stály věci i tak přízemní jako osobní animozity. Na levici bohužel poměrně častý jev, kdy se tak dlouho hledá křišťálový ideál a kompromis, až nakonec ujede vlak. A pojďme dál. Kdyby už nakrásně byla podepsána „deklarace alternativců“ a slavnostně se posílaly na MV dokumenty potřebné k registraci, kdyby byly vzájemné rozepře smazány, priority smluveny, nálada ve společnosti příznivá, chlebíčky nakoupeny… Politická strana potřebuje pro svůj zdárný chod… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 9:31

Protože bez vlastního mediálního pokrytí je bohužel v této zemi volební úspěch nemyslitelný. Při ostentativní ignoranci, hraničící až s nenávistí ze strany „veřejnoprávních“ médií, které snad na Západě mohou levičáci považovat jako objektivní platformu, při otevřené nenávisti ze strany soukromých médií, při propagandě ve vzdělávacím systému, při ostrakizaci ze stran umělců a kejklířů…. Já se nikdy nepřestanu divit, že KSČM má i potom stále těch svých (mnohými vysmívaných) cca 15%. Má je především díky tomu, že skutečný levičák, nezapomněl, že základem pro vítězství levicové myšlenky byla vždy jednota. Jistě, přeme se, polemizujme, inovujme, ale chceme-li vítězit, musíme být v rozhodujících… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 9:32

Náš volební systém byl kosntruován jako klasická bipartijní pojistka udržení neoliberálního statu quo. U moci se měly střídat středová soc-dem a pravicová ODS. Systém se sice jakž-takž překonal, ale v zásadě zůstal stejný co do poměru sil, možná dokonce začal být výhodným pro pravici. Jde o to, že na levici je de facto jedna strana-středně silná. Na pravici strany tři, přičemž 1 dominantní (ANO), jedna středně silná (TOP) a jedna marginální, leč pohříchu z toho vždy vytěžící maximum (KDU). Situace je taková, že soc-dem by možná do koalice s komunisty šla (zřejmě po vnitřním rozštěpení, možná odchodu pravého křídla), ale… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 9:33

jsou pravicové. Každá „protestní“ strana, pobírající hlasy naštvaných voličů, je pravicová. Kdyby však vznikla a uspěla levicová strana s řekněme 8%, zamíchalo by to dost podstatně s politickou scénou. Proto jsem velmi pozitivně nakloněn možnosti vzniku takové levé alternativy, leč vědom si překážek zmíněných výše v ni zatím příliš nevěřím. Navíc, může se klidně stát, že nově vzniklé alternativě buď stoupne moc do hlavy, nebo se nakonec klidně rozhádá i s KSČM, protože nebude ochotna slevit ze svých „těžce dobytých pozic“ a bude razit možná libou, ale politicky nemožnou cestu. Opravdu bych si přál, aby existovalo více autenticky levicových stran,… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 9:34

A možná také vidím situaci o něco optimističtěji, než většina od přírody pesimistických alternativců :)
A propos, volební výsledek KSČM v současných volbách považuji za relativní úspěch. Maje na vědomí současnou vše válcující pozici ANO to snad uzná každý, komu primárně nejde o to, házet na KSČM pouze špínu.
Děkuji za toleranci k neskutečně dlouhému příspěvku.

Gatta
Gatta
13. 10. 2014 10:08

Re Morybundus: článek výborný.
Jen jedna věc mi tam v té volební matematice chybí.

Produkt – tedy to, co se lidem prodává – a tím je především „naděje a pozitivní očekávání“.
A potom problém „důvěryhodnosti prodejce“ po stránce jeho morálky a jeho schopností realizovat deklarované cíle.

Beznaděj a nedůvěra vede k rezignaci, odmítání a následně k volební neúčasti.

Tento stav společnosti vidím ze strany pravice jako „záměr“ a ze strany levice jako „neschopnost“.

Neználek
Neználek
13. 10. 2014 10:17

Když hledáte vůdce, tak volte Okamuru. Události na Ukrajině označil za fašistický převrat, s komunisty by šel do koalice, tak co chcete více?

ducatista
ducatista
13. 10. 2014 10:35

Béda: myslím, že komunální volby jsou úplně o něčem jiném, než píšete ve svém prvním příspěvku – vámi uvedené dává větší smysl při volbách do parlamentu
Ad společenské vlastnictví výrobních prostředků: bylo tady, v dlouhodobém časovém horizontu nefungovalo, jak by mělo

ducatista
ducatista
13. 10. 2014 10:46

A vůbec, politika je jen odrazem společnosti, není to žádný oddělený vesmír… netečnost, arogance, prospěchářství, bezzásadovost, to všechno se ze společnsoti přenáší do politiky… naprosto souhlasím např. s Gándhím, který řekl, že za britskou okupaci si můžou sami Indové – protože nikdo mu nikdy nedokázal rozumně vysvětlit, jak může několik desítek tisíc Britů ovládat 300 mil. Indů

nikdo
nikdo
13. 10. 2014 10:51

Neználek napsal Když hledáte vůdce, tak volte Okamuru. Události na Ukrajině označil za fašistický převrat, s komunisty by šel do koalice, tak co chcete více? Tohle je reakce na mě? Nehledám žádného Vůdce, ale přirozeného vůdce, vůdčí osobnost. Někoho, koho baví vést kolektiv (mě osobně právě tohle příííšerně nebaví), a ten kolektiv to snese a uznává, protože ten někdo to umí. Toho není ani zdaleka schopen každý. Neklame-li mě paměť, buňka ČSSD v Novém Veselí se rozpadla po odchodu Miloše Zemana. To se ODS zpravidla nestane, protože členové ODS jsou straníky většinou kvůli velmi konkrétním vlastním zištným zájmům, funkcím a… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 10. 2014 11:12

Za tu platformu podle mne Martin ani nutně nemyslel politickou stranu, ale nějaké hnutí jako Ne základnám. Ze současných politických stran by to jistým způsobem mohla třeba Změna? U nás nekandidují, tak nevím, co si o nich myslet. Ale třeba tu kolegové máte nějakou zkušenost s nimi, tak se můžete o ni podělit. Skeptičtější jsem trochu u Pirátů či Úsvitu. Ale jako možnosti je apriori nevylučuju.
Morybundus: Jestli máte vizi, ve které se KSČM může stát nositelem systémové změny, sem s ní.

Neználek
Neználek
13. 10. 2014 11:13

Když hledáte vůdčí osobnost, tak volte Okamuru. Události na Ukrajině označil za fašistický převrat, s komunisty by šel do koalice, tak co chcete více?

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 12:06

Okamura není špatný, ale má rozhodně navíc, než na široce rozkročený pravo-levý přístup. Úsvit mi přijde jako taková „catch-all“ strana, která má dobré programové pilíře, ale v některých věcech nesmírně zjednodušuje, což trochu ubírá na glancu. Na Okamurově projektu jsou zásadně pozitivní především 2 věci: 1. Úsilí o zavedení prvků přímé demokracie-referenda, odvolatelnost politiků atd. 2. Odklon od vnucené polistopadové praxe „s komunisty se nemluví“ a korektní jednání s každým, s kým Úsvit pojí programové průniky. K dobru je nutno připočíst také v kotlině poměrně nezvyklé povolební chování, kdy po zisku mandátů platí, říká se a koná totéž, jako v… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 12:08

No a jestli mám vizi, v níž se KSČM může stát nositelem systémové změny? Otázkou je, co si představujete pod pojmem „systémová změna“? Něco jiného považuje za systémovou změnu konzervativní komunista, něco jiného levičák z die Linke, nebo Syrizy. Nakonec ale bude vždy platit okřídlené „Není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem“. Možná to je ten problém, pro nějž mnozí znechuceně mávají nad KSČM rukou. Že ona nenabízí nový Únor, ani nehodlá rušit peníze, EU hodlá spíše radikálně reformovat, než zničit atd. No jo, ale podle mě takové změny, které považují „radikálové“ za žádoucí, nejenže nejsou… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 12:10

Já např. vidím systémovou změnu ve státním/družstevním budování paralelních struktur – už jen to je obrovský krok vpřed ke spravedlivější a blahobytnější společnosti. Změnu vidím v neutrální politice a opuštění pozic věčného vlezdo…..ismu. Změnu vidím ve státní podpoře komunitních médií a navrácení těch veřejnoprávních z rukou elit do rukou veřejnosti. Změnu vidím v zavedení prvků přímé demokracie… Tyto a mnohé jiné jsou podle mě změnami, které je možno směle označit za systémové, i když v očích některých jsou to jen „nepodstatné drobnosti“. Levice by se mohla naučit umění mít radost z mála, nepovažovat vše okamžitě za porážku a ztrátu pozic.… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
13. 10. 2014 12:11

Naopak si na ní dokáži cenit obrovského úsilí, díky němuž je i po 25 letech stále jednou z nejsilnějších komunistických/demokraticy-socialistických stran v Evropě (v rámci bývalého Východního bloku je nejsilnější zcela jistě). Kdyby nebylo té práce, kterou odvedli mnozí straníci a sympatizanti, doslova za pochodu a pod sprškou nadávek, osočování, zavírání dvěří, opovržení a ÚSTRKŮ, neměli by současní nespokojenci nejen na koho nadávat, ale neměli by především ani koho volit. Narozdíl od téměř všech zemí okolo nás, má český levičák „aspoň ty komunisty“. Podívejte se na výběr v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Bulharsku, Rumunsku…. Důležitý je také fakt, že díky existenci… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 12:20

Njn, naprostym omylem dneska je Bedovsky akademismus. Ostudou teto zeme … modre delnictvo v Plzni a Ml Boleslavi. Babis dostal svoje od pravicovych hnupu z ODS a TOP blbu … njn…a take komunisti mu dali zhusta svuj kulich v bianco smence. Njn… chteli zmenu… a pritom Zmena byla k dispozici. Prestali mit pocit, ze KSCM neco zmuze.
Vcelku jde o generalni pokus rozlozit vladni klokany, aby modropraseci fajfky mohly zase zacit rzat. A mame tu take boj o Rusko. Emericky kreten tyto volby prosral … Ale ktery vezak tu o tom bude psat, ze?

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 12:29

My tady u nas sirokodaleko drzime konzistenci, ve Slavonicich dokonce vyhrali komunisti. Na rozdil od vnutorneho Sametu vnutorneho Ceska my tady zijeme v sousedstvi rakouskeho kapiku. My tady … vcetne vyhonku ANO … vime, ze by veci mohly jit. Ale nikoli s modrym dobytkem.

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 12:39

Tablet je sracka a preshranicni mikroregiony delaji divy. Mame uz tu dokonce pravidelnou osobni dopravu pres hranice. A o hledani preshranicni sukacky se ani nebudu rozepisovat. A KAT cirkev bezny Rakusak miluje podobne jako Cech v Cechach a na Morave.

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 12:46

Jestli vas o neco muzu poprosit: Uz se konecne vyserte na tu svoji akademii muzicke levice. U nekterych z vas mam pocit, ze nebyli mezi lidem od prvniho maje posledniho ob-roku.

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 13:39

A ted na krev. Tragedii tzv levice je existence moznosti analytickeho blabolu. OM je prave necim takovym. Hej, soudruzi, kde se takto sekaji modro a cernoprdelnici s fajfkou? Nikde. Ted dostal rudy bolsan takovou ranu po rypaku, ze je otazka, jestli Babis nebude luxovat priste u komunistu, az na samou hranici komunisticke nicoty. A tu nastoj: Neviditelne hovno se tyka ODS, TOP09 a komunistu.
V teto zemi, vy intosska lejna, probiha prave ted predevsim boj o Rusko.
Socanum tu kdejake hovado naprogramovalo nicotu. A tu nastojj#:

nikdo
nikdo
13. 10. 2014 13:45

Morybundus napsal Naopak si na ní dokáži cenit obrovského úsilí, díky němuž je i po 25 letech stále jednou z nejsilnějších komunistických/demokraticy-socialistických stran v Evropě (v rámci bývalého Východního bloku je nejsilnější zcela jistě). Kdyby nebylo té práce, kterou odvedli mnozí straníci a sympatizanti, doslova za pochodu a pod sprškou nadávek, osočování, zavírání dvěří, opovržení a ÚSTRKŮ, neměli by současní nespokojenci nejen na koho nadávat, ale neměli by především ani koho volit. Narozdíl od téměř všech zemí okolo nás, má český levičák „aspoň ty komunisty“. Podívejte se na výběr v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Bulharsku, Rumunsku…. Důležitý je také fakt, že… Číst vice »

Neználek
Neználek
13. 10. 2014 13:48

Naprosto souhlasím s orinokem. Přesto bych poznamenal, že ČSSD neuspěla právě proto, že ty zmrdi Sobotka se Zaorálkem nepředstavují žádnou alternativu. Vše by ale třeba bylo jinak, kdyby stranu vedl Hašek.

A kdo tady nejvíc Sobotku obhajoval v jeho střetu s bývalým místopředsedou???

Alena
Alena
13. 10. 2014 13:56

Ať se snaží někteří pisatelé jak se snaží, na přiožralého Kalouska a jeho jedy nikdo nemá

Béda
13. 10. 2014 13:57

Ten článek, který jsem nahoře citoval částečně vyjadřuje mé mínění o současné KSČM. Přesto ji volím a volit budu – do té doby než se na levé části politické scény vyprofiluje jiná levicová politická strana s tahem na branku (ve prospěch zaměstnanců, důchodců, invalidů, chudých lidí v ČR i v jiných zemích), věrna levicovým principům. ČSSD k takovým stranám nepočítám.

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 14:01

Soudruhu, ses blby jak hudryper pri prednasce o HAARPune. Socani take prosrali. A vyletli cernoprdelnici i se svym cirkevnim pokerem. Jak je to mozne? Lehce!! Z black prdelniku se stali svati.

Neználek
Neználek
13. 10. 2014 14:08

No tak já to teda bonznu, byl to Děd vševěd.

Béda
13. 10. 2014 14:10

orinoko,

protože všichni pouze slibují a na lidi s prominutím se… ČSSD se paktuje s kýmkoliv, nevadí ji války v cizine, které jsou pro tamní i zdejší lidi pouze na obtíž a profitují z nich pouze cizí pracháči (kteří se jich samosebou neúčastní). Alespoň v tomto jsou komunisti levicoví – labouristi (včetně českých) nikoliv – ti jsou neoliberální. Pokud jde o EU a sankce proti Rusku (komunisti si hledí českých národních zájmů).

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 14:11

Oblude, jsem rad, ze jste reagovali. Lepe zacinam chapat betonaz mnoha mistnich oblude na KOMU-nalni urovni.
Debilnimu pravicakovi staci heslo.
Dementnimu levicakovi nestaci ani nahodou takove poznani.

y

Béda
13. 10. 2014 14:15

A ANO (v majetku oligarchy) se prozatím moc neproflákla, takže sbírá protestní hlasy ze všech stran. Že je skrz naskrz pravicová, proti sociálnímu státu, pro daňové úlevy pro velké korporace a oligarchy, antikomunistická, to je nabíledni.

Béda
13. 10. 2014 14:19

http://www.novarepublika.cz/2014/10/volby-2014-prechod-ke-korporativni.html
Volby 2014: přechod ke korporativní vládě jednoho vůdce aneb tichý politický puč v ČR

Béda
13. 10. 2014 14:23

orinoko,

ze svého levicového pohledu bych řekl. Současní „akademičtí“ – prarlamentní (tvými slovy) komunisté, kteří se „vyhýbají“ ulici jsou lepší nežli nic. ČSSD si hledí víc svých momentálních politických obchodů (i s oligarchy a velkými korporacemi) a velkých sponzorů než svých voličů.

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 14:23

Ty, vole, ty ses uplne mimo. Prave ted Rusko stehuje do Syrie neskutecnou obrannou pozemni vozovou hradbu, ze jsou z toho paf i bolsevici.ywhy

Béda
13. 10. 2014 14:31

orinoko,

KSČM pokud vím je na straně (defenzivního) Ruska a Sýrie. ČSSD pokud vím je na straně NATO (jejich válek, které všude podporuje) a NWO.

orinoko
orinoko
13. 10. 2014 15:18

Clovece, kde zijes? Komousi jsou v NATO stejne jako hudryper, vezak, admin i ty. Na co si to hrajes? Ty ses muzikant? Rozumem mimo? Ses, soudruhu, v NATO stejne jako my vsichni.
Se vsim vsudy. Nech si o tom povypravet od vezaku.

lomikel
lomikel
13. 10. 2014 15:28

myslite ze to je nakazlive ? :)

Béda
13. 10. 2014 15:29

orinoko, tvoji hru na kolektivní vinu, že všichni jsou odpovědni za všechno (s oblibou ji hrají pravicující diskutéři, kteří tvrdí, že jsme si „všichni prožrali budoucnost, že za všechno špatné co zde po listopadu je, mohou všichni, nehraji. Já se neúčastnil žádného referenda o vstupu do NATO ani jsem nepodpořil žádnou stranu, která měla něco takového ve volebním programu. Válečnou politiku NATO od samého začátku trvale kritizuji. Že „jsem“ v NATO – to asi ano podle demokratického hesla „o nás bez nás“. Podle toho jsem taky součástí (spolupodílím se) všech válek NATO, církevních restitucí… Ale nesouhlasím s tím, nikdy jsem… Číst vice »

Neználek
Neználek
13. 10. 2014 15:39

Jestli on je mimo, tak kdes byl ty, když jsi obhajoval Sobotku???

Béda
13. 10. 2014 15:43

orinoko,

já chápu, že je velice těžké být proti americkým válkám, proti kyjevskému fašismu, proti americkým konspiracím a současně podporovat ČSSD, která podporuje jak americké válkym tak kyjevské fašisty i americké konspirace (i tu proti Rusku).