Kverulant.org odhalil další tunel v dopravním podniku

Praha, 15. srpen 2016 – Kverulantovi se již podařilo odhalil a nakonec i zastavit stomilionový tunel v Pražském Dopravním podniku (DPP). Nyní odhalil další. DDP zaplatil za rekonstrukci objízdné koleje ve Vokovicích firmě EDIKT 48,2 milionů.  Skutečná cena prací však byla maximálně 29,5 milionů korun. Kverulantovým cílem je potrestání organizátorů tohoto tunelu a proto dnes podal trestní oznámení.

V březnu 2015 uzavřel DPP smlouvu na rekonstrukci objízdné koleje ve vozovně Vokovice s firmou EDIKT za 62,5 milionů korun. Ve smlouvě mezi DPP a firmou EDIKT se přímo zakazuje plnění této smlouvy postoupit. Přesně to však firma EDIKT udělala.

V květnu 2015 uzavřela smlouvu na rekonstrukci objízdné koleje ve vozovně Vokovice s firmou Construktstaw. Ta pro EDIKT provedla 77 % prací. Dopravní podnik za ně zaplatil firmě EDIKT 48,2 milionů korun. Firma EDIKT však skutečnému zhotoviteli zaplatila o 18,7 milionů korun méně. Construktstaw dostal jen 29,5 milionů.  Z uvedeného jednoznačně vyplývá, že rekonstrukce točny ve Vokovicích byla předražena nejméně o 43 %. Cena rekonstrukce se měla pohybovat kolem 40 milionů korun včetně DPH a neměla stát více než 60 milionů. Z dopravního podniku někdo vytuneloval 20 milionů korun. Je jen těžko představitelné, že by to bylo možné bez spolupráce a bez vědomí DPP. Tomu, že se DPP se na tomto tunelu podílel, svědčí i to, že se Kverulantovi na stránkách DPP nepodařilo k této zakázce nalézt žádné informace, přestože informace o ostatních zakázkách tam k nalezení jsou.

Kverulantovým cílem je potrestání organizátorů tohoto tunelu a proto podal trestní oznámení.Kverulant.org doufá, že tentokrát bude v nápravě věcí podobně úspěšný jako v kauze JAK KVERULANT ZASTAVIL TUNEL V DOPRAVNÍM PODNIKU. Tehdy šlo o dodávku předražené ostrahy. Kverulantovi se podařilo tento tunel odhalit a v červnu 2015 i definitivně zastavit. Díky Kverulantovi tak dopravní podnik, resp. daňoví poplatníci nepřišli o 110 milionů korun. Kverulantova vytrvalost a zájem médií byly důležitým faktorem v tom, že byl tehdy Kverulant.org ve svém úsilí úspěšný.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments